Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, George7Byron είπε

Εν κατακλείδι δείχνει οτι το sx οπως πάει θα είναι η main console μου με διαλείμματα στα super exclusives του ps5.

Αυτό ακριβώς ισχύει και για μένα. Πχ το πρόσφατο Village στο Series X το αγόρασα και το τελείωσα. Οτιδήποτε multiplat θα παίζεται εκεί λόγω υπεροχής hw και στο PS5 μόνο τα Sony exclusives. 

Το βλέπω καθαρά με ψυχρή λογική χωρίς ομάδες, χρώματα και στρατόπεδα.

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ πάντως με 4 και κάτι ευρώ έβαλα το Dolby Atmos για headset και το δουλευω με τα Pulse 3D :) . Καμία σχέση με το Windows Sonic. Η μέρα με τη νύχτα οσον αφορά την ποιότητα και το equilizing αλλά και κατά πολύ ακριβέστερο Spatial Sound.      

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Το βλέπω καθαρά με ψυχρή λογική χωρίς ομάδες, χρώματα και στρατόπεδα.

To gaming είναι σαν το καλο φαγητό

Το xbox είναι ένας τεράστιος μπουφές,με τα καλύτερα σουβλάκια,πίτσες,μπέργκερς του κόσμου,συνέχεια θες να τρώς ακόμα και καθημερινά.Ποικιλία και νοστιμιά

Οταν θές όμως να πας σε ένα καλο εστιατόριο να φας το rib eye tomahawk steak, ένα καλό ψάρι ,μια γκουρμεδια ρε αδερφέ ,εκει σε περιμένει η sony με φαγητά που θα τα συζητάς για χρόνια!

Οποιοι τσακώνονται απλά δεν τρώνε απο τους απέναντι,στην τελική χανουν γεύσεις

Γιατί να διαλέξεις πλευρά?Ο καλοφαγάς πάει παντου και είναι happy και χοντρός

  • Like 6
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, George7Byron είπε

To gaming είναι σαν το καλο φαγητό

Το xbox είναι ένας τεράστιος μπουφές,με τα καλύτερα σουβλάκια,πίτσες,μπέργκερς του κόσμου,συνέχεια θες να τρώς ακόμα και καθημερινά.Ποικιλία και νοστιμιά

Οταν θές όμως να πας σε ένα καλο εστιατόριο να φας το rib eye tomahawk steak, ένα καλό ψάρι ,μια γκουρμεδια ρε αδερφέ ,εκει σε περιμένει η sony με φαγητά που θα τα συζητάς για χρόνια!

Οποιοι τσακώνονται απλά δεν τρώνε απο τους απέναντι,στην τελική χανουν γεύσεις

Γιατί να διαλέξεις πλευρά?Ο καλοφαγάς πάει παντου και είναι happy και χοντρός

Προσωπικά έχω ξεπεράσει προ πολλού τις προκαταλήψεις μου σε τέτοια θέματα. Είμαι τυχερός που μου δίνεται η δυνατότητα να είμαι κάτοχος όλων των πλατφορμών μαζί με Switch και ένα καλό gaming PC πάντα να συνοδεύει τις κονσόλες μου.

Είχα και θετικές και αρνητικές εμπειρίες από κάθε μία πλατφόρμα ξεχωριστά και δεν βλέπω το λόγο να μην γράψω εντυπώσεις στο ανάλογο θέμα. Όποιος χαλιέται δεν έχει παρά να αντικρούσει με επιχειρήματα αντί να μιλάει με μπηχτές, φατσούλες και άλλες κωμικότητες.

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, George7Byron είπε

To gaming είναι σαν το καλο φαγητό

Το xbox είναι ένας τεράστιος μπουφές,με τα καλύτερα σουβλάκια,πίτσες,μπέργκερς του κόσμου,συνέχεια θες να τρώς ακόμα και καθημερινά.Ποικιλία και νοστιμιά

Οταν θές όμως να πας σε ένα καλο εστιατόριο να φας το rib eye tomahawk steak, ένα καλό ψάρι ,μια γκουρμεδια ρε αδερφέ ,εκει σε περιμένει η sony με φαγητά που θα τα συζητάς για χρόνια!

Οποιοι τσακώνονται απλά δεν τρώνε απο τους απέναντι,στην τελική χανουν γεύσεις

Γιατί να διαλέξεις πλευρά?Ο καλοφαγάς πάει παντου και είναι happy και χοντρός

Ο Μπαϊρακτάρης στου Ψυρρή τι είναι το switch δηλαδή?😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαίρομαι που καταλήξαμε κάπου και λέμε επιτέλους τα αυτονόητα που έχω επισημάνει τις τελευταίες ημέρες.

Επεξ/σία από Lobo10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω η αρχή, η μέση και το τέλος του προβλήματος είναι όταν κάποιος λέει η τάδε κονσόλα είναι καλύτερη ή η μοναδική επιλογή και όποιος δεν τη κάνει είναι βλάκας. Είναι η καλύτερη για αυτόν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Νομίζω η αρχή, η μέση και το τέλος του προβλήματος είναι όταν κάποιος λέει η τάδε κονσόλα είναι καλύτερη ή η μοναδική επιλογή και όποιος δεν τη κάνει είναι βλάκας. Είναι η καλύτερη για αυτόν.

 

Όπως και το άστοχο επιχείρημα ότι δεν αξίζει να αγοράσει κάποιος xbox επειδή δεν έχει παιχνίδια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Lobo10 είπε

Όπως και το άστοχο επιχείρημα ότι δεν αξίζει να αγοράσει κάποιος xbox επειδή δεν έχει παιχνίδια.

Ναι στο ίδιο πλαίσιο είναι. Δεν έχει παιχνίδια για αυτόν

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Ναι στο ίδιο πλαίσιο είναι. Δεν έχει παιχνίδια για αυτόν

Δεν γνωρίζω αν το κατάλαβες, αλλά συνεχίζεις στο ίδιο τροπάριο.

Λες δεν έχει καμία σημασία αν κάποια κονσόλα πλεονέκτεί αντικειμενικά της άλλης, αλλά έχει σημασία  το εσφαλμένο επιχείρημα ότι η MS δεν έχει games.

Επεξ/σία από Lobo10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτή την περίοδο βέβαια είναι λίγα τα next gen παιχνίδια, τόσο σε ps5 όσο και στο xbox.

Αυτό σημαίνει ότι και οι δύο κονσόλες έχουν μεγάλο μέλλον και θα αντέξουν αρκετά χρόνια.

Το έχουμε ξαναγράψει, ότι όποιος θέλει να παίζει 4-5 exclusive παραπάνω και είναι οπαδός των franchise της sony ας πάρει ps5.  Οποιος δεν θέλει να αγοράσει κονσόλα μόνο για τα 4-5 παιχνίδια αλλά για τα χιλιάδες που βγαίνουν κάθε χρόνο, μπορεί να πάρει το xbox καθώς υπερέχει σε όλους τους υπόλοιπους τομείς.

Ειδικά οι πολλοί pc gamers που αγοράσαν/αγοράσαμε πρώτη φορά κονσόλα λόγω ελλείψεων και τιμών, δεν νομίζω ότι έχουμε κανένα κόλλημα με τα exclusive της sony.

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, The_Judas είπε

Το έχουμε ξαναγράψει, ότι όποιος θέλει να παίζει 4-5 exclusive παραπάνω και είναι οπαδός των franchise της sony ας πάρει ps5.  Οποιος δεν θέλει να αγοράσει κονσόλα μόνο για τα 4-5 παιχνίδια αλλά για τα χιλιάδες που βγαίνουν κάθε χρόνο, μπορεί να πάρει το xbox καθώς υπερέχει σε όλους τους υπόλοιπους τομείς.

Και τελικά όλοι παίρνουν switch, γιατί δε βρίσκουν τα twins στα ράφια ή επειδή δεν έχουν ακόμα αξιόλογο library για να τα διαφοροποιεί από τα last gen.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Lobo10 είπε

Δεν γνωρίζω αν το κατάλαβες, αλλά συνεχίζεις στο ίδιο τροπάριο.

Λες δεν έχει καμία σημασία αν κάποια κονσόλα πλεονέκτεί αντικειμενικά της άλλης, αλλά έχει σημασία  το εσφαλμένο επιχείρημα ότι η MS δεν έχει games.

Μάλλον παρεξήγησες το συντακτικό μου.

Εννοούσα ότι μπορούσε κάποιος να ισχυριστεί ότι το PS δεν έχει παιχνίδια για αυτόν (που να του αρέσουν δηλαδή) γιατί είναι fan των FPS για παράδειγμα. Δε συνεχίζω κανένα τροπάριο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Παιχνίδια" δεν θεωρούνται μόνο τα exclusives της Τριάδας Sony, MS, Nintendo.

Αν κάποιος είναι αναγκασμένος να διαλέξει μόνο μία πλατφόρμα, πρέπει να βάλει κάτω πολλούς παράγοντες και οικονομικούς και προτιμήσεων και να κάνει την επιλογή που θα τον αφήσει περισσότερο ικανοποιημένο. Κάτι θα χάσει σε κάθε περίπτωση. Αν κάποιος είναι αντικειμενικός και όχι οπαδός που αγοράζει τυφλά, θα δυσκολευτεί. Αυτό είναι σίγουρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους! Πρώτη φορά xbox και είμαι ενθουσιασμένος με το series x. Μια ερώτηση αν ξέρει κάποιος, επειδή παίζω με keyboard, μετά από 10-15 λεπτά απενεργοποιείται το controller και κλεινει ο ήχος στα ακουστικά. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που μου έχει ξεφύγει?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...