Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

55 minutes ago, Imperia said:

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Δηλαδή αν για κάποιο λόγο χτυπήσει ο SSD της κονσόλας θα μπορέσω να τα βρω στο cloud ? 

Δεν έχω κάποια συνδρομή,παρόλα αυτά βλέπω τα saves του Valhalla ότι πάνε και στο Cloud.

Ο,τι και να πάθει η κονσόλα, τα save σου είναι οκ στο cloud, ανεξαρτήτως ενεργής ή ανενεργής συνδρομής. Αυτό ισχύει και για κάθε παιχνίδι που είναι play anywhere, που σημαίνει ότι παίζεις στον υπολογιστή και αμέσως αν μεταφερθεις στη κονσόλα συνεχίζεις από κει που το άφησες. Το κάνω με το deep rock galactic συνεχώς 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11.4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

58 λεπτά πριν, Questioner είπε

Και ο συνδυασμός ίντσες/απόσταση δεν παίζει ρόλο στην όλη εξίσωση;

Ειμαι ψείρας και παω και απο κοντα να τα δω, ακομα και με κίνηση, εχω 65αρα πχ και δοκιμάζω τα modes.Σιγουρα πιο εκπαιδευμένα ματια θα έχουν αλλη αποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση που έχει να κάνει με το 'παλιό' ΧΒΟΧ ΟΝΕ αλλά θα ήθελα και εικόνα από αυτούς που έχουν τα νεα μηχανήματα.

Πήρα έναν kingston ssd και τον τοποθέτησα σε θήκη natek που έχει έξοδο usb 3. (ρεύμα παίρνει μέσω του usb) Τον συνδέω με το ΧΒΟΧ και τον κάνει format στο δικό του σύστημα αρχείων. Περνάω σε αυτόν κάποια παιχνίδια. (για γρηγορότερο loading κλπ) Όλα πάνε καλά αλλά απ'ότι φαίνεται ο σκληρός κάνει conflict (παρεμβάλλεται κάπως) με το wifi της κονσόλας και στο ΧΒΟΧ δεν είμαι online. Αν τον αποσυνδέσω το μηχάνημα ξανασυνδέεται κανονικά.

Υπάρχει λύση; Στα X/S υπάρχει το ίδιο πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως παίδες το series x είναι και φοβερό για emulator gaming.. Έχω δοκιμάσει παιχνίδια dreamcast, Wii, game cube, n64, psp κτλ και τα τρέχει άνετα και σε μεγάλες αναλύσεις.. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dolcegusto04 είπε

Πριν ένα λεπτό ήταν, τώρα λέει εξαντλημένο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυριολεκτικά μου ήρθε ειδοποίηση από το skroutz μόλις το έβαλε σας το έστειλα άρα ή είχαν κάτω από 5 κομμάτια η τρολαρουν 

Σορρυ που σας ξεσηκωσα 

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, vagosvts7 είπε

Πάντως παίδες το series x είναι και φοβερό για emulator gaming.. Έχω δοκιμάσει παιχνίδια dreamcast, Wii, game cube, n64, psp κτλ και τα τρέχει άνετα και σε μεγάλες αναλύσεις.. 

Με ποιον τροπο?

Μαλλον λες για την γνωστη εφαρμογη,που για να παιξει πρεπει να μπεις σε  dev mode

Επεξ/σία από spartan29gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

20 μέρες.
20 ημέρες άντεξε το refurbished joypad που μου έστειλαν πίσω στις 13 Ιανουαρίου.
Μαντέψτε, πάλι bumper κουμπί - αυτή τη φορά όμως το αριστερό και οχι το δεξί.

Εχω καργαξενερώσει με την κ@λοποιότητα των joypad και πλέον κυριολεκτικά φοβάμαι να χρησιμοποιώ το μόνο εξάρτημα με το οποίο μπορείς να αλληλοεπιδράς με την κονσόλα.
Χωρίς χειριστήριο, ειναι το ίδιο με το να μην έχεις κονσόλα.

Δεν γίνονται αυτά τα πράματα.
Πάλι τηλέφωνα, πάλι πακετάρισμα, πάλι αναμονή Χ ημερών για να μπορέσω να χρησιμοποιήσω το μηχάνημα για το οποίο έσταξα 509€ , κατα τα άλλα "τυχαίνουν" αυτά.
ΝG3 και The Medium έπαιζα αυτό τον καιρό, τίποτα το "απαιτητικό" απο άποψη stress-αρίσματος των bumper παρεμπιπτόντως.

Αντε παλι απο αυριο τα τηλέφωνα με MS Hellas για την κλασσική πλέον διαδικασία.

Επεξ/σία από red1
  • Confused 1
  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, spartan29gr είπε

Με ποιον τροπο?

Μαλλον λες για την γνωστη εφαρμογη,που για να παιξει πρεπει να μπεις σε  dev mode

Όχι με dev mode.. Retroarch retail mode.. Όπως και του psp εφαρμογή σε retail mode.. Περνάς και τα bios dolphin, dreamcast κai οποιους άλλους χρειάζεσαι με ftp client από το pc στο xbox.. Γράψε στο Google retroarch retail mode xbox.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, gr8effect είπε

Ερώτηση που έχει να κάνει με το 'παλιό' ΧΒΟΧ ΟΝΕ αλλά θα ήθελα και εικόνα από αυτούς που έχουν τα νεα μηχανήματα.

Πήρα έναν kingston ssd και τον τοποθέτησα σε θήκη natek που έχει έξοδο usb 3. (ρεύμα παίρνει μέσω του usb) Τον συνδέω με το ΧΒΟΧ και τον κάνει format στο δικό του σύστημα αρχείων. Περνάω σε αυτόν κάποια παιχνίδια. (για γρηγορότερο loading κλπ) Όλα πάνε καλά αλλά απ'ότι φαίνεται ο σκληρός κάνει conflict (παρεμβάλλεται κάπως) με το wifi της κονσόλας και στο ΧΒΟΧ δεν είμαι online. Αν τον αποσυνδέσω το μηχάνημα ξανασυνδέεται κανονικά.

Υπάρχει λύση; Στα X/S υπάρχει το ίδιο πρόβλημα;

Καλημέρα!

Έχω κάνει το ίδιο σε Xbox One X  με ssd 860 evo και θήκη orico. Δεν έχω κανένα πρόβλημα σαν αυτό που περιγράφεις.Μάλλον κάτι κάνει conflict. Θα έλεγα να δοκιμάσεις άλλη θήκη. Ο ssd μου φαίνεται απίθανο να φταίει

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όσους έχουν το series x και το έχουν 4k 120hz με όλα ενεργά όπως το vrr, hdr κ.τ.λ. κάθε φορά που τρέχετε κάποια εφαρμογή όπως π.χ. το spotify ή κάποιο παιχνίδι σας χάνει το σήμα σε εικόνα και ήχο για 2-3 δευτερόλεπτα που αν έχετε απενεργοποιήσει το hdr δεν σας το κάνει?

 

Το κάνει και σε εσάς αυτό ή μόνο σε εμένα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, red1 είπε

20 μέρες.
20 ημέρες άντεξε το refurbished joypad που μου έστειλαν πίσω στις 13 Ιανουαρίου.
Μαντέψτε, πάλι bumper κουμπί - αυτή τη φορά όμως το αριστερό και οχι το δεξί.

Εχω καργαξενερώσει με την κ@λοποιότητα των joypad και πλέον κυριολεκτικά φοβάμαι να χρησιμοποιώ το μόνο εξάρτημα με το οποίο μπορείς να αλληλοεπιδράς με την κονσόλα.
Χωρίς χειριστήριο, ειναι το ίδιο με το να μην έχεις κονσόλα.

Δεν γίνονται αυτά τα πράματα.
Πάλι τηλέφωνα, πάλι πακετάρισμα, πάλι αναμονή Χ ημερών για να μπορέσω να χρησιμοποιήσω το μηχάνημα για το οποίο έσταξα 509€ , κατα τα άλλα "τυχαίνουν" αυτά.
ΝG3 και The Medium έπαιζα αυτό τον καιρό, τίποτα το "απαιτητικό" απο άποψη stress-αρίσματος των bumper παρεμπιπτόντως.

Αντε παλι απο αυριο τα τηλέφωνα με MS Hellas για την κλασσική πλέον διαδικασία.

Τι σκατά, μπάς και έχεις οικοδομική παλάμη και τα γονατίζεις? :D Εμένα μου βγήκανε πολύ sturdy και τα 2 series controllers και έχω ρίξει αρκετές ώρες απαιτητικών games (tekken, sf).

Ψάχνω και λίγο στα άδυτα του reddit αλλα δεν φαίνεται να υπάρχουν γενικά προβλήματα - μάλλον είσαι ultra γκαντέμης. Απ' ό,τι ξέρω πάντως η MS στα αλλάζει αρκετά εύκολα αν βγεί πρόβλημα οπότε άλλαξέ το

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...