Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, imr είπε

Μήπως φταίνε τα άλογα του Ibiza? :P

Να νιώθεις ότι έχει λίγο δυναμη

Πλάκα πλάκα για 1000αρη στα κιλά με 0-100 κάτω απο 9.0 δεν βρίσκεις και πολλά , και μπορεί να δείχνει την τεμπελιά του στις 2.000 στροφές αλλά όταν τις περνάς σε εκπλήσσει ευχάριστα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πωπω μια στροφάρα έλα Τσοφρααααα

https://www.autoblog.gr/2020/12/02/to-peugeot-2008-sto-test-apofyghs-tarandou/

όσο μπορούμε να δεχόμαστε πάντα τέτοια αποτελέσματα.

Προσωπικά δε θεωρώ τέτοια τεστ πανάκεια όπως αντίστοιχα κατανάλωσης και πρόσκρουσης αλλά σου δίνει μια ιδέα.

Επιμένω σε χαμηλά οχήματα πάντως μιας και τα μόνα ψηλά που μου αρέσουν είναι γαμάκριβα (DS3/7/3008)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, majnun είπε

Πωπω μια στροφάρα έλα Τσοφρααααα

https://www.autoblog.gr/2020/12/02/to-peugeot-2008-sto-test-apofyghs-tarandou/

όσο μπορούμε να δεχόμαστε πάντα τέτοια αποτελέσματα.

Προσωπικά δε θεωρώ τέτοια τεστ πανάκεια όπως αντίστοιχα κατανάλωσης και πρόσκρουσης αλλά σου δίνει μια ιδέα.

Επιμένω σε χαμηλά οχήματα πάντως μιας και τα μόνα ψηλά που μου αρέσουν είναι γαμάκριβα (DS3/7/3008)

δεν εφταιγε το αμαξι ρε συ, ο οδηγός εψαχνε να δει το κοντερ πισω απο το τιμονι κατω απο το τασακι σε τριγωνικη διαβαση υπο το ραδιοφονο για να δει αν επιασε τα 77 χαω 🤣🤣🤣

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, majnun είπε

Πωπω μια στροφάρα έλα Τσοφρααααα

https://www.autoblog.gr/2020/12/02/to-peugeot-2008-sto-test-apofyghs-tarandou/

όσο μπορούμε να δεχόμαστε πάντα τέτοια αποτελέσματα.

Προσωπικά δε θεωρώ τέτοια τεστ πανάκεια όπως αντίστοιχα κατανάλωσης και πρόσκρουσης αλλά σου δίνει μια ιδέα.

Επιμένω σε χαμηλά οχήματα πάντως μιας και τα μόνα ψηλά που μου αρέσουν είναι γαμάκριβα (DS3/7/3008)

E εντάξει για SUV δεν τα πήγε και άσχημα , τουλάχιστον δεν έχει αυτά που βλέπεις και φρικάρεις να μένει στις 2 ρόδες

75Km το απλό Ibiza , δεν ξέρω το FR με την  άλλη ανάρτηση τι κάνει

80Km το fiesta ST με υποδειγματικό κράτημα πάντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tsofras είπε

E εντάξει για SUV δεν τα πήγε και άσχημα , τουλάχιστον δεν έχει αυτά που βλέπεις και φρικάρεις να μένει στις 2 ρόδες

75Km το απλό Ibiza , δεν ξέρω το FR με την  άλλη ανάρτηση τι κάνει

80Km το fiesta ST με υποδειγματικό κράτημα πάντως

Αχ το STιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

Προωθήστε ρε ρεμάλια το αμαξάκι μου, να καταφέρω να πάρω το μαύρο δαίμονα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, majnun είπε

Αχ το STιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

Προωθήστε ρε ρεμάλια το αμαξάκι μου, να καταφέρω να πάρω το μαύρο δαίμονα

Πουλάς κάτι ? Δεν το θυμάμαι σορρυ

Και αυτό λόγω χώρων το άφησα , είχε μπεί στην τελική δυάδα όταν αποφάσισα να πάω σε μικρότερη κατηγορία , μικρότερο πορτ μπαγκαζ και καμπίνα για τους πίσω

Πανέμορφο εξωτερικά

Επεξ/σία από tsofras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, paylidis είπε

Δε με πολυνοιαζει καθως θα τα αλλαξω οταν ευκαιρήσω βαζοντας runflat.

Επειδή δεν έχω εμπειρία με runflat, από θόρυβο πως είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Burgos είπε

Επειδή δεν έχω εμπειρία με runflat, από θόρυβο πως είναι;

Γενικά λένε έχουν λίγο παραπάνω θόρυβο αλλά τον έχω συνηθίσει χρόνια τώρα κ δε με ενόχλησε ποτέ. Φυσικά παίζει ρολο και η γενικότερη ηχομόνωση της καμπίνας. Επίσης λένε ότι κοπανάει παραπάνω το αυτοκινητο επειδή είναι σκληρά, αλλά κ αυτό είναι σχετικό 

Μετά από συμβάν που είχα παντως σε εθνική με μεγάλη σχετικά ταχύτητα που μου σκίστηκε από κακοτεχνία του δρόμου το λάστιχο στο κούτελο κ δε σκοτώθηκα (για την ακρίβεια το πηρα χαμπάρι από το tpms) τα εμπιστευομαι και τα τιμάω κ ας είναι ακριβότερα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, paylidis είπε

Γενικά λένε έχουν λίγο παραπάνω θόρυβο αλλά τον έχω συνηθίσει χρόνια τώρα κ δε με ενόχλησε ποτέ. Φυσικά παίζει ρολο και η γενικότερη ηχομόνωση της καμπίνας. Επίσης λένε ότι κοπανάει παραπάνω το αυτοκινητο επειδή είναι σκληρά, αλλά κ αυτό είναι σχετικό 

Μετά από συμβάν που είχα παντως σε εθνική με μεγάλη σχετικά ταχύτητα που μου σκίστηκε από κακοτεχνία του δρόμου το λάστιχο στο κούτελο κ δε σκοτώθηκα (για την ακρίβεια το πηρα χαμπάρι από το tpms) τα εμπιστευομαι και τα τιμάω κ ας είναι ακριβότερα. 

Το λίγο παραπάνω αντέχεται. Το σκέφτομαι πολύ για ασφάλεια κι εγώ να παραγγείλω το αυτοκίνητο με runflat. Το κοπάνημα δεν το είχα σκεφτεί αλλά οκ κι αυτό ξεπερνιέται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Burgos είπε

Το λίγο παραπάνω αντέχεται. Το σκέφτομαι πολύ για ασφάλεια κι εγώ να παραγγείλω το αυτοκίνητο με runflat. Το κοπάνημα δεν το είχα σκεφτεί αλλά οκ κι αυτό ξεπερνιέται.

Το κοπάνημα έχει να κάνει κ με το γενικότερο στήσιμο του αυτοκινήτου, πχ σε ένα χαμηλό σπορ bmw με σφιχτές αναρτήσεις θα χτυπάει ενώ στο Q θεωρω ότι θα είναι κομπλέ... μέσα στο 21 λέω να κάνω την αλλαγή (ιδανικα ίσως βρω κ 18αρες να τα κουμπώσω πακέτο πάνω)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα μετά από αρκετό καιρό.

Μόλις έκλεισα αγορά του Peugeot 2008 σε μια νέα έκδοση την active plus που ειναι μεταξύ active και allure.

Πετρελαιοκίνητο με 110 άλογα(έτσι θα έρχεται πλέον) σε ένα γκρι -ασημι κάπως ματ που βγαζει.

Η τιμή ήταν πολύ καλή με τις πρόσφορες της black friday. Μου βγήκε 20.900.

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Masma είπε

Καλησπέρα μετά από αρκετό καιρό.

Μόλις έκλεισα αγορά του Peugeot 2008 σε μια νέα έκδοση την active plus που ειναι μεταξύ active και allure.

Πετρελαιοκίνητο με 110 άλογα(έτσι θα έρχεται πλέον) σε ένα γκρι -ασημι κάπως ματ που βγαζει.

Η τιμή ήταν πολύ καλή με τις πρόσφορες της black friday. Μου βγήκε 20.900.

Άντε με το καλό να παραλάβεις φίλε μου και εύχομαι να το χαρείς , φωτό προφανώς να δούμε και το χρώμα :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://trcoff.gr/opinion/giati-katebike-tovideo-me-to-golf/

Τελικά το έριξε το βίδεο. 
Τώρα για το πόσο βάση έχει η αιτιολογία, το είπε καλύτερα κάποιος στα σχόλια:
 

Αναφορά σε κείμενο
πολύ απλά μπορούσες να απενεργοποιήσεις τα σχόλια γιατί να κατέβει ολόκληρο το βίντεο?? προφανώς και το ζήτησε η εταιρεία αλλιώς δεν θα του ξαναεδινε αμάξι του γκρουπ

 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, LongTom είπε

https://trcoff.gr/opinion/giati-katebike-tovideo-me-to-golf/

Τελικά το έριξε το βίδεο. 
Τώρα για το πόσο βάση έχει η αιτιολογία, το είπε καλύτερα κάποιος στα σχόλια:
 

 

Η αληθεια ειναι ότι το ειχαν ΓΑΜ*ΣΕΙ το θέμα στα σχόλια (ναι ειμαι απο αυτους που μπαίνει και για τα σχόλια στο yt). Προσωπικά δε θα ειχα ανεβασει καν το βιντεο αν ημουν στη θέση του, δεν ειχε να δώσει τιποτα ουσιώδες για το review αυτό που έκανε, ή θα μπορούσε να βαλει 1' εμβόλιμο στο κανονικό review για να σχολιάσει το τι γινεται με τα ηλεκτρονικα χειροφρενα - πτώση μπαταρίας κλπ.

Εν τελει δοκιμασα να λύσω το χειρόφρενο με ανοιχτη πορτα και στο δικο μου και μετα απο καποια δευτερόλεπτα ξανακουμπώνει όντως (και καλα κάνει θα έλεγα). Με κλειστή πόρτα πάει όσο θες με λυμενο χειρόφρενο και απενεργοποιείται εαν θελεις και το hill assist με το σχετικο κουμπι.

Επεξ/σία από paylidis
ενα "ν"
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...