Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Καποιοι που ελεγαν οτι ειχαν disconnect στα controller. 

 

Είχα γράψει και εγώ για αυτό το θέμα εδώ. Μου φαινόταν περίεργο που είχε αποσυνδέσεις από το xbox ενώ στο pc δούλευε κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα. Σε ένα παιδί νομίζω πρότειναν αντικατάσταση παρόλα αυτά. 

Επεξ/σία από Tigio13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω που εχω και τα 3 παντως (series X, ps5, switch) ειλικρινα δε βλεπω να βγαινουν και πολλα games για τα twins και εχει δικιο ο red1 η ms κανει λαθη και κυριως επικοινωνιακα, αλλα δεν ειναι η ουσια αυτη, οκ θα λενε αυτοι που παιζουν fifa και cod οτι το xbox δεν υπαρχει στο χαρτι so what? το θεμα ειναι να βγαινουν games και απο τις 3 εταιρειες και να εχουμε να παιζουμε/συζηταμε (ναι ειμαι απο αυτους εγω, μου αρεσει και να τα συζηταω). Εχετε πεσει ολοι σε επικοινωνιακα τρικ ο μεν εμεις εχουμε exclusive AAA o δε ειναι tower of power κτλ...Και γενικα οι συζητησεις παγκοσμιως εκει κυμαινονται, μια πολυ μικρη μεριδα ασχοληθηκε με το fps boost και με το auto hdr που πραγματικα παρακαλαω να το κανει και η sony με τη βιβλιοθηκη της (αν και δεν ειναι μεχρι και psx που θα ηθελα να παιξω ΑΠΕΙΡΑ παιχινιδα λιγο καλογυαλισμενα ) για την ακριβεια παιζω στο retrospection  αυτη τη στιγμη games απο psx στο xbox. Γιατι; Γιατι υπαρχουν τοσοι και τοσοι διαφορετικοι gamers και πρεπει να υπαρχουν πραγματα για ολους και να μη χρειαζεται να ψαξει κανεις απειρα για να βρει αυτο που ειναι του γουστου του επειδη η μοδα επιτασει να ασχολουμαστε με fortnite, fifa και Last of us (Επισης ειμαι μια κατηγορια μονος μου καθως μου αρεσουν και τα 3).

To gamepass ειναι επισης μια οαση εκει εξω, γιατι οχι, υπαρχουν και μερικοι που δεν τους αρεσουν μονο τα κλασικα -πρεπει να αρεσουν σε ολους- games αλλα διαφορετικα ειδη. Και με μικρο κοστος μπορεις να παιξεις τα παντα.Οπως με το netflix (που πριν λιγο καιρο το εκραζα ως torrent-ακιας οτι δεν εχει "καλες"-πολυζητημενες-βραβευμενες σειρες) σου δινει τη δυνατοτητα να βρεις πραγματα που σου αρεσουν σε χαμηλη τιμη και μαντεψτε μπορει οντως να μην ηξερες καν οτι σου αρεσουν. Δηλαδη πρεπει sony και καλα να παιξω μονο gow και halo?(see what i did there? 😛)

Δεν ξερω τι με επιασε και εγραψα αυτο το κατεβατο, απλα ηθελα να αναφερω μια αποψη.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω όσους παρακολουθούν πιο κοντά τις εξελίξεις. Γνωρίζω πως με την όλη κατάσταση η παραγωγή πολλών μεγάλων εταιριών τεχνολογίας έχει πάει πολύ πίσω. Δεν πίστευα ομολογουμένως πως η κατάσταση θα τραβήξει τόσο και μιας και είχα μεγάλο backlog σε προηγούμενες γενιές δεν έκανα προπαραγγελία το Series X. Επειδή βλέπω πως όλο αυτό δεν έχει τελειωμό  θέλω να αρχίσω διαδικασίες για να έχω (ελπίζω κι ευελπιστώ) την κονσόλα μέχρι το καλοκαίρι.

Γνωρίζει κάποιος που μπορώ να απευθυνθώ για παραγγελία? Λίγο που το έψαξα δεν βρήκα κάτι και θεώρησα πως ίσως κάποιος εδώ μέσα να γνωρίζει περισσότερα.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Συνεχίστε αυστηρά on-topic, και όχι πάλι στη συζήτηση περί exclusives ή σύγκριση με τίτλους του PS. 

Απορίες, ενστάσεις αποκλειστικά (χεχ) με pm.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Charismo είπε

Να ρωτήσω όσους παρακολουθούν πιο κοντά τις εξελίξεις. Γνωρίζω πως με την όλη κατάσταση η παραγωγή πολλών μεγάλων εταιριών τεχνολογίας έχει πάει πολύ πίσω. Δεν πίστευα ομολογουμένως πως η κατάσταση θα τραβήξει τόσο και μιας και είχα μεγάλο backlog σε προηγούμενες γενιές δεν έκανα προπαραγγελία το Series X. Επειδή βλέπω πως όλο αυτό δεν έχει τελειωμό  θέλω να αρχίσω διαδικασίες για να έχω (ελπίζω κι ευελπιστώ) την κονσόλα μέχρι το καλοκαίρι.

Γνωρίζει κάποιος που μπορώ να απευθυνθώ για παραγγελία? Λίγο που το έψαξα δεν βρήκα κάτι και θεώρησα πως ίσως κάποιος εδώ μέσα να γνωρίζει περισσότερα.

Ευχαριστώ.

Καλήμερα,

Θα σου πω εγώ πως το χειρίστηκα. Αρχικά είχα πάρει γύρω στις 19 Φεβρουαριου στο Πλαίσιο ένα τηλέφωνο για να τους ρωτήσω άλλα κάνεις δεν ήξερε με σαφήνεια να μου απαντήσει πότε θα είναι διαθέσιμο. Τους ρώτησα εάν υπάρχει προπαραγγελια διαθέσιμη και μου είπαν όχι. Τεσπα μετά πήρα στο public και μου είπαν οτι αναμένουν σύντομα άλλα δεν ξέρουν πότε και μου πρότειναν να παρακολουθώ συνεχεία την ιστοσελίδα.

Εν τέλη μετά από πολλά refresh στις 24/2 το είδα στο public (το είχαν πει και εδώ μέσα παιδιά) και το πήρα και στις 27 μου ήρθε. Γενικότερα για μένα να είσαι μέσα στις σελίδες των μεγάλων καταστημάτων και να κάνεις refresh, ενώ έχε ανοιχτό και σε ένα tab αυτήν εδώ τη συζήτηση γιατί παρακολουθούμε πολλά άτομα και άμα βγει διαθεσιμότητα θα ενημερώσουμε και από εδώ.

Επεξ/σία από pepepepepe
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελία 24 -2 από Mediamarkt και ακόμα τίποτα. Ενώ φαινόταν διαθέσιμο. Δυο φορές επικοινωνία μαζί τους, την πρώτη 4-3 μου λέει ένας υπάλληλος ότι θα τιμολογηθεί και σε μια δυο μέρες θα το έχετε. Εχτές ξανά επικοινωνία και μου λένε ότι δεν υπάρχει διαθέσιμο και περιμένουν από τον προμηθευτή νέες παραλαβές. Τι να πεις, πιο άχρηστο μαγαζί δεν πρέπει να υπάρχει. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Charismo είπε

Να ρωτήσω όσους παρακολουθούν πιο κοντά τις εξελίξεις. Γνωρίζω πως με την όλη κατάσταση η παραγωγή πολλών μεγάλων εταιριών τεχνολογίας έχει πάει πολύ πίσω. Δεν πίστευα ομολογουμένως πως η κατάσταση θα τραβήξει τόσο και μιας και είχα μεγάλο backlog σε προηγούμενες γενιές δεν έκανα προπαραγγελία το Series X. Επειδή βλέπω πως όλο αυτό δεν έχει τελειωμό  θέλω να αρχίσω διαδικασίες για να έχω (ελπίζω κι ευελπιστώ) την κονσόλα μέχρι το καλοκαίρι.

Γνωρίζει κάποιος που μπορώ να απευθυνθώ για παραγγελία? Λίγο που το έψαξα δεν βρήκα κάτι και θεώρησα πως ίσως κάποιος εδώ μέσα να γνωρίζει περισσότερα.

Ευχαριστώ.

Γενικα στοκ παει και ερχεται, πριν μερικες μερες ειχαν βγαλει διαθεσιμοτητα σε ολα τα μεγαλα καταστηματα, απο Γερμανο μεχρι Πλαισιο, ριχνε μια ματια στο thread και παρακολουθα και τα καταστηματα συχνα και πιστευω θα βρεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όποιον ενδιαφέρεται έχει ανοίξει πάλι preorder για το headset. Στο πλαίσιο είναι εξαντλημένο. 
https://www.mediamarkt.gr/product/gaming/apogeiose-tin-gaming-empeiria/aksesouar-xbox-series/microsoft-xbox-wireless-headset/1592242

5-F21-C69-F-883-B-4-B84-8537-23-A3-C5-D5

Περισσότερες φωτογραφίες:

Spoiler

BBD9-D46-C-2-C37-4375-BD55-353078-EC7-E9
F813-D301-9-B26-49-E0-987-E-508-B9-B7-CD

C4-CDAD14-F4-B5-4-E5-C-9-D49-C2-DA654349

3-AE20-B4-C-4-E8-F-461-E-9-D23-577-FA3-D
2-D000751-3737-4265-BA1-B-1734-F7415-A24

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, privateer είπε

Πολυ δυσκολο να συμβει αυτο.Η κοναμι δεν ειναι μια εταιρια που εχει οικονομικα προβληματα για να πουληθει.

Ασε που ο δικος της δρομος ποια ειναι διαφορετικος σε σχεση με το  gaming

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...