Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1. Πήγα το πρώτο μου ταξίδι.. το αυτοκίνητο είναι καταπληκτικό   όπως ακριβώς το ήθελα απλά δεν μπορώ να συνηθίσω το χειροκίνητο κιβώτιο.  Σκέφτομαι να το δώσω και να πάρω το ίδιο με αυτόματο κ ας μη έχει ηλεκτρική οροφή. 

2. Όντως καλά έκανα κ πήρα το αυτόματο   ήταν αυτό που ήθελα πάντα κ ας έχω καεί.  Αλλά μου λείπει η πανοραμική οροφή και ξέρετε....

 

Ακούω πιθανότητες!

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@tsofras ειχα να μπω λιγο καιρό στο θέμα, κατσε αυτο το λεον το ειχες παραγγείλει το ακυρωσες και πήρες το Ίμπιζα; πούλησες ιμπιζα και πηρες εκείνο το Λεόν;

 

εγω εκλεισα και περιμένω i30 fastback 1500 160hp και αυτο ημιυβριδικο 48v δε νομιζω το κόστος της να είναι τοσο μεγάλο που διαβασα μια 48αρα ειναι και επίσης δε κανει και κατι ιδιαίτερο απ οτι κατάλαβα.

Επεξ/σία από someone-
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, someone- είπε

@tsofras ειχα να μπω λιγο καιρό στο θέμα, κατσε αυτο το λεον το ειχες παραγγείλει το ακυρωσες και πήρες το Ίμπιζα; πούλησες ιμπιζα και πηρες εκείνο το Λεόν;

 

εγω εκλεισα και περιμένω i30 fastback 1500 160hp και αυτο ημιυβριδικο 48v δε νομιζω το κόστος της να είναι τοσο μεγάλο που διαβασα μια 48αρα ειναι και επίσης δε κανει και κατι ιδιαίτερο απ οτι κατάλαβα.

ακριβώς έτσι έγινε.

Ρώτα ρε μαν απο περιέργεια να μας πείς τιμή για την μπαταρία

Με το καλό να σου έρθει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, tsofras είπε

Ναι αυτό είναι

όχι εντάξει φώναξε ο πωλητής τον διευθυντή και φώναξαν και αυτόν που το έπλυνε και του έβαλαν κ@λ@χερο και ήταν με ένα πανί και το έκανε γύρω γύρω όσο μου έκαναν την παράδοση .

Αλλά οκ τραγικό πλύσιμο βρωμιές στους προφυλακτήρες στα παράθυρα στους καθρέφτες ακόμη και στο εσωτερικό , χάλια

Καλοταξιδο!! Ποιος κανίβαλος έκανε πως το πλένει και δεν τον έβαλες να φάει το πανί;

 

Το χρώμα ωραίο 👍

Επεξ/σία από and_64
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, tsofras είπε

ακριβώς έτσι έγινε.

Ρώτα ρε μαν απο περιέργεια να μας πείς τιμή για την μπαταρία

Με το καλό να σου έρθει

θα ρωτησω σε λιγες μερες που θα παραλάβω αλλά γενικά σε αλλο φόρουμ θυμάμαι διαβασα για 600-700 ευρω μαξ αν ποτε και αμα!

το λεον λογικα με αυτα τα έξτρα θα ηταν παραγγελία ειχες δωσει προκαταβολή τα οποια εχασες; και ενα τέτοιο αμαξι που ειναι ειδικη παραγγελία ηλιοροφή χρωμα λεντ κτλ αυτοι τι θα το κάνανε; σε ρωτάω γιατι ειχα μοα κουβέντα με ενα φιλο που είχε βρει σε αντιπροσωπεία αμαξι που ο αλλος το ακύρωσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, someone- είπε

θα ρωτησω σε λιγες μερες που θα παραλάβω αλλά γενικά σε αλλο φόρουμ θυμάμαι διαβασα για 600-700 ευρω μαξ αν ποτε και αμα!

το λεον λογικα με αυτα τα έξτρα θα ηταν παραγγελία ειχες δωσει προκαταβολή τα οποια εχασες; και ενα τέτοιο αμαξι που ειναι ειδικη παραγγελία ηλιοροφή χρωμα λεντ κτλ αυτοι τι θα το κάνανε; σε ρωτάω γιατι ειχα μοα κουβέντα με ενα φιλο που είχε βρει σε αντιπροσωπεία αμαξι που ο αλλος το ακύρωσε.

Δεν ήταν παραγγελία τα φέρνει έτσι ο αντιπρόσωπος με LED και Ηλιοροφή κάποια και κάποια άλλα χωρίς.

Ανάλογα την εταιρεία , στην Seat μου είπαν ας πούμε ότι αν κάνεις ειδική παραγγελία και έχει δώσει προκαταβολή , έχουν όρο ότι θα την πάρεις πίσω όταν πουλήσουν το αμάξι σε άλλον.

Εγώ είχα βάλει 500ε μόνο και δεν ήταν ειδική παραγγελία οπότε τα πήρα πίσω κανονικά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, αυτό δεν υπάρχει. Έκανα μια ψιλοεπέμβαση οπότε δεν παρακολουθούσα το νήμα, και ο Θωμάς πήρε την τιτανοτεράστια απόφαση? Τάπαιξα. Τεσπα, καλά και μπόλικα (μετά κορωνοϊό) χλμ με αξιοπιστία και οδηγική ευχαρίστηση.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kalmik είπε

Καλά, αυτό δεν υπάρχει. Έκανα μια ψιλοεπέμβαση οπότε δεν παρακολουθούσα το νήμα, και ο Θωμάς πήρε την τιτανοτεράστια απόφαση? Τάπαιξα. Τεσπα, καλά και μπόλικα (μετά κορωνοϊό) χλμ με αξιοπιστία και οδηγική ευχαρίστηση.

 

Σιδερένιος να είσαι φίλε μου και σε ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλοτάξιδο Θωμά, ελπίζουμε όλοι (και το ευχόμαστε) να είναι το τελευταίο. :D

Άντε να παίρνουμε σειρά και οι υπόλοιποι (έστω και για μεταχειρισμένο).

 

Έχει κανείς καμιά συμβουλή ή έμπειρα από το Honda CR-Z (άκυρο σε σχέση με αυτό που ήθελα κανονικά). 😛

Επεξ/σία από Grim Ripper
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, djcat είπε

@tsofras Ωραία έκπληξη μας έκανες! Να χαρείς το λέοντα σου. Ασφαλή και απροβλημάτιστα χιλιόμετρα να έχεις!

Σε ευχαριστώ πολύ.

Η γυναίκα μου να δεις έκπληξη που δεν της το είχα πει και πήγε να παρκάρει σήμερα και το είδε μπροστά της 😂

Ανέβηκε και μου λέει :

Καλά τον ζάλισες πάλι τον πωλητή και σου έδωσε Leon για κάποιες ημέρες να σου φύγει η κάψα ?

Όχι της λέω το αγόρασα

Δεν με πίστευε 🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...