Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 16/9/2021 στις 8:40 ΜΜ, Cretanboy45 είπε

Ξέρετε πότε θα βγουν οι μετάθεσεις 5μηνου γαι την Γ εσσο?? 

Με τις αλλαγές που έγιναν στους μήνες θητείας ,οι τακτικές μεταθέσεις θα πραγματοποιούνται στο 6μηνο και όχι στο 5μηνο. Οπότε υπολόγιζε μέσα προς τέλη Νοέμβρη. Με κάθε επιφύλαξη ενδέχεται να υπάρχει και ένα πρώτο άτυπο γκρουπακι με πιο βυσματικες μεταθέσεις γύρω στα τέλη Οκτώβρη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

12 ώρες πριν, JohnnyGore είπε

Με τις αλλαγές που έγιναν στους μήνες θητείας ,οι τακτικές μεταθέσεις θα πραγματοποιούνται στο 6μηνο και όχι στο 5μηνο. Οπότε υπολόγιζε μέσα προς τέλη Νοέμβρη. Με κάθε επιφύλαξη ενδέχεται να υπάρχει και ένα πρώτο άτυπο γκρουπακι με πιο βυσματικες μεταθέσεις γύρω στα τέλη Οκτώβρη. 

Πωωω όντως ξενέρωσα τώρα ισχύει 100% αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά για Ξάνθη ξέρει κανείς αν υπάρχει απευθείας δρομολόγιο τρένου από Αθήνα και πόση ώρα κάνει να φτάσει ;

Επεξ/σία από petropoulos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά PCR test για κατάταξη απ' ότι είδα μπορούμε να κάνουμε δωρεαν σε δημόσια και στρατιωτικά νοσοκομεία. 

Έυκολη πρόσβαση σε στρατιωτικό νοσοκομείο δεν έχω. Επίσης δεν ξέρω αν σε δημόσιο νοσοκομείο θα έχει υπερβολική αναμονή για test. Πιστεύετε είναι καλύτερα να το κάνω σε κάποιο ιδιωτικό επι πληρωμή; Εσείς τι θα κάνετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, panoschr είπε

Παιδιά PCR test για κατάταξη απ' ότι είδα μπορούμε να κάνουμε δωρεαν σε δημόσια και στρατιωτικά νοσοκομεία. 

Έυκολη πρόσβαση σε στρατιωτικό νοσοκομείο δεν έχω. Επίσης δεν ξέρω αν σε δημόσιο νοσοκομείο θα έχει υπερβολική αναμονή για test. Πιστεύετε είναι καλύτερα να το κάνω σε κάποιο ιδιωτικό επι πληρωμή; Εσείς τι θα κάνετε;

Πόση ώρα θέλει το pcr? Αν πας και νωρίς δν νομίζω να χει τόση αναμονή ώστε να αξίζει να δώσεις 60€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα, λίγο χαζή η απορία μου αλλά στην κατάταξη αν έχουμε και σακίδιο πλάτης θα μας πουν τίποτα ή μονο τον σάκο με τα πράγματα πρέπει να έχουμε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, maNga98 είπε

Παιδιά καλησπέρα, λίγο χαζή η απορία μου αλλά στην κατάταξη αν έχουμε και σακίδιο πλάτης θα μας πουν τίποτα ή μονο τον σάκο με τα πράγματα πρέπει να έχουμε ?

Χαχαχα ερωτηση νεου αυτη.

Τιποτα απολυτως δε λενε παιδια, μην αγχωνεστε. Δεν ειναι μπαμπουλες οι ανθρωποι, πολυ χαλαροι ειναι. Να στο πω και ωμα, ο αλλος ηρθε 6.30 το πρωι στη δουλεια και περιμενει το μεσημερι να παει σπιτι του να αραξει. Στα παπαρια του αν εχεις μαζι σου 2η και 3η τσαντα.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, panoschr είπε

Παιδιά PCR test για κατάταξη απ' ότι είδα μπορούμε να κάνουμε δωρεαν σε δημόσια και στρατιωτικά νοσοκομεία. 

Έυκολη πρόσβαση σε στρατιωτικό νοσοκομείο δεν έχω. Επίσης δεν ξέρω αν σε δημόσιο νοσοκομείο θα έχει υπερβολική αναμονή για test. Πιστεύετε είναι καλύτερα να το κάνω σε κάποιο ιδιωτικό επι πληρωμή; Εσείς τι θα κάνετε;

Στο νοσοκομείο που κάλεσα εγώ μου είπαν επειδή θα μπω φαντάρος να πάω 7.30 με 9.00. Τώρα για αναμονή κλπ είναι ανάλογα και σε τί μέρα θα πέσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Cretanboy45 είπε

Πωωω όντως ξενέρωσα τώρα ισχύει 100% αυτο

Γενικά αυτό ακούγεται και αυτό λέει η τελευταία σχετική διαταγή. Ωστόσο είναι η πρώτη φορά που θα εφαρμοστεί, άρα take it with a grain of salt. Περιττό να σου πω ότι οι βυσματικες έχουν ξεκινήσει εδώ και καιρό οπότε αν έχεις κάτι δεν είναι κακή ιδέα να πιέσεις μπας και πας εκεί που θες νωρίτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, JohnnyGore είπε

Γενικά αυτό ακούγεται και αυτό λέει η τελευταία σχετική διαταγή. Ωστόσο είναι η πρώτη φορά που θα εφαρμοστεί, άρα take it with a grain of salt. Περιττό να σου πω ότι οι βυσματικες έχουν ξεκινήσει εδώ και καιρό οπότε αν έχεις κάτι δεν είναι κακή ιδέα να πιέσεις μπας και πας εκεί που θες νωρίτερα.

Εγώ νομίζω ότι από τι δ εσσο θα εφαρμοστεί αυτό γιατι έχουν σταλθεί τα χαρτιά μας στο γες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, panoschr είπε

Παιδιά PCR test για κατάταξη απ' ότι είδα μπορούμε να κάνουμε δωρεαν σε δημόσια και στρατιωτικά νοσοκομεία. 

Έυκολη πρόσβαση σε στρατιωτικό νοσοκομείο δεν έχω. Επίσης δεν ξέρω αν σε δημόσιο νοσοκομείο θα έχει υπερβολική αναμονή για test. Πιστεύετε είναι καλύτερα να το κάνω σε κάποιο ιδιωτικό επι πληρωμή; Εσείς τι θα κάνετε;

πάρε 1-2 μέρες πριν την κατάταξη στο νοσοκομείο να κλείσεις ραντεβού και πες του ότι είναι για στρατό και θα σου κλείσουν ραντεβού αυτοί. Σε μία μέρα ή και την ίδια μέρα το απόγευμα βγαίνει το αποτέλεσμα, μπαίνεις σε ένα site που θα σου πουν το εκτυπώνεις και το δείχνεις στην πύλη.

13 ώρες πριν, maNga98 είπε

Παιδιά καλησπέρα, λίγο χαζή η απορία μου αλλά στην κατάταξη αν έχουμε και σακίδιο πλάτης θα μας πουν τίποτα ή μονο τον σάκο με τα πράγματα πρέπει να έχουμε ?

Τίποτα, χαλαρά είναι. Δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι για τέτοια. 2-3 πράγματα πρέπει να κάνεις σωστά εκεί μέσα και θα είσαι εντάξει

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγω δεν το κανω το τεστ εχω κανει το εμβολιο εχουν περασει 15 μερες θα εχω μαζί εκτυπωμένο και το πιστοποιητικό τι θα μου πουν ; Τζαμπα το εκανα το εμβολιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ftroop είπε

Παιδιά εγω δεν το κανω το τεστ εχω κανει το εμβολιο εχουν περασει 15 μερες θα εχω μαζί εκτυπωμένο και το πιστοποιητικό τι θα μου πουν ; Τζαμπα το εκανα το εμβολιο;

Φίλε μου και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω. Πήρα τηλέφωνο την στρατολογία τους είπα είμαι πλήρως εμβολιασμένος και μου απαντάνε ότι είναι υποχρεωτικό ανεξαρτήτως αν το έχεις κάνει η όχι. Αυτή είναι η οδηγία από την Στρατολογία. Όταν πήρα τηλέφωνο την Αστυνομία μου είπαν ότι εάν είσαι εμβολιασμένος δεν χρειάζεται. Οπότε είναι λίγο μπάχαλο με το τι ισχύει. Βέβαια δεν ξέρω αν άτυπα στο κέντρο τους εμβολιασμένους δεν θα μας πουν κάτι αν δεν έχουμε PCR και κάνουμε μόνο rapid εκεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...