Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, Dimitrios2021 είπε

Καλησπέρα σε ολους,

πάσχω απο ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή και γενικά το βασικό μου προβλημα είναι το έντονο άγχος. Δεν θα ήθελα να πάρω απαλλαγή.Θα ήθελα να ρωτήσω αν πάω την 1η μερα και δειξω χαρτι απο ιδιωτη ψυχιατρο οτι πάσχω απο αυτο απλα για να το ξερουν θα έχω θεμα? Παράλληλα έχω χονδροπάθεια στο γόνατο και δυσκολεύομαι να είμαι όρθιος πολλες ωρες . Θα με βγάλουν Ι5 για αυτά? Αν όχι θα μπορουσα να παρω οπλο? Αν κατα τη διαρκεια της θητειας δεν αισθανομαι καλα λογω αυπνιας αγχους κτλπ μπορω τοτε να φυγω με απαλλαγη? Σας ευχαριστω.

το εχω χιλιογραψει: οταν καταταγεις κατα τον ιατρικο ελεγχο αναφερεις οτι εχεις. Δε χρειαζεται να κουβαλας χαρτια γιατι θα σε στειλουν για εξεταση σε στρατιωτικο νοσοκομειο (αρα περνας θητεια βολταροντας). Συζητοντας με τον στρατιωτικο ιατρο θα σου πει για τι ειδους θητεια μπορεις να κανεις...

13 ώρες πριν, Napoleon_Borntoparty είπε

Παιδια ειμαι Διαβιβάσεις και απότι καταλαβα περναει το κλιμάκιο Ερευνας κ Πληροφορικης τις πρωτες βδομάδες κ επιλεγει κοσμο. Αξίζει να κανω το βιογραφικό μου μήπως κ με πάρουν (είμαι πληροφορικαριος με μαστερ). ΑΝ ειναι καν εφικτο να μεταπηδησω σωμα. Και αν ναι έχει νοημα? Δηλαδη θα έχω καλύτερη θητεία? Υποψην οτι θα ειμαι παραμεθώριο και στις 2 περιπτώσεις (αμετάθετο).

μην αγχωνεσαι. Εχεις παρει ειδικοτητα ΔΒ? αν οχι τοτε μπορεις να επιλεξεις ΕΠ ή εστω να δηλωσεις ενδιαφερον. Οπως εχω γραψει και τα 2 (ΔΒ/ΕΠ) εχουν γενικα καλυτερη θητεια αποτι αλλα οπλα (ΠΖ, ΠΒ κτλ) στο στρατο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

21 λεπτά πριν, vamvakoolas είπε

μην αγχωνεσαι. Εχεις παρει ειδικοτητα ΔΒ? αν οχι τοτε μπορεις να επιλεξεις ΕΠ ή εστω να δηλωσεις ενδιαφερον. Οπως εχω γραψει και τα 2 (ΔΒ/ΕΠ) εχουν γενικα καλυτερη θητεια αποτι αλλα οπλα (ΠΖ, ΠΒ κτλ) στο στρατο

οχι δεν παρουσιαστηκα ακόμα, απλά το χαρτι λέει Διαβιβάσεις. Απλα έλεγα αν αξίζει να μπω στην διαδικασια να κυνηγησω για ΕΠ μήπως και έχω κάποια περισσότερη επαφη με υπολογιστες απο Διαβιβάσεις ή/και ακομα πιο χαλαρή θητεία. Παραμεθώρειο παντα. Αν ειναι καποιος ΕΠ στην παραμεθώριο θα με βοηθούσε αρκετα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, lazkalai είπε

ξέρει κανείς πως είναι η κατάσταση στο ΓΥΣ στην Αθήνα;

το καλοκαιρι ηταν γενικα μελι... λιγοι φανταροι ακομα πιο λιγοι αστερατοι. Ιδιως μετα το μεσημερι χαλαρα...

ακομα και σκοπια περναει ευχαριστα η ωρα μιας και διπλα ειναι το θεατρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, georgkar94 είπε

Το pcr βλέπω λέει 48 έως 72 ώρες.. Αν το κάνω τη προηγούμενη μέρα δεν το δέχονται;

Για να λέει έτσι το σημείωμα κατάταξης, υποθέτω όχι. Με κάτι τέτοια δε θα ''παίζουνε''.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Dimitrios2021 είπε

Δεν θα ήθελα να πάρω απαλλαγή.

 

12 ώρες πριν, Dimitrios2021 είπε

μπορω τοτε να φυγω με απαλλαγη?

Μην ταλαιπωρείς τον εαυτό σου χωρίς λόγο αλλά ούτε και τους γύρω σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα μερικές πληροφορίες για το τι παίζει με ΥΕΑ (πόσους μήνες παραπάνω, αμοιβή, βαθμούς, πλεονεκτήματα γιατί έχω ακούσει για μοριοδότηση σε διαγωνισμούς του ΑΣΕΠ κτλ). Όποιος έχει κάποια γνώση, ευπρόσδεκτος να την μεταλαμπαδεύσει. Ευχαριστώ εκ τω προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, Nikos3233 είπε

Για να λέει έτσι το σημείωμα κατάταξης, υποθέτω όχι. Με κάτι τέτοια δε θα ''παίζουνε''.

Στο νοσοκομείο κάνουν τεστ παρασκευη πρωι και Δευτέρα πρωι.. Εγώ  μπαίνω τρίτη.. Ουτε τη μια μέρα ουτε την άλλη είμαι μέσα στο οριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, georgkar94 είπε

Στο νοσοκομείο κάνουν τεστ παρασκευη πρωι και Δευτέρα πρωι.. Εγώ  μπαίνω τρίτη.. Ουτε τη μια μέρα ουτε την άλλη είμαι μέσα στο οριο

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kappareality είπε

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω.

Εγώ θα ρωτησω στο νοσοκομείο τι προτεινουν αλλιώς θα το κάνω Δευτέρα πρωι.. Κάτι άλλο δν γίνεται 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, georgkar94 said:

Αρχικα το pcr δεν ήταν τσαμπα ουτε πριν ουτε για εμβολιασμενους οπότε δεν έχει σχέση.. Με το χαρτί κατάταξης γίνεται τσαμπα

Συγνώμη, είπες γίνεται τζάμπα με το χαρτί στρατού? Μιλάς για ιδιωτικά ή δημόσια? Δεν το ήξερα αυτό, ισχύει????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...