Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, paylidis είπε

Καθόλου κακό... το μονο που με χαλαει ειναι η ταμπλέτα στη μεση του ταμπλώ αλλα γουστα ειναι αυτα στη γυναικα ισως να αρεσει... και οικονομία και πλήρες... θα παω να το δώ ίσως και σήμερα ή αυριο. 👍

Εγώ το είχα βγάλει απο την εξίσωση επειδή μου έπεφτε "μικρό" σε καμπίνα και για τους πίσω απο εκεί που καθόμουν.

Κατα τα άλλα υπερπλήρης η dynamic έκδοση , με 5 χρόνια εγγύηση , χαμηλό -σπορ αμάξωμα , απο προβλήματα δεν ξέρω ο πατέρας μου έχει το προηγούμενο 6 χρόνια και εκτός απο 2 ηχεία που κάηκαν δεν έχει βγάλει τίποτα

Της το παίρνεις και στο πορτοκαλί να γουστάρει :D

Στο μόνο που δεν με έπεισε είναι τα 400 λίτρα πορτ μπαγκαζ που δηλώνει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 λεπτά πριν, tsofras είπε

Εγώ το είχα βγάλει απο την εξίσωση επειδή μου έπεφτε "μικρό" σε καμπίνα και για τους πίσω απο εκεί που καθόμουν.

Κατα τα άλλα υπερπλήρης η dynamic έκδοση , με 5 χρόνια εγγύηση , χαμηλό -σπορ αμάξωμα , απο προβλήματα δεν ξέρω ο πατέρας μου έχει το προηγούμενο 6 χρόνια και εκτός απο 2 ηχεία που κάηκαν δεν έχει βγάλει τίποτα

Της το παίρνεις και στο πορτοκαλί να γουστάρει :D

Στο μόνο που δεν με έπεισε είναι τα 400 λίτρα πορτ μπαγκαζ που δηλώνει

Μονο στο Bold μπορει να κλωτσήσει... απο χρωμα ανθρακι κοιταει ή λευκο μεταλλικο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, majnun είπε

Εργοστασιακό είναι πάντως

image.png.bfdda30ef711453cdfae102e36bb0500.png

προσωπικά είδα τη παρακατω φωτο και μου φανηκε λιγο retrofit εγκατασταση, θα περιμενα καπως πιο ενταγμενο στο ταμπλω κουμπι για μια εργοστασιακή αλλα δεν εχω καθολου εικονα απο αλλα Lpg...

30215181_5_b[1].jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, majnun είπε

Όντως περίεργο που φαίνεται έτσι.

Άλλα και στο Panda έτσι afterthought φαίνεται

08e0bbeffcf6eb772914c2e44f5eec25e6_4_XL. 

δεν αποκλειεται οντως να γινεται καποια εγκατασταση σε επιπλεον γραμμη παραγωγής (αφου ολοκληρωθουν τα αμαξια). Μου κανει παρα πολυ εντυπωση να τα βγαζουν με τετοια κακομουτσουνα κουμπια απο το εργοστασιο (ειδικα οι γαλλοι)... 😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, paylidis είπε

δεν αποκλειεται οντως να γινεται καποια εγκατασταση σε επιπλεον γραμμη παραγωγής (αφου ολοκληρωθουν τα αμαξια). Μου κανει παρα πολυ εντυπωση να τα βγαζουν με τετοια κακομουτσουνα κουμπια απο το εργοστασιο (ειδικα οι γαλλοι)... 😁

Γίνονται πολλά γενικά και εγώ προσωπικά θα ήμουν πολύ επιφυλακτικός..

Για να σε πάω και κάμποσες σελίδες πίσω που συζητούσαμε για τα ελαστικά που φοράνε τα καινούρια αυτοκίνητα, και να σου πω ότι έρχονται ολόκληρες παρτίδες από premium Audi και BMW με ContiSport ή Michelin PS και παραδίδονται στον πελάτη με κάτι Falken και τα αρχικά πωλούνται ως καινούρια μέσα από συνεργασίες με λαστιχάδες.. Δεν έχουν ιερό και όσιο κάποιοι..

Δυστυχώς καμία εμπιστοσύνη σε ότι δεν έχει κουμπώσει ΣΙΓΟΥΡΑ το εργοστάσιο..

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, eMike είπε

Γίνονται πολλά γενικά και εγώ προσωπικά θα ήμουν πολύ επιφυλακτικός..

Για να σε πάω και κάμποσες σελίδες πίσω που συζητούσαμε για τα ελαστικά που φοράνε τα καινούρια αυτοκίνητα, και να σου πω ότι έρχονται ολόκληρες παρτίδες από premium Audi και BMW με ContiSport ή Michelin PS και παραδίδονται στον πελάτη με κάτι Falken και τα αρχικά πωλούνται ως καινούρια μέσα από συνεργασίες με λαστιχάδες.. Δεν έχουν ιερό και όσιο κάποιοι..

Δυστυχώς καμία εμπιστοσύνη σε ότι δεν έχει κουμπώσει ΣΙΓΟΥΡΑ το εργοστάσιο..

 

Για τα Falken επειδή ξέχασα να το σχολιάσω επειδή δεν τα ήξερα καν και μου είχατε πει εδώ ότι είναι γνωστά , έχω να πώ ότι είναι άθλια.

Ειδικά αυτές τις ημέρες με τα ψιλόβροχα και την υγρασία στους δρόμους το αντισπιν βαράει υπερωρία παντού. Παίζει να είναι απο τα χειρότερα ελαστικά που έχω δοκιμάσει

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, eMike είπε

Γίνονται πολλά γενικά και εγώ προσωπικά θα ήμουν πολύ επιφυλακτικός..

Για να σε πάω και κάμποσες σελίδες πίσω που συζητούσαμε για τα ελαστικά που φοράνε τα καινούρια αυτοκίνητα, και να σου πω ότι έρχονται ολόκληρες παρτίδες από premium Audi και BMW με ContiSport ή Michelin PS και παραδίδονται στον πελάτη με κάτι Falken και τα αρχικά πωλούνται ως καινούρια μέσα από συνεργασίες με λαστιχάδες.. Δεν έχουν ιερό και όσιο κάποιοι..

Δυστυχώς καμία εμπιστοσύνη σε ότι δεν έχει κουμπώσει ΣΙΓΟΥΡΑ το εργοστάσιο..

 

ΩΠΑ; Κ εμενα με φαλκεν μου το εδωσαν.... 

3 λεπτά πριν, tsofras είπε

Για τα Falken επειδή ξέχασα να το σχολιάσω επειδή δεν τα ήξερα καν και μου είχατε πει εδώ ότι είναι γνωστά , έχω να πώ ότι είναι άθλια.

Ειδικά αυτές τις ημέρες με τα ψιλόβροχα και την υγρασία στους δρόμους το αντισπιν βαράει υπερωρία παντού. Παίζει να είναι απο τα χειρότερα ελαστικά που έχω δοκιμάσει

δεν ειναι τόσο κακα τα falken, τα είχα και εγω για μαπα, τα εβαλα σε άλλο αμαξι κατοπιν παροτρυνσης του οικογενειακου λαστιχα και εντυπωσιαστηκα. Στο audi τα θεωρω απλα αποδεκτά (νομιζω το ιδιο πραγμα το εγραψα κ μερικες σελιδες πριν), καθως όντως το αντισπιν με τις βροχές βαράει υπερωρίες... Δε με πολυνοιαζει καθως θα τα αλλαξω οταν ευκαιρήσω βαζοντας runflat. Γενικα εχω χειροτερες εντυπωσεις π.χ με Pirelli, οποτε τα θεωρω απλα αποδεκτα.

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, paylidis είπε

δεν αποκλειεται οντως να γινεται καποια εγκατασταση σε επιπλεον γραμμη παραγωγής (αφου ολοκληρωθουν τα αμαξια). Μου κανει παρα πολυ εντυπωση να τα βγαζουν με τετοια κακομουτσουνα κουμπια απο το εργοστασιο (ειδικα οι γαλλοι)... 😁

Λογικα σε ξεχωριστη γραμμη θα γινεται αλλα και παλι ειναι εργοσταασιακη εγκατασταση με εγγυηση.

Γενικα πιστευω για την ελλαδα το  εργοστασιακο lpg ειναι η καλυτερη επιλογη

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, paylidis είπε

ΩΠΑ; Κ εμενα με φαλκεν μου το εδωσαν.... 

δεν ειναι τόσο κακα τα falken, τα είχα και εγω για μαπα, τα εβαλα σε άλλο αμαξι κατοπιν παροτρυνσης του οικογενειακου λαστιχα και εντυπωσιαστηκα. Στο audi τα θεωρω απλα αποδεκτά (νομιζω το ιδιο πραγμα το εγραψα κ μερικες σελιδες πριν), καθως όντως το αντισπιν με τις βροχές βαράει υπερωρίες... Δε με πολυνοιαζει καθως θα τα αλλαξω οταν ευκαιρήσω βαζοντας runflat

Δεν ξέρω εγώ έβαζα Bridgestone τα τελευταία χρόνια και αντισπιν σε βροχή μπορεί να βάραγε επάνω στην διετία των ελαστικών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, eMike είπε

Γίνονται πολλά γενικά και εγώ προσωπικά θα ήμουν πολύ επιφυλακτικός..

Για να σε πάω και κάμποσες σελίδες πίσω που συζητούσαμε για τα ελαστικά που φοράνε τα καινούρια αυτοκίνητα, και να σου πω ότι έρχονται ολόκληρες παρτίδες από premium Audi και BMW με ContiSport ή Michelin PS και παραδίδονται στον πελάτη με κάτι Falken και τα αρχικά πωλούνται ως καινούρια μέσα από συνεργασίες με λαστιχάδες.. Δεν έχουν ιερό και όσιο κάποιοι..

Δυστυχώς καμία εμπιστοσύνη σε ότι δεν έχει κουμπώσει ΣΙΓΟΥΡΑ το εργοστάσιο..

 

@paylidis με ενα search

http://www.falken.tires/news/detail/77.html

συμφωνω οσον αφορα το εργοστασιακο κομματι παντως αλλα μην τα ισοπεδωνουμε ολα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ritualistic είπε

@paylidis με ενα search

http://www.falken.tires/news/detail/77.html

συμφωνω οσον αφορα το εργοστασιακο κομματι παντως αλλα μην τα ισοπεδωνουμε ολα!

καλό αυτό... :) 

ελα κοντευεις και εσυ, τα εμαθα.........!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το lpg στο κλιο είναι καθαρά εργοστασιακό και δεν προστίθεται εδώ στην Ελλάδα.Απλά το lpg δεν είναι συνδεδεμένο με τον υπολογιστή ταξιδιού και έτσι σε αυτό το καύσιμο δε δείχνει καταναλώσεις κτλ.

Απο αυτό φαίνεται ξεκάθαρα ότι το αυτοκίνητο δεν είχε φτιαχτεί εξαρχής για αυτό το καύσιμο.Προς θεού δεν μιλάω για αξιοπιστίες η ότι το αυτοκίνητο δεν κάνει.Ίσα ίσα το κοιτάζω και γώ για να το παίρνει η γυναίκα μου που κάνει 50χλμ την ημέρα.Η Ρενώ έχει κάνει (εργοστασιακά στη γραμμή παραγωγής πάντα)όλες τις απαραίτητες προσθήκες σε βαλβίδες και μέταλλα,όποτε το αυτοκίνητο θεωρητικά είναι τόσο αξιόπιστο όσο και αυτο της βενζίνης!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsofras είπε

Δεν ξέρω εγώ έβαζα Bridgestone τα τελευταία χρόνια και αντισπιν σε βροχή μπορεί να βάραγε επάνω στην διετία των ελαστικών

Μήπως φταίνε τα άλογα του Ibiza? :P

Να νιώθεις ότι έχει λίγο δυναμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...