Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυστυχώς έχει ρίξει αρκετά την ποιότητα η ms  στα περιφερειακά της. εχω ολόκληρο "νεκροταφείο" από πληκτρολόγια.

Σε μια next gen κονσόλα θα έπρεπε να βάλει καλύτερο χειριστήριο, αν ισχύουν αυτά που γράφονται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11.4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 ώρες πριν, Billie13 είπε

Μια χαρά είναι το χειριστήριο. Το ότι έβγαλε πρόβλημα σε κάποιον, δε σημαίνει ότι είναι γενικευμένο το θέμα. 

indeed. Μιλαμε για D1 μηχανήματα που ειναι δεδομένο ότι κάποια θα έχουν πρόβλημα. Κ γενικα μιλαμε για gamepad που τρωνε πολυ ξύλο κ εχουν πολλα μηχανικα τμήματα μεσα τους, δεν ειναι απίθανο κάποια κομμάτια να εχουν πρόβλημα εξ αρχης. Κ με το dualsense ακουμε διαφορα προβληματα αλλα και στις 2 περιπτώσεις ειναι πολυ μεμονωμένα. 

Το joycon απο την αλλη που χαλάει σε τεράστιο αριθμο χρηστών, ειναι οντως προβληματικο. Για τα αλλα, θα ειναι δυσκολο να κρινουμε πριν περάσει καποιος καιρος και δουμε πως παει :) 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/1/2021 στις 8:04 ΜΜ, vagosvts7 είπε

Game sharing λέγεται αυτό.. Κανείς home το account του φίλου σου στο δικό σου xbox και ο φίλος σου κάνει το δικό σου account home στο δικό του xbox και μετά μπορείτε να μοιράζετε τις συνδρομές σας και τα παιχνίδια σας, παίζοντας ο καθένας σας από το δικό του προφίλ.. 

Ισχύει αυτό με τις oled.. Εμένα η δικιά μου έχει μετατόπιση pixel (philips oled 754) την έχω λιώσει εδώ και 1 μισή χρόνο και δεν μου έχει παρουσιάσει burnin.. Αλλά καλό είναι ανά 4 με 5 ώρες να κάνεις διάλειμμα 10-15 λεπτών για να κάνει ανανέωση των  pixel.. 

Thanks !

Ξέρουμε καθόλου ποτέ θα χει series x το πλαίσιο για έναν φίλο που θέλει ;

Εχει κάτι δωροεπιταγές και το θέλει από κει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει δοκιμάσει κανείς να κατεβάσει την Ultimate Edition (X/S) του Control?

Στο MS store λέει ότι είναι 45+Gb αλλά όταν την κατεβάζω μέσω της Game Library, το αρχείο είναι μόλις 275Mb... Όταν κάνω launch με μεταφέρει αυτόματα στο Store αλλά εκεί δεν υπάρχει κάποια επιλογή πέρα από ότι το παιχνίδι είναι ήδη στη βιβλιοθήκη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

Γιατί να φας ban? Από την microsodt ψώνισες. Και εγώ το πήρα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μίλησα με MS στο τμήμα εξυπηρέτησης.
Ρώτησα αν βάλω ένα USB stick 128 gb θα δουλέψει και μου απάντησε ότι είναι καλύτερα με ένα σκληρό εξωτερικό δίσκο γιατί δεν είναι σίγουρο αν θα έχει συμβατότητα το USB stick.

Εμενα μου φάνηκε παράξενο και ρωτάω εδώ αν το παρακάτω έχει συμβατότητα η έχετε να προτείνετε κάτι άλλο.

https://www.skroutz.gr/s/10874700/Sandisk-Extreme-Go-128GB-USB-3-1.html

Το θέλω για τα saves από τα games και όχι να φορτώσω ολόκληρα παιχνίδια...μονο για τα saves να έχω το κεφάλι μου ήσυχο αν πάει κάτι στραβά.

Επίσης αν είναι 128 gb και το διαβάζει σαν 127.5 gb για παράδειγμα θα υπάρχει θέμα ?

Επεξ/σία από Imperia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Imperia είπε

Μίλησα με MS στο τμήμα εξυπηρέτησης.
Ρώτησα αν βάλω ένα USB stick 128 gb θα δουλέψει και μου απάντησε ότι είναι καλύτερα με ένα σκληρό εξωτερικό δίσκο γιατί δεν είναι σίγουρο αν θα έχει συμβατότητα το USB stick.

Εμενα μου φάνηκε παράξενο και ρωτάω εδώ αν το παρακάτω έχει συμβατότητα η έχετε να προτείνετε κάτι άλλο.

https://www.skroutz.gr/s/10874700/Sandisk-Extreme-Go-128GB-USB-3-1.html

Το θέλω για τα saves από τα games και όχι να φορτώσω ολόκληρα παιχνίδια...μονο για τα saves να έχω το κεφάλι μου ήσυχο αν πάει κάτι στραβά.

Επίσης αν είναι 128 gb και το διαβάζει σαν 127.5 gb για παράδειγμα θα υπάρχει θέμα ?

Save transfer/backup δυστυχώς μονο στο Cloud , δεν γίνεται σε εξωτερική μονάδα απ' όσο ξέρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, Imperia said:

Μίλησα με MS στο τμήμα εξυπηρέτησης.
Ρώτησα αν βάλω ένα USB stick 128 gb θα δουλέψει και μου απάντησε ότι είναι καλύτερα με ένα σκληρό εξωτερικό δίσκο γιατί δεν είναι σίγουρο αν θα έχει συμβατότητα το USB stick.

Εμενα μου φάνηκε παράξενο και ρωτάω εδώ αν το παρακάτω έχει συμβατότητα η έχετε να προτείνετε κάτι άλλο.

https://www.skroutz.gr/s/10874700/Sandisk-Extreme-Go-128GB-USB-3-1.html

Το θέλω για τα saves από τα games και όχι να φορτώσω ολόκληρα παιχνίδια...μονο για τα saves να έχω το κεφάλι μου ήσυχο αν πάει κάτι στραβά.

Επίσης αν είναι 128 gb και το διαβάζει σαν 127.5 gb για παράδειγμα θα υπάρχει θέμα ?

Τα saves σου ειναι αποθηκευμένα στο cloud. Δεν σου αρκεί αυτό; θεωρώ είναι πιο ασφαλές και σίγουρο από hardware μέσα 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, red1 είπε

Save transfer/backup δυστυχώς μονο στο Cloud , δεν γίνεται σε εξωτερική μονάδα απ' όσο ξέρω.

 

11 λεπτά πριν, Demis είπε

Τα saves σου ειναι αποθηκευμένα στο cloud. Δεν σου αρκεί αυτό; θεωρώ είναι πιο ασφαλές και σίγουρο από hardware μέσα 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Δηλαδή αν για κάποιο λόγο χτυπήσει ο SSD της κονσόλας θα μπορέσω να τα βρω στο cloud ? 

Δεν έχω κάποια συνδρομή,παρόλα αυτά βλέπω τα saves του Valhalla ότι πάνε και στο Cloud.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Billie13 είπε

Από 1080 σε 4Κ διακρίνεις αρκετή διαφορά. Από 60frames σε 120, όχι και τόσο μεγάλη εκτός και αν είναι τίγκα εκπαιδευμένο το μάτι σου. 

Εγω το αντιθετο πιστεύω, αρκεί βέβαια το game να χρειαζεται παραπάνω frames, η TV κανει upscalle το 1080p βεβαια, αλλα πραγματικα μου φαινονται μηδαμινές οι διαφορες και σε games και σε ταινίες/σειρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, stafftw είπε

Εγω το αντιθετο πιστεύω, αρκεί βέβαια το game να χρειαζεται παραπάνω frames, η TV κανει upscalle το 1080p βεβαια, αλλα πραγματικα μου φαινονται μηδαμινές οι διαφορες και σε games και σε ταινίες/σειρες

Και ο συνδυασμός ίντσες/απόσταση δεν παίζει ρόλο στην όλη εξίσωση;

Επεξ/σία από Questioner
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GaGaS_Thess είπε

ναι αλλα δεν ειμαι Κορεατης ...;) 

Κοίταξε από Φεβρουάριο του 18 που πήρα το one x έχω πάρει αρκετά δωρεάν παιχνίδια από άλλες ηπείρους, έχω βάλει συνδρομές από Βραζιλία και γενικά ότι έχω βρει σε προσφορά το έχω πάρει. Όλα αυτά στον ίδιο λογαριασμό. Τώρα αν ξυπνήσει μία μέρα η ms και αρχίσει τα ban δεν το ξέρω αλλά δεν το πιστεύω κιόλας. 

Παλιότερα που είχα φάει στο 360 ban είχε νόημα γιατί ήταν rgh η κονσόλα και καλά έκανε και μου το έριξε. Τώρα δε βρίσκω λόγο να το κάνει από τη στιγμή που η ίδια σε αφήνει να αγοράζεις κανονικά. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...