Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δύσκολο γιατι οι ΕΣΣΟ του Νοεμβρίου είναι οι μεγαλύτερες του έτους καθώς έχουν μέσα τους νέους πτυχιούχους του Σεπτεμβρίου. Μάλιστα μερικές χρονιές έβαζαν και μερικούς τον Γενάρη επειδή δε χώραγαν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, στην σελίδα κατανομής μου λέει "Έχετε κατανεμηθεί στο Στρατό Ξηράς" αλλά όταν παω στη σελίδα κατάταξης λέει δεν είμαι υπόχρεος για την ΕΣΣΟ που έρχεται (Νοεμβρίου δλδ). Μέχρι σήμερα δεν μου έλεγε ότι έχω κατανεμηθεί πουθενα, όποτε είμαι μπερδεμένος. 

Επεξ/σία από HeinHein
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα. Έχω την εξής απορία τώρα που είμαι σε άδεια.
Για την ακτινογραφία θώρακος για την απόλυση, χρειάζεται αναγκαστικά να πάω στο 401; 
Από άλλο δημόσιο νοσοκομείο δε δέχονται; 
Επίσης χρειάζομαι οπωσδήποτε παραπεμπτικό από το ΣΤΕΠ;

Επεξ/σία από Cosmonaut21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα σας. Περιμένω και εγώ να μου εμφανιστεί το χαρτί κατάταξης στο site για κατάταξη τον Νοέμβριο. Είμαι πολύτεκνος και ήθελα να ρωτήσω αν η αίτηση για 6μηνο μπορεί να γίνει μέσω στρατολογίας ηλεκτρονικά πριν παρουσιαστώ η χρειάζεται να μπω πρώτα. Στα δικαιολογητικά αναφέρει μπορείς να κάνεις αίτηση οποτεδήποτε μετά την αρχική πρόσκληση της κλάσης. Αν κάποιος γνωρίζει ας απαντήσει. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, mariosgoet είπε

Παιδιά καλησπέρα σας. Περιμένω και εγώ να μου εμφανιστεί το χαρτί κατάταξης στο site για κατάταξη τον Νοέμβριο. Είμαι πολύτεκνος και ήθελα να ρωτήσω αν η αίτηση για 6μηνο μπορεί να γίνει μέσω στρατολογίας ηλεκτρονικά πριν παρουσιαστώ η χρειάζεται να μπω πρώτα. Στα δικαιολογητικά αναφέρει μπορείς να κάνεις αίτηση οποτεδήποτε μετά την αρχική πρόσκληση της κλάσης. Αν κάποιος γνωρίζει ας απαντήσει. Ευχαριστώ

Αφού παρουσιαστεις γίνεται ηλεκτρονικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/10/2021 στις 8:00 ΠΜ, Elantee είπε

Καλημέρα!

Είμαι ΔΕΑ κ θέλω να πάω Αθήνα για προσωπικούς λόγους (οικογένεια κλπ) αλλά κ να είμαι πολύ χαλαρά. Να μπορώ να έχω άδειες,λίγες υπηρεσίες κ ήρεμη καθημερινότητα (Λέλα που λέμε κ μεις χαχα). Γνωρίζετε κάποια καλη μετάθεση? Πείτε μου σας παρακαλώ. (Υπάρχει βύσμα)

 

Μην μου πείτε γιατί επέλεξα δόκιμος κ τώρα θέλω να είμαι χαλαρά αφού ήξερα τι θα συναντήσω. Μόνο απαντήστε αν έχετε κάτι σχετικό με την ερώτηση. 

Σας ευχαριστώ πολύ!

Καταλαβαίνω αν ζητάω πολλά, πείτε το καλύτερο δυνατό. Μια καλή μετάθεση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, John12345678 είπε

Παρόλο που έχει αναρτηθεί η εγκύκλιος της στ εσσο δεν μου έχει έρθει το χαρτί κατάταξης τι φάση συμβαίνει και σε άλλους?

Τα ίδια και σε εμένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Cosmonaut21 είπε

Καλησπέρα. Έχω την εξής απορία τώρα που είμαι σε άδεια.
Για την ακτινογραφία θώρακος για την απόλυση, χρειάζεται αναγκαστικά να πάω στο 401; 
Από άλλο δημόσιο νοσοκομείο δε δέχονται; 
Επίσης χρειάζομαι οπωσδήποτε παραπεμπτικό από το ΣΤΕΠ;

Κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά όλα μαζί τα φορτώνουν στο σάιτ της στρατολογίας, είτε είναι για τη γενική σειρά είτε για τις αναβολές. Κοίταξες και δεν εχει ανέβει κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/10/2021 στις 12:25 ΜΜ, tiallothaginei είπε

Καλημερα παιδια.. Γνωρίζει κανείς πως ειναι στο Τριαδιο Θεσσαλονίκης ΒΚΤ (βαση καυσιμων τριαδιου) η ειδικότητα ΧΕΓΚ;; 

Λογικά χαλαρά, η περιοχή είναι ιδειλιακη πάντως μέσα στα νερά και το δάσος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ProponitisTouKanape είπε

Λογικά όλα μαζί τα φορτώνουν στο σάιτ της στρατολογίας, είτε είναι για τη γενική σειρά είτε για τις αναβολές. Κοίταξες και δεν εχει ανέβει κάτι;

Τσεκαρα σημερα το πρωι αλλα τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...