Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

14 λεπτά πριν, chncynic είπε

Συμφωνώ απόλυτα με αυτά που γράφεις. Όσοι έχουν PS4/PS4pro το SX μπουμπουνάει σαν deal, και όσοι έχουν το OneX/One, πηγαίνουν σε PS5. Λογικά σε αυτή τη γενιά μάλλον χρειάζονται και τα δύο σε βάθος χρόνου, αλλα για αρχή μαζί σου

Εγώ πάντως έχω το παλιό One και περιμένω πως και πως το SeX για να παίξω Gears 5 και Forza Horizon 4 που ήταν unplayable ουσιαστικά, καθώς και The Outer Worlds και Fallen Order. Επίσης θα πάρω Day 1 AC Valhalla και θα συνεχίσω το Yakuza Kiwami οπότε νομίζω είμαι καλά για την έναρξη της γενιάς περιμένοντας το Cyberpunk!

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, jokul7 είπε

Εγώ πάντως έχω το παλιό One και περιμένω πως και πως το SeX για να παίξω Gears 5 και Forza Horizon 4 που ήταν unplayable ουσιαστικά, καθώς και The Outer Worlds και Fallen Order. Επίσης θα πάρω Day 1 AC Valhalla και θα συνεχίσω το Yakuza Kiwami οπότε νομίζω είμαι καλά για την έναρξη της γενιάς περιμένοντας το Cyberpunk!

Waiting, waiting, waiting : cyberpunkgame

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, aekoupoli είπε

Xbox Series X Black Ring of Death

Λετε να εχουμε μνημες xbox 360|?

Όχι ο τύπος έσπασε το εμπάργκο και η MS τον μπρίκαρε απ΄ ό,τι φαίνεται :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guys κανα νέο από παραλαβές? Public Πάτρας τπτ ακόμα και απ' ότι κατάλαβα από αυτά που μου είπε ο υπάλληλος, όσοι έχουν παραλαβή από κατάστημα θα καθυστερήσουν... Γιατί από Τρίτη θα τα στείλουν σε αποστολέα (courier).  Και όλοι ξέρουμε τι είχε γίνει στο προηγούμενο lockdown με τις courier.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, TzinoGR είπε

Guys κανα νέο από παραλαβές? Public Πάτρας τπτ ακόμα και απ' ότι κατάλαβα από αυτά που μου είπε ο υπάλληλος, όσοι έχουν παραλαβή από κατάστημα θα καθυστερήσουν... Γιατί από Τρίτη θα τα στείλουν σε αποστολέα (courier).  Και όλοι ξέρουμε τι είχε γίνει στο προηγούμενο lockdown με τις courier.

 Και εδώ Άργος δεν ξέρουνε τίποτα δυστυχώς πληρωσα με κάρτα σήμερα και δεν έχουν ιδέα ποτε θα τα στείλουν.. Από Αθήνα μου είπαν να περιμένω mail-sms...

Και αν δεν έπαιρνα τηλέφωνο στα κεντρικά και έκανα θέμα δεν θα με έπαιρναν ποτε και έχω κάνει προπαραγγελια 3 λεπτά πριν ανοίξουν επίσημα στις 22/9 

Επεξ/σία από JohnTheReaper89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, JohnTheReaper89 είπε

 Και εδώ Άργος δεν ξέρουνε τίποτα δυστυχώς πληρωσα με κάρτα σήμερα και δεν έχουν ιδέα ποτε θα τα στείλουν.. Από Αθήνα μου είπαν να περιμένω mail-sms...

Και αν δεν έπαιρνα τηλέφωνο στα κεντρικά και έκανα θέμα δεν θα με έπαιρναν ποτε και έχω κάνει προπαραγγελια 3 λεπτά πριν ανοίξουν επίσημα στις 22/9 

Φαντάσου, εγώ που έκανα παραγγελία 2/11 δεν νομίζω πως θα παραλάβω καν καθώς δεν έχει υπάρξει καμία ενημέρωση απο πλευράς Public - βέβαια, όπως είπε και ο φίλος μου Socratis_g , δεν χάνουμε και καμία τρομερή "εμπειρία " (ιδίως όσοι έρχονται απο ΧΟΝΕΧ), το θέμα είναι καθαρά η έλλειψη ενημέρωσης απο πλευράς τους το οποίο είναι no bueno καθώς Πλαίσιο/Κωτσοβολος κτλπ εχουν παραλάβει και ενημερώσει τους πελάτες τους κανονικά, στο Public δεν ξέρουν καν ποτε θα παραλάβουν ενα πράμα χθες που τους κάλεσα..
Απο τη μια καταλαβαίνω καθώς οι άνθρωποι μάλλον τρέχουν και δεν προλαβαίνουν λόγω των δύσκολων συνθηκών που επικρατούν αλλά και πάλι, οι υπόλοιπες εταιρίες μάλλον ηταν καλύτερα προετοιμασμένες για παν ενδεχόμενο σε σχέση μ'αυτούς που μάλλον έχουν μπερδέψει τα μπούτια τους.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Malthador είπε

Από ποιό κατάστημα σε πήραν;

Απο το καταστημα του Βόλου.

3 ώρες πριν, jokul7 είπε

Η τύπισσα ξεχνάει κάτι. Δεν θα αγοράσουν Series X μόνο όσοι είχαν Xbox στην προηγούμενη γενιά (που προφανώς όσοι έχουμε το απλό θα είναι η μέρα με τη νύχτα η διαφορά) αλλά υπάρχουν 60 εκατομμύρια άτομα τουλάχιστον που είχαν μόνο PS4! Άρα αυτοί τί να περιμένουν; Αγοράζουν άμεσα την πιο ισχυρή κονσόλα και παίζουν ΤΣΑΜΠΑ στις γιορτές 200 παιχνίδια συμπεριλαμβανομένων exclusives που δεν έχουν ξαναπαίξει (Gears 5, Forza Horizon 4, Ori, Sea of Thieves)!!! Why you should wait, Falconeer και κουραφέξαλα...

Αυτο ακριβως. Εγω προσωπικα δεν ειχα παρει ποτε μου Xbox αλλα το gamepass ειναι παρα πολυ δελεαστικο οποτε εκανα την κινηση. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, red1 είπε

Φαντάσου, εγώ που έκανα παραγγελία 2/11 δεν νομίζω πως θα παραλάβω καν καθώς δεν έχει υπάρξει καμία ενημέρωση απο πλευράς Public - βέβαια, όπως είπε και ο φίλος μου Socratis_g , δεν χάνουμε και καμία τρομερή "εμπειρία " (ιδίως όσοι έρχονται απο ΧΟΝΕΧ), το θέμα είναι καθαρά η έλλειψη ενημέρωσης απο πλευράς τους το οποίο είναι no bueno καθώς Πλαίσιο/Κωτσοβολος κτλπ εχουν παραλάβει και ενημερώσει τους πελάτες τους κανονικά, στο Public δεν ξέρουν καν ποτε θα παραλάβουν ενα πράμα χθες που τους κάλεσα..
Απο τη μια καταλαβαίνω καθώς οι άνθρωποι μάλλον τρέχουν και δεν προλαβαίνουν λόγω των δύσκολων συνθηκών που επικρατούν αλλά και πάλι, οι υπόλοιπες εταιρίες μάλλον ηταν καλύτερα προετοιμασμένες για παν ενδεχόμενο σε σχέση μ'αυτούς που μάλλον έχουν μπερδέψει τα μπούτια τους.

Υπάρχουν ήδη άτομα που έχουν παραλαβει από Κωτσόβολο (τα πηραν σήμερα από το courrier) και εμείς ψαχνόμαστε ακόμα.. 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, JohnTheReaper89 είπε

Υπάρχουν ήδη άτομα που έχουν παραλαβει από Κωτσόβολο (τα πηραν σήμερα από το courrier) και εμείς ψαχνόμαστε ακόμα.. 

 

1 λεπτό πριν, rg.blu είπε

Public Κερκυρας προπαραγγελια series X 23/9 3.00 το πρωι.
Ακομα δεν εχω καμια απολυτως ειδοποιηση.

Kατι μου λέει πως θα έχουμε πρόβλημα αρκετοί απο εμάς που παραγγείλαμε απο Public παιδιά, έπρεπε να κρατήσω την προπαραγγελία που ειχα κανει στον Κωτσόβολο μου φαίνεται, τέλος πάντων...

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...