Προς το περιεχόμενο

Nonda zus obd στα 8.42 ευρώ


panosdOUG

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Λοιπόν μου απάντησαν ότι η εκτίμηση είναι του τελωνειακου υπαλλήλου και τους ζήτησα το ονομα για να γίνει καταγγελία. Το θέμα είναι πολύ σοβαρό και δεν πρέπει να το αφήσουμε έτσι. Αν από εδώ και πέρα ο κάθε υπάλληλος εκτιμαει οπως του καπνίσει δε θα μπορούμε να παραγγειλουμε τίποτα εκτός ΕΕ στο τέλος.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 359
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Την έκανα την καταγγελία στον συνηγορο του καταναλωτή. Στα email που επισυνάπτω έχει και το όνομα του υπαλλήλου σαν υπογραφή σε μια από τις απαντήσεις του

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εμένα μόλις μου στείλανε SMS.  Θα στειλω και εγω να δω τι θα απαντησουν

 

Επεξ/σία από GeorgeVasil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, telis είπε

Την έκανα την καταγγελία στον συνηγορο του καταναλωτή. Στα email που επισυνάπτω έχει και το όνομα του υπαλλήλου σαν υπογραφή σε μια από τις απαντήσεις του

Στο συνήγορο του πολίτη είπαμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιους φορείς ελέγχει ο Συνήγορος του Πολίτη;

  • Υπηρεσίες του Δημοσίου, όπως Υπουργεία, Εφορίες, Τελωνεία, Πολεοδομίες, Αστυνομικά Τμήματα, Φυλακές, Σχολεία, Πρεσβείες της Ελλάδας, κ.λπ.

  • Ο.Τ.Α. (Οργανισμοί Τοπικής Αυτοδιοίκησης) δηλ. Δήμοι και Περιφέρειες, καθώς και τα νομικά πρόσωπα και οι επιχειρήσεις αυτών

  • Ν.Π.Δ.Δ. (Νομικά Πρόσωπα Δημοσίου Δικαίου), όπως Ασφαλιστικά Ταμεία, Νοσοκομεία, Πανεπιστήμια, ΟΑΕΔ, ΟΕΚ, κ.λπ.    

  • Κρατικά Ν.Π.Ι.Δ. (Νομικά Πρόσωπα Ιδιωτικού Δικαίου), όπως Ο.ΚΑ.ΝΑ., Ε.ΚΕ.ΠΙΣ., ΕΛ.Ο.Τ., Ι.Γ.Μ.Ε., Ερευνητικά Πανεπιστημιακά Ινστιτούτα, κ.λπ.

  • Δημόσιες Επιχειρήσεις και Οργανισμούς Κοινής Ωφέλειας (ΔΕΚΟ), όπως  Ε.ΥΔ.Α.Π., ΔΕΗ, ΕΛΤΑ, ΕΥΑΘ, κ.λπ.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, kallair είπε

εσενα σου ζητησαν παραστατικα; τι διαδικασια περασε το δεμα;

@Dantεδεν μου εχει ερθει ακομα απαντηση οποτε δεν ξερω τι παιζει. 

μου απαντησαν κ εμενα πριν λιγο την ιδια παρλαπιπα με σας κ τους εστειλα το παρακατω κ περιμενω απαντηση.

 

Καλησπερα,
Θα ηθελα να μου επισυνάψετε τον νομο που επικαλειστε κ θα υπολογιστεί η εμπορική του τιμη ΠΡΟ ΕΚΠΤΩΣΗΣ.

Η αξια του αντικειμενου μεχρι τωρα υπολογίζετε με το κοστος κτησης. Το οποιο είναι τα 8€ περιπου που σας εδειξα με την αποδειξη από το paypal. Είναι αδιανοητο να χρεωσετε τελη εκτελωνισμου σε αντικειμενο σε μια φανταστικη, μη πραγματικη τιμη που εχει ΜΟΝΙΜΗ εκπτωση 100% και στην ουσια το κοστος κτησης του το ενσωματωνουν στα μεταφορικα που χρεωνουν (διαφημιστικο τρικ).

Tελος, παρακαλω ενημερώστε με στο παρων εμαιλ με τα στοιχεια σας (ονοματεπωνυμο) καθως και τα στοιχεια του υπευθυνου του τμηματος σας που πηρε την αποφαση να χρεωσει βαση εμπορικης αξιας προ έκπτωσης.  Τα στοιχεια τα θελω για να προβω στα νομιμα δικαιώματα μου της καταγγελιας σας στον συνηγορο του Πολιτη.

Ευχαριστω εκ των προτερων για την συνεργασια.

Δεν μου ήρθε κανένα Mail , από το tracking number το είδα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κανω και εγω μια καταγγελια τις προσεχεις μερες. 

Αν τους κανουμε μαζεμενες τωρα στην αρχη,θα το κοψουν οποτε οσοι περισσοτεροι τοσο το καλυτερο. 

Θα ελεγα να γίνει αναφορα και σε αλλα φορουμ και μεσα (fb κτλ ) για να γινει φασαρια οπως την αλλη φορα με το 3 ευρω και να κοψουν τις μλκιες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

¨

Καλημέρα σας,

 

   Λάβαμε τα παραστατικά / δικαιολογητικά σας και έχουν προωθηθεί από το τμήμα μας αρμοδίως προς έλεγχο. Το δέμα σας λόγω της χαμηλής του αξίας, βάσει των προσκομισθέντων παραστατικών, χρήζει ατέλειας. Βάσει νέας εγκυκλίου από το Τελωνείο, παρακαλούμε για την υπομονή σας μέχρι τον έλεγχο, την έγκριση και την οριστική απελευθέρωση του δέματος προς διάθεση.

 

 

Σας ευχαριστούμε.

¨

Καλά πάει η δουλειά...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εμένα το χαβά τους. Αγνόησαν ότι τους έστειλα και να η σημερινή τους απάντηση :

" Καλησπέρα σας,   Το Φ.Π.Α. 24% υπολογίζετε στα 12,43€ + 15€ τέλη εκτελωνισμού."

Λόγω refund θέλω να πάει πίσω, αλλά με τρώει η περιέργεια, μιας και πρώτη φορά μπλέκω με εκτελωνισμό (εκ του ασφαλούς βέβαια) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι εχετε παραλάβει και πέρασε ελεύθερα τελωνεία μπορούμε να έχουμε τα track number σας 
Σαν παραδειγμα για το πως προχώρησαν αυτα και στα υπόλοιπα ζητάνε δασμούς φπα κτλ;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...