Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το game μου βγαζει εντονα anthem vibes και το λεω με αρνητικο τροπο.

- Τα οπλα φυσοκαλαμα σε σχεση με τα skills και δε μ αρεσει καθολου το gunplay. 

-Δεν εχω καταλαβει ακομη αν ειναι cover shooter η απλα ορμας ευθεια. Φαινεται να ειναι στημενο για cover shooter αλλα το aggresive gameplay φαινεται ευκολοτερο.

-Ψιλοακατανοητη επιλογη το campaign να εχει tiers δυσκολιας ενω ειναι δεδομενο οτι μεχρι το endgame θα πεφτουν μονο σκουπιδια εκτος και αν αλλαξαν αυτον τον κανονα των looter shooters (αν το καναν πολυ θετικο).

-Το itemization φαινεται να εχει ψωμι και να εχει γινει καλη δουλεια. Δε ξερω αν υπαρχουν unique weapons με διαφορετικη αισθηση απο τα 4-5weapons που υπαρχουν.

-Στα πολυ θετικα του το story που οσο εχω παιξει με τραβαει.

Γενικα θα το ηθελα λιγο πιο στιβαρο το και αργο το gunplay και λιγο πιο ομαλη δυσκολια ωστε να απολαυσει καποιος solo το campaign πριν αρχισει το πιθανο team grinding. Δεν εχω βρει ακομη καποιο wall δυσκολιας αλλα ειναι φανερο οτι θα χρειαστει πολυ συντομα να groupαρω κατι που δε μπορω προσωπικα να κανω γιατι παιζω μικρα και σπαστα sessions λογω μωρου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ λέω να μπω.ευχομαι να μου αρέσει και να μαζευτούμε καμιά μέρα να παίξουμε με κανέναν.θελω πιο πολύ να δοκιμάσω να παίξω με άτομα γιατί έχω να το κάνω από εποχές lol και μου έχει λειψει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, EuphangeL είπε

Πωπω φίλε, είναι προφανές οτι δεν περιμένανε να γίνει τέτοιο μπαμ.

Οντως,το παιχνιδι παντως ειναι πολυ καλο...Μετα απο κανα δεκαωρο ενασχολησης μπορω να πω οτι ειναι πολυ διασκεδαστικο ενω στην αρχη δε σου γεμιζει το ματι και τοσο,εχει καλο  gun play .loot ,story και skills 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, jimtriol είπε

Οντως,το παιχνιδι παντως ειναι πολυ καλο...Μετα απο κανα δεκαωρο ενασχολησης μπορω να πω οτι ειναι πολυ διασκεδαστικο ενω στην αρχη δε σου γεμιζει το ματι και τοσο,εχει καλο  gun play .loot ,story και skills 

Οσο το προχωραω και μενα μ ευχαριστει περισσοτερο. Σιγουρα ειναι φανταστικο για free game αλλα δεν εχω πειστει ακομη οτι θα πληρωνα πχ. 70αρι γιατι φοβαμαι θα γινει επαναλαμβανομενο.

Παντως τα νουμερα δειχνουν οτι υπαρχουν απειρα lootwhores οπως ημουν/ειμαι και οτι ο κοσμος διψαει για τετοια παιχνιδια. Ειναι κριμα που η κατηγορια οπως και τα mmorpg εχουν μεινει δυο γενιες πισω σε σχεση με αλλες κατηγοριες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Οσο το προχωραω και μενα μ ευχαριστει περισσοτερο. Σιγουρα ειναι φανταστικο για free game αλλα δεν εχω πειστει ακομη οτι θα πληρωνα πχ. 70αρι γιατι φοβαμαι θα γινει επαναλαμβανομενο.

Παντως τα νουμερα δειχνουν οτι υπαρχουν απειρα lootwhores οπως ημουν/ειμαι και οτι ο κοσμος διψαει για τετοια παιχνιδια. Ειναι κριμα που η κατηγορια οπως και τα mmorpg εχουν μεινει δυο γενιες πισω σε σχεση με αλλες κατηγοριες.

Γιατι υπαρχει καποιο looter που δεν ειναι επαναλαμβανομενο?Ειναι στη φυση των παιχνιδιων αυτων να γινονται επαναλαμβανομενα αλλα απο την αλλη μπορεις να εχεις πολλες ωρες ενασχοληση σε σχεση με ενα κλασικο action adventure που παιζεις μια ιστοριουλα που την εχουμε δει 100 χιλιαδες φορες σε ολες τις παραλλαγες για 15 ωριτσες και τελος..Το που αξιζει το 70 ρι ειναι σχετικο και εχει και  σχεση με τις ωρες ενασχολησης.Το νοημα αυτων των παιχνιδιων ειναι να το παιζεις και με αλλους, οχι μονο solo .Να κανεις τα builds σου ως team και να δωσεις πονο.Solo μπορεις να παιξεις ως ενα σημειο ,φυσικο μετα να βαρεθεις και στο λεω εγω που ειμαι solo player συνηθως αλλα εχει πολυ πλακα να παιζεις με αλλους .Το δεδομενο ειναι οτι αυτα τα παιχνιδια εχουν το πιο πολυ λαο και ειναι και ευχαριστο διαλειμμα απο solo games...Παιζεις μια ωριτσα την ημερα για να χαρεις απλως δε πρεπει να το αφησεις μηνα γιατι μετα χαωνεσαι

Επεξ/σία από jimtriol
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, jimtriol είπε

Γιατι υπαρχει καποιο looter που δεν ειναι επαναλαμβανομενο?Ειναι στη φυση των παιχνιδιων αυτων να γινονται επαναλαμβανομενα αλλα απο την αλλη μπορεις να εχεις πολλες ωρες ενασχοληση σε σχεση με ενα κλασικο action adventure που παιζεις μια ιστοριουλα που την εχουμε δει 100 χιλιαδες φορες σε ολες τις παραλλαγες για 15 ωριτσες και τελος..Το που αξιζει το 70 ρι ειναι σχετικο και και σχεση με τις ωρες ενασχολησης.

Σωστα. Υπαρχει ομως επαναληψιμοτητα που αλλοτε κουραζει και αλλοτε οχι. Δε ξερω σε ποια κατηγορια ειναι το συγκεκριμενο.

Σε σχεση με το 70αρι ειναι κατι τελειως προσωπικο και το ανεφερα πιο  πολυ σε συγκριση με τα division, anthem, destiny κ.α. οπου εχω δωσει 70αρια και δε θα πω οτι εκλαψα τα λεφτα μου αλλα δε με κρατησαν ιδιαιτερα στο endgame.

Γενικα βλεποντας το ποσο γκελ εχουν αυτα τα παιχνιδια θα περιμενα να ειχαν εξελιχθει λιγο παραπανω και να υπηρχαν και μερικα ΑΑΑ hack n slash looters και οχι μονο looter shooter.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Σωστα. Υπαρχει ομως επαναληψιμοτητα που αλλοτε κουραζει και αλλοτε οχι. Δε ξερω σε ποια κατηγορια ειναι το συγκεκριμενο.

Σε σχεση με το 70αρι ειναι κατι τελειως προσωπικο και το ανεφερα πιο  πολυ σε συγκριση με τα division, anthem, destiny κ.α. οπου εχω δωσει 70αρια και δε θα πω οτι εκλαψα τα λεφτα μου αλλα δε με κρατησαν ιδιαιτερα στο endgame.

Γενικα βλεποντας το ποσο γκελ εχουν αυτα τα παιχνιδια θα περιμενα να ειχαν εξελιχθει λιγο παραπανω και να υπηρχαν και μερικα ΑΑΑ hack n slash looters και οχι μονο looter shooter.

δε μπορουν να εξελιχθουν αυτα τα παιχνιδια ,ειναι η φυση τους ..τα εχω παιξει ολα αυτα ,καλα το anthem δε μπαινει καν σε συζητηση.αποτυχια μεγαλη.Ολα το ιδιο ηταν...Τουτο εδω εχει ενα θετικο παντως σε σχεση με τα αλλα,δε χαωνεσαι τοσο με το λουτ και τα builds...Ειναι πιο ξεκαθαρο και πιο βοηθητικο ...Στο destiny και στα division χανεις μπαλα ,χαωνεσαι.Εχω ξεκινησει να κανω build και δεν εχω κοιταξει ουτε εναν οδηγο .....Στα αλλα χανεις τη μπαλα

Επεξ/σία από jimtriol
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, jimtriol είπε

δε μπορουν να εξελιχθουν αυτα τα παιχνιδια ,ειναι η φυση τους ..τα εχω παιξει ολα αυτα ,καλα το anthem δε μπαινει καν σε συζητηση.αποτυχια μεγαλη.Ολα το ιδιο ηταν...Τουτο εδω εχει ενα θετικο παντως σε σχεση με τα αλλα,δε χαωνεσαι τοσο με το λουτ και τα builds...Ειναι πιο ξεκαθαρο και πιο βοηθητικο ...Στο destiny και στα division χανεις μπαλα ,χαωνεσαι

Εδω πιστευω εχεις αδικο. Μπορουν να εξελιχθουν. Δε ξερω να πω πως ακριβως αλλα δε γινεται να παιζουν ακριβως με τον ιδιο τροπο απο το diablo 2.

Για να μη πω και το κουφο οτι για καποιο περιεργο λογο σε online game εχουν αφαιρεσει την οικονομια μεσω trading/ah.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...