Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Nikos3233 είπε

Χρειάζεται ή όχι το PCR ρε παίδες τελικά ;;;!!! Δεν ελέγχεσαι καν για το τέστ;

Πήρα τηλέφωνο την στρατολογία φίλε, μου είπε ναι πρέπει να το κάνουμε ναι και ας είμαστε εμβολιασμένοι.Διενεργείται δωρεάν σε δημόσια δομή με την επίδειξη του σημειώματος κατάταξης!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 λεπτά πριν, gba είπε

Πήρα τηλέφωνο την στρατολογία φίλε, μου είπε ναι πρέπει να το κάνουμε ναι και ας είμαστε εμβολιασμένοι.Διενεργείται δωρεάν σε δημόσια δομή με την επίδειξη του σημειώματος κατάταξης!

Κι εμένα το ίδιο μου είπαν αλλά μπαίνω Τρίτη και άρα πρέπει να το κάνω Σάββατο και κανένα νοσοκομείο δεν κάνει τεστ το Σάββατο :) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, kappareality είπε

Κι εμένα το ίδιο μου είπαν αλλά μπαίνω Τρίτη και άρα πρέπει να το κάνω Σάββατο και κανένα νοσοκομείο δεν κάνει τεστ το Σάββατο :) .

Και εγώ το ίδιο θέμα έχω αλλά μου είπαν άλλοι ότι και Δευτέρα να το κάνεις το δέχονται 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια και μπερδεμα να γινει με το PCR που λεει ο λογος, δε θα σας κανουν ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ. Μην αγχωνεστε χωρις λογο. Καντε ενα PCR Παρασκευη ή Δευτερα και την Τριτη δωστε το στη μοναδα σας, αν σας το ζητησουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, yanis13 είπε

Παιδια και μπερδεμα να γινει με το PCR που λεει ο λογος, δε θα σας κανουν ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ. Μην αγχωνεστε χωρις λογο. Καντε ενα PCR Παρασκευη ή Δευτερα και την Τριτη δωστε το στη μοναδα σας, αν σας το ζητησουν.

Αυτό ισχύει. Και τον Μάιο ήθελαν PCR και όσοι δεν είχαν κάνει, απλά τους έκαναν rapid με το που πέρασαν την πύλη του στρατοπέδου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, ProponitisTouKanape είπε

Γενικά αφού σε πήραν ήδη ΕΠ, είσαι καλά. Μπορεί να αλλάξει αλλά δεν είναι τόσο σύνηθες. Λογικά είσαι κομπλε

Κομπλέ. Υπάρχει περίπτωση να γλιτώσω σκοπιές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω επιλέγει για υγειονομικό σώμα λόγω πτυχιου ξέρετε τι φάση παιζει από υπηρεσίες και πως είναι γενικά;;; αλλάζει κάτι στην εκπαίδευση;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Pkalom_ είπε

Κομπλέ. Υπάρχει περίπτωση να γλιτώσω σκοπιές;

No idea φίλε, εξαρτάται απο τη μονάδα σου

18 λεπτά πριν, Kapos98 είπε

Εχω επιλέγει για υγειονομικό σώμα λόγω πτυχιου ξέρετε τι φάση παιζει από υπηρεσίες και πως είναι γενικά;;; αλλάζει κάτι στην εκπαίδευση;;;

Η εκπαίδευση είναι κοινή αλλά συνήθως οι μονάδες υποστήριξης (στις οποίες υπάγονται οι Υγειονομικαριοι) είναι χαλαρά σε πειθαρχία κλπ. Αν είσαι γιατρός είναι πιθανόν να σε βάλουν ΣΤΕΠ σύντομα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ξερει κάνεις αν τα εμβόλια που κάνουμε στον στρατο ειναι πολυ βαριά; Τωρα μπορει να ακούγεται χαζό που το ρωτάω.. Αλλα επειδη θα κανω τωρα το εμβόλιο για τον κορονοιο μετα θα μ βαρέσουν και αυτά τα 2 εμβολια μεσα.. Μην πάω και ερθω.. Ενας φόβος υπαρχει.. 3 εμβολια στην ουσια μαζι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να έχω μαζί μου δικά μου άρβυλα; Θα παρουσιαστώ δικαιολογημένα κάποιες μέρες αργότερα από τη σειρά μου και δεν ξέρω αν θα βρω μεγέθη κλπ, επειδή η Θήβα που παρουσιάζομαι δέχεται πολύ κόσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, momo96 είπε

Μπορώ να έχω μαζί μου δικά μου άρβυλα; Θα παρουσιαστώ δικαιολογημένα κάποιες μέρες αργότερα από τη σειρά μου και δεν ξέρω αν θα βρω μεγέθη κλπ, επειδή η Θήβα που παρουσιάζομαι δέχεται πολύ κόσμο.

ο στρατος υποχρεουται να σου παρεχει παπουτσια. Θεωρητικα ολα αυτα. Εγω στη θεση σου θα τα εβαζα σε μια σακουλιτσα στη ζουλα (απο το να σου δωσουν παπουτσια 1-2 νουμερα μικροτερο και να ψαχνεσαι)

2 ώρες πριν, nikos_k1 είπε

Όσοι είστε Δ ΕΣΣΟ όταν ορκιστήκατε είχατε κοινό (συγγενείς, φίλοι) ή μόνο τα στελέχη και οι ανώτεροι γενικά?

μπορεις να εχεις αρκει να τηρουν τα μετρα κοβιντ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, ProponitisTouKanape είπε

Έχουν χιλιοειπωθεί όλα. Πέντε παραπάνω μήνες, λεφτά γύρω στα 700-800, μόρια αν θες να πας ΕΠΟΠ.

Μόνο για ΕΠΟΠ; Έχω ακούσει γενικά για ΑΣΕΠ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, GeoM11 είπε

Μόνο για ΕΠΟΠ; Έχω ακούσει γενικά για ΑΣΕΠ

Μπορεί να σου δίνει και για Ειδικούς Φρουρούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...