Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, Satanakias είπε

Καλημέρα φίλε! Δεν υπάρχει ούτε μία στο εκατομμύριο το 1-2 φορές Αθήνα από Έβρο τον μήνα αυτό καλό θα ήταν να το βγάλεις σαν περίπτωση απ' το μυαλό σου! 

Καλημέρα φίλε, το είπα με την λογική πως έχεις 1.5 μερα το μηνα αδεια +2 αδεια παραμεθωριου βγαινουν 3.5 μέρες.Σκέφτηκα πως στην χειρότερη 1 φορά το μηνα θα μπορουσες? Δεν γίνεται όμως ?Επίσης , σε νησι (με αεροδρομιο) είναι πιο ευκολο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλο τις δικαιούσαι, άλλο θα τις πάρεις κιολας. Είναι υποχρεωμένοι να σου δώσουν τόσες μέρες άδεια αλλά όχι όταν τις θες εσύ, όταν το επιτρέπει το πρόγραμμα της μονάδας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/6/2021 στις 9:08 ΠΜ, Lorekan είπε

Σαν διαβιβαστής παραμεθόριος έχω να πω ότι είναι ο,τι πιο μακριά από την πραγματικότητα 😂

Έχει κανείς άποψη για στρατόπεδα διαβιβαστών στην Αθήνα;

τι ειδικοτητα εχεις?

Γενικα σχεδον απλοκλειστικα διαδιβασεις εχουν Υμμητο (ΑΣΔΕΝ/ΣΑΝ) και σε λιγα ποστα πενταγωνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tdei είπε

Καλημέρα φίλε, το είπα με την λογική πως έχεις 1.5 μερα το μηνα αδεια +2 αδεια παραμεθωριου βγαινουν 3.5 μέρες.Σκέφτηκα πως στην χειρότερη 1 φορά το μηνα θα μπορουσες? Δεν γίνεται όμως ?Επίσης , σε νησι (με αεροδρομιο) είναι πιο ευκολο ?

Δεν ξέρω για νησί δεν πήγα σε νησί αλλά η λογική λέει πως όχι καθώς θες περισσότερο χρόνο, δρομολόγια, χρήματα για να πας σπίτι σου. Τις άδειες σου θα τις πάρεις σ αυτό δεν υπάρχει συζήτηση! Το πότε όμως εξαρτάται από πολλά πράγματα. Γενικά όμως κάθε μήνα να φεύγεις με 4-5 μέρες δεν νομίζω πως είναι εφικτό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή πάσχω απο τριχόπτωση (όπως αρκετοί αντρες φαντάζομαι), εδω κ αρκετα χρόνια χρησιμοποιώ μινοξιδίλη το βράδυ. Θα μπορέσω να την περάσω στο στρατό ή θα μου πούνε τίποτα? Αν δεν την βαλω για καποιες μερες θα χασω οτι κέρδισα τα τελευταία χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, tdei είπε

Καλημέρα φίλε, το είπα με την λογική πως έχεις 1.5 μερα το μηνα αδεια +2 αδεια παραμεθωριου βγαινουν 3.5 μέρες.Σκέφτηκα πως στην χειρότερη 1 φορά το μηνα θα μπορουσες? Δεν γίνεται όμως ?Επίσης , σε νησι (με αεροδρομιο) είναι πιο ευκολο ?

Είναι σχεδόν μηδενικές οι πιθανότητες να σε αφήνουν κάθε μήνα να φεύγεις απο το στρατόπεδο. Ναι, τις άδειες δεν θα τις χάσεις αλλά το πιο πιθανό είναι σε όλη σου την θητεία να πάρεις 2-3 μεγάλες άδειες 10-12 ημερών. Το ''κάθε μήνα είμαι έξω'' παίζει μόνο με ''χέρι''. Επειδή και εγώ την θητεία μου την έκανα στην Λήμνο, όντως δεν θα σου φάει κανείς τις επιπλέον άδειες που παίρνεις απο την παραμεθόριο αλλά ταυτόχρονα για αυτό που ρώτησες για αεροπλάνο και μετακινήσεις είναι ζόρι. Να ξέρεις πως σε τέτοια νησιά δεν έχει κάθε μέρα δρομολόγια, οπότε θα κληθείς να συνδυάσεις τους όποιους περιορισμούς του στρατοπέδου με τα διαθέσιμα δρομολόγια που θα βρεις. Η Λήμνος και η Χίος δεν είναι Ρόδος και Μύκονος να έχουν 10 αεροπλάνα κάθε μέρα πήγαινε έλα..

 

55 λεπτά πριν, Davos_Seaworth είπε

Επειδή πάσχω απο τριχόπτωση (όπως αρκετοί αντρες φαντάζομαι), εδω κ αρκετα χρόνια χρησιμοποιώ μινοξιδίλη το βράδυ. Θα μπορέσω να την περάσω στο στρατό ή θα μου πούνε τίποτα? Αν δεν την βαλω για καποιες μερες θα χασω οτι κέρδισα τα τελευταία χρόνια.

Να το έχεις μαζί σου κανονικά όταν παρουσιαστείς στα πράγματα που έχεις για το μπάνιο σου (αφρόλουτρα-αφρους ξυρίσματος κλπ). Αν (!) μπουν στην διαδικασία να σε ρωτήσουν, τους ενημερώνεις τι ακριβώς παίζει και δεν θα έχεις πρόβλημα. Πρέπει να πέσεις σε πολύ ακραία περίπτωση για να σου πει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Davos_Seaworth είπε

Επειδή πάσχω απο τριχόπτωση (όπως αρκετοί αντρες φαντάζομαι), εδω κ αρκετα χρόνια χρησιμοποιώ μινοξιδίλη το βράδυ. Θα μπορέσω να την περάσω στο στρατό ή θα μου πούνε τίποτα? Αν δεν την βαλω για καποιες μερες θα χασω οτι κέρδισα τα τελευταία χρόνια.

την περνας ανετα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, another_greek είπε

Ρε παιδιά ποτε θα βγουν που θα πάμε σίγουρα για την ΕΣΣΟ του Ιουλίου; Τελευταία στιγμή; 

Έχουνε αργήσει η αλήθεια είναι αλλά από ότι βλέπω και σε παλιές χρονιές περίπου 25 Ιούνη έρχονται τα χαρτιά του στρατού και μπαίνει η Εσσό την προτελευταία εβδομάδα άρα υπολογίζουμε 19-21 να παρουσιαστούμε και εμείς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, stefanos777777777 είπε

Έχουνε αργήσει η αλήθεια είναι αλλά από ότι βλέπω και σε παλιές χρονιές περίπου 25 Ιούνη έρχονται τα χαρτιά του στρατού και μπαίνει η Εσσό την προτελευταία εβδομάδα άρα υπολογίζουμε 19-21 να παρουσιαστούμε και εμείς...

19-21 Ιουλή? Τοσο αργά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Davos_Seaworth είπε

19-21 Ιουλή? Τοσο αργά?

Και του Μαϊου 17-18 ηταν η κατάταξη...

1 ώρα πριν, stefanos777777777 είπε

Έχουνε αργήσει η αλήθεια είναι αλλά από ότι βλέπω και σε παλιές χρονιές περίπου 25 Ιούνη έρχονται τα χαρτιά του στρατού και μπαίνει η Εσσό την προτελευταία εβδομάδα άρα υπολογίζουμε 19-21 να παρουσιαστούμε και εμείς...

28 Ιουνίου είναι Δευτέρα και παίζει τότε να βγουν τα σημειώματα κατάταξης για εσας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, ProponitisTouKanape είπε

Και του Μαϊου 17-18 ηταν η κατάταξη...

28 Ιουνίου είναι Δευτέρα και παίζει τότε να βγουν τα σημειώματα κατάταξης για εσας

Το βρίσκω ακραίο βέβαια να μας τα στείλουν 28 για 22 πιθανότερο π είναι μετά από του Αγίου Πνεύματος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, stefanos777777777 είπε

Το βρίσκω ακραίο βέβαια να μας τα στείλουν 28 για 22 πιθανότερο π είναι μετά από του Αγίου Πνεύματος...

Πάντως σε εμάς βγήκαν ακριβώς τρεις βδομάδες πριν την κατάταξη. Oσο το νωρίτερο τόσο το καλύτερο για όσους χρειαστεί να κλείσουν εισιτήρια...

Επεξ/σία από ProponitisTouKanape
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κατάσταση αίτησης έχει αλλάξει σε ολοκληρωμένη αλλά δεν μου έχει ερθεί κανένα εμαιλ για να βάλω τα επομενα στοιχεία (βάρος, υψος κλπ). Πρεπει να παω στο paroysiash και να το κανω μόνος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην αγχώνεσαι φίλε, θα σου έρθει εμαιλ, ούτως ή άλλως αυτά τυπικά είναι, θα σε ξαναμετρήσουν τη μέρα της κατάταξης...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...