Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

30 λεπτά πριν, stafftw είπε

Το game mode το εχεις on ή auto? Εμενα αυτο μου έκανε πρόβλημα στην q80t καθώς απο οτι φαινεται ενεργοποιείται μονο σε games και οχι στο menu και σε εφαρμογές με αποτέλεσμα κάθε φορα να εκανε game mode on/off.Το έβαλα στο on και λυθηκε.Το εχεις ετσι;

Εχω δοκιμασει και auto αλλα και on αλλα δεν αλλαζει κατι παντα για μερικα δευτερολεπτα το σημα χανετε αν εχω ενεργο το hdr στη κονσολα.

Σε παρακαλω πολυ πες μου αν εχεις ενεργα τα παντα απο το μενου settings - general - TV & display options - video modes εκτός του dolby vision που δεν υποστηρίζουν οι Samsung tvs και αν συνεχιζει να στο κανει.

Εσυ πια τηλεοραση εχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

24 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Εχω δοκιμασει και auto αλλα και on αλλα δεν αλλαζει κατι παντα για μερικα δευτερολεπτα το σημα χανετε αν εχω ενεργο το hdr στη κονσολα.

Σε παρακαλω πολυ πες μου αν εχεις ενεργα τα παντα απο το μενου settings - general - TV & display options - video modes εκτός του dolby vision που δεν υποστηρίζουν οι Samsung tvs και αν συνεχιζει να στο κανει.

Εσυ πια τηλεοραση εχεις?

Ναι ολα ανοιχτά τα εχω, q80t 65" (qe65q80tatxxh).Δεν εχω πλεον το πρόβλημα στην 4η θύρα hdmi τα εχω,μονίμως 4κ 120 hz με vrr.

Στις ρυθμίσεις της TV,intelligent mode off και game mode on (οχι auto) και τα αλλα τα εχω πειράξει λιγο custom, αλλα αναλογως το game τα αλλάζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/1/2021 στις 9:26 ΜΜ, Demis είπε

Μια ενημέρωση για τα παιδιά που παρέλαβαν σήμερα, κάντε έναν κόπο και κάντε register την κονσόλα στο site της MS, και τσεκάρετε την ημερομηνία που λήγει η εγγύηση. Σε μένα ήταν εκτός για 2 εβδομάδες, τώρα μιλάω με το live chat της εταιρείας για να το διορθώσουν. Θα χρειαστεί να έχετε σε φωτογραφία την απόδειξη σας.

Κοιτάζοντας και εγώ στο site της Microsoft για κονσόλα αγορασμένη 29/01, μου βγάζει εγγύηση σχεδόν 1.5 μήνα παραπάνω! 😮

image.png.201a769bd8bd7b579ddde74298569030.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, stafftw είπε

Ναι ολα ανοιχτά τα εχω, q80t 65" (qe65q80tatxxh).Δεν εχω πλεον το πρόβλημα στην 4η θύρα hdmi τα εχω,μονίμως 4κ 120 hz με vrr.

Στις ρυθμίσεις της TV,intelligent mode off και game mode on (οχι auto) και τα αλλα τα εχω πειράξει λιγο custom, αλλα αναλογως το game τα αλλάζω.

Τι εννοείς custom?

Μπορείς σε παρακαλώ πολύ να δοκιμάσεις με όλα ενεργά αν στο κάνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Τι εννοείς custom?

Μπορείς σε παρακαλώ πολύ να δοκιμάσεις με όλα ενεργά αν στο κάνει?

Ολα τα settings της TV ενεργα; 

Γιατι σου λεω στου xbox ειναι ολα ενεργα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Ποια settings ακριβώς εννοείς? 

Αν εννοείς το game mode στο on και το intelligence κατι επίσης στο on. 

σου ειπε ολα ενεργα στη κονσολα και game mode απο τη τβ on οχι auto....custom εννοει οτι αλλαξε καποια settings στην εικονα του game mode της τβ προφανως για καλυτερο image απο τo default game mode .Αυτο δεν εχει σχεση με το θεμα σου οπως και το intelligence που ομως πρεπει να το εχεις off...Αλλα επειδη ειμαστε οφ τοπικ inbox για αυτη τη τβ και οσοι την εχουμε η ανοιξε νημα στις τβ

Επεξ/σία από jimtriol
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/1/2021 στις 3:34 ΜΜ, Choutas είπε

Παιδιά ξέρει κανείς για την διαθεσιμότητα του Series X στην Ελλάδα το γίνεται και που οδεύομεν;

Έχω Series S πιστεύω ότι είναι θέμα χρόνου η αναβάθμιση σε Series X ποτέ βλέπετε να ισορροπήσει η προσφορά με την ζήτηση;

Απαντάω στον εαυτό μου για όποιον άλλον ενδιαφέρεται. Κανονικό στοκ τα μαγαζιά θα έχουν τον Ιούνιο μέχρι τότε ότι στοκ θα έρχεται θα εξυπηρετεί τις υφιστάμενες παραγγελίες.

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκα στο site της Microsoft να δω τι γίνεται με την εγγύηση του controller και βρήκα αυτό:

(b)Μετά την επισκευή ή την αντικατάσταση, το Προϊόν Microsoft θα καλύπτεται από την παρούσα Εγγύηση είτε για το υπόλοιπο της αρχικής περιόδου εγγύησής σας είτε για 90 ημέρες μετά την αποστολή τους από τη Microsoft σε εσάς.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, georgios29 είπε

Κοιτάζοντας και εγώ στο site της Microsoft για κονσόλα αγορασμένη 29/01, μου βγάζει εγγύηση σχεδόν 1.5 μήνα παραπάνω! 😮

image.png.201a769bd8bd7b579ddde74298569030.png

 

Το ίδιο είχε συμβεί και με τους Launch αγοραστές του x1x. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, lebron15 είπε

Πρέπει να κάνουμε register την κονσόλα για την εγγύηση; 

Όχι - αλλά καλό είναι να το κάνεις για να έχεις και περισσότερες επιλογές διαχείρισης από το Microsoft Account σου. (home console ή όχι - Push installs κτλ...).

99% αν έχεις πάλι Microsoft/xbox account αυτή φαίνεται στον λογαριασμό σου και γίνεται registered αυτόματα - ή με ένα κλικ την δηλώνεις εσύ.

Επεξ/σία από Thiccx
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Baseball game των Playstation Studios available για το XBOX:

 

Ελπίζω να το δούμε και στο Game Pass.

Αν δεν κάνω λάθος είναι το πρώτο παιχνίδι της Sony στο XBOX.

Επεξ/σία από Thiccx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Thiccx είπε

Το Baseball game των Playstation Studios available για το XBOX:

 

Ελπίζω να το δούμε και στο Game Pass.

Αν δεν κάνω λάθος είναι το πρώτο παιχνίδι της Sony στο XBOX.

Ελα καλη αρχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...