Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

56 λεπτά πριν, gba είπε

Παιδιά ξύρισμα κάθε πότε θέλει όταν είσαι μέσα;

αναλογως ποσο μακραινουν τα γενια σου, ποσο προβλεπε πρεπει να εισαι κτλπ...Θα το καταλαβεις οταν πας μεσα. Ξεκινα με καθε μερα και το βλεπεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα


Καλησπέρα σε όλους

1) Στο χαρτί παρουσίασης μου γράφει τεθωρακισμένα. Εγώ έχω πτυχίο Κοινωνικού Λειτουργού. Απ'όσο 'εχω ακούσει και από άλλους συναδέλφους, συνήθως κοινωνικούς λειτουργούς και ψυχολόγους τους απασχολούν σε άλλο σώμα και πολύ σπάνια πάνε τεθωρακισμένα.. Κυρίως το λέω αυτό γιατι πέραν του οτι με ενδιαφέρει να "ασκήσω" το επαγγελμά μου κατά την διάρκεια της θητείας μου, θα με βοηθήσει πολύ και στο βιογραφικό μου , οπου δεν θα μπει ένα απλό κενό 9μηνο στρατιωτικής θητείας, αλλά οτι είχα ενασχόληση με το αντικείμενό μου. Οταν παρουσιαστώ , απευθύνομαι σε κάποιον συγκεκριμένα γι αυτό το ζήτημα ; 

2) Με PCR γνωρίζει κανείς τι ισχύει τελικά ; Πάω σε δημόσιο νοσοκομείο με το χαρτί κατάταξης και μου το κάνουν τζάμπα ; (είμαι εμβολιασμένος πλήρως). 



 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vagg77 είπε

Συγνώμη, είπες γίνεται τζάμπα με το χαρτί στρατού? Μιλάς για ιδιωτικά ή δημόσια? Δεν το ήξερα αυτό, ισχύει????

Εννοείται.. Τσάμπα σε νοσοκομεία σίγουρα.. Σήμερα πηρα τηλ να ρωτήσω.. Και σε δημόσια κέντρα υγειας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gba είπε

Παιδιά ξύρισμα κάθε πότε θέλει όταν είσαι μέσα;

Αναλογα. Οταν παλιωσα και ημουν λελα, 2 φορες τη βδομαδα. Στις αρχες μερα παρα μερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες ! μπαίνω ως διαβιβάστης νέα Σάντα ! τι διαδικασία έχει να μάθεις ως διαβιβάστης. επίσης έχω αρκετή μυωπία 4.75 και παίρνω αγωγή με χάπι ( θυροειδή συγκεκριμένα ! ) γνωρίζετε αν δικαιούμαι να πάρω όπλο η όχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Georgeyeah είπε

Καλησπέρα παίδες ! μπαίνω ως διαβιβάστης νέα Σάντα ! τι διαδικασία έχει να μάθεις ως διαβιβάστης. επίσης έχω αρκετή μυωπία 4.75 και παίρνω αγωγή με χάπι ( θυροειδή συγκεκριμένα ! ) γνωρίζετε αν δικαιούμαι να πάρω όπλο η όχι?

Ενοπλος κανονικα θα εισαι.

Η διαδικασια που πρεπει να μαθεις ως διαβιβαστης ειναι πως να μετατραπεις γρηγορα σε διαφιδιαστη :P 

Περα απο την πλακα νταξει, ειναι πολυ χαλαρα οι διαβιβαστες, δε κανουν τιποτα, εκτος αν υπαρχει μια πολυ μικρη εκπαιδευση σε κατι, που θα στο πει καποιος που ηταν διαβιβασεις!

Καλη θητεια και λογικα απο τη Νεα Σαντα θα φυγεις, 1 μερα θα κατσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Vidar είπε

Καλησπέρα!

Πότε και που στέλνει κάποιος χαρτιά για μείωση θητείας;

Στο 1ο γραφείο της μονάδας σου, λογικά θα σας ενημερώσουν κιόλας απο πότε να τα πάτε. Δεν χρειάζεται άγχος

3 ώρες πριν, vspe7 είπε


Καλησπέρα σε όλους

1) Στο χαρτί παρουσίασης μου γράφει τεθωρακισμένα. Εγώ έχω πτυχίο Κοινωνικού Λειτουργού. Απ'όσο 'εχω ακούσει και από άλλους συναδέλφους, συνήθως κοινωνικούς λειτουργούς και ψυχολόγους τους απασχολούν σε άλλο σώμα και πολύ σπάνια πάνε τεθωρακισμένα.. Κυρίως το λέω αυτό γιατι πέραν του οτι με ενδιαφέρει να "ασκήσω" το επαγγελμά μου κατά την διάρκεια της θητείας μου, θα με βοηθήσει πολύ και στο βιογραφικό μου , οπου δεν θα μπει ένα απλό κενό 9μηνο στρατιωτικής θητείας, αλλά οτι είχα ενασχόληση με το αντικείμενό μου. Οταν παρουσιαστώ , απευθύνομαι σε κάποιον συγκεκριμένα γι αυτό το ζήτημα ; 

2) Με PCR γνωρίζει κανείς τι ισχύει τελικά ; Πάω σε δημόσιο νοσοκομείο με το χαρτί κατάταξης και μου το κάνουν τζάμπα ; (είμαι εμβολιασμένος πλήρως). 



 

Οι ψυχολόγοι πάνε στο Υγειονομικό πολλές φορές, για τους Κοινωνικούς λειτουργούς δεν έχω ιδέα. Τώρα όμως σε πήραν Τέθωρα. Με γεια ο μαύρος ο μπερές

8 ώρες πριν, GeoM11 είπε

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα μερικές πληροφορίες για το τι παίζει με ΥΕΑ (πόσους μήνες παραπάνω, αμοιβή, βαθμούς, πλεονεκτήματα γιατί έχω ακούσει για μοριοδότηση σε διαγωνισμούς του ΑΣΕΠ κτλ). Όποιος έχει κάποια γνώση, ευπρόσδεκτος να την μεταλαμπαδεύσει. Ευχαριστώ εκ τω προτέρων.

Έχουν χιλιοειπωθεί όλα. Πέντε παραπάνω μήνες, λεφτά γύρω στα 700-800, μόρια αν θες να πας ΕΠΟΠ.

4 ώρες πριν, gba είπε

Παιδιά ξύρισμα κάθε πότε θέλει όταν είσαι μέσα;

Κάθε μέρα στην αρχή, ΣΚ και μέρα παρά μέρα. Εκτός αν δε βγάζεις πολλά γένια. Ένας με "νορμαλ" γένια θέλει κάθε μέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Pkalom_ είπε

Καλησπέρα παιδιά,

Είμαι έρευνας και πληροφορικής Αλεξανδρούπολη, σπουδάζω πληροφορική και έχω δύο για πτυχίο αλλά με πήραν Ε/Π. Υπάρχει περίπτωση να αλλάξει το όπλο; Επίσης γλιτώνεις κάτι σαν Ε/Π;

Γενικά αφού σε πήραν ήδη ΕΠ, είσαι καλά. Μπορεί να αλλάξει αλλά δεν είναι τόσο σύνηθες. Λογικά είσαι κομπλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, georgkar94 είπε

Ξέρει κάνεις αν στο 586 ΤΠ Γρεβενά έχει νοβα; γιατί απ ότι είδα έχει παοκ αεκ ενώ θα μαι μεσα

Ακόμα και αν έχει, στον στρατό ισχύει πολύ συχνά ο νόμος του Μέρφυ. Να βρίσκονται στο ΚΨΜ Ολυμπιακοί, Παναθηναϊκοί, Αρειανοί και εσύ που είσαι Παοκ/ΑΕΚ να χτυπάς σκοπέτο

Επεξ/σία από Nabuko
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, ftroop είπε

Παιδιά και εγώ εχω κανει το εμβολιο πρεπει να κανω και pcr; Δεν βλεπω το λογο

δε χρειαζεται αν εισαι rεμβολιασμενος και εχουν περασει 15 ολοκληρες ημερες. Ηδη τα στελεχη αγνοουν μια αρχαια διαταγη για pcr και αλλες #@@

 

εδω η ιδια διαταγη ελεγε για θερμομετρηση, μασκα και ελεγχο σε ολους στη πυλη και πλεον ζουμε εποχες...προ πανδημιας με ανυπαρκτους ελεγχους

Αναφορά σε κείμενο

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, vamvakoolas είπε

δε χρειαζεται αν εισαι rεμβολιασμενος και εχουν περασει 15 ολοκληρες ημερες. Ηδη τα στελεχη αγνοουν μια αρχαια διαταγη για pcr και αλλες #@@

 

εδω η ιδια διαταγη ελεγε για θερμομετρηση, μασκα και ελεγχο σε ολους στη πυλη και πλεον ζουμε εποχες...προ πανδημιας με ανυπαρκτους ελεγχους

 

Χρειάζεται ή όχι το PCR ρε παίδες τελικά ;;;!!! Δεν ελέγχεσαι καν για το τέστ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...