Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μακάρι να βρεθεί κάποιος να σε βοηθήσει. Ωστόσο επειδή ο περισσότερος κόσμος υποχρεώνεται σε κάποιον για τέτοια χάρη, δύσκολα κάποιος να το κάνει ακόμα και με χρήματα...

Καλή επιτυχία

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε ευχαριστώ πολύ. Αγορίνα μου, να σαι καλά, το ξέρω, μακάρι να βρεθεί κάποιος αλλιώς θα δω, θα υποχρεωθω σε κανέναν φίλο για το μαγαζί, αλλα ριψοκίνδυνο και αυτό 🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Mglps είπε

Σε ευχαριστώ πολύ. Αγορίνα μου, να σαι καλά, το ξέρω, μακάρι να βρεθεί κάποιος αλλιώς θα δω, θα υποχρεωθω σε κανέναν φίλο για το μαγαζί, αλλα ριψοκίνδυνο και αυτό 🤔

Πάρε 1 χρόνο αναβολή για να στρώσεις το μαγαζί , 500 ευρώ για τέτοια μονάδα τα λες και λίγα στην ουσία θα είσαι σαν δημόσιος υπάλληλος, επίσης παίζει και το άλλο πες δίνεις τα 500 και σε πάνε σε τέτοια μονάδα , υπάρχουν βύσματα που παίρνουν τηλέφωνο ακόμα και για μια υπηρεσία , ξέχωρα τι γίνεται με τα Σαββατοκύριακα οφφ, εσύ αυτό δεν θα το έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, dionisis1925 είπε

Πάρε 1 χρόνο αναβολή για να στρώσεις το μαγαζί , 500 ευρώ για τέτοια μονάδα τα λες και λίγα στην ουσία θα είσαι σαν δημόσιος υπάλληλος, επίσης παίζει και το άλλο πες δίνεις τα 500 και σε πάνε σε τέτοια μονάδα , υπάρχουν βύσματα που παίρνουν τηλέφωνο ακόμα και για μια υπηρεσία , ξέχωρα τι γίνεται με τα Σαββατοκύριακα οφφ, εσύ αυτό δεν θα το έχεις.

Κανένα βύσμα δε παίρνει τηλέφωνο για υπηρεσία, τουλάχιστον στο Πεντάγωνο. Σε μονάδες μπορεί και να συμβαίνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορίνα μου κοίτα, με. Το. Χρηματικό ποσό το βρίσκουμε, το. Θέμα είναι να. Βρεθεί κάποιος να. Με. Φέρει. Αθήνα το συντομότερο από. Την μέρα που. Θα μπω, δεν.ξερω στις 15 στις 40 μέρες οπότε. Μπορέσει. Ως τότε θα κάνουν υπομονή οι δικοί μου! Στρατό μπαίνω το. Γνωρίζουν. Και δεν. Ζήτησα να. Μαι. Κάθε. Μέρα έξω, απλά. Μέσα. Στην εβδομάδα να. Μπορώ να. Μαι. Και έξω κάποιες μέρες να. Πηγαίνω να τους ξεκουράζω 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Mglps είπε

Αγορίνα μου κοίτα, με. Το. Χρηματικό ποσό το βρίσκουμε, το. Θέμα είναι να. Βρεθεί κάποιος να. Με. Φέρει. Αθήνα το συντομότερο από. Την μέρα που. Θα μπω, δεν.ξερω στις 15 στις 40 μέρες οπότε. Μπορέσει. Ως τότε θα κάνουν υπομονή οι δικοί μου! Στρατό μπαίνω το. Γνωρίζουν. Και δεν. Ζήτησα να. Μαι. Κάθε. Μέρα έξω, απλά. Μέσα. Στην εβδομάδα να. Μπορώ να. Μαι. Και έξω κάποιες μέρες να. Πηγαίνω να τους ξεκουράζω 

 

Εγώ μαζί σου είμαι , απλώς τσάμπα λεφτά για εμένα, άσε που δεν θα ξέρεις αν είναι έμπιστος ή όχι.

Είχα φίλο ΜΥ/ΥΠΕΘΑ και 401 και μου έλεγαν τι σκατά συμβαίνει, τέλος πάντων! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, εγω μπαίνω με την ΕΣΣΟ του Νοεμβρίου αλλα δεν είχα μπει στο parousiasi.army να δηλώσω κατι λέτε να έχω κανένα πρόβλημα?

 

Επεξ/σία από gabrielxx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Ετοιμάζομαι να μπω στρατό τον Νοέμβριο. Θέλω τη συμβουλή σας.. είμαι απο Θεσσαλονίκη, εδώ είναι η ζωή μου. Εδώ έχω το γυμναστήριο μου,  την γυναίκα, τα όλα μου. Μου έχουν πει οτι αν δηλώσω να υπηρετήσω 9μηνο παραμεθόριο, με τις άδειες κτλ ουσιαστικά βγαίνει 7,5 μήνες σύνολο. Αν δηλώσω 12μηνο, ξεφεύγει η θητεία και επίσης, μετάθεση μπορώ να πάρω μετά τους 6 μήνες. Αν είχα σίγουρο βύσμα να με φέρει Θεσσαλονίκη, θα έκανα 12μηνες κανονικά στην πόλη μου. Επίσης αν ήταν σίγουρο οτι θα πάω πχ Έβρο ή ειδικές δυνάμεις κάπου Βόλο ή οπουδήποτε αλλού ΕΚΤΌΣ απο ΝΗΣΙ, θα δήλωνα το 9μηνο γιαννα φύγω κύριος με ολοκληρωμένη την θητεία μου στους 7,5-8 μήνες. Τι θα κάνατε εσείς στην θέση μου? Τι μου προτείνετε? Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Στεφανος123 είπε

Τι εννοείς ;

Με τα οφφ , ακόμα και για τα νούμερα στις υπηρεσίες.

 

Παντελή μονάδες Ε.Δ έχει εκτός από τον Βόλο και Δράμα, Νάουσα , για την Ρεντίνα πλέον δεν ξέρω αν λειτουργεί σαν μονάδα που δέχεται φαντάρους.

Επεξ/σία από dionisis1925
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, dionisis1925 είπε

Με τα οφφ , ακόμα και για τα νούμερα στις υπηρεσίες.

 

Παντελή μονάδες Ε.Δ έχει εκτός από τον Βόλο και Δράμα, Νάουσα , για την Ρεντίνα πλέον δεν ξέρω αν λειτουργεί σαν μονάδα που δέχεται φαντάρους.

Σε ευχαριστώ αρχικά για τον χρόνο σου.. άρα τι μου προτείνεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βόλο πάνε οι Πεζοναύτες , στις άλλες μονάδες οι ορεινοί καταδρομείς , αν οπωσδήποτε θες κάτι κοντά σε Σαλόνικα νομίζω είναι οι καλύτερες επιλογές .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Silverage είπε

Γίνεται να μεταφερθεί δικαίωμα μειωμένης θητείας απο μεγαλύτερο αδερφό σε μικρότερο;

Αν λες για πολυτεκνους, όλοι παίρνουν πλέον το δικαίωμα μειωμένης θητείας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...