Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

38 λεπτά πριν, blanka είπε

Εγώ κατέληξα στο KAMIQ με τον νέο 1.5TSI 150ps

Όσοι παίζετε κοντά στα 20000 αξίζει να το δείτε. μαλακά πλαστικά σχεδόν παντού , εκεί που το T-roc δεν είχε, και γενικά απο τα καλύτερα BSUV σε χώρους και ποιότητα κατασκευής ...ΤΣΕΧΙΑΣ και όχι ΤΟΥΡΚΙΑΣ   

Καλορίζικο αν και πραγματικά  το bold μου θύμισε τη διαφήμιση του Ριχάρδου. 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, majnun είπε

Καλορίζικο αν και πραγματικά  το bold μου θύμισε τη διαφήμιση του Ριχάρδου. 🤣

Αν έλεγα και το race blue  , μπλέ του αιγαίου θα νόμιζες ότι ειμαι αυτή που πουλάει μπορδοροδοκοκκινα χαλιά(Μοιραρακη);

Αν και δεν ήταν BOLD αλλά κεφαλαία 

Επεξ/σία από blanka
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tsofras είπε

Σωστά

Επίσης για όσους λένε ότι από Leon πάω σε Ibiza , απλά να υπενθυμίσω ότι από μεταχειρισμένο που ήταν το Leon πάω σε καινούριο

Πότε δεν έχω αγοράσει αμάξι που κοστίζει πάνω από 22.000€ και δεν είχα τόσες υποχρεώσεις όσες έχω τώρα, από την αρχή σκεφτόμουν το κόστος αλλά με έπιασε ο ενθουσιασμός και η σύγκριση με το Leon που είχα το οποίο ως καινούριο και το προηγούμενο είχε 24500€

Είχα υποσχεθεί στον εαυτό μου μετά τα πρόβληματα που μου έβγαλε ότι δεν θα ξαναπάρω μεταχειρισμένο και με την χρήση που κάνω ακόμη και τα 17000€ πολλά είναι αλλά ας βγάλω και λίγο από το γούστο μου.

Με τις 9.000€ που γλύτωσα θα μονώσω την ταράτσα , τα μπαλκόνια, θα βάψω τα κάγκελα, θα φτιάξω τα μάρμαρα, θα πάρω στρώμα , laptop και ότι άλλο μου καπνίσει κάνοντας παράλληλα και την δουλειά μου με το Ibiza

Κακώς που δεν ξεκίνησα κατευθείαν με αυτή την λογική, δεν πειράζει όμως καθημερινά μαθαίνουμε και ωριμάζουμε σε αυτή τη ζωή

Κάποια στιγμή θα ήθελα να αλλάξω και σπίτι , από το να τα φάω στα αμάξια όσο μεγαλώνω σκέφτομαι διαφορετικά

"Κάποια στιγμή θα ήθελα να αλλάξω και σπίτι , από το να τα φάω στα αμάξια όσο μεγαλώνω σκέφτομαι διαφορετικά". Ωπ, εδώ θέλει νέο thread νομίζω :)

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, blanka είπε

Αν έλεγα και το race blue  , μπλέ του αιγαίου θα νόμιζες ότι ειμαι αυτή που πουλάει μπορδοροδοκοκκινα χαλιά(Μοιραρακη);

Αν και δεν ήταν BOLD αλλά κεφαλαία 

Όχι.

Το έβαλα bold για να γίνει κατανοητό το σημείο.

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, mp123 είπε

Θωμά τουλάχιστον είναι το ιμπιζα fr με τα 150 hp. Αν είναι ετσι στα 17κ καλή επιλογή. Αν είναι με τα 115 ακυρωσετο χθες.

χαχαχα γιατί ρε; Μια χαρά γρήγορο είναι με τα 115! Το αμάξι είναι αέρας! Μανιτζέβελο όσο δεν πάει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, blanka είπε

Οχι δεν είναι το AMBITION, επειδή ήθελα αναγκαστικά τον ψηφιακό πίνακα οργάνων , επρεπε να πάω την μεγαλύτερη εκδοση εξοπλισμού STYLE. Που έχει παραπάνω απο την AMBITION +17αρες ζαντες +KESSY κλειδί που δεν το βγάζεις απο το παντελόνι για ξεκλείδωμα αυτοκινήτου και αναμα μηχανής +φουλ LED προοδευτικά φλας πίσω +καλυτερο ύφασμα μέσα και φυσικά τον ψηφιακό πίνακα οργάνων. Λεπτομέρειες διαφορών εκδόσεων στο επισυναπτόμενο .

Το είχαν ετοιμοπαράδοτο (3 εβδομάδες μέχρι να εκτελωνιστεί)  γιατί παραγγελία πάει 2 με 3 μήνες.

H πλάκα είναι ότι στην καλύτερη εκδοση εξοπλισμού το 1.5 είναι σε προσφορά και έβγαινε ίδια τιμή με το 1.0! 

μου βγήκε τελική τιμή 22000

eksoplismos.png

 

Καλορίζικο και welcome to the kamiq train 😁😁

Καλά έκανες και πήγες για την style. Μόνο και μόνο για το vc αξίζει!!! 

Αν θες να με ακούσεις πήγαινε για 18αρα ζάντα. Αλλάζει οπτικά όλο το αμάξι προς το - χαωτικα - καλύτερο. Βλέπω το δικό μου με την 18αρα δίπλα στα άλλα με χαμηλότερο νούμερο και σχεδόν τα λυπάμαι 😋

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, mp123 είπε

Θωμά τουλάχιστον είναι το ιμπιζα fr με τα 150 hp. Αν είναι ετσι στα 17κ καλή επιλογή. Αν είναι με τα 115 ακυρωσετο χθες.

Polo με 115 που ειχα οδηγησει ειναι σιφουνας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Μόλις τώρα, sargus είπε

χαχαχα γιατί ρε; Μια χαρά γρήγορο είναι με τα 115! Το αμάξι είναι αέρας! Μανιτζέβελο όσο δεν πάει!

Έλα τωρα πλάκα μου κανεισ.Ειμουν Ελλάδα πριν πέντε μέρες για μια εβδομάδα.Το σουιφτακι επειδή είναι της γυναίκας έχει πάντα το ν κολλημένο πίσω. Το οδηγούσα και πίσω μου  ένα τέτοιο στυλ κακγουρακος και μου κόλαγε προφυλακτήρα.Στον περιφερειακό της δραπετσωνας κατάλαβε πολλά.Δεν μπορούσε να με περάσει . Ειδικα στις στροφές. Το σουιφτακι το αυτόματο τα έχει αυτά τα 115 how επειδή είναι ελαφρή με καλό στήσιμο.Αμα ξέρεις πως να το πας. Σκεψου το σουιφτ σπορτ που έχει 120hp.

 

Επεξ/σία από mp123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, mp123 είπε

Θωμά τουλάχιστον είναι το ιμπιζα fr με τα 150 hp. Αν είναι ετσι στα 17κ καλή επιλογή. Αν είναι με τα 115 ακυρωσετο χθες.

Με τα 115 πήρε. Το οδήγησε και του έκανε, οπότε όλα οκ! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, mp123 είπε

Θωμά τουλάχιστον είναι το ιμπιζα fr με τα 150 hp. Αν είναι ετσι στα 17κ καλή επιλογή. Αν είναι με τα 115 ακυρωσετο χθες.

Δεν το φέρνουν ρε μαν εδώ και περίπου 2 χρόνια .

Για τα γούστα μου άλλο αμάξι σε αυτα τα λεφτά δεν υπάρχει και βασικά εκτός από το Leon δεν υπάρχει τίποτα αλλο που να μου αρέσει τόσο μέχρι τα 25κ

Οποτε από το να δώσω 20.000 για να πάρω κατι καλύτερο στα χαρτιά η όπως το θεωρεί ο καθένας καλύτερο η να δώσω 13κ για να πάρω κάτι χειρότερο που να μην μου αρέσει , έκλεισα αυτό που δεν είναι Leon αλλά μου αρέσει παρά πολύ με μειων 9000€

Το προτιμώ ακόμη και από το νέο Polo

Έμαθα το μάθημα μου 3 μήνες τώρα , 2 αμάξια μου αρέσουν, ε πήρα το φθηνότερο , κανένα άλλο δεν με καλύπτει 

Αληθεια εσυ σε αυτα τα λεφτά τι θεωρείς καλή επιλογή σαν σύνολο ?

 

Επεξ/σία από tsofras
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tsofras είπε

Δεν το φέρνουν ρε μαν εδώ και περίπου 2 χρόνια .

Για τα γούστα μου άλλο αμάξι σε αυτα τα λεφτά δεν υπάρχει και βασικά εκτός από το Leon δεν υπάρχει τίποτα αλλο που να μου αρέσει τόσο μέχρι τα 25κ

Οποτε από το να δώσω 20.000 για να πάρω κατι καλύτερο στα χαρτιά η όπως το θεωρεί ο καθένας καλύτερο η να δώσω 13κ για να πάρω κάτι χειρότερο που να μην μου αρέσει , έκλεισα αυτό που δεν είναι Leon αλλά μου αρέσει παρά πολύ με μειων 9000€

Το προτιμώ ακόμη και από το νέο Polo

Έμαθα το μάθημα μου 3 μήνες τώρα , 2 αμάξια μου αρέσουν, ε πήρα το φθηνότερο , κανένα άλλο δεν με καλύπτει 

Με 15 πήγαινες σε i20 που είναι το ίδιο.  Κανείς πιο πολυ οικονομία αφού θες κάτι οικονομικό.Anyway. Εσυ ξέρεις καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, mp123 είπε

Έλα τωρα πλάκα μου κανεισ.Ειμουν Ελλάδα πριν πέντε μέρες για μια εβδομάδα.Το σουιφτακι επειδή είναι της γυναίκας έχει πάντα το ν κολλημένο πίσω. Το οδηγούσα και πίσω μου  ένα τέτοιο στυλ κακγουρακος και μου κόλαγε προφυλακτήρα.Στον περιφερειακό της δραπετσωνας κατάλαβε πολλά.Δεν μπορούσε να με περάσει . Ειδικα στις στροφές. Το σουιφτακι το αυτόματο τα έχει αυτά τα 115 how επειδή είναι ελαφρή με καλό στήσιμο.Αμα ξέρεις πως να το πας. Σκεψου το σουιφτ σπορτ που έχει 120hp.

Είσαι σίγουρος ότι ήταν με τα 115 ? Γιατί έχει και με 75, 95 αλογα 

Δεν νομίζω ότι υπάρχει σύγκριση με το swift , 8.5 έχει τα 0-100 το Ibiza FR σε sport mode και καμία σχέση η ροπή του με το swift 

edit δεν ξέρω για το δικό σου αλλά το νέο hybrid έχει 12 κιλά ροπή και 0-100 11.9 , το δικό σου πρέπει να είναι λίγο πιο αργό . Όποτε η δεν ήταν με τα 115 αυτό που πέτυχες η έπεσες σε κάποιον που απλά σου κόλλαγε αλλά δεν ήθελε να σε περάσει 

4 λεπτά πριν, mp123 είπε

Με 15 πήγαινες σε i20 που είναι το ίδιο.  Κανείς πιο πολυ οικονομία αφού θες κάτι οικονομικό.Anyway. Εσυ ξέρεις καλύτερα.

Τι κινητήρας το i20 ? Και είπαμε να μας αρέσει κιόλας λίγο , δεν έχει σχέση εσωτερικά και εξωτερικά με το i20 , ούτε σε χώρους 

Επεξ/σία από tsofras
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Μόλις τώρα, tsofras είπε

Είσαι σίγουρος ότι ήταν με τα 115 ? Γιατί έχει και με 75, 95 αλογα 

Δεν νομίζω ότι υπάρχει σύγκριση με το swift , 8.5 έχει τα 0-100 το Ibiza FR σε sport mode και καμία σχέση η ροπή του με το swift 

Τι κινητήρας το i20 ? Και είπαμε να μας αρέσει κιόλας λίγο , δεν έχει σχέση εσωτερικά και εξωτερικά με το i20 , ούτε σε χώρους 

Αμα πατήσεις φουλ πάτωμα το γκάζι στο αυτόματο το σουιφτακι θα μείνεις ( τηρουμένων φυσικα των αναλογιών) με το στόμα ανοιχτό. Εγω του πίνω το αίμα Αμα μου κολλήσει κανένας. Φουλ τέρμα κάτω πάτωμα και αλλάζει χαρακτήρα.

στις στροφές τρένο. Ολα αυτά μαζί με 14800 . Φυσικα το αμαξάκι είναι 850 κιλά αλλά το νοιωθεις πιο βαρύ.

Επεξ/σία από mp123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mp123 είπε

Αμα πατήσεις φουλ πάτωμα το γκάζι στο αυτόματο το σουιφτακι θα μείνεις ( τηρουμένων φυσικα των αναλογιών) με το στόμα ανοιχτό. Εγω του πίνω το αίμα Αμα μου κολλήσει κανένας. Φουλ τέρμα κάτω πάτωμα και αλλάζει χαρακτήρα.

στις στροφές τρένο. Ολα αυτά μαζί με 14800 .

Σου έγραψα και επάνω με 12 κιλά ροπή και 0-100 σε 11.9 ποσό μπάλα να πηγαίνει ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...