Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατί υπάρχει πουθενά στο εξωτερικό το xbox?

Η διαθεσιμότητά του είναι αντίστοιχη με αυτή του εμβολίου για τον covid19.

Εγώ ξεκίνησα να ψάχνω αρχικά για αναβάθμιση υπολογιστή εδώ και λίγους μήνες αλλά η διαθεσιμότητα και κυρίως οι τιμές είναι ακόμη χειρότερες. Τουλαχιστον οι κονσόλες έχουν συγκεκριμένη τιμή.

Επεξ/σία από The_Judas
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 1/2/2021 στις 5:04 ΜΜ, gr8effect είπε

Ερώτηση που έχει να κάνει με το 'παλιό' ΧΒΟΧ ΟΝΕ αλλά θα ήθελα και εικόνα από αυτούς που έχουν τα νεα μηχανήματα.

Πήρα έναν kingston ssd και τον τοποθέτησα σε θήκη natek που έχει έξοδο usb 3. (ρεύμα παίρνει μέσω του usb) Τον συνδέω με το ΧΒΟΧ και τον κάνει format στο δικό του σύστημα αρχείων. Περνάω σε αυτόν κάποια παιχνίδια. (για γρηγορότερο loading κλπ) Όλα πάνε καλά αλλά απ'ότι φαίνεται ο σκληρός κάνει conflict (παρεμβάλλεται κάπως) με το wifi της κονσόλας και στο ΧΒΟΧ δεν είμαι online. Αν τον αποσυνδέσω το μηχάνημα ξανασυνδέεται κανονικά.

Υπάρχει λύση; Στα X/S υπάρχει το ίδιο πρόβλημα;

Το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ με ένα Xbox One S 500gb. Έχω συνδέσει 1TB usb3.0 hdd και κατά 99% δεν μπορώ να συνδεθώ με οποιοδήποτε wifi. Αν τον αποσυνδέσω είναι οκ το wifi. Από ότι το είχα ψάξει παλιά, το πιθανότερο να φταίει το καλώδιο usb σύνδεσης του δίσκου (δεν έχουν καλή μόνωση για παρεμβολές). Εγώ δεν πολυασχολήθηκα με αλλαγές καλωδίων και δοκιμές, διότι το σύνδεσα πάνω σε router με καλώδιο ethernet και "καθάρισα". 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Questioner είπε

Δεν την παρακολούθησα ποτέ την αγορά κονσολών, αλλά έχει γίνει ποτέ αντίστοιχο φιάσκο με την διαθεσιμότητα; (μιλάω πάντα για την Ελλάδα) 

PS4 μεχρι Απριλιο δεν εβρισκες, καλοκαιρι ειχε ηρεμησει η κατασταση.
Γενικα το εχουμε ξαναπει, συμφωνα με τα νουμερα πωλησεων, το ps5 εχει περιπου ιδιο αριθμο στοκ στην αγορα με το ps4, ενω το XSX μεγαλύτερο απο το One. δλδ το στοκ ειναι ιδιο και μεγαλυτερο απο πριν για το αντιστοιχο σημειο στο launch τους. αλλα βαλε C19 και καραντινες που εκτοξεύουν την ζήτηση και την πατησε ο κοσμος.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, kostiger είπε

Perfect Dark’s most senior designer has quit Xbox’s The Initiative..

 

 

 

Μεγάλη απώλεια για το project.

Κατέρρευσε ψυχολογικά μάλλον και μετά την απώλεια του αδελφού του - γιατί φεύγει για RL/personal reasons.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σόρρυ για την ερώτηση μου εάν δεν προβλέπεται στο site αλλά είμαι σε μία περίεργη φάση. Γενικά εγώ ασχολούμαι με pc gaming το τελευταίο διάστημα όμως σκέφτομαι να πάρω κονσόλα το θέμα μου είναι ότι δεν ξέρω σε ποιά να πάω. Γενικά απο games παίζω fifa και γι αυτό θέλω να πάω σε κονσόλα καθώς στο pc υπάρχουν φουλ cheaters. Έχω δεί οτι το καλό με το xbox είναι πως υπάρχει το gamepass και γενικά το βρίσκεις εύκολα σε προσφορά και μπορείς να παίζεις απο εκεί χωρίς να το αγοράζεις. Θα ήθελα να ρωτήσω τι μου προτείνετε και γιατί ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, georpapas είπε

Παιδιά σόρρυ για την ερώτηση μου εάν δεν προβλέπεται στο site αλλά είμαι σε μία περίεργη φάση. Γενικά εγώ ασχολούμαι με pc gaming το τελευταίο διάστημα όμως σκέφτομαι να πάρω κονσόλα το θέμα μου είναι ότι δεν ξέρω σε ποιά να πάω. Γενικά απο games παίζω fifa και γι αυτό θέλω να πάω σε κονσόλα καθώς στο pc υπάρχουν φουλ cheaters. Έχω δεί οτι το καλό με το xbox είναι πως υπάρχει το gamepass και γενικά το βρίσκεις εύκολα σε προσφορά και μπορείς να παίζεις απο εκεί χωρίς να το αγοράζεις. Θα ήθελα να ρωτήσω τι μου προτείνετε και γιατί ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

 

Πέραν του Game Pass - υπάρχει και η ενσωμάτωση και του ΕΑ Play σε αυτό. Κοινώς δεν θα χρειαστεί μετά από κάτι μήνες να αγοράσεις ξανά την επόμενη πανάκριβη έκδοση του Fifa και όχι μόνο.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, jimtriol είπε

αυτο εννοω,,το τελευταιο εχω ,1460.1

Ακριβώς αυτό έχω κι εγώ.

 

Εσύ έχεις τα πάντα ενεργά

7 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

 στο μενού settings - general - TV & display options - video modes εκτός του dolby vision που δεν υποστηρίζουν οι Samsung tvs

 

και στην hdmi 4 έχεις βάλει τη κονσόλα σε 4k 120hz και δεν σου χάνει ποτέ το σήμα η κονσόλα όταν ξεκινάς μια εφαρμογή ή ένα παιχνίδι?

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλά παιδιά επειδή στο pc υπάρχουν φουλ cheaters φοβάμαι μήπως το xbox το κανουν συγχώνευση με το pc οπότε αν γίνει κάτι τέτοιο θα μεγαλώσουν σε αριθμό πολυ οι cheaters πραγματικά δεν μπορείτε να φανταστείτε τι γίνεται σε pc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Thiccx είπε

 

Πέραν του Game Pass - υπάρχει και η ενσωμάτωση και του ΕΑ Play σε αυτό. Κοινώς δεν θα χρειαστεί μετά από κάτι μήνες να αγοράσεις ξανά την επόμενη πανάκριβη έκδοση του Fifa και όχι μόνο.

Ή δεν έχεις ιδέα τι λες ή λες ψέματα επίτηδες εν γνώση σου άγνωστο για ποιο λόγο.

Υπάρχει Fifa 21 τώρα στο EA Play? Απλή ερώτηση.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Ή δεν έχεις ιδέα τι λες ή λες ψέματα επίτηδες εν γνώση σου άγνωστο για ποιο λόγο.

Υπάρχει Fifa 21 τώρα στο EA Play? Απλή ερώτηση.

Μη τον αδικείς, είπε μετά από μήνες. Προφανώς εννοεί κοντά την άνοιξη που θα τελειώνουν τα πρωταθλήματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Edel είπε

Μη τον αδικείς, είπε μετά από μήνες. Προφανώς εννοεί κοντά την άνοιξη που θα τελειώνουν τα πρωταθλήματα.

Το παλικάρι όμως που θέλει να πάει από pc σε console μίλησε για cheaters. Συνεπώς, όπως και το 90% αυτών που παίζουν fifa, θέλει να παίξει online φαντάζομαι σε ένα ζωντανό και όχι πεθαμένο παιχνίδι.

Τον αδικώ δε τον αδικώ έχει έναν έρωτα με τις μισές αποσπασματικές αλήθειες που τυχαία πάντα εκθειάζουν μια κονσόλα και μειώνουν μια άλλη.

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Αν εννοείς το auto low latency τότε είτε ενεργό, είτε ανενεργό το ίδιο κάνει.

 

Εσύ ποιο firmware έχεις στην τηλεόραση?

Το game mode το εχεις on ή auto? Εμενα αυτο μου έκανε πρόβλημα στην q80t καθώς απο οτι φαινεται ενεργοποιείται μονο σε games και οχι στο menu και σε εφαρμογές με αποτέλεσμα κάθε φορα να εκανε game mode on/off.Το έβαλα στο on και λυθηκε.Το εχεις ετσι;

Επεξ/σία από stafftw
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Cygnus είπε

Late to the party αλλά το quick resume παίζει και μετά από shutdown της κονσόλας;;; Ουάου!

Θα ορκιζόμουν ότι στην αρχή δεν ήταν έτσι. Νομίζω ότι μπήκε μετά το τελευταίο update της κονσόλας. Το έχω ξαναπεί, το Quick resume μου φαινόταν αδιάφορο και πλέον το εκθειαζω όσο δεν πάει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...