Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 λεπτά πριν, sndev είπε

ειχα σκοπο να σου εστελνα ούτος η αλλως αφου περασεις 3ς βδομαδες το λιγότερο με αυτο, καθε τι νεο θέλει χρόνο προσαρμογης. Ηθελα/ θελω το S καθως το 4k δε με νοιαζει τοσο καθως παιζω απο τα 4,5 μετρα , gamepass εχω για 2 χρονια , κ το θελω για την ωρα κυρίως για τη βιβλιοθηκη του, τη πλειωνοτητα οσον εχει κ με ενδιαφερουν καλως η κακος κουτσα στραβα τα ειχα παιξει στην ωρα τους. Απο την αλλη επειδη  ανοιξαν τα στραβα μου με το 60fps δε θα θελα να πεταξω 300ε, να αρχισω να σκευτομαι τα 500, αλλα απο οσο καταλαβαινω αν ενα παιχνιδι δε δωσει  ο developer patch για 60fps δε θα παρει ουτε το Χ σωστα? εκτος αν δωσει η ms με το fps boost που θα παρουν κ το S κ το Χ?

 

Θα σου πω πώς το βλέπω και με τι τρόπο αν έχεις παρόμοιο mindset με μένα μπορείς να πάρεις το maximum από το Series S.

1) Δε το αγοράζεις αν δεν έχεις PS5 που νομίζω ότι έχεις. Το αγοράζεις μόνο αν έχεις PS5. Αν δεν έχεις αγοράζεις ή PS5 ή XSX ανάλογα με τα γούστα σου.

2) Δε σκοπεύεις να δώσεις ευρώ πέρα από το gamepass. Οποιοδήποτε multiplatform θα το πάρεις στο PS5 που υποτίθεται ότι έχεις λόγω του (1).

Συνεπώς, θα παίξεις ό,τι παιχνίδια microsoft exclusive του παρελθόντος που δεν έχεις παίξει. Θα παίξεις διάφορα παιχνίδια multiplatform που υπάρχουν στο gamepass μέσω BC τσάμπα χωρίς να σε απασχολούν πολλά απ'τη στιγμή που είναι τσάμπα. Θα δοκιμάσεις πολλά παιχνίδια που δε θα δοκίμαζες και περιοδικά θα προστίθενται και άλλα. 

Αξίζει? Long-term ναι σίγουρα. Short-term μόνο αν δεν έχεις τι να παίξεις στο PS5 όπως δεν είχα εγώ γιατί δεν υπάρχουν ούτως ή αλλως πολλές κυκλοφορίες αυτό το διάστημα και δεν αναμένονται και στο μέλλον. Το παίρνεις με τη λογική του switch δηλαδή συμπληροματικά συν τη λογική του τσάμπα. Αυτό.

Μη το αντιμετωπίσεις σαν next-gen εμπειρία γιατί και θα το αδικήσεις και θα απογοητευτείς. Σύντομα θα έχει και τα next-gen exclusives που θέλω να πιστεύω θα έχουν τα ίδια fps με το XSX.

Εγώ για παράδειγμα τώρα παίζω Halo 1. Δε τραβάω και τα βυζιά μου από ικανοποίηση αλλά οκ δε σπάω και πέτρες. Έχει διάφορα παιχνιδάκια που θέλω να δοκιμάσω να παίξω αν και γενικά δεν έχω κάτι να με hypeάρει τρελά εκτός από το Lost Odyssey που και αυτό παιχνίδι 10ετίας είναι.

Πχ. περιμένω να περαστεί το Yakuza Like a Dragon στο κοντινό μέλλον που μανι μανι μου γλιτώνει ένα 60ευρω.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Θα σου πω πώς το βλέπω και με τι τρόπο αν έχεις παρόμοιο mindset με μένα μπορείς να πάρεις το maximum από το Series S.

1) Δε το αγοράζεις αν δεν έχεις PS5 που νομίζω ότι έχεις. Το αγοράζεις μόνο αν έχεις PS5. Αν δεν έχεις αγοράζεις ή PS5 ή XSX ανάλογα με τα γούστα σου.

2) Δε σκοπεύεις να δώσεις ευρώ πέρα από το gamepass. Οποιοδήποτε multiplatform θα το πάρεις στο PS5 που υποτίθεται ότι έχεις λόγω του (1).

Συνεπώς, θα παίξεις ό,τι παιχνίδια microsoft exclusive του παρελθόντος που δεν έχεις παίξει. Θα παίξεις διάφορα παιχνίδια multiplatform που υπάρχουν στο gamepass μέσω BC τσάμπα χωρίς να σε απασχολούν πολλά απ'τη στιγμή που είναι τσάμπα. Θα δοκιμάσεις πολλά παιχνίδια που δε θα δοκίμαζες και περιοδικά θα προστίθενται και άλλα. 

Αξίζει? Long-term ναι σίγουρα. Short-term μόνο αν δεν έχεις τι να παίξεις στο PS5 όπως δεν είχα εγώ γιατί δεν υπάρχουν ούτως ή αλλως πολλές κυκλοφορίες αυτό το διάστημα και δεν αναμένονται και στο μέλλον. Το παίρνεις με τη λογική του switch δηλαδή συμπληροματικά συν τη λογική του τσάμπα. Αυτό.

Μη το αντιμετωπίσεις σαν next-gen εμπειρία γιατί και θα το αδικήσεις και θα απογοητευτείς. Σύντομα θα έχει και τα next-gen exclusives που θέλω να πιστεύω θα έχουν τα ίδια fps με το XSX.

Εγώ για παράδειγμα τώρα παίζω Halo 1. Δε τραβάω και τα βυζιά μου από ικανοποίηση αλλά οκ δε σπάω και πέτρες. Έχει διάφορα παιχνιδάκια που θέλω να δοκιμάσω να παίξω αν και γενικά δεν έχω κάτι να με hypeάρει τρελά εκτός από το Lost Odyssey που και αυτό παιχνίδι 10ετίας είναι.

Πχ. περιμένω να περαστεί το Yakuza Like a Dragon στο κοντινό μέλλον που μανι μανι μου γλιτώνει ένα 60ευρω.

Απλά να πω ότι υπάρχει και ένα μυστικό όπλο του Xbox στα multiplatform με το οποίο γλιτώνεις πολλά λεφτά και κάνει την αγορά SeX ακόμα πιο συμφέρουσα...

Hint:

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, jokul7 είπε

Απλά να πω ότι υπάρχει και ένα μυστικό όπλο του Xbox στα multiplatform με το οποίο γλιτώνεις πολλά λεφτά και κάνει την αγορά SeX ακόμα πιο συμφέρουσα...

Hint:

 

Σωστο! Αλλα πιο πολυ αυτο παιζει στη κοντρα XSX και PS5. Με το XSS δε ξερω αν αξιζει να παρεις υποδεεστερη εκδοση λογω χρηματων. Μου καθεται καπως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Mitroglou7 είπε

Σωστο! Αλλα πιο πολυ αυτο παιζει στη κοντρα XSX και PS5. Με το XSS δε ξερω αν αξιζει να παρεις υποδεεστερη εκδοση λογω χρηματων. Μου καθεται καπως. 


Δεν χρειάζεται να πεις κάτι άλλο - είμαι πλέον σίγουρος οτι χρειάζεσαι XSX φιλαράκιδιν, όοοοοολα τα προβλήματα και θέματα που αναφέρεις έχουν να κάνουν καθαρά με το XSS, με το Χ, ολα αυτά δεν θα τα έχεις 😁

Σκέψου να βγει τώρα το Scorn ή το Fable π.χ και να μην μπορέσεις να τα απολαύσεις όπως πρέπει/θέλεις επειδή...series S.Γιατί να αρκεστείς με την υποδεέστερη εκδοχή απο τη στιγμή που μπορείς να κάνεις αναβάθμιση ?
1000 συγγνώμη αν θα επαναλάβω τα ίδια αλλά : κάνε υπομονή αδερφέ μου λίιιιγο καιρό να υπάρξει κανονική διαθεσιμότητα του X και πάνε ξεφορτώσου το S, θα το ξαναπώ, είσαι χρήστης που ναι μεν δεν κρέμεσαι απο τα χείλη του Digital Foundry (όπως και εγω π.χ) αλλά επειδή είσαι χρόνια στο κουρμπέτι, και τις διαφορές στις αναλύσεις καταλαβαίνεις, και στα framerate, και και και...To S δεν είναι μηχάνημα γι'ασενα, εμένα ή για τον φίλο τον Sndev που θέλει και αυτός διπλό ταμπλό , το S είναι για κάτι ανθρώπους σαν τον φίλo μου τον Antonio απο την Ιταλία ο οποίος παίζει σε 4Κ TV με...1080p μηχάνημα (PS4) και δεν καταλαβαίνει ουτε απο tearing, ούτε απο framerate, ούτε από αναλύσεις, oυτε από pixel crawling, ούτε από frame stepping, judder κτλπ κτλπ, αυτός κουμπάκια θέλει απλά να πατάει σε χειριστήριο και να κάνει lvl up σε grind-ο-παίχνιδα , να φανταστείς, έπαιξε το Cyberpunk  στο απλό Ps4, τον ρώτησα "πως άντεξες ρε πστ μου" και μου απάντησε "γιατί, μια χαρά τρέχει, δεν έχει προβλήματα" :D 

Για εμάς τους..."ιδιότροπους" που και το framerate μας νοιάζει, και η ανάλυση και γενικά, ο τεχνικός τομέας, μηχανήματα σαν το S δεν είναι για εμάς - εμείς, κάθε φορά που βγαίνει το upgraded μοντέλο (βλέπε ONEX/PS4Pro) πρέπει να το πάρουμε αλλιώς αρχίζουμε τη γκρίνια και χάνουμε τον ύπνο μας.
Το S είναι μια χαρά μηχανάκι, απλά, προορίζεται για άλλου είδους χρήση (και χρήστη).

Αγαπώ σε 

Επεξ/σία από red1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω καταλαβει οτι ολα ειναι θεμα ψυχολογιας, καθομαι και παιζω στο retroarch psx emulator με τα pixelιασμενα shades για να φαινονται σε 4κ tv και δε με νοιαζει τιποτα (ισως τρέχει σε 120 fps boost mode 🤪) και στα καπακια βαζω nfl 2021 και μου φαινεται οτι πεφτω στα 30 frames και εχω full tearing και ξενερωνω, δηλαδη καθαρα βασει προσδοκιων κρινω. Παντως εχω καταληξει οτι μονο τα frames μου κανουν διαφορα γιατι μαλλον η tv κανει καλο upcale (ακομα και το switch). Ενω παλια ελεγα το αντιθετο και με αυτα και με εκεινα με επεισε η νεα γενια να κανω αναβαθμιση επιτελους και στο pc και να παρω ενα monitor με παραπανω frames.Aν και επαναλαμβανω σχετικες ειναι οι διαφορες,θελω να δω τωρα με το fps boost αν θα νιωθω διαφορες. Btw ακομα δεν εχουμε καποια εξελιξη για το rt του minecraft στο series x που μας το ειχαν παρουσιασει 1,5 χρονο πριν. Και γενικα εκαναν και οι 2 το marketing τους για το rt (καλα εδω ειχαν αναλυθει) και τωρα εχουμε ρυθμους χελωνας και σε αυτον τον τομεα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, red1 είπε


Δεν χρειάζεται να πεις κάτι άλλο - είμαι πλέον σίγουρος οτι χρειάζεσαι XSX φιλαράκιδιν, όοοοοολα τα προβλήματα και θέματα που αναφέρεις έχουν να κάνουν καθαρά με το XSS, με το Χ, ολα αυτά δεν θα τα έχεις ;) 

1000 συγγνώμη φίλε αν θα επαναλάβω τα ίδια αλλά : κάνε υπομονή αδερφέ λίιιιγο καιρό να υπάρξει κανονική διαθεσιμότητα του X και πάνε ξεφορτώσου το S, θα το ξαναπώ, είσαι χρήστης που ναι μεν δεν κρέμεσαι απο τα χείλη του Digital Foundry (όπως και εγω π.χ) αλλά επειδή είσαι χρόνια στο κουρμπέτι, και τις διαφορές στις αναλύσεις καταλαβαίνεις, και στα framerate, και και και...To S δεν είναι μηχάνημα γι'ασενα, ούτε για τον φίλο τον Sndev, το S είναι για κάτι ανθρώπους σαν τον φίλo μου τον Antonio απο την Ιταλία ο οποίος παίζει σε 4Κ TV με...1080p μηχάνημα (PS4) και δεν καταλαβαίνει ουτε απο tearing, ούτε απο framerate, ούτε από αναλύσεις, oυτε από pixel crawling, ούτε από frame stepping, judder κτλπ κτλπ, αυτός κουμπάκια θέλει απλά να πατάει σε χειριστήριο και να κάνει lvl up σε grind-ο-παίχνιδα , να φανταστείς, έπαιξε το Cyberpunk  στο απλό Ps4, τον ρώτησα "πως άντεξες ρε πστ μου" και μου απάντησε "γιατί, μια χαρά τρέχει, δεν έχει προβλήματα" :D 

Για εμάς τους..."σπαστικούς" που και το framerate μας νοιάζει, και η ανάλυση και γενικά, ο τεχνικός τομέας, μηχανήματα σαν το S δεν είναι για εμάς - εμείς, κάθε φορά που βγαίνει το upgraded μοντέλο (βλέπε ONEX/PS4Pro) πρέπει να το πάρουμε αλλιώς αρχίζουμε τη γκρίνια και χάνουμε τον ύπνο μας.
Το S είναι μια χαρά μηχανάκι, απλά, προορίζεται για άλλου είδους χρήση (και χρήστη).

Αγαπώ σε 

Θα κάνω την υπομονή μου και θα του δώσω την ευκαιρία του. Εξάλλου τώρα μόνο last gen από gamepass παίζω οπότε να χαμε να λέγαμε.

Όταν με το καλό αρχίσουν τα exclusives αν βγουν πράγματα τύπου exclusive FromSoft ή κανά καλό Fable μπορώ να κάνω τη μετάβαση. Τώρα δεν έχει νόημα να κάνω κάτι τέτοιο για να παίξω παιχνίδια του 360 γιατί αυτά έχω βάλει στο μάτι συν κανά tactical rpg και γενικά πράγματα όχι πολύ απαιτητικά.

Όταν αποδείξουν ότι αξίζουν παραπάνω λεφτά από μένα τρέχοντας θα τους τα δώσω με πολύ χαρά. 

Φταίω εγώ για τις τελευταίες σελίδες γιατί το τράβηξα πολύ. Στην τελική στα @@ μας στα πόσα fps τρέχει το Surge σιγά το παιχνίδι. Απλά επειδή ήταν από τα πρώτα που δοκίμασα και καλόμαθε η γριά στα σύκα 60fps τους τελευταίους....4 μήνες (sic!) είχα μια υπερβολική αντίδραση που την χειροτέρεψαν οι δικηγόροι της Microsoft. Μια φορά κάποιος σε ένα από τα 2 thread να έκραζε κάτι και να του λέγαν "ναι δίκιο έχεις αλλά μη τρελαίνεσαι δεν είναι και τόσο σοβαρό για να χτυπιέσαι".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jokul7 είπε

Απλά να πω ότι υπάρχει και ένα μυστικό όπλο του Xbox στα multiplatform με το οποίο γλιτώνεις πολλά λεφτά και κάνει την αγορά SeX ακόμα πιο συμφέρουσα...

Hint:

 

Οταν είσαι ευγενικό αγόρι και κάνεις και ΧούΜορ σε συμπαθώ... :D 

Το λοιπόν τώρα, φοβάμαι μη βγούμε off-topic αλλά : Κάνεις πλακίτσα αλλά έχεις 100% δίκιο.
Παράδειγμα, τον Μάϊο βγαίνει φίλος το Resident evil 8 village, τιμή σ'ε΄μας, 70 γιούρια, Μπραζιλέϊρο στόρ... 37.45€, πες 'μου τώρα εσύ, γιατί να πας να στάξεις 70 αντί 30-κάτι...
Που θέλω να καταλήξω ? δεν ξέρω τι εμποδίζει τον κόσμο στο να το κάνουν όλοι, βέβαια, ίσως γι'αυτο η MS δεν έχει ακόμα ασχοληθεί να αρχίζει να μοιράζει ban, γιατί - ναι μεν - δεν τα κλέβουμε κιόλας καθώς φράγκα δίνουμε, δεν δίνουμε όμως αυτά που ορίζουν οι κανονισμοί καθώς πάμε σε πλάγιο τρόπο απόκτησης.

Προσωπικά, εγω αγοράσει 2 φορές απο το Βραζιλιάνικο αλλά έχω αρχίσει να ανησυχώ καθώς υπάρχουν τα πάντα περασμένα στο ιστορικο αγορών στο ΜS account μου και δεν ξέρουμε αν ποτέ η MS αποφασίσει να χτυπήσει το παροιμιακό σφυρί καθώς και το ποιους θα επηρεάσει.
Απο την άλλη, διαβάζω για χρήστες που χρησιμοποιούν τέτοιους πλάγιους τρόπους εδω και χρόνια και δεν είχαν ακόμα θέμα αλλά...

Είναι μεγάλο δίλλημα πάντως καθώς βλέπεις τις διαφορές στις τιμές και απλά δεν υπάρχει σύγκριση (προφανώς), γλυκαίνεσαι εύκολα με τόσο χαμηλές τιμές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, red1 είπε

Οταν είσαι ευγενικό αγόρι και κάνεις και ΧούΜορ σε συμπαθώ... :D 

Το λοιπόν τώρα, φοβάμαι μη βγούμε off-topic αλλά : Κάνεις πλακίτσα αλλά έχεις 100% δίκιο.
Παράδειγμα, τον Μάϊο βγαίνει φίλος το Resident evil 8 village, τιμή σ'ε΄μας, 70 γιούρια, Μπραζιλέϊρο στόρ... 37.45€, πες 'μου τώρα εσύ, γιατί να πας να στάξεις 70 αντί 30-κάτι...
Που θέλω να καταλήξω ? δεν ξέρω τι εμποδίζει τον κόσμο στο να το κάνουν όλοι, βέβαια, ίσως γι'αυτο η MS δεν έχει ακόμα ασχοληθεί να αρχίζει να μοιράζει ban, γιατί - ναι μεν - δεν τα κλέβουμε κιόλας καθώς φράγκα δίνουμε, δεν δίνουμε όμως αυτά που ορίζουν οι κανονισμοί καθώς πάμε σε πλάγιο τρόπο απόκτησης.

Προσωπικά, εγω αγοράσει 2 φορές απο το Βραζιλιάνικο αλλά έχω αρχίσει να ανησυχώ καθώς υπάρχουν τα πάντα περασμένα στο ιστορικο αγορών στο ΜS account μου και δεν ξέρουμε αν ποτέ η MS αποφασίσει να χτυπήσει το παροιμιακό σφυρί καθώς και το ποιους θα επηρεάσει.
Απο την άλλη, διαβάζω για χρήστες που χρησιμοποιούν τέτοιους πλάγιους τρόπους εδω και χρόνια και δεν είχαν ακόμα θέμα αλλά...

Είναι μεγάλο δίλλημα πάντως καθώς βλέπεις τις διαφορές στις τιμές και απλά δεν υπάρχει σύγκριση (προφανώς), γλυκαίνεσαι εύκολα με τόσο χαμηλές τιμές.

Εγω εχω 2 account ένα που εχω το gamepass και όλη την πρόοδο στα games στο cloud και ενα 2ο που εχω διεύθυνση ένα hostel στο Sao Paolo για καλο και για κακό πάντα.Ετσι πχ παίζω και τα games με το account το "κανονικο" αφου ειναι αδερφό με το βραζιλιάνικο και δεν διακινδυνευω καποιο ban (ή έτσι πιστευω) πάντως μου εχει γλιτώσει αρκετά χρήματα.Βεβαια εχω να αγορασω game από το Δεκέμβριο αφου δε βγαίνει κάτι αλλα και πάλι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, red1 είπε

Που θέλω να καταλήξω ? δεν ξέρω τι εμποδίζει τον κόσμο στο να το κάνουν όλοι, βέβαια, ίσως γι'αυτο η MS δεν έχει ακόμα ασχοληθεί να αρχίζει να μοιράζει ban, γιατί - ναι μεν - δεν τα κλέβουμε κιόλας καθώς φράγκα δίνουμε, δεν δίνουμε όμως αυτά που ορίζουν οι κανονισμοί καθώς πάμε σε πλάγιο τρόπο απόκτησης.

Δηλαδή απαγορεύεται να πάω ένα ταξιδάκι Brazil και να μείνω στο Hostel με το SeX μου μαζί; Ω ρε κάτι περίεργοι αθρώποι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Θα κάνω την υπομονή μου και θα του δώσω την ευκαιρία του. Εξάλλου τώρα μόνο last gen από gamepass παίζω οπότε να χαμε να λέγαμε.

Όταν με το καλό αρχίσουν τα exclusives αν βγουν πράγματα τύπου exclusive FromSoft ή κανά καλό Fable μπορώ να κάνω τη μετάβαση. Τώρα δεν έχει νόημα να κάνω κάτι τέτοιο για να παίξω παιχνίδια του 360 γιατί αυτά έχω βάλει στο μάτι συν κανά tactical rpg και γενικά πράγματα όχι πολύ απαιτητικά.

Όταν αποδείξουν ότι αξίζουν παραπάνω λεφτά από μένα τρέχοντας θα τους τα δώσω με πολύ χαρά. 

Φταίω εγώ για τις τελευταίες σελίδες γιατί το τράβηξα πολύ. Στην τελική στα @@ μας στα πόσα fps τρέχει το Surge σιγά το παιχνίδι. Απλά επειδή ήταν από τα πρώτα που δοκίμασα και καλόμαθε η γριά στα σύκα 60fps τους τελευταίους....4 μήνες (sic!) είχα μια υπερβολική αντίδραση που την χειροτέρεψαν οι δικηγόροι της Microsoft. Μια φορά κάποιος σε ένα από τα 2 thread να έκραζε κάτι και να του λέγαν "ναι δίκιο έχεις αλλά μη τρελαίνεσαι δεν είναι και τόσο σοβαρό για να χτυπιέσαι".

Δεν φταίς ρε φίλε σε τίποτα, πήγες έσκασες λεφτά, έχεις κάθε δικαίωμα να πεις και εσύ την άποψή σου - εκτός και αν φτάσαμε στο σημείο να απαγορεύεται και αυτό και να post-άρονται μονο tweets/λίστες DF βίντεο κτλπ, συζήτηση κάνουμε.

Ό,τι θέλεις θα κάνεις προφανώς, εσύ ξέρεις, εγώ απλά το ανέφερα γιατι αρκετά παιχνίδια είναι Χ-enhanced και κάποιος με S ίσως να "χάνει" τις βελτιώσεις, παράδειγμα, είπα να κάνω την αμαρτία μου πρόσφατα και αγόρασα - ετοιμάσου - Assasin's Creed Odyssey (ξέρω, ξέρω), το λοιπόν, ναι μεν τρέχει στα 30fps ΑΛΛΑ einai Χ-enhanced το οποίο σημαίνει 4Κ, εικόνα κρύσταλλο λέμε, jaggie ούτε για πλάκα, δεν νομίζω πως προσωπικά θα άντεχα την απλή έκδοση του one, το ίδιο και με το Sekiro (Χ-enhanced και αυτό), Ninja Gaiden 2, Panzer dragoon Orta και και και...Αμα τα μαζέψεις, είναι αρκετά τελικά ! Παράδειγμα, το Surge 2, δίκιο έχεις, στα "τέτοια σου" καθώς σιγά τον τίτλο και σίγουρα δεν πήρες xbox γι'αυτόν αλλά , αμα το έπαιζες στα 60 ίσως και να το συνέχιζες/έπαιζες κανονικά :D 

Αυτό μόνο, κάτσε λιώσε αυτά που σ'ενδιαφέρουν πραγματικά (είναι αυτό που λέγαμε, δεν έχουμε και χρόνο για μετριότητες) και όταν και άααμα είναι, πας για το "μεγάλο" αδερφάκι.

Με γειές και πάλι απο 'μένα ;) 

Επεξ/σία από red1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, red1 είπε

Παράδειγμα, το Surge 2, δίκιο έχεις, στα "τέτοια σου" καθώς σιγά τον τίτλο και σίγουρα δεν πήρες xbox γι'αυτόν αλλά , αμα το έπαιζες στα 60 ίσως και να το συνέχιζες/έπαιζες κανονικά :D

Τώρα με μπριζώσατε για Surge 2 και έλεγα να κάνω λίγο αποτοξίνωση μετά το Sekiro...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, jokul7 είπε

Τώρα με μπριζώσατε για Surge 2 και έλεγα να κάνω λίγο αποτοξίνωση μετά το Sekiro...

Το code vein που δοκιμασα επισης 5' φανηκε πιο ποιοτικο. Και νομιζω ειναι και αρκετα casual απ οσο εχω διαβασει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 minutes ago, Mitroglou7 said:

Το code vein που δοκιμασα επισης 5' φανηκε πιο ποιοτικο. Και νομιζω ειναι και αρκετα casual απ οσο εχω διαβασει

Προσωπικά πέρα από 1-2 σημεία δεν δυσκολεύτηκα. 

Έπαιζα όμως μόνιμα με AI companion. Αν θες για μεγαλύτερη δυσκολία πας μόνος. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...