Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, kappareality είπε

Δεν περασε κλιμακιο ελδυκ απο τη μοναδα μου αλλα το δηλωσα την ημερα καταταξης. Εχω καμια ελπιδα για κυπρο ;

Ναι, ετοιμάσου για μεγαλόνησο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

20 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Ναι, ετοιμάσου για μεγαλόνησο

Τέλεια γιατί και εγώ το δήλωσα κατσ τη κατάταξη! Το φύλλο πορείας θα βγεί μέσα στην ερχόμενη βδομάδα υποθέτω; Η στην ορκομωσία τη παρασκευή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες συγγνώμη που ξαναρωτάω απλά με έχει αγχώσει αυτό το όλο θέμα. Οι μεταθέσειε γνωρίζει κάποιος αν βγαίνουν πριν η μετά την ορκομωσία? Ευχαριστώ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα την μάθεις πριν την ορκωμοσία, εφόσον είσαι για μετάθεση. Λογικά θα σας τις πουν κανα δύο μέρες πριν. Για ΕΛΔΥΚ υπολόγιζε μετάθεση Θήβα λογικά...

Το φύλλο πορείας θα το πάρεις μετά την ορκωμοσία και με αυτό θα μαζέψεις τις απαραίτητες υπογραφές. Το αργότερο μέχρι τη 1 θα έχεις ξεμπερδέψει απ' όλα εκτός αν κάποιος τρομπάρει τόσο πολύ...

Επεξ/σία από ProponitisTouKanape
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Θα την μάθεις πριν την ορκωμοσία, εφόσον είσαι για μετάθεση. Λογικά θα σας τις πουν κανα δύο μέρες πριν. Για ΕΛΔΥΚ υπολόγιζε μετάθεση Θήβα λογικά...

Το φύλλο πορείας θα το πάρεις μετά την ορκωμοσία και με αυτό θα μαζέψεις τις απαραίτητες υπογραφές. Το αργότερο μέχρι τη 1 θα έχεις ξεμπερδέψει απ' όλα εκτός αν κάποιος τρομπάρει τόσο πολύ...

Και φωνάζουν ονομαστικά ξεχωριστά για τον καθένα που παίρνει και πού ή ποιος δεν παίρνει και παραμένει στο ΚΕΝ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Nikos3233 είπε

Και φωνάζουν ονομαστικά ξεχωριστά για τον καθένα που παίρνει και πού ή ποιος δεν παίρνει και παραμένει στο ΚΕΝ; 

Τώρα αυτο εξαρτάται απο τη μονάδα σου. Άλλοι τους φωνάζουν και μετά την ορκωμοσία, εμάς μας φώναξε ένας υπαξ δυο μέρες νωρίτερα να πάμε στο 1ο γραφείο και μας ανακοίνωσαν εκεί που πάμε. Όποιος δεν ενημερώνεται για μετάθεση, μένει ως έχει

Δεν υπάρχει πλέον κέντρο, σε κανονική μονάδα κάνετε την εκπαίδευση και ορισμένοι ενδέχεται να βγάλουν και όλη τη θητεία εκει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Τώρα αυτο εξαρτάται απο τη μονάδα σου. Άλλοι τους φωνάζουν και μετά την ορκωμοσία, εμάς μας φώναξε ένας υπαξ δυο μέρες νωρίτερα να πάμε στο 1ο γραφείο και μας ανακοίνωσαν εκεί που πάμε. Όποιος δεν ενημερώνεται για μετάθεση, μένει ως έχει

Δεν υπάρχει πλέον κέντρο, σε κανονική μονάδα κάνετε την εκπαίδευση και ορισμένοι ενδέχεται να βγάλουν και όλη τη θητεία εκει...

Μάλιστα οπότε αν δεν ενημερωθώ καθόλου ονομαστικά θα ξέρω ότι δεν την πήρα. Με λιγα λογια δεν θα παρω φυλλο πορειας εννοείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Nikos3233 είπε

Μάλιστα οπότε αν δεν ενημερωθώ καθόλου ονομαστικά θα ξέρω ότι δεν την πήρα. Με λιγα λογια δεν θα παρω φυλλο πορειας εννοείς.

Φύλλο πορείας θα πάρεις όπως και να έχει λόγω άδειας. Θα δηλώσετε που θα είστε κατά την άδεια, όχι οτι τσεκάρει και κανένας απλά λέμε τώρα. 

3 λεπτά πριν, Mglps είπε

Αν έχει κάποιος βύσμα και μπορεί να βοηθήσει μια 500αρα δική του 

Τόση απελπισία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Nikos3233 είπε

Μάγκες συγγνώμη που ξαναρωτάω απλά με έχει αγχώσει αυτό το όλο θέμα. Οι μεταθέσειε γνωρίζει κάποιος αν βγαίνουν πριν η μετά την ορκομωσία? Ευχαριστώ!!

Ανάλογα το στρατόπεδο.

Αν εννοείς για βυσματική πάντως. Δεν έχει ιδιαίτερη σημασία μιας και πρέπει 100% να περάσεις τα ΣΠΕΝ εκεί που είσαι πρώτα, απλά θα έχεις ενημερωθεί καιρό πριν για να "έχεις το κεφάλι σου ήσυχο"

Γράψε άκυρο στο πανω

Επεξ/σία από BlueBlade
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Φύλλο πορείας θα πάρεις όπως και να έχει λόγω άδειας. Θα δηλώσετε που θα είστε κατά την άδεια, όχι οτι τσεκάρει και κανένας απλά λέμε τώρα. 

Τόση απελπισία;

Και καλά το λέω επειδή ουσιαστικά το φύλλο πορείας λέει πάνω που θα επιστρέψεις οπότε γνωρίζεις αν εν τέλη πήρες τη μετάθεση. Ελπίζω να με πάρουν ΕΛΔΥΚ είμαι και Ι1 το δήλωσα και πρώτη μερα κατάταξης το θέλω πολύ.

3 λεπτά πριν, BlueBlade είπε

Ανάλογα το στρατόπεδο.

Αν εννοείς για βυσματική πάντως. Δεν έχει ιδιαίτερη σημασία μιας και πρέπει 100% να περάσεις τα ΣΠΕΝ εκεί που είσαι πρώτα, απλά θα έχεις ενημερωθεί καιρό πριν για να "έχεις το κεφάλι σου ήσυχο"

Γράψε άκυρο στο πανω

Λέω και γώ. Γιατι μου λενε οτι ΣΠΕΝ θα περασω Θηβα αν εν τελη παρω μεταθεση για ΕΛΔΥΚ. Ή δεν ισχύει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Ανοιξαμε μαγαζί πρόσφατα και πέρα από τον πατέρα μου που είναι τα πρωινά πρέπει ορισμένα απογεύματα να. Πηγαίνω να επιβλέπω για διάφορους λόγους

Αν. Τυχόν έμπαινα σε κάποια βυσματικη μονάδα και γύρναγα τα περισσότερα μεσημέρια θα ήταν πολύ. Κομπλέ 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Nikos3233 είπε

Και καλά το λέω επειδή ουσιαστικά το φύλλο πορείας λέει πάνω που θα επιστρέψεις οπότε γνωρίζεις αν εν τέλη πήρες τη μετάθεση. Ελπίζω να με πάρουν ΕΛΔΥΚ είμαι και Ι1 το δήλωσα και πρώτη μερα κατάταξης το θέλω πολύ.

Λέω και γώ. Γιατι μου λενε οτι ΣΠΕΝ θα περασω Θηβα αν εν τελη παρω μεταθεση για ΕΛΔΥΚ. Ή δεν ισχύει;

Ρε φίλε γιατί έχεις πνιγεί σε μια κουταλιά νερό; 

Φύλλο πορείας θα πάρετε όλοι, ανεξαρτήτως μετάθεσης. 

Αν σε έχουν πάρει ΕΛΔΥΚ, θα σου βγει μετάθεση μετά την ορκωμοσία για Θήβα όπου θα περάσεις ΣΠΕΝ και μετά θα πας έτοιμος στην Κύπρο. Τη μετάθεση θα στην πουν, δε στην κρατάνε κρυφή. Χαλάρωσε

7 λεπτά πριν, Mglps είπε

 

Θες καλό βύσμα για να πας μετάθεση μετά τα ΣΠΕΝ και στην πόλη σου, ειδικά Αθήνα. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...