Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, rg.blu είπε

Public Κερκυρας προπαραγγελια series X 23/9 3.00 το πρωι.
Ακομα δεν εχω καμια απολυτως ειδοποιηση.

Πάρε τηλέφωνο κεντρικά να κανονίσεις να στο στείλουν courrier.... 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, JohnTheReaper89 είπε

Πάρε τηλέφωνο κεντρικά να κανονίσεις να στο στείλουν courrier.... 

Thanks για την πληροφορια.
Μιλησα με τα κεντρικα. Μου ειπαν οτι δεν εχουν πληροφοριες για αποθεμα ακομα. Μεσα στη μερα ομως θα με καλεσουν ειπαν για να κανονισουμε την πληρωμη γιατι λογικα ειμαι σε προτεραιοτητα. Οτιδηποτε νεοτερο θα ενημερωνω και εδω. 
Παντως στα κεντρικα ειναι πιο συνεννοησιμοι απ' οτι στο τοπικο καταστημα στην Κερκυρα, τουλαχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, red1 είπε

Kατι μου λέει πως θα έχουμε πρόβλημα αρκετοί απο εμάς που παραγγείλαμε απο Public παιδιά, έπρεπε να κρατήσω την προπαραγγελία που ειχα κανει στον Κωτσόβολο μου φαίνεται, τέλος πάντων...

Καλά μη νομίζεις και εγώ που έχω κάνει προπαραγγελία απο τις 22/9 στον Κωτσόβολο και έχω πληρώσει κιόλας ακόμα σε εξέλιξη λέει και αναμονή διαθεσιμότητας. Θα περιμένω μέχρι το βράδυ μήπως αλλάξει κάτι αλλά κάτι δεν μου κολλάει. Τόσες πολλές παραγγελίες είχανε απο την πρώτη μέρα προπαραγγελιών; Μάλλον πιστεύω οτι στέλνουν σε φίλους και γνωστούς πρώτα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, rg.blu είπε

Thanks για την πληροφορια.
Μιλησα με τα κεντρικα. Μου ειπαν οτι δεν εχουν πληροφοριες για αποθεμα ακομα. Μεσα στη μερα ομως θα με καλεσουν ειπαν για να κανονισουμε την πληρωμη γιατι λογικα ειμαι σε προτεραιοτητα. Οτιδηποτε νεοτερο θα ενημερωνω και εδω. 
Παντως στα κεντρικα ειναι πιο συνεννοησιμοι απ' οτι στο τοπικο καταστημα στην Κερκυρα, τουλαχιστον.

Πέφτει το δουλεμα του αιώνα αυτό έχω να πω μόνο... Πλήρωσα στο κατάστημα έδωσα διευθυνση αποστολής και η παραγγελια μου λέει ακόμα σε εκτεταμένη αναζήτηση... 

2 λεπτά πριν, aeljim είπε

Καλά μη νομίζεις και εγώ που έχω κάνει προπαραγγελία απο τις 22/9 στον Κωτσόβολο και έχω πληρώσει κιόλας ακόμα σε εξέλιξη λέει και αναμονή διαθεσιμότητας. Θα περιμένω μέχρι το βράδυ μήπως αλλάξει κάτι αλλά κάτι δεν μου κολλάει. Τόσες πολλές παραγγελίες είχανε απο την πρώτη μέρα προπαραγγελιών; Μάλλον πιστεύω οτι στέλνουν σε φίλους και γνωστούς πρώτα.

Το μόνο σίγουρο βρωμάει πολυ το πραγμα.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, JohnTheReaper89 είπε

Πέφτει το δουλεμα του αιώνα αυτό έχω να πω μόνο... Πλήρωσα στο κατάστημα έδωσα διευθυνση αποστολής και η παραγγελια μου λέει ακόμα σε εκτεταμένη αναζήτηση... 

Καλα να παθω εχω να πω. Κανω που κανω pre order τοσο γρηγορα, δεν βαζω μια πληρωμη με καρτα και παραλαβη στο χωρο μου.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πήρα άλλη μια φορά public. Λοιπόν να ξέρετε ότι απ ότι καταλαβαίνω σε όλους λένε τα ίδια. Ότι δεν έχουμε καμία ενημέρωση ακόμα και ότι θα μας σταλθεί SMS η mail. Όπως σε πολλούς έτσι κ σε μένα ή παραγγελία είναι στο σε εκτεταμένη αναζήτηση. Υπομονη. Πάντως το παιδί π μίλησα μ είπε ότι δεν θα υπάρξει θέμα. Όλοι θα τα πάρουν. Είτε παραγγειλαν πρώτοι είτε τελαυταιοι. Απλά τ; έχουν λίγο χάσει στο public

  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, rg.blu είπε

Thanks για την πληροφορια.
Μιλησα με τα κεντρικα. Μου ειπαν οτι δεν εχουν πληροφοριες για αποθεμα ακομα. Μεσα στη μερα ομως θα με καλεσουν ειπαν για να κανονισουμε την πληρωμη γιατι λογικα ειμαι σε προτεραιοτητα. Οτιδηποτε νεοτερο θα ενημερωνω και εδω. 
Παντως στα κεντρικα ειναι πιο συνεννοησιμοι απ' οτι στο τοπικο καταστημα στην Κερκυρα, τουλαχιστον.

4 μέρες πριν την κυκλοφορία, "δεν έχουν πληροφορίες ακόμα"...nicotine, Valium, Vicodin, marijuana, ecstasy and alcohol / Cocaine που λένε και οι φίλοι μας Queens of the stone age ενα πράμα, δεεεν...
Αυτο επίσης το "θα σας καλέσουν" το ακούω απο την Δευτέρα που πηγα βόλτα στο μαγαζί Τσιμισκή και τις αλλες 2 φορές που κάλεσα.

Oταν ακόμα και ο Κώτσος ειναι πιο συνεπής, κάπου τα έχεις κάνει μαντάρα ως εταιρεία.

  • Like 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πήγα στο Public, τους εξόφλησα και τώρα περιμένω να με καλέσουν για να πάρω την κρυάδα μου και να μου πουν ότι θα παραλάβω όταν ανοίξει το κατάστημα ξανά or smth.

Εκνευρίζομαι που ο Κωτσόβολος τα έχει στείλει ήδη, εμείς στο πηγάδι κατουρήσαμε; :/

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, aeljim είπε

Καλά μη νομίζεις και εγώ που έχω κάνει προπαραγγελία απο τις 22/9 στον Κωτσόβολο και έχω πληρώσει κιόλας ακόμα σε εξέλιξη λέει και αναμονή διαθεσιμότητας. Θα περιμένω μέχρι το βράδυ μήπως αλλάξει κάτι αλλά κάτι δεν μου κολλάει. Τόσες πολλές παραγγελίες είχανε απο την πρώτη μέρα προπαραγγελιών; Μάλλον πιστεύω οτι στέλνουν σε φίλους και γνωστούς πρώτα.

23/09 (~00:30) και έχει περάσει σε Αναμονή αποστολής.
Αντικαταβολή σπίτι και δε χτυπάει το (θυρο)τηλέέέέφωνοοοοοο.

Περίεργο οτι νωρίτερα και με προπληρωμή είσαι σε αναμονή διαθεσιμότητας. Ίσως πάει και με την περιοχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με τον Κωτσόβολο μπορεί κανείς να επικοινωνήσει? Η αναμονή είναι στο full

Εχω ακούσει αυτό το σποτ για την apple τόσες φορες που θα το μαθω απέξω στο τέλος

Επεξ/σία από giannisww
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, red1 είπε

Φαντάσου, εγώ που έκανα παραγγελία 2/11 δεν νομίζω πως θα παραλάβω καν καθώς δεν έχει υπάρξει καμία ενημέρωση απο πλευράς Public - βέβαια, όπως είπε και ο φίλος μου Socratis_g , δεν χάνουμε και καμία τρομερή "εμπειρία " (ιδίως όσοι έρχονται απο ΧΟΝΕΧ), το θέμα είναι καθαρά η έλλειψη ενημέρωσης απο πλευράς τους το οποίο είναι no bueno καθώς Πλαίσιο/Κωτσοβολος κτλπ εχουν παραλάβει και ενημερώσει τους πελάτες τους κανονικά, στο Public δεν ξέρουν καν ποτε θα παραλάβουν ενα πράμα χθες που τους κάλεσα..
Απο τη μια καταλαβαίνω καθώς οι άνθρωποι μάλλον τρέχουν και δεν προλαβαίνουν λόγω των δύσκολων συνθηκών που επικρατούν αλλά και πάλι, οι υπόλοιπες εταιρίες μάλλον ηταν καλύτερα προετοιμασμένες για παν ενδεχόμενο σε σχέση μ'αυτούς που μάλλον έχουν μπερδέψει τα μπούτια τους.

Εγω παντως απο το πλαισιο εχω προπαραγγειλει και εχω προπληρωσει απο τις 22/9(με παραλαβη στο σπιτι) και οταν τους πηρα εχθες και τους ειπα τι γινεται και ενημερωνουν καποιους που εχουν παραγγειλει και πιο μετα απο μενα και χωρις προπληρωμη  μου ελεγαν μπαρουφες οτι και καλα δεν εχει φτασει ακομα το προιον και θα τηρηθει αυστηρα σειρα προτεραιοτητας  και οτι δεν εχουν ενημερωσει κανενα ακομα..Δε με νοιαζει ποτε θα ερθει ειλικρινα ,αλλα η κοροιδια με εκνευριζει και αν δεν εχω καποια ειδοποιηση μεχρι αυριο θα αιτηθω refund ..Δε μπορει να μου εχουν δεσμευσει το ποσο εδω και 2 μηνες και τωρα να με κοροιδευουν επειδη τα πηραν.

Επεξ/σία από jimtriol
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μιλάω το πρωί με τα κεντρικά, μου λένε «τράβα στο μαγαζί να πληρώσεις και να ζητήσεις παράδοση στο χώρο σου για να σου το στείλουμε κεντρικά».

Πάω στο μαγαζί, πληρώνω και ζητάω παράδοση στο χώρο μου, με διαβεβαιώνει η υπάλληλος ότι θα παραλάβω από την αποθήκη τους την Τρίτη.

Παίρνω τώρα τηλέφωνο στα κεντρικά να επιβεβαιώσω ότι ξόφλησα και ότι έχει αλλάξει ο τρόπος παράδοσης και μου λένε ότι η παραγγελία σας θα φύγει από το κατάστημα, θα επικοινωνήσουν μαζί σας τηλεφωνικώς και θα σας ενημερώσουν πότε θα παραλάβετε.

Θα έχουμε πλακίτσες από την Τρίτη, το μυρίζομαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Malthador είπε

Μιλάω το πρωί με τα κεντρικά, μου λένε «τράβα στο μαγαζί να πληρώσεις και να ζητήσεις παράδοση στο χώρο σου για να σου το στείλουμε κεντρικά».

Πάω στο μαγαζί, πληρώνω και ζητάω παράδοση στο χώρο μου, με διαβεβαιώνει η υπάλληλος ότι θα παραλάβω από την αποθήκη τους την Τρίτη.

Παίρνω τώρα τηλέφωνο στα κεντρικά να επιβεβαιώσω ότι ξόφλησα και ότι έχει αλλάξει ο τρόπος παράδοσης και μου λένε ότι η παραγγελία σας θα φύγει από το κατάστημα, θα επικοινωνήσουν μαζί σας τηλεφωνικώς και θα σας ενημερώσουν πότε θα παραλάβετε.

Θα έχουμε πλακίτσες από την Τρίτη, το μυρίζομαι.

και εγω αυτο πιστευω ,,,,Θα αιτηθω refund αν συνεχιστει η κατασταση γιατι πεφτει δουλεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...