Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλά όπως είπα μάλλον θα κοιτάξω να την κρατήσω κανα δυό χρονάκια ακόμα. Έτσι κι αλλιώς από αξία μεταπώλησης 0. Έπρεπε να είχα κάνει κίνηση πριν 3-4 χρόνια περίπου αλλά τότε δεν ήμουν πολύ άνετος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 ώρες πριν, aposporis είπε

Μεταχειρισμένο 3000 κυβικά και πάνω ψάξε!! Πολύ φτηνά!! 😁

 Jeep Grand Cherokee 4.7 LIMITED V8 στα 6,000

Το κανεις και υγραεριο και ξεγνοιαζεις! Για πιο φτηνα ανοιγεις τοπικ σε ενα φορουμ πx insomnia.gr , πιθανον να σου προτεινουν φυσικο αεριο για να φουλαρεις απ το σπιτι σου! Αστα ολα βασικα παρε σταρλετ ή κορολα να ανεβεις κατηγορια, ααααλλα επιπεδα προσφυσης! :lol: :P

επειδη καποιοι προτεινετε το αρόνα, σε ποια εκδοση βγαινει και κοστιζει για καποιον σαν τον tsofras; (απλα ρωταω)

 

εντιτ: @tsofras καλοταξιδο και καλους δρομους! Περιμένω κ εγω φωτος

Επεξ/σία από panosno1com
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, NickTheQuick είπε

Καλά όπως είπα μάλλον θα κοιτάξω να την κρατήσω κανα δυό χρονάκια ακόμα. Έτσι κι αλλιώς από αξία μεταπώλησης 0. Έπρεπε να είχα κάνει κίνηση πριν 3-4 χρόνια περίπου αλλά τότε δεν ήμουν πολύ άνετος

Γιατί 0 αξία μεταπώλησης η 147; Η δικιά μου που είναι λίγο χρεπι του 2003 με ρεκτιφιέ στον κύλινδρο άνετα πιάνει 2500. Μια χαρά αξία έχει για σχεδόν ενήλικο αμάξι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, tsofras είπε

Να προσθέσω ότι η διαφορά με το Leon σε τελικές τιμές με τόκους είναι 8880€

17920 βγαίνει το Ibiza

26200 το Leon

τεραστια η διαφορά εγώ θεωρώ αυτά τα χρήματα για το leon είναι υπερβολικά πολλά

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δυστυχώς αυτά τα χρήματα ζητάνε πλέον για το C-segment, 
για Focus λχ που τα ζητάνε να μην είναι πολλά;

κι άντε πες το Leon τουλάχιστον είναι από τα μεγαλύτερα της κατηγορίας...

Επεξ/σία από KoreanW
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, djuan1988 είπε

Βγήκαν χθες βίντεο με το νέο C4, ωραίο φαίνεται. 

Το σημαντικότερο για εμένα είναι η Citroen γύρισε σε μηχανικούς διακόπτες για τον κλιματισμό! 

https://www.autoexpress.co.uk/citroen/c4/105207/new-2021-citroen-c4-and-e-c4-specs-price-and-electric-range

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι..,  αλλα η CITROEN παντα καπου μου το χαλαει ...σχεδιαστικα. 

 

εκει που λεω παει να στρωσει ... , παλι κανει κατι "ιδαιτερο" σχεδιαστικα που διχαζει...!!  οπως τωρα με τα κυριως φαναρια....!! και την "Αεροτομη" στην 5η πορτα...!!!   ενω ειναι καλα ποιοτικα και σχετικα αξιοπιστα αυτοκινητα..........!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπεις τον Τσόφρα να λέει πως έκλεισε αμάξι. Και μετά άλλες 4 σελίδες thread. Κλικάρεις την τελευταία, όντας σίγουρος πως το έχει ακυρώσει το Ibiza γιατί παίζει προωθητική σε Mustang με δώρο καθρέφτες και ρεζέρβα. Κι όμως, όλο συγχαρητήρια και ούτε μια σκέψη ακύρωσης

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Βλέπεις τον Τσόφρα να λέει πως έκλεισε αμάξι. Και μετά άλλες 4 σελίδες thread. Κλικάρεις την τελευταία, όντας σίγουρος πως το έχει ακυρώσει το Ibiza γιατί παίζει προωθητική σε Mustang με δώρο καθρέφτες και ρεζέρβα. Κι όμως, όλο συγχαρητήρια και ούτε μια σκέψη ακύρωσης

Μπα τέλος, έπρεπε να το είχα σκεφτεί νωρίτερα μετά από τόσο καιρό θα το είχα παραγγείλει με Ηλιοροφή και θα το είχα κιόλας, είμαι όντως πολύ ευχαριστημένος με την επιλογή που έκανα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κριμα να θαφτει το νημα.. το παρακολουθω κι εγω απο την αρχη μιας και ψαχνομαι σιγα σιγα να αλλαξω το SSS το οποιο το εχω παντρευτει εδω και 13+ χρονια...

Φιλτατε TS, ψησου να ριξεις βομβα μεγατονων οτι ακυρωσες.. κι ας ειναι ψεμα.

 

P.S. καλοριζικο κι απο μενα, πολλα και ασφαλη χιλιομετρα να κανεις.

  • Like 1
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επόμενο legend topic της κατηγορίας

Topic starter : tsofras_wife / tsofrina / tsoferina (εκ του σωφερίνα)

Θέμα : Αγορά γυναικείου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις 

Ή εναλλακτικά 

Topic starter: aganaktismeni _tsofrina / 8limeni_ibizoula

Θέμα : ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΜΕ ΤΟ IBIZA. ΒΟΗΘΉΣΤΕ ΜΕ ΝΑ ΠΕΊΣΩ ΤΟΝ ΆΝΤΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑ LEON FR

 

:P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τσόφρα ξανασκέψου το, σε αυτή τη κατηγορία λαμβάνοντας υπόψη το autocar, που αποτελεί περιοδικό με μεγάλο κύρος και κυρίως είναι αγγλικό όπου δεν έχει συμπάθειες προς εγχώριες αυτοκινοητοβιομηχανίες βγάζει πρώτο το POLO. Θα μου πείς ίδιο γκρουπ ίδιο πάτωμα κτλ αλλά το ibiza με το πόλο έχει όση διαφορά έχει το πόλο με το audi a1 (μικρές και κυρίως σε μούρη λόγω brand name αλλά και σε ποιότητα σε διάφορους τομείς πχ ποιότητα εσωτερικού) me to a1 βέβαια να "χτυπάει" τα μίνι κούπερ.

Επίσης στο τεστ θάβει ειδικότερα την έκδοση fr που έστειλε η σεατ για δοκιμή.

https://www.autocar.co.uk/car-news/features/best-new-small-car-2020-ford-fiesta-vs-eight-rivals

 

Επεξ/σία από GreekStatistic
ορθογραφικο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...