Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, phanispal είπε

ΟΚ, προφανώς έκανα λάθος, απλά για κάποιο λόγο σε θυμόμουν να ψάχνεσαι για Ι5.

Κι εγώ από εκεί απολύθηκα. Δεν ήμουν στρατονομία βέβαια, αλλά στο 13 ΛΔΒ, που μπορεί να είχες ακούσει πώς μας πήγαινε.

Καλά, και Σεπτέμβρη που μπήκες πάλι ζέστη θα έκανε, εδώ εγώ που ορκίστηκα στις 11/11/11 (μέρα που βγήκε το Skyrim lol) και θυμάμαι ότι όταν είχε ήλιο τις προηγούμενες μέρες που είχαμε εκπαίδευση και παρελάσεις λιώναμε στον ιδρώτα.

Εσύ μπήκες στην καλύτερη ΕΣΣΟ από άποψη ζέστης, αλλά δεν έχασες και καλοκαίρι (αν ήσουν 9μηνο).


Πολύ καλά θυμάσαι,ψάχτηκα όσο δεν πάει.Για την ακρίβεια ήμουν μια 6μηνη αναβολή μακριά αλλά αποφάσισα να μπω κανονικότατα και να κάνω την 8μηνη θητεία που έπρεπε. 
Πάντως μεταξύ Δεκέμβρη 16-Απρίλη 17 (με ενδιάμεσο διάλειμμα κάπου τον Γενάρη λόγω "απόσπασης") μπορώ να σου πω ότι το ζόρι το έτρωγε η στρατονομία μιας και γινόντουσαν υπηρεσίες από στρατονόμους που θεωρητικά έπρεπε να γίνονται από πεζικάριους.Μέχρι και η λάντζα των πρασινομπερέδων είχε φορτωθεί σε μας. Από κει και πέρα για την ζέστη που λες,ναι πρόλαβα ζέστη Σεπτέμβρη μήνα αλλά στην Θήβα ήταν τίμια. Μόνο τις ώρες της πρόβας για την ορκωμοσία είχε ζόρι με την ζέστη. Όμως ήταν αναγκαίο κακό. 

Επεξ/σία από billsnake21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, FeelsBadMan είπε

Ξερει κανεις στο σωμα Ερευνας και Πληροφορικης τι ειδους υπηρεσιες παιζουν περιπου?

επικές μάχες στο WοW!

Επεξ/σία από djcat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Manectric είπε

Επηρεάζει εμάς της ΣΤ ΕΣΣΟ 2018 το γεγονός ότι η Α ΕΣΣΟ του 2019 αργεί να μπει; Μη μου πείτε ότι θα περιμένουμε 10 Φλεβάρη τις μεταθέσεις μας!

εγω μπηκα 19 σεπτεμβρη. υπ[οτιθεται οτι οταν κλεισουμε 5μηνο θα φυγουμε δλδ τελος φλεβαρη. ελπιζω βεβαια να φυγουμε νωριτερα δλδ το αργοτερο μεχρι να μπουν οι αλλοι. εμενα μου εχουν πει που θα παω αλλα οχι το ποτε

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/1/2019 στις 4:14 ΜΜ, billsnake21 είπε

Ε ναι αντί να φας το μισό καλοκαίρι μέσα καλύτερα να το φας ολόκληρο 😂

Καλύτερα όλο το καλοκαίρι μέσα για να σφίξουν οι κωλοι🤣

Να κάνω μια ερώτηση. Έκοψα την αναβολή μου στις 3 Ιανουαρίου θα φανεί αυτές τις μέρες στο site του στρατού με ποια εσσο μπαίνω; 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/1/2019 στις 9:57 ΜΜ, kodaklel είπε

Καλησπερα μια ερωτηση παρουσιαζομαι αυτον τον μηνα και θελω να παω ειδικες δυναμεις ΛΟΚ αμφιβιοι καταδρομεις αλλα εχω διαφραγμα μυτης θα μπορεσω να μπω η οχι? ευχαριστω πολυ για καθε βοηθεια που θα δοθει.

Μήπως ξέρει κάποιος ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/1/2019 στις 2:33 ΜΜ, Gregory_House είπε

Καλημέρα, να ρωτήσω κάτι;
Πως μπορώ να μάθω ως πότε ακριβώς έχω αναβολή;
Υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο τηλέφωνο/υπηρεσία που μπορώ να απευθυνθώ;
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

https://www.stratologia.gr/el/anavoli

Βάλε όνομα , επίθετο (όπως ακριβώς είναι στην ταυτότητα σου) ημερομηνία γέννησης και εκεί που λέει ταυτότητα τον αριθμό ταυτότητας σου.Το δοκίμασα δουλεύει μια χαρά.

18 ώρες πριν, FeelsBadMan είπε

Ξερει κανεις στο σωμα Ερευνας και Πληροφορικης τι ειδους υπηρεσιες παιζουν περιπου?

Στο σώμα Έρευνας και Πληροφορικής αν μπείς θα έχεις υπηρεσία ΓΕΠ.Δηλαδή θα κάθεσαι όλη μέρα στο γραφείο stand by μήπως γίνει κάτι ή να κάνεις εργασίες άλλων γραφείων (που έχουν σχέση με πληροφορική πάντα) ή ότι άλλο μπορείς να σκεφτείς.Είσαι το tech support όλου του στρατοπέδου.Κανονικά δεν έχεις σχέσεις με τον λόχο όσο αφορά υπηρεσίες αλλά αν είστε πολλοί Ερευνας και πληροφορική ίσως κάνετε υπηρεσίες και στον λόχο για να μη σας πάει καλύτερα απο τους άλλους.Στείλε pm για ό,τι παραπάνω, έχω κολλητό ΕΠ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα και καλη χρονια. Επειδη πλησιαζει η ωρα να δηλωσω προτιμηση για μεταθεση ή αμεταθετο μετα το 5μηνο θητειας, ψαχνω πληροφοριες για την κατασταση που επικρατει αυτη τη στιγμη στα παρακατω στρατοπεδα.

  1. 13 ΛΔΒ (Παπαγου)
  2. 466 ΤΔΒ (Γουδι)
  3. 482 ΤΔΒ (Ζωγραφου)
  4. 487 ΤΔΒ (Παπαγου)
  5. 492 ΤΔΒ (Περαμα)
  6. ΣΔΒ (Χαιδαρι)

 

Αν μπορει καποιος να με βοηθησει θα το εκτιμουσα

 

Επεξ/σία από Caiden
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

13 ΛΔΒ δεν είναι Χαϊδάρι αλλά Παπάγου.

Από εκεί απολύθηκα το 2012, όσο ήμουν εκεί τουλάχιστον ήταν μαύρη μονάδα, ένα χάλι.

Για τώρα δεν ξέρω τι παίζει, αλλά το θεωρώ δύσκολο να έχουν βελτιωθεί τα πράγματα.

Επεξ/σία από phanispal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, phanispal είπε

13 ΛΔΒ δεν είναι Χαϊδάρι αλλά Παπάγου.

Από εκεί απολύθηκα το 2012, όσο ήμουν εκεί τουλάχιστον ήταν μαύρη μονάδα, ένα χάλι.

Για τώρα δεν ξέρω τι παίζει, αλλά το θεωρώ δύσκολο να έχουν βελτιωθεί τα πράγματα.

Εχεις δικιο για καποιο λόγο νομιζα οτι ηταν στο Κεβοπ, αλλα εκει βρισκεται η Σχολη Διαβιβασεων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, kodaklel είπε

Μήπως ξέρει κάποιος ;

Εξαρτάται απο τον αν σου δημιουργεί θέμα στην αναπνοή. Υπάρχουν δηλαδή στραβές μύτες που δεν παρεμποδίζουν την αναπνοή απο τη μύτη, υπάρχουν όμως και "γαλλικές" μύτες που αναγκάζουν τον άνθρωπο να αναπνέει απο το στόμα. 

Την έγκυρη και ασφαλή απάντηση θα την πάρεις απο τον ΩΡΛ σου.

Spoiler

Θεωρώ πως αν αναπνέεις κανονικά απο τη μύτη δεν θα κοπείς απο τις Ειδικές Δυνάμεις...

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/1/2019 στις 4:56 ΜΜ, FeelsBadMan είπε

Ξερει κανεις στο σωμα Ερευνας και Πληροφορικης τι ειδους υπηρεσιες παιζουν περιπου?

Προσωπικά που ήμουν Γραφείο Έρευνας Πληροφορικής (ΓΕΠ) στην Ρόδο, είχα υπηρεσία βασική γραφείου στο στρατηγείο. Είναι καλή περίπτωση γιατί κάνεις υπηρεσίες άνετος και κυρίως με αξιωματικούς που σε γενικές γραμμές είναι λίγο πιο φυσιολογικοί άνθρωποι σε σχέση με τους ΕΠΟΠ.

Σε καποια φαση ομως οπου η μοναδα μου ειχε ελλειψη, μας τραβηξε και βαρεσαμε και κατι σκοπιες κλπ. Αλλα στην τελικη οι σκοπιες ειναι αυτες που σου μένουν :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...