Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, crom251 είπε

Για το Jeep Compass τι αποψη εχετε?

εγω πιστευω οτι δεν αξίζει τα λεφτα του

εξωτερικα δειχνει jeep και απο μέσα ειναι ενα FIAT

και επειδη προσωπικα ειχα καποια κακη εμπειρια με φιατ πιστευω στα λεφτα που ζητανε για το compass υπαρχουν πολυ καλυτερα αμαξια

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, dstilio είπε

Το Suzuki SX4 δεν το προτείνει κανείς σε κάποιος που ψάχνονται για μικρομεσαία suv. Γιατί;

εχω καμία δεκαετία τώρα το fiat sedici που είναι ουσιαστικά Suzuki, μόνο κάτι πλαστικά στο σήμα άλλαζαν, και το μόνο που θέλει είναι 85 ευρώ το χρόνο σέρβις.

Προσωπικά δεν το είχα ακούσει ποτέ πριν. 
Φυσικά τελείως ανύπαρκτο από τους δρόμους. 
Τώρα που έψαχνα πρόσφατα reviews στα γιουτούμπια, μόνο από κάτι Ινδούς βρίσκω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, dstilio είπε

Το Suzuki SX4 δεν το προτείνει κανείς σε κάποιος που ψάχνονται για μικρομεσαία suv. Γιατί;

εχω καμία δεκαετία τώρα το fiat sedici που είναι ουσιαστικά Suzuki, μόνο κάτι πλαστικά στο σήμα άλλαζαν, και το μόνο που θέλει είναι 85 ευρώ το χρόνο σέρβις.

για το sx4 έχω ακουσει πολλά αρνητικα σχόλια για την αξιοπιστια του και για την τιμή που πουλιεται ο ανταγωνισμος ειναι καλυτερος πιστευω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, dstilio είπε

Το Suzuki SX4 δεν το προτείνει κανείς σε κάποιος που ψάχνονται για μικρομεσαία suv. Γιατί;

εχω καμία δεκαετία τώρα το fiat sedici που είναι ουσιαστικά Suzuki, μόνο κάτι πλαστικά στο σήμα άλλαζαν, και το μόνο που θέλει είναι 85 ευρώ το χρόνο σέρβις.

Ίσως γιατί είναι Suzuki με ότι αυτό συνεπάγεται. Και το λέω εγώ που οδηγώ Suzuki προς το παρόν. Δεν μπορείς να δεις το 2008, το T-Roc η το Caprtur πχ και μετά να δεις το SX4 και να πεις α τι όμορφο, αυτό θα πάρω. Πλαστικό, κακό και πολύ πλαστικό παντού. Και σχεδιασμός άλλων εποχών. Early 00s φάση ενώ πλησιάζουμε το 2021.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Burgos είπε

Ίσως γιατί είναι Suzuki με ότι αυτό συνεπάγεται. Και το λέω εγώ που οδηγώ Suzuki προς το παρόν. Δεν μπορείς να δεις το 2008, το T-Roc η το Caprtur πχ και μετά να δεις το SX4 και να πεις α τι όμορφο, αυτό θα πάρω. Πλαστικό, κακό και πολύ πλαστικό παντού. Και σχεδιασμός άλλων εποχών. Early 00s φάση ενώ πλησιάζουμε το 2021.

Ακριβός αυτό , όταν πήγα να το δώ και εγώ όπως μπήκα - βγήκα , έκανα και μία 2η απόπειρα αλλά οκ είναι μία 20ετία πίσω και σιγά την διαφορά που έχει στα λεφτά με τα υπόλοιπα .

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρουσες αλλαγές. 
Δεν ξέρω, αλλά το λατρεύω γιατί θυμίζει κόκπιτ από κάποιο space sim 😄

Θα ήθελα ένα ωραίο test drive για να δω πως λειτουργεί IRL το 3Δ.
Πάντως δεν νομίζω να κρατήσει το φουτουριστικό λουκ για πολλά χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, LongTom είπε

Ενδιαφέρουσες αλλαγές. 
Δεν ξέρω, αλλά το λατρεύω γιατί θυμίζει κόκπιτ από κάποιο space sim 😄

Θα ήθελα ένα ωραίο test drive για να δω πως λειτουργεί IRL το 3Δ.
Πάντως δεν νομίζω να κρατήσει το φουτουριστικό λουκ για πολλά χρόνια.

Εκεί με το τιμόνι , δεν βάζουν μυαλό

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, h3342 είπε

για το sx4 έχω ακουσει πολλά αρνητικα σχόλια για την αξιοπιστια του και για την τιμή που πουλιεται ο ανταγωνισμος ειναι καλυτερος πιστευω

Τι έχεις ακούσει για την αξιοπιστία? Επειδή και μάστορας μου το πρότεινε πρόσφατα το S-cross σαν αξιόπιστο και καλό αμάξι (ειδικά με τον 1400αρι turbo) θα με ενδιέφεραν τυχόν θέματα του. Προσωπικά το θεωρώ καλό Value for Money αλλά κάπως άσχημο/αδιάφορο και νομίζω ότι γι αυτό δε πούλησε τόσο . Το Vitara από την άλλη πολύ με ψήνει εμφανισιακά και πρέπει να πάω να το δώ από κοντά και για TD να δω αν ξενερώσω λόγο εσωτερικού και ποιότητας ή θα ψηθώ παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, tzampatzis είπε

Τι έχεις ακούσει για την αξιοπιστία? Επειδή και μάστορας μου το πρότεινε πρόσφατα το S-cross σαν αξιόπιστο και καλό αμάξι (ειδικά με τον 1400αρι turbo) θα με ενδιέφεραν τυχόν θέματα του. Προσωπικά το θεωρώ καλό Value for Money αλλά κάπως άσχημο/αδιάφορο και νομίζω ότι γι αυτό δε πούλησε τόσο . Το Vitara από την άλλη πολύ με ψήνει εμφανισιακά και πρέπει να πάω να το δώ από κοντά και για TD να δω αν ξενερώσω λόγο εσωτερικού και ποιότητας ή θα ψηθώ παραπάνω.

Πολύ αξιόπιστα είναι τα Suzuki, αν και όχι μοντέρνα. Όμως αυτό είναι θέμα προσωπικής αισθητικής και προτεραιοτήτων. Υποκειμενικά προτιμώ ένα αμάξι που δεν θα με αφήσει στο δρόμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, tsofras είπε

Εκεί με το τιμόνι , δεν βάζουν μυαλό

Παντως εχει ρυθμιση και για το καθισμα και για το τιμονι οποτε πιστευω οτι οι πιο πολυ βρισκουν μια θεση που και τους βολευει και βλεπουν και τον πινακα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, seloner είπε

Παντως εχει ρυθμιση και για το καθισμα και για το τιμονι οποτε πιστευω οτι οι πιο πολυ βρισκουν μια θεση που και τους βολευει και βλεπουν και τον πινακα .

Το τιμόνι σε κάποιους αρέσει, σε κάποιους όχι. Εμένα μου άρεσε πάντως και είχα στην κατοχή μου το 208 περίπου 2 μήνες. Μπορεί να κάνω λάθος, αλλά πιστεύω πως ένα ποσοστό αυτών που δεν τους αρέσει, το απορρίπτουν λόγω συνήθειας (να βλέπουν τον πίνακα μέσα από το τιμόνι και όχι από πάνω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, h3342 είπε

για το sx4 έχω ακουσει πολλά αρνητικα σχόλια για την αξιοπιστια του και για την τιμή που πουλιεται ο ανταγωνισμος ειναι καλυτερος πιστευω

Ως κάτοχος Vitara Allgrip 1.4 Boosterjet 2019 θα συμφωνήσω ότι το εσωτερικό είναι παρωχημένο. Αλλά όσον αφορά τον εξοπλισμό ασφαλείας και driving assistants είναι το καλύτερα εξοπλισμένο σε αυτή την κατηγορία τιμής(Έχει συγκεντρωμένα όλα τα safety features που έχει ο υπόλοιπος ανταγωνισμός μαζί).Δηλαδή :

Adaptive cruise control

Lane departure warning

Lane departure prevention

Αυτόματο φρενάρισμα μέχρι τα 100 χλμ/ωρα και προειδοποίηση μέχρι τα 140χλμ/ωρα

Rear cross traffic alert (Αισθητήρες διασταυρούμενης οπίσθιας κυκλοφορίας)

Hill assist

Hill Descent control (Αυτόματη κατάβαση)

Blind spot monitor στους καθρέπτες

 Τώρα για την αξιοπιστία της Suzuki και ιδίως για τον 1.4 Boosterjet που κυκλοφορεί από το 2015 δεν νομίζω να έχει αναφερθεί κάποιο θέμα (7 χρόνια εγγύηση)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρελαβε φιλος μου ενα μαυρο kona 1.0 120, παιδιά απο κοντα ειναι πανεμορφο και φαινεται πολυ κυριλε. Μεσα και πισω πολυ ανετο. Πολυ καλο για τα λεφτά του. Μεχρι τα 18000 ειναι οτι πολυ τιμιο στα b-suv. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...