Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 λεπτά πριν, ge-lyk είπε

Συγγνώμη, αλλά η τεχνολογία προχωράει μόνο στα μπιχλιμπίδια και στα tablet που βάζουν πλέον στα αυτοκίνητα. Για να βρει αμάξια με την ποιότητα κύλισης του συγκεκριμένου Mercedes, πρέπει να ξεπεράσει (ισως κατά πολύ) τα 30000€

Κοίτα, αν για εσένα η τεχνολογία είναι ένα τάμπλετ που έχει ένα νέο αυτοκίνητο, οκ . Πάω πάσο. 

Εγώ μιλάω για αναρτήσεις, πολλαπλούς, φρένα, κινητήρα και άλλα πολλά.  

Σίγουρα όμως η ποιότητα του αυτοκινήτου,ας είναι και 13 ετών είναι ακόμα και τώρα φοβερή δεν αντιλέγω!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

54 λεπτά πριν, Astreos είπε

Πολύ μουράτο! Για πες για την προσφορά στις μεμβράνες της llumar τι παίζει? Μόνο Αθήνα?

Προσωπικά "πετάχτηκα" στο Μαρούσι αλλά μου το είχαν πει ήδη απο το τηλέφωνο (και επιβεβαιώσει με sms) - 260 τα 5 παράθυρα + φινιστρίνια. 

Τα sulercool 200 απο 260.

1 ώρα πριν, terry308 είπε

Δεν μαυρίζουν αλλιώς; Με κάποιο είδος βαφής; Ηλεκτροστατικη; (δεν γνωρίζω γι αυτό ρωτάω, θα μου πεις τόσα €€ έδωσες στο κόστος από τα μπουλόνια θα κόλλησα κι εγώ ;; ) 

Εγώ θα έλεγα μια ριγα άσπρη ή μαύρη στον ουρανό.. σα Ford;; 

😎.... something like this? 😋

Screenshot_20200912_200128.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, xx1100 είπε

Προσωπικά "πετάχτηκα" στο Μαρούσι αλλά μου το είχαν πει ήδη απο το τηλέφωνο (και επιβεβαιώσει με sms) - 260 τα 5 παράθυρα + φινιστρίνια. 

Τα sulercool 200 απο 260.

😎.... something like this? 😋

Screenshot_20200912_200128.jpg

xx1100 πόσο τις % έβαλες; για πες εντυπώσεις για μεμβράνες; Έχεις παιδιά; Τα έβαλες μέσα, σου παραπονέθηκαν για το σκούρο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, ge-lyk είπε

Συγγνώμη, αλλά η τεχνολογία προχωράει μόνο στα μπιχλιμπίδια και στα tablet που βάζουν πλέον στα αυτοκίνητα. Για να βρει αμάξια με την ποιότητα κύλισης του συγκεκριμένου Mercedes, πρέπει να ξεπεράσει (ισως κατά πολύ) τα 30000€

+1000 και το επιβεβαιώνω από προσωπική εμπειρία. Το ds5 hybrid4 ενώ είναι αμαξάρα ως τα 160 (τελική 210) στις ίδιες διαδρομές με την Ε 200 μπορούσα να κινουμαι χαλαρά στο +30-40 (ενω τερμάτιζε στα... 247). Από την άλλη, το Proceed... απλά πλησιάζει τα 200. Αρα, ολα γίνονται 40-50 ζλλμ/ώρα χαμηλότερα. Ασφαλέστερα θα πει κάποιος άλλος κακ δεν θα εχιε άδικο. 

10 λεπτά πριν, St3liosGr είπε

xx1100 πόσο τις % έβαλες; για πες εντυπώσεις για μεμβράνες; Έχεις παιδιά; Τα έβαλες μέσα, σου παραπονέθηκαν για το σκούρο;

Supersafe 260 (από 360) 

Κόβουν σημαντικά στον ήλιο. Παιδιά έχω αλλά θα μπουν μετά 2-3 μέρες που χρειάζονται για να στεγνώσουν. Την ημέρα ειναι απολύτως ΟΚ. Βράδυ θα δω αύριο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, xx1100 είπε

+1000 και το επιβεβαιώνω από προσωπική εμπειρία. Το ds5 hybrid4 ενώ είναι αμαξάρα ως τα 160 (τελική 210) στις ίδιες διαδρομές με την Ε 200 μπορούσα να κινουμαι χαλαρά στο +30-40 (ενω τερμάτιζε στα... 247). Από την άλλη, το Proceed... απλά πλησιάζει τα 200. Αρα, ολα γίνονται 40-50 ζλλμ/ώρα χαμηλότερα. Ασφαλέστερα θα πει κάποιος άλλος κακ δεν θα εχιε άδικο. 

Supersafe 260 (από 360) 

Κόβουν σημαντικά στον ήλιο. Παιδιά έχω αλλά θα μπουν μετά 2-3 μέρες που χρειάζονται για να στεγνώσουν. Την ημέρα ειναι απολύτως ΟΚ. Βράδυ θα δω αύριο. 

Supersafe Dark??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, ioakim100 είπε

Εχει δικιο αλλα δεν προκειται να αποφασηση κατηγορια. Ψαχνει για ενα αμαξι να πηγαινει κυριως στη δουλεια της(σιγουρα και θα γινουν και ταξιδια) με ταβανι γυρω στα 20.000 . Να ειναι ομορφο, οικονομικο και αξιοπιστο .  Να το θεσω αλλιως. Αν εισουν πατερας τι αμαξι θα επαιρνες στην κορη σου ? 😛 ανεξαρτητα στο οτι ειπα παραπανω

Από χλμ ποσά θα κάνει; Και που (εντός πολης ή εθνικη;)

Στο παιδί μου παντως θα με ένοιαζε να πάρω ότι πιο ασφαλές μπορώ στο budget μου, να στο πω κι αλλιώς θα προτιμούσα να έχει το παιδί μου καλύτερο αυτοκινητο από εμένα μόνο κ μόνο για ασφάλεια. 
 

περιπου στα 20Κ παίρνεις και a class hatchback, παίρνεις t-roc / Q2, skoda karoq και kamiq κλπ.
 

Προσωπικα νομίζω oτι θα της έπαιρνα μάλλον ένα a class ή ένα Q2/t-roc. Κακά τα ψέματα οι Γερμανοί στην ασφάλεια είναι τοπ (μαζί με τη Volvo)

Επεξ/σία από paylidis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Καινούργιο Toyota Yaris, hybrid!

Του άρεσε πολύ.. είπε ότι αυτό θα αγόραζε σε αυτή την κλάσση αυτοκινήτων.

 

 

Επεξ/σία από sacredcrow
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, sacredcrow είπε

Καινούργιο Toyota Yaris, hybrid!

Του άρεσε πολύ.. είπε ότι αυτό θα αγόραζε σε αυτή την κλάσση αυτοκινήτων.

Αναμφίβολα όμορφο αλλά είμαι περίεργος πόσο θα πηγαίνει στην Ελλάδα με δέρματα, ασύρματη φόρτιση, ηλιοροφη, blind spot, keyless entry κλπ. Διότι χωρις αυτά δεν νομίζω να είναι και τόσο ιδιαίτερο.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μοναδικό hybrid (full όχι mild) είναι από μικρά. Πόσο πιο ιδιαίτερο πια..

Έπασχε σε ποιότητα πλαστικών και ποιότητα κύλισης, σε σχέση με VAG & Fiesta, αν έχει όντως φτιάξει αυτά..

Και κάποιος είναι διατεθειμένος να δώσει 20Κ+ για μικρό (αλλά υβριδικό), τότε θα πουλήσει. Εδώ πουλούσε το προηγούμενο, που ήταν επιεικώς απαράδεκτο..

Τα δέρματα και η ηλιοροφή τα προσέχουν χώρες όπως η Ελβετία (από εκεί είναι ο youtuber), που βγάζουν 3x τα λεφτά που βγάζουμε εδώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλι για εξοδα παμε.170ε μου εβγαλε η Lummar προσφορα για το φιεστα (5θυρο).Ξερουμε αν αυτοι λυνουνε ολη την πορτα για την τοποθετηση??Νομιζω στην 3μ το κανουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, alimentas είπε

Παλι για εξοδα παμε.170ε μου εβγαλε η Lummar προσφορα για το φιεστα (5θυρο).Ξερουμε αν αυτοι λυνουνε ολη την πορτα για την τοποθετηση??Νομιζω στην 3μ το κανουν

Η Llumar σε όλη την Κρήτη (που ρώτησα) λύνει νταμπλάδες για να βάλει τις μεμβράνες.

11 λεπτά πριν, sacredcrow είπε

Το μοναδικό hybrid (full όχι mild) είναι από μικρά.

Όχι γιατί πλέον υπάρχει και το νέο Honda Jazz. To πόσο κοστίζει είναι άλλου παπά ευαγέλιο...😀

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, alimentas είπε

Παλι για εξοδα παμε.170ε μου εβγαλε η Lummar προσφορα για το φιεστα (5θυρο).Ξερουμε αν αυτοι λυνουνε ολη την πορτα για την τοποθετηση??Νομιζω στην 3μ το κανουν

Οχι, δεν λύνουν την πόρτα - έκαναν 1 ώρα για όλο το αμάξι, 5 παράθυρα + φινιστρίνι 

11 λεπτά πριν, sargus είπε

.... 

Όχι γιατί πλέον υπάρχει και το νέο Honda Jazz. To πόσο κοστίζει είναι άλλου παπά ευαγέλιο...😀

Δυστυχώς, το ελληνικό δαιμόνιο κατάφερε να εξαφανίσει την μείωση των τελών ταξινόμησης αυξάνοντας τις τιμές προ φόρων και έτσι ο καταναλωτής δεν θα οαρει τπτ. Παράλληλα, αυξήθηκε το τέλος για τα εισαγόμενα... Χμμμ... Ποιός οφείλεται λέτε; 

Αν είναι να δώσεις 5.000 παραπάνω γξα υβριδικό θα χρειαστείς καμία δεκαετία για απόσβεση.... Οπότε, παπαλα.... 

Επεξ/σία από xx1100
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, St3liosGr είπε

Κοίτα, αν για εσένα η τεχνολογία είναι ένα τάμπλετ που έχει ένα νέο αυτοκίνητο, οκ . Πάω πάσο. 

Εγώ μιλάω για αναρτήσεις, πολλαπλούς, φρένα, κινητήρα και άλλα πολλά.  

Σίγουρα όμως η ποιότητα του αυτοκινήτου,ας είναι και 13 ετών είναι ακόμα και τώρα φοβερή δεν αντιλέγω!!

Μα δεν αντιλέγω. Απλά σήμερα θεωρούμε φυσιολογικό ένα μεσαίο αυτοκίνητο να πωλείται με ταμπούρα και ημιάκαμπτο άξονα 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ge-lyk είπε

Μα δεν αντιλέγω. Απλά σήμερα θεωρούμε φυσιολογικό ένα μεσαίο αυτοκίνητο να πωλείται με ταμπούρα και ημιάκαμπτο άξονα 

Ενώ πριν 13 χρόνια τα δισκόφρενα πίσω ήταν Must ,όπως επίσης πίσω ειχε πολλαπλών!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...