Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 7/10/2021 στις 1:21 ΜΜ, PantelisKapa είπε

Καλημέρα για το στρατόπεδο Ν.Σαντα Κιλκίς έχει κανείς άποψη? Ευχαριστώ

Εγώ που ειμουν στο 595 ζωγκου και ορκιστηκαμε σήμερα όλα πένα . Τα στελέχη φουλ κομπλέ κάνουν χαβαλε μαζί σου , το φαγητό νόστιμο αν και μικρές μερίδες και γενικά πέρασα πολύ καλά στα σβεν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, morningwood είπε

Εγώ που ειμουν στο 595 ζωγκου και ορκιστηκαμε σήμερα όλα πένα . Τα στελέχη φουλ κομπλέ κάνουν χαβαλε μαζί σου , το φαγητό νόστιμο αν και μικρές μερίδες και γενικά πέρασα πολύ καλά στα σβεν

Επειδή είχα παρουσιαστεί Θήβα τον Γεννάρη κατάλαβα το εξής: Στα κέντρα η φάση είναι πάντα ποιο χαλαρή και απο θέμα στελεχών αλλά και φαγητού. Όταν πας στη μονάδα αλλάζει. Αλλά απο την άλλη, εγώ είχα καταλήξει προεδρική φρουρά, οπώτε τα πάντα ήταν διαφορετικά σε σχέση με τις υπόλοιπες μονάδες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρουσιαζομαι στο ΚΕΠΒ Θηβας μετα την αδεια ορκωμοσιας και μετα παω ΕΛΔΥΚ. Ξερει κανεις ποσο θα μεινουμε στη Θηβα και που θα κανουμε ΣΠΕΝ ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, kappareality είπε

Παρουσιαζομαι στο ΚΕΠΒ Θηβας μετα την αδεια ορκωμοσιας και μετα παω ΕΛΔΥΚ. Ξερει κανεις ποσο θα μεινουμε στη Θηβα και που θα κανουμε ΣΠΕΝ ;

Φίλε και γώ την ίδια απορία έχω. ΚΕΠΒ παρουσιάζομαι και είμαι για ΕΛΔΥΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, blackmafia13 είπε

Επειδή είχα παρουσιαστεί Θήβα τον Γεννάρη κατάλαβα το εξής: Στα κέντρα η φάση είναι πάντα ποιο χαλαρή και απο θέμα στελεχών αλλά και φαγητού. Όταν πας στη μονάδα αλλάζει. Αλλά απο την άλλη, εγώ είχα καταλήξει προεδρική φρουρά, οπώτε τα πάντα ήταν διαφορετικά σε σχέση με τις υπόλοιπες μονάδες. 

Οι περισσότεροι ούτως ή αλλως ΣΒΕΝ και ΣΠΕΝ σε μονάδες κάνουν, ελάχιστοι είναι όσοι κάνουν σε κέντρα και κυρίως ΕΛΔΥΚαριοι και Ειδικοδυναμίτες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Οι περισσότεροι ούτως ή αλλως ΣΒΕΝ και ΣΠΕΝ σε μονάδες κάνουν, ελάχιστοι είναι όσοι κάνουν σε κέντρα και κυρίως ΕΛΔΥΚαριοι και Ειδικοδυναμίτες

Άρα ΣΠΕΝ θα κάνουμε Θήβα ή Κύπρο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, blackmafia13 είπε

Επειδή είχα παρουσιαστεί Θήβα τον Γεννάρη κατάλαβα το εξής: Στα κέντρα η φάση είναι πάντα ποιο χαλαρή και απο θέμα στελεχών αλλά και φαγητού. Όταν πας στη μονάδα αλλάζει. Αλλά απο την άλλη, εγώ είχα καταλήξει προεδρική φρουρά, οπώτε τα πάντα ήταν διαφορετικά σε σχέση με τις υπόλοιπες μονάδες. 

Το στρατοπεδο που εκατσα ηταν σαν μοναδα . δεν ηταν κεντρο . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Μόλις έκανα διακοπή αναβολής, διαδικτυακά, μέσω της stratologias. Ένας φίλος που έκανε επίσης, είπε πως του ήρθε ένα email επιβεβαίωσης, το οποίο εμένα εδώ και μία μέρα δεν ήρθε. Βέβαια το αίτημα είναι ακόμα υπό επεξεργασία. Το έχει κάνει καλός άλλος έτσι, ποια η διαδικασία;

Επίσης, μπορώ να κάνω μειωμένη θητεία. Είδα στην stratologia έχει μια επιλογή για τους υπόχρεους. Θα ανεβάσω τα δικαιολογητικά εκεί μόλις μου πουν που και πότε θα μπω ή θα γίνει την ημέρα κατάταξης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/10/2021 στις 4:54 ΜΜ, Αλεξανδρος A.92 είπε

Δεν ξερεις αν θα σε πανε Χιο. Γενικα δεν τα πολυκοιτανε καν αυτα, τυπικο ειναι. Επισης εκει που θα παρουσιαστεις δεν σημαινει οτι θα μεινεις στο συγκεκριμενο στρατοπεδο. Μπορει να σε μεταφερουν σε αλλο την ιδια η την επομενη μερα αλλα σε εκεινη την περιοχη.

λιγες μερες πριν απολυθεις, μαζευεις οτι αδειες σου εχουν απομεινει αν πεσει και κανα bonus απο διοικα ή τιποτα τιμητικες απο στελεχη γενικα και ολες μαζι τις κανεις πακετακι. Φευγεις 21 μερες πριν απολυθεις με 20 μερες αδεια (απολυσεως) και γυρνας την τελευταια για να ξεχρεωσεις και υπογραφες.

Φίλε η άδεια απολύσεως είναι 20 μέρες ή εννοείς φτάνει μέχρι 20 με τα bonus κτλ ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, gba είπε

Φίλε η άδεια απολύσεως είναι 20 μέρες ή εννοείς φτάνει μέχρι 20 με τα bonus κτλ ;

Τυχαίο παράδειγμα. Είναι όσες άδειες σου έχουν μείνει και όσες (και αν) μαζεψεις από τιμητικές στελεχών που θέλουν να σε βοηθήσουν 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης μη πείτε ποτέ σε μόνιμο για άδεια απολύσεως. Δεν υφίσταται ως έννοια. Και σε κάποιες μονάδες δε σας αφήνουν να τις κρατάτε όλες όλες για το τέλος που μπορεί να μην είναι εν τέλει και τόσο κακό...

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίδες την μέρα που παρουσιάστηκα τώρα τον Σεπτέμβρη, στο χρεωστικό που μου δώσαν για τον ρουχισμό που πήρα μου έχουν χρεωμένο κολόμβιο αλλά μέσα στο λουκάνικο δεν μου ρίξαν το κλασικό πλεκτό που δίνουν συνήθως αλλά μου δώσαν αυτό το fleece: https://www.skroutz.gr/s/31169457/Fleece-Μπλούζα-Οπλιτών-Θητείας-Fleece-Ελληνικού-Στρατού.html

Έχει τύχει σε κανέναν; Ουσιαστικά είναι η εναλλακτικη που δίνουν αν δεν έχουν κολόμβιο; Ξέρετε αν είναι καλύτερο το πλεκτό να ψαχτώ στην μονάδα που είμαι να ανταλλάξω στην αποθήκη αν έχουν;

Επεξ/σία από panoschr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...