Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά παρουσιάζομαι στρατόπεδο Κατσιμήτρου Γιάννενα ,μετά σε στέλνουν Άρτα για εκπαίδευση ή κάνεις την εκπαίδευση στα Γιάννενα;Ξέρει κάποιος ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Michelanjelo είπε

Στο στρατό παίζει γυμναστήριο; Τους βλέπω όλους να παχαίνουν και φοβάμαι

Ανάλογα την μονάδα , καποιες εχουν και γυμναστηριο  . Επίσης ανάλογα και τον ανώτερο ή την εκπαίδευση μπορεί κάθε πρωί να κάνετε γυμναστική

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, commander123 είπε

Παιδιά παρουσιάζομαι στρατόπεδο Κατσιμήτρου Γιάννενα ,μετά σε στέλνουν Άρτα για εκπαίδευση ή κάνεις την εκπαίδευση στα Γιάννενα;Ξέρει κάποιος ;

Παρουσιάστηκα Γιάννενα, (371 β εσσο), μετά πήγα Άρτα για εκπαίδευση κ ορκωμοσία. Εγώ είμαι δόκιμος, οπότε πήγα Λουτράκι. Αν είσαι μηχανικό, μετά την ορκωμοσία πας Φιλιάτες για σπεν κ αφού τελειώσεις σπεν θα γυρίσεις Γιάννενα. 

Δεν πας μόνο Φιλιάτες όμως, πας κ άλλου. Εγώ ξέρω επειδή είμαι ΜΧ ότι θα πήγαινα εκεί, αλλά όπλα ή σώματα πάνε αλλού. Πχ τεχνικό μένει στην Άρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Kapos98 είπε

Παιδιά χαζή ερώτηση. Σχετικά με το κουρεμα υπάρχει περιπτωση να σου τη πουν αν μπεις κοντό κουρεμένος με σβήσιμο;

Όχι, να μη φαίνεται όμως δέρμα

4 ώρες πριν, Michelanjelo είπε

Στο στρατό παίζει γυμναστήριο; Τους βλέπω όλους να παχαίνουν και φοβάμαι

Ωραία πάσα αυτή για το φαγητό. Πρώτον είναι αρκετά πιθανό να μη σας αφήνουν να αθληθείτε για λόγους ασφαλείας. Δεύτερον, είναι αλήθεια πως το φαγητό στο στρατό παχαίνει αλλά στο χέρι σας είναι πόσο θα παχύνετε. Παχαίνει κι επειδή τα κύρια γεύματα συνήθως είναι βαριά φτιαγμένα και αρκετά λαδερά αλλά κυρίως επειδή θα σας δίνουν σκουπιδόφαγα για δεκατιανό (τυρόπιτες, κρουασάν κλπ) τα οποία έχουν θερμίδες όσο ένα κυρίως γεύμα (και σε 2 ωρες θα τρώτε μεσημεριανό)

Συμβουλές πάνω σε αυτό:

- Αποφύγετε τα πολλά ψωμιά πρωι-μεσημέρι-βραδυ, αν π.χ. εχει πατάτες το γεύμα άσε το ψωμί στην άκρη. Οι μερίδες συνήθως επαρκούν κι αν δε χορτάσεις καλύτερα πάρε δεύτερη παρά να φας ψωμί.

- Αποφύγετε τα πολλά δεκατιανά, φάε το πρωί και μέχρι το γεύμα το μεσημέρι θα τη βγάλετε ακόμα και με εκπαίδευση.

- Αν έχετε άκρη να παραγγέλνετε, κάντε το, παρότι κοστίζει. Πολλά βράδια φτιάχνουν παχυντικά φαγητά, λουκάνικα, μακαρόνια ογκραντεν, πίτσα, ρώσικες κλπ κλπ. Τα περισσότερα είναι και ψιλοάθλια οπότε τσάμπα θερμίδες. Καλύτερα πάρε 2-3 καλαμάκια σκέτα απο ένα μαγαζί και βγαλ΄ την έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Όχι, να μη φαίνεται όμως δέρμα

Ωραία πάσα αυτή για το φαγητό. Πρώτον είναι αρκετά πιθανό να μη σας αφήνουν να αθληθείτε για λόγους ασφαλείας. Δεύτερον, είναι αλήθεια πως το φαγητό στο στρατό παχαίνει αλλά στο χέρι σας είναι πόσο θα παχύνετε. Παχαίνει κι επειδή τα κύρια γεύματα συνήθως είναι βαριά φτιαγμένα και αρκετά λαδερά αλλά κυρίως επειδή θα σας δίνουν σκουπιδόφαγα για δεκατιανό (τυρόπιτες, κρουασάν κλπ) τα οποία έχουν θερμίδες όσο ένα κυρίως γεύμα (και σε 2 ωρες θα τρώτε μεσημεριανό)

Συμβουλές πάνω σε αυτό:

- Αποφύγετε τα πολλά ψωμιά πρωι-μεσημέρι-βραδυ, αν π.χ. εχει πατάτες το γεύμα άσε το ψωμί στην άκρη. Οι μερίδες συνήθως επαρκούν κι αν δε χορτάσεις καλύτερα πάρε δεύτερη παρά να φας ψωμί.

- Αποφύγετε τα πολλά δεκατιανά, φάε το πρωί και μέχρι το γεύμα το μεσημέρι θα τη βγάλετε ακόμα και με εκπαίδευση.

- Αν έχετε άκρη να παραγγέλνετε, κάντε το, παρότι κοστίζει. Πολλά βράδια φτιάχνουν παχυντικά φαγητά, λουκάνικα, μακαρόνια ογκραντεν, πίτσα, ρώσικες κλπ κλπ. Τα περισσότερα είναι και ψιλοάθλια οπότε τσάμπα θερμίδες. Καλύτερα πάρε 2-3 καλαμάκια σκέτα απο ένα μαγαζί και βγαλ΄ την έτσι.

H αλήθεια είναι με απασχολεί το θέμα επειδή προσέχω αρκετά τι τρώω. Δεκατιανό απλά το κάνω σκιπ. Ψωμιά δεν θα έτρωγα ούτως ή άλλως. Απλά το χω άγχος. Τώρα έχω τις προπονήσεις και την πρωτεΐνη μου και ειμαι μια χαρα, μου τη σπάει ότι θα παω καπου σε πολυ καλη φυσικη κατασταση και με το ετσιθελω θα μου τη χειροτερέψουν μια με τα γυμναστηρια και μια με τις σαβούρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Michelanjelo είπε

H αλήθεια είναι με απασχολεί το θέμα επειδή προσέχω αρκετά τι τρώω. Δεκατιανό απλά το κάνω σκιπ. Ψωμιά δεν θα έτρωγα ούτως ή άλλως. Απλά το χω άγχος. Τώρα έχω τις προπονήσεις και την πρωτεΐνη μου και ειμαι μια χαρα, μου τη σπάει ότι θα παω καπου σε πολυ καλη φυσικη κατασταση και με το ετσιθελω θα μου τη χειροτερέψουν μια με τα γυμναστηρια και μια με τις σαβούρες.

Μπορείς να κάνεις γυμναστική μόνος σου χωρίς όργανα .. Έτσι κ αλλιώς θα βαριέσαι να κάθεσαι 😅 επίσης το φαγητό εξαρτάται από τη μονάδα αλλά γενικά είναι ένα σπιτικό φαγητό... Στο στρατό παχαινουν γτ όπως είπαν κ οι άλλοι τρώνε ότι βρουν να περασει η ώρα συν τς εξόδους που τρως απ εξω.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστευω ενας κύριος λόγος που παχαινουν οι περισσοτεροι επισης ειναι επειδη κάνεις χάλια υπνο με αποτελεσμα να διαλυεις το μεταβολισμο σου. Οπότε ο οργανισμος μπαινει σε mode συντηρησης και καις πολυ δυσκολα θερμιδες.

  • Like 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...