Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, TO_PAIDI είπε

8-25

 

3 ώρες πριν, george1703 είπε

Μα αυτό είναι δύο βδομάδες ενώ τα σπεν είναι τρεις 

8-18 ειναι παιδια,για να μη πεσει πανω στη καταταξη της α εσσο 2019.Η εβδομαδα εκπαιδευσης που καναμε μολις γυρισαμε απο αδεια ορκομωσιας μετραει για σπεν.Οποτε παει στις (σχεδον) 3 εβδομαδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα ηθελα τα φωτα σας παιδια

Ενημερωθηκε τελικα το συστημα και μου εχουν βαλει στο Υγειονομικο ενω δεν εχω ουτε πτυχια ουτε τιποτα σχετικο (καθαρα τυχαιο)

Απο εκει ενδεχεται να με βγαλουνε και να με μεταφερουν σε αλλο σωμα η θα μεινω υγεινομικο και αν μεινω τι ακριβως θα κανω?

επισης με βαλανε στο 96 ΤΥΕΘ στην Χιο οποιος μπορει να δωσει μια εικονα για το συγκεκριμενο στρατοπεδο θα με βοηθουσε αρκετα

Καλη θητεια σε ολους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Palikarosss είπε

8-18 ειναι παιδια,για να μη πεσει πανω στη καταταξη της α εσσο 2019.Η εβδομαδα εκπαιδευσης που καναμε μολις γυρισαμε απο αδεια ορκομωσιας μετραει για σπεν.Οποτε παει στις (σχεδον) 3 εβδομαδες.

Η α εσσο 2019 πλέον θα είναι Φεβρουάριο και συγκεκριμένα 4-8/2 . Οπότε δεν θα πέσουμε πάνω στην α εσσο.  Επίσης είναι η ορκωμοσία στα Κεν είναι την 3η παρασκευή από την κατάταξη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Papatroof είπε

Θα ηθελα τα φωτα σας παιδια

Ενημερωθηκε τελικα το συστημα και μου εχουν βαλει στο Υγειονομικο ενω δεν εχω ουτε πτυχια ουτε τιποτα σχετικο (καθαρα τυχαιο)

Απο εκει ενδεχεται να με βγαλουνε και να με μεταφερουν σε αλλο σωμα η θα μεινω υγεινομικο και αν μεινω τι ακριβως θα κανω?

επισης με βαλανε στο 96 ΤΥΕΘ στην Χιο οποιος μπορει να δωσει μια εικονα για το συγκεκριμενο στρατοπεδο θα με βοηθουσε αρκετα

Καλη θητεια σε ολους

Συμβαινει αυτο αρκετα συχνα. Το 2016 που ειχα παει εγω καποιους τους αλλαζανε σωμα καποιους τους αφησαν στο ΥΓ.

Αν δεν εχεις πτυχιο ιατρικης η νοσηλευτικης θα κανεις οτι και οι υπολοιποι (με ελαχιστες εξαιρεσεις οπου μερικοι πηραν ειδικοτητα τραυματιοφορεα και τους αξιοποιησαν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. 

Υποχρεούσθε να παρουσιαστείτε σε 572ο Μηχανοκίνητο Τάγμα Πεζικού (572 Μ/Κ ΤΠ) (ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ) στις 07-02-2019 .

Πως στο καλό μπορώ να πάω εκεί από Πάτρα; Κανείς άλλος που παρουσιάζεται στο συγκεκριμένο στρατόπεδο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, geo124 είπε

Καλησπέρα σε όλους. 


Υποχρεούσθε να παρουσιαστείτε σε 572ο Μηχανοκίνητο Τάγμα Πεζικού (572 Μ/Κ ΤΠ) (ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ) στις 07-02-2019 .

Πως στο καλό μπορώ να πάω εκεί από Πάτρα; Κανείς άλλος που παρουσιάζεται στο συγκεκριμένο στρατόπεδο;

Αν δεν μπορείς να πληρώσεις αεροπλάνο τότε με ΚΤΕΛ. Πάτρα -> Θεσσαλονίκη->Αλεξανδρούπολη->Φέρες (ή μπορεί να έχει απευθείας Θεσσαλονίκη->Φέρες). Μετά ταξί ή αν είστε πολλοί μπορεί να βάλουν λεωφορείο να έρθει να σας μαζέψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Papatroof είπε

Θα ηθελα τα φωτα σας παιδια

Ενημερωθηκε τελικα το συστημα και μου εχουν βαλει στο Υγειονομικο ενω δεν εχω ουτε πτυχια ουτε τιποτα σχετικο (καθαρα τυχαιο)

Απο εκει ενδεχεται να με βγαλουνε και να με μεταφερουν σε αλλο σωμα η θα μεινω υγεινομικο και αν μεινω τι ακριβως θα κανω?

επισης με βαλανε στο 96 ΤΥΕΘ στην Χιο οποιος μπορει να δωσει μια εικονα για το συγκεκριμενο στρατοπεδο θα με βοηθουσε αρκετα

Καλη θητεια σε ολους

Η μοναδα βρισκεται στην ταξιαρχια της Χιου (στρατοπεδο Γκιαλα) 5 λεπτα απο το λιμανι και γενικα στο κεντρο. Καλες εγκαταστασεις και στελεχη. Με μια λεξη ζωαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Caiden είπε

Η μοναδα βρισκεται στην ταξιαρχια της Χιου (στρατοπεδο Γκιαλα) 5 λεπτα απο το λιμανι και γενικα στο κεντρο. Καλες εγκαταστασεις και στελεχη. Με μια λεξη ζωαρα

ευχαριστω πολυ ελπιζω να ειναι ετσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα παιδιά και χρόνια πολλά. 

Συγνώμη που θα πω κάτι άσχετο αλλά πρέπει να μάθω άμμεσα. Μου ήρθε μετάθεση για ΣΔΕΠΝ Ή ΣΔΙΕΠΝ στο βοτανικό δεν έχω ιδέα πως ήρθε δεν έβαλα κάποιο βύσμα και επειδή μου μένουν ακόμα 4 μήνες θητείας και εκεί που είμαί τώρα δεν είναι άσχημα θα ήθελα να μάθω τι παίζει και γενικώς τι είναι αυτό. 

Να πω επίσης πως είμαι ναυτικό

Επεξ/σία από Severa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας και χρόνια πολλά ,συγνώμη αν θα κουράσω με το θέμα μου :λοιπον , είμαι 28 ετών και πήρα ιθαγένεια τον Αύγουστο του 17 και μου ήρθε ένα χαρτί σπίτι που μου έλεγε πως το κράτος μου δίνει αναβολή μέχρι Δεκέμβριου του 18 λόγω της κτησης της ιθαγενειας ,πήρα τηλέφωνο πριν 2 εβδομάδες στην στρατολογία να ρωτήσω αν μπαινω Ιανουάριο του 2019, και μου είπαν πως θα μπω Μάρτιο του 2019 ,καλά ως εδώ ...!!! Τώρα το θέμα μου : μενω με την αρραβωνιαστικιά μου η οποία περνει τον βασικό μισθό ,εγώ είμαι άνεργος και δουλεύω κάπου μαύρα για να μπορώ να συνισφερω στο σπίτι ,αν μπω τώρα τον Μάρτιο θα έχει πολύ μεγάλο θέμα οικονομικό ,χρειάζομαι μια αναβολή ώστε να μαζέψω κάποια λεφτά για να μπορέσω να βάλουμε κάτι στην άκρη για να συντηρηθεί και η γυναίκα αλλά για να μπορέσω και εγώ να περάσω τους 9 μήνες στον στρατό ....!!!! Τι μπορώ να κάνω ρε παιδιά ,έχω αγχωθει πάρα πολύ και έχω πέσει πολύ ψυχολογικά 

Στις 28/12/2018 στις 10:18 ΜΜ, george1703 είπε

Η α εσσο 2019 πλέον θα είναι Φεβρουάριο και συγκεκριμένα 4-8/2 . Οπότε δεν θα πέσουμε πάνω στην α εσσο.  Επίσης είναι η ορκωμοσία στα Κεν είναι την 3η παρασκευή από την κατάταξη 

Αν η α εσο είναι Φεβρουάριο τότε η β έσω θα είναι Απρίλιο ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, andialimuci είπε

Καλησπέρα σας και χρόνια πολλά ,συγνώμη αν θα κουράσω με το θέμα μου :λοιπον , είμαι 28 ετών και πήρα ιθαγένεια τον Αύγουστο του 17 και μου ήρθε ένα χαρτί σπίτι που μου έλεγε πως το κράτος μου δίνει αναβολή μέχρι Δεκέμβριου του 18 λόγω της κτησης της ιθαγενειας ,πήρα τηλέφωνο πριν 2 εβδομάδες στην στρατολογία να ρωτήσω αν μπαινω Ιανουάριο του 2019, και μου είπαν πως θα μπω Μάρτιο του 2019 ,καλά ως εδώ ...!!! Τώρα το θέμα μου : μενω με την αρραβωνιαστικιά μου η οποία περνει τον βασικό μισθό ,εγώ είμαι άνεργος και δουλεύω κάπου μαύρα για να μπορώ να συνισφερω στο σπίτι ,αν μπω τώρα τον Μάρτιο θα έχει πολύ μεγάλο θέμα οικονομικό ,χρειάζομαι μια αναβολή ώστε να μαζέψω κάποια λεφτά για να μπορέσω να βάλουμε κάτι στην άκρη για να συντηρηθεί και η γυναίκα αλλά για να μπορέσω και εγώ να περάσω τους 9 μήνες στον στρατό ....!!!! Τι μπορώ να κάνω ρε παιδιά ,έχω αγχωθει πάρα πολύ και έχω πέσει πολύ ψυχολογικά 

Αν η α εσο είναι Φεβρουάριο τότε η β έσω θα είναι Απρίλιο ??

Παιξτο τρελα και παρε Ι5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπλο-Σώμα Κατάταξης ΤΕΧΝΙΚΟ
Σημείο Υποδοχής Οπλιτών Στρδο «Υπλγου (ΠΖ) Μακρή Μιχαήλ»
Έδρα ΛΕΣΒΟΥ - ΝΗΣΟΙ ΑΙΓΑΙΟΥ - ΚΑΤΩ ΤΡΙΤΟΥΣ
Ημερομηνία κατάταξης 05/02/2019
Μονάδα Τοποθέτησης 98 ΤΥΠΕΘ (-)

 

  1. Ξερουμε πληροφοριες για τη μοναδα τοποθετησης?
  2. ποσα χρηματα να υπολογιζω οτι θα ξοδευω το μηνα? (δεν καπνιζω,δεν πινω.και η οικογενεια μου δεν εχει χρηματα.το μπατζετ μου δλδ ειναι μαξιμουμ 50-70ευρω το μηνα)

ευχαριστω για το χρονο σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nikos871 είπε
Όπλο-Σώμα Κατάταξης ΤΕΧΝΙΚΟ
Σημείο Υποδοχής Οπλιτών Στρδο «Υπλγου (ΠΖ) Μακρή Μιχαήλ»
Έδρα ΛΕΣΒΟΥ - ΝΗΣΟΙ ΑΙΓΑΙΟΥ - ΚΑΤΩ ΤΡΙΤΟΥΣ
Ημερομηνία κατάταξης 05/02/2019
Μονάδα Τοποθέτησης 98 ΤΥΠΕΘ (-)
  1. Ξερουμε πληροφοριες για τη μοναδα τοποθετησης?
  2. ποσα χρηματα να υπολογιζω οτι θα ξοδευω το μηνα? (δεν καπνιζω,δεν πινω.και η οικογενεια μου δεν εχει χρηματα.το μπατζετ μου δλδ ειναι μαξιμουμ 50-70ευρω το μηνα)

ευχαριστω για το χρονο σας

αν είσαι συνέχεια μέσα στο στρατόπεδο, δεν θα χαλάς πάνω από 30 τον μήνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Severa είπε

Καλημέρα παιδιά και χρόνια πολλά. 

Συγνώμη που θα πω κάτι άσχετο αλλά πρέπει να μάθω άμμεσα. Μου ήρθε μετάθεση για ΣΔΕΠΝ Ή ΣΔΙΕΠΝ στο βοτανικό δεν έχω ιδέα πως ήρθε δεν έβαλα κάποιο βύσμα και επειδή μου μένουν ακόμα 4 μήνες θητείας και εκεί που είμαί τώρα δεν είναι άσχημα θα ήθελα να μάθω τι παίζει και γενικώς τι είναι αυτό. 

Να πω επίσης πως είμαι ναυτικό

Καποιος να απαντησει ισως αν εχετε ακουσει το οτιδηποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...