Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, katsakiorman είπε

Καλησπέρα σας, έχω μια ερώτηση. Έκανα διακοπή της αναβολής μου (λόγω σπουδών) στις 09/10/2021 και βάση του ότι είχα ενημερωθεί είναι να καταταγώ στην Εσσο του Φεβρουαρίου. Η διακοπή έπρεπε να γίνει απο (1η Αυγούστου- 31 Οκτωβρίου). Σήμερα που μπήκα στην stratologia αυτό δεν ίσχυέ και γράφει οτι πρέπει να καταταγώ στην ΕΣΣΟ του Νοεμβρίου, λόγω της δουλειάς μου κάτι τέτοιο είναι αδύνατο υπάρχει κανένας τρόπος να πάρω εκ νέου αναβολή μέχρι τον Φεβρουάριο που και είχα ενημερωθεί και αντίστοιχα ενημερώσει την εργασία μου;

Αναβολή για κοινωνικούς λόγους και ξεμπερδεύεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, BlueBlade είπε

Πήγαινε ζήτα αναβολή για την αμέσως επόμενη ΕΣΣΟ.

Το πιο πιθανό είναι να σου την δώσουν εύκολα.

Δεν πάει ένα εξάμηνο μετά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Aste είπε

Δεν πάει ένα εξάμηνο μετά;

Κοίτα εγώ θυμάμαι πως είχα πάρει αναβολή για κατάταξη με την αμέσως επόμενη ΕΣΣΟ και έγινε κανονικά.

Τώρα επειδή έχουν περάσει και πολλά χρόνια, ίσως να κανω και λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, BlueBlade είπε

Κοίτα εγώ θυμάμαι πως είχα πάρει αναβολή για κατάταξη με την αμέσως επόμενη ΕΣΣΟ και έγινε κανονικά.

Τώρα επειδή έχουν περάσει και πολλά χρόνια, ίσως να κανω και λάθος.

Bασικα ξέρω πάει με την μεθεπόμενη δλδ θα μπει Μάρτιο, αν μάθει ας μας ενημερώσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, δευτέρα που ξαναμπαίνουμε με το καλό θέλει πάλι μοριακό ή ράπιντ; Είμαι εμβολιασμένος by the way πλήρως. Με πιστοποιητικό περνάω, έτσι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, Aste είπε

Bασικα ξέρω πάει με την μεθεπόμενη δλδ θα μπει Μάρτιο, αν μάθει ας μας ενημερώσει. 

Έχει αλλάξει νομίζω και πλέον ισχύει για μια ΕΣΣΟ.

Επεξ/σία από dionisis1925
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/10/2021 στις 7:58 ΜΜ, dionisis1925 είπε

Κάνε πρώτα αίτηση μετάταξης από πολεμική αεροπορία σε στρατό ξηράς και αν γίνει δεκτή τα σκέφτεσαι τα υπόλοιπα , ειδικές δυνάμεις σε νησί και καλύτερη μετάθεση το ξεχνάς να ξέρεις , εκτός και αν έχεις βύσμα και σε χώσει σε καμία λέσχη αξιωματικών ή πρατηρίου στρατού 😁

Γιατί να κάνω μετάταξη; Δεν μπορώ όταν πάω για βασική εκπαίδευση να δηλώσω ότι θέλω να δοκιμαστώ στους αμφίβιους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 ώρες πριν, BlueBlade είπε

Πήγαινε ζήτα αναβολή για την αμέσως επόμενη ΕΣΣΟ.

Το πιο πιθανό είναι να σου την δώσουν εύκολα.

Παιδια καλησπέρα. Έχω κόψει αναβολη από αρχές Ιουλίου. Αλλά δεν λέει ακόμα που παρουσιαζομαι. Να ανησυχώ;

Επεξ/σία από Aste
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, GeoM11 είπε

Γιατί να κάνω μετάταξη; Δεν μπορώ όταν πάω για βασική εκπαίδευση να δηλώσω ότι θέλω να δοκιμαστώ στους αμφίβιους;

Από την Πολεμική Αεροπορία δεν μπορείς να πας στις Ειδικές Δυνάμεις, οι Ειδικές Δυνάμεις ανήκουν στο Στρατό Ξηράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Έχω ολοκληρώσει τη βασική εκπαίδευση σε στρατόπεδο παραμεθορίου και στο ίδιο πρόκειται να περάσω και ΣΠΕΝ και έπειτα θα μεταφερθώ στη μονάδα μου που είναι σε άλλο νομό εκτός παραμεθορίου. Δικαιούμαι τις ΕΤΑΠ για αυτό το πρώτο δίμηνο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά πηρα διετή αναβολη πριν κανένα 15θημερο από ότανπαρουσιάστηκα για κατάταξη λόγω ψυχικής διαταραχής που όντως υπάρχει κ με χαρτί γιατρού και επειδή δεν ήταν καλές οι συνθήκες στην παραμεθοριο και πιεζόμουν αρκετά. 

Η ερώτηση μου τώρα είναι η εξής , επειδή το πάω για απαλλαγή μιας και δεν παίζει να επιβιώσω εκεί μέσα ανώδυνα, μπορώ μετά από 6 μήνες να ζητήσω επιτροπή ή πρέπει να περάσουν δύο χρόνια;

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, GeoKots είπε

Καλησπέρα παιδιά πηρα διετή αναβολη πριν κανένα 15θημερο από ότανπαρουσιάστηκα για κατάταξη λόγω ψυχικής διαταραχής που όντως υπάρχει κ με χαρτί γιατρού και επειδή δεν ήταν καλές οι συνθήκες στην παραμεθοριο και πιεζόμουν αρκετά. 

Η ερώτηση μου τώρα είναι η εξής , επειδή το πάω για απαλλαγή μιας και δεν παίζει να επιβιώσω εκεί μέσα ανώδυνα, μπορώ μετά από 6 μήνες να ζητήσω επιτροπή ή πρέπει να περάσουν δύο χρόνια;

Ευχαριστώ

Καλύτερα να επικοινωνήσεις με τη στρατολογία, δικαίωμα επανεξέτασης μετά από 6μήνες νομίζω έχουν όσοι θέλουν να υπηρετήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, biomike είπε

Καλημέρα παιδιά. Καμία ιδέα πότε θα έρθουν τα σημειώματα για ΕΣΣΟ Νοεμβρίου και πότε θα μπει η ΕΣΣΟ?

λογικά περίμενε φίλος το πολύ μέχρη τέλη Οκτωβρίου ή και 1 εβδομάδα απο τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι 9μηνος σε περιοχη που δικαιουμε ΕΤΑΠ (οχι παραμεθωριο) αλλα δεν εχω διανυκτερευση εκεί. Αξίζε να κηνυγησω να ερθω σπίτι μου μετά τα ΣΠΕΝ (παλι 9μηνο), ή να κάτσω εδω για τις +18 μερες αδεια στο τελος απο τις ΕΤΑΠ? Ειναι σχετικά χαλαρά εδω και τα άτομα του θαλάμου είναι μια χαρά απλα σκέφτομαι αν παω στην πολη μου κ έχω ΔΝ θα είμαι πιο χαλαρός (πιθανοτατα γιατι δεν ξερω τι παζει με τις εξοδους).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...