Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το χρηματοδοτικο ειναι απο την Εθνικη τραπεζα. Ο πωλητης μου ειπε ξεκαθαρα, ΔΕ σου επιβαλλει κανεναν ορο στο θεμα της ασφαλειας.  
Εγω εβαλα τον δικο μου ασφαλιστη και τα κανονισε αυτος με την ford.  Βεβαια μπορεις να ζητησεις να σου κανουν προταση και οι ιδιοι.
Για αρχη εκανα μικτη 3 μηνη αλλα θα το παω σε 12μηνο μικτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ford Fiesta St Line  125 hp 17.500(δώρο συναργεμός φιμέ), Peugeot 208 Allure 100hp( δώρο φιμέ συναργεμός ) 17.200. Εμφανασιακά το 208 ποιο ωραίο . Το fiesta πιο πολλά άλογα . Από εξοπλισμούς λίγο καλύτερο το fiesta με κάμερα πίσω. Δεν μπορώ να αποφασίσω . Έχω κλείσει test drive για τα δύο . Αν δεν μου κώβει τον πίνακα οργάνων το τιμόνι στο 208 λέω να πάω για αυτό . Τι λέτε παιδιά ; 

Επίσης για όποιον ενδιαφέρεται έχει έρθει το i20  και στην premium έκδοση βγαίνει 16.100 . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, seloner είπε

Ford Fiesta St Line  125 hp 17.500(δώρο συναργεμός φιμέ), Peugeot 208 Allure 100hp( δώρο φιμέ συναργεμός ) 17.200. Εμφανασιακά το 208 ποιο ωραίο . Το fiesta πιο πολλά άλογα . Από εξοπλισμούς λίγο καλύτερο το fiesta με κάμερα πίσω. Δεν μπορώ να αποφασίσω . Έχω κλείσει test drive για τα δύο . Αν δεν μου κώβει τον πίνακα οργάνων το τιμόνι στο 208 λέω να πάω για αυτό . Τι λέτε παιδιά ; 

Επίσης για όποιον ενδιαφέρεται έχει έρθει το i20  και στην premium έκδοση βγαίνει 16.100 . 

Θεωρώ το Fiesta περισσότερο αμάξι από το 208. Το 208 βέβαια είναι πιο καινούριο, οπότε λογικό να σου αρέσει περισσότερο. Η απόφαση είναι καθαρά δική σου, παίρνεις αυτό που θα γουστάρεις περισσότερο να το βλέπεις, αλλά και να το οδηγείς. Μην παραλείψεις να κάνεις test drive και τα 2.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικα οσο κοιταω το πισω μερος του Λεον τοσο πιο ασχημο μου φαινεται. Εν πρωτης οψης μ'αρεσε αρκετα αλλα οσο περναει ο καιρος δεν μου καθεται καλα στο ματι. Συνηθως γινεται το αντιθετο. Η γραμματοσειρα δεν του ταιριαζει καθολου. Επισης καθε φορα που βλεπω το πισω μερος του μου ερχεται στο μυαλο ο Cyclops απο X-men.

image.png.f92d993327df6b674b25b768f67e67b4.png

Επεξ/σία από Shyn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, HALF EVIL είπε

Το έχω διαβάσει ήδη 2 φορές 🤣

Κατά τα άλλα το Ibizaki μία χαρά είναι , σκοτώνει η δευτέρα , έχω κλείσει ένα μήνα και έχω 210χλμ και αυτό γιατί πήγα και 2 φορές Ανάβυσσο για μπάνιο.

Οπότε όπως φαίνεται όντως χιλιόμετρα δεν κάνω αλλά θα προτιμούσα το Leon 😎

1 ώρα πριν, Shyn είπε

Τελικα οσο κοιταω το πισω μερος του Λεον τοσο πιο ασχημο μου φαινεται. Εν πρωτης οψης μ'αρεσε αρκετα αλλα οσο περναει ο καιρος δεν μου καθεται καλα στο ματι. Συνηθως γινεται το αντιθετο. Η γραμματοσειρα δεν του ταιριαζει καθολου. Επισης καθε φορα που βλεπω το πισω μερος του μου ερχεται στο μυαλο ο Cyclops απο X-men.

image.png.f92d993327df6b674b25b768f67e67b4.png

Xaxaxa από κοντά το έχεις δεί ?

Κοίτα να δεις για εμένα είναι πολύ όμορφο αλλά από κάποιες γωνίες κάτι με χαλάει είναι η αλήθεια που δεν μπορώ να το εντοπίσω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsofras είπε

.... Κατά τα άλλα το Ibizaki μία χαρά είναι , σκοτώνει η δευτέρα , έχω κλείσει ένα μήνα και έχω 210χλμ.... 

.... και πεζός να ήσουν θα είχες κάνει περισσότερα!! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην ομάδα, την προηγούμενη εβδομάδα έδωσα προκαταβολή και έκλεισα ένα Mini Cooper 2020 3doors hatchback, αυτοματο βενζινη136 αλογα. Το αυτοκινητο βγηκε στα 25.300 απο 28.000 με την εκδοση peper. Πιστευεται εκανα καλη επιλογη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη παλικάρι μου αφού  έδωσες προκαταβολή, γιατί ρωτάς αν έκανες καλή επιλογή?? Αυτό γούσταρες , αυτό αγόρασες... Δεν χρειάζεται να σε επαληθεύσουν οι άλλοι , εκτός αν το έχεις ανάγκη. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, jobous είπε

Συγγνώμη παλικάρι μου αφού  έδωσες προκαταβολή, γιατί ρωτάς αν έκανες καλή επιλογή?? Αυτό γούσταρες , αυτό αγόρασες... Δεν χρειάζεται να σε επαληθεύσουν οι άλλοι , εκτός αν το έχεις ανάγκη. 

Απλά την γνώμη της ομάδας ρώτησα, γιατί τέτοια αντίδραση ? Συζήτηση κάνουμε.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, xx1100 είπε

.... και πεζός να ήσουν θα είχες κάνει περισσότερα!! 

Κάνω 8 με 10 χλμ περπάτημα την ημέρα για να ξεσκουριαζω , πιθανόν να έχω κάνει περισσότερα όντως

35 λεπτά πριν, johny.keha είπε

Καλησπέρα στην ομάδα, την προηγούμενη εβδομάδα έδωσα προκαταβολή και έκλεισα ένα Mini Cooper 2020 3doors hatchback, αυτοματο βενζινη136 αλογα. Το αυτοκινητο βγηκε στα 25.300 απο 28.000 με την εκδοση peper. Πιστευεται εκανα καλη επιλογη?

Αφού το γουστάρεις έκανες καλή επιλογή. Τα υπόλοιπα θα τα δεις με τον καιρό αν σου βγει αξιόπιστο κτλ.

Είναι ιδιαίτερο αμάξι οπότε δεν υπάρχει και κάποια σύγκριση του στυλ καλύτερα να αγόραζες polo, Leon , yaris κτλ. γιατί είναι κατηγορία από μόνο του

Και ο ,@jobous αυτό ουσιαστικά σου λέει, ότι αφού το γουστάρεις δεν χρειάζεται να σου πούμε αν έκανες καλή επιλογή.

Οι συζητήσεις αυτές γίνονται αν αγοράζεις αμάξια με κριτήρια όπως value for money , αξιοπιστία , κατανάλωση κτλ

Το mini δεν ανήκει σε αυτές τις συζητήσεις

Με το καλό να παραλάβεις και να ανεβάσεις φωτό

Επεξ/σία από tsofras
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, tsofras είπε

Κάνω 8 με 10 χλμ περπάτημα την ημέρα για να ξεσκουριαζω , πιθανόν να έχω κάνει περισσότερα όντως

Αφού το γουστάρεις έκανες καλή επιλογή. Τα υπόλοιπα θα τα δεις με τον καιρό αν σου βγει αξιόπιστο κτλ.

Είναι ιδιαίτερο αμάξι οπότε δεν υπάρχει και κάποια σύγκριση του στυλ καλύτερα να αγόραζες polo, Leon , yaris κτλ. γιατί είναι κατηγορία από μόνο του

Και ο ,@jobous αυτό ουσιαστικά σου λέει, ότι αφού το γουστάρεις δεν χρειάζεται να σου πούμε αν έκανες καλή επιλογή.

Οι συζητήσεις αυτές γίνονται αν αγοράζεις αμάξια με κριτήρια όπως value for money , αξιοπιστία , κατανάλωση κτλ

Το mini δεν ανήκει σε αυτές τις συζητήσεις

Με το καλό να παραλάβεις και να ανεβάσεις φωτό

Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια. Η αλήθεια είναι ότι μόλις το οδήγησα το ερωτεύτηκα. Επίσης είμαι ενθουσιασμένος και με το χρώμα

116CE92A-AFD6-4503-9E81-39B4A13EFC04.jpeg

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, johny.keha είπε

Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια. Η αλήθεια είναι ότι μόλις το οδήγησα το ερωτεύτηκα. Επίσης είμαι ενθουσιασμένος και με το χρώμα

116CE92A-AFD6-4503-9E81-39B4A13EFC04.jpeg

Ααααα ωραίο είναι , το κιβώτιο είναι με μετατροπέα ροπής ξέρεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tsofras είπε

Ααααα ωραίο είναι , το κιβώτιο είναι με μετατροπέα ροπής ξέρεις?

Δεν γνωρίζω, είναι steptronic 7 σχέσεων το ίδιο με την Bmw x2 νομίζω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...