Προς το περιεχόμενο

[TV]LG 32LJ500V €89.70 @KOTSOVOLOS[ΤΕΛΟΣ-ΑΚΥΡΑ]


Οράτιος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Zerg13 είπε

Με κανατε να παρω μια αν και εχει πολλες ελειψεις. Ουτε hevc εχει παλι με αποκοδικοποιητες θα ειμαστε στο μελλον. Για ps4 ειναι μονο.

με την ανακυκλωση της παλιας τι κανουμε; Δινει το συγκεκριμενο μοντελο ανακυκλωση της παλιας;

Πού φαίνεται ότι δεν έχει hevc;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 259
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οχι απλά οι δυο αριθμοί είναι διαφορετικοί (άλλος στην online παραγγελία και άλλος στο sms που ήρθε μετά από 3 ώρες), αλλά η παραγγελία ενώ φαινόταν κανονικά στο site, τώρα που μπήκα δεν υπάρχει. Ούτε ιστορικό παραγγελιών, ούτε τίποτα. Για τσεκάρετε και εσείς.

Edit: Το site του Κώτσου είναι απλά μαγικό. Όταν είσαι στην main page του profile σου, σου λέει

Αναφορά σε κείμενο

Ανοιχτές παραγγελίες
Δεν υπάρχουν ανοιχτές παραγγελίες.
Ιστορικό παραγγελιών
Δεν υπάρχει ιστορικό παραγγελιών.

Αν όμως πας πάνω από το πάνω menu Ο λογαριασμός μου > Οι Παραγγελίες μου, εκεί φαίνεται κανονικά η παραγγελία με τίτλο από πάνω "Ανοιχτές Παραγγελίες". Τρολλάρει άγρια.

Το νούμερο στο sms είναι tracking number και καλά; Το βάζεις κάπου και σου δείχνει progress; Και αν ναι, που;

Επεξ/σία από helicoid
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Tsilias77 είπε

Εγώ πάλι παιδιά είμαι ανάμεσα σε μία από τις 55άρες:

https://www.kotsovolos.gr/sound-vision/televisions/led-lcd/195858-jvc-lt55k890-55?nosto=frontpage-nosto-1 και

https://www.kotsovolos.gr/sound-vision/televisions/led-lcd/202507-samsung-ue55ru7092-55

Ποια να προτιμήσω; 

Φυσικά Samsung

 

56 λεπτά πριν, df410 είπε

Πού φαίνεται ότι δεν έχει hevc;

Απλά μην ασχολείσαι.

1 ώρα πριν, df410 είπε

Πού φαίνεται ότι είναι h.264;

Παρομοίως.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Doubt είπε

Φυσικά Samsung

Απλά μην ασχολείσαι.

Παρομοίως.

Aν χρειάζεται αποκωδικοποιητή μετά από λίγα χρόνια, δεν πρέπει να το ξέρουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, stelios18120 είπε

Δεν σε πιάνω; 

Δηλαδή με 1gb ram θα πηγαίνει σφαίρα; 

Αυτό εννοείς; 

Και αν δώσει τηλεοράσεις τι θα κάνω; μπράβο του. Γιατί έχει ιστορικό από παλιά να κάνει την πάπια και να μην δίνει. Δεν το είπα τυχαία. 

Και πιο κοσμιες εκφράσεις παρακαλώ. 

Βαρεθήκαμε να διαβάζουμε και να ψάχνουμε μέσα σε 100άδες ποστ να βρούμε μία αξιόλογη γνώμη/πρόταση για αυτό που μας ενδιαφέρει. Καλή η ελευθερία λόγου αλλά αν δε ξέρουμε τι λέμε καλύτερα να σιωπούμε 

Το Xiaomi Mi Box S, το Raspberry Pi 3, όλα τα κινέζικα με S912 και 2GB Ram είναι σαπάκια; Έχουν περάσει από τα χέρια μου στην κυριολεξία πολλές δεκάδες boxάκια, δε κοιτάς μόνο την RAM, oύτε στέκει να προτείνεις Boxάκια των 80-100+ για να ταιριάξεις μια TV των 89€

Όσο για τον Κοτσο, κάτσε πρώτα να δεις αν θα στείλει και μετά κράξε όσο θέλεις, μαζί σου κι εγώ ΑΝ δεν στείλει.

 

Επεξ/σία από pinakas0
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, df410 είπε

Aν χρειάζεται αποκωδικοποιητή μετά από λίγα χρόνια, δεν πρέπει να το ξέρουμε;

Κανείς δεν ξέρει πότε και αν, όλοι μιλάνε υποθετικά.

Και τα κινητά κάποια στιγμή θα περάσουν σε 5G, βλέπεις να ασχολείται κανείς;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ, να σου πω την αλήθεια δεν έκατσα να το διαβάσω αναλυτικά. Δεν ξέρω κι εγώ ακριβώς τι ισχύει. Απλά το έβαλα εδώ από την επίσημη σελίδα, για να το τσεκάρουν όλοι.

Τα 264 και hevc τα αναφέρει στο βίντεο, οπότε μάλλον αφορά το playback αρχείων από δίσκο και όχι το dvb.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την έχω την tv τουλάχιστον 2 χρόνια για το υπνοδωμάτιο, έχει timer, δεν έχει Netflix αφού δεν έχει wifi λογικό...  

Stickaki με mkv και υπότιτλους κλπ παίζουν όλα μια χαρά. Γνώμη μου για υπνοδωμάτιο είναι τσάμπα σε αυτά τα λεφτά.

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, df410 είπε

Πού φαίνεται ότι είναι h.264;

https://www.displayspecifications.com/en/model/78e8d13

εγώ από εδώ το είδα, αλλά άλλο μέλος έβαλε το εγχειρίδιο της σειράς lj50** και mt42** που αναφέρει hevc 🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρωτάω: Υπάρχει περίπτωση NA EXEI  Tv tuner DVB Τ2 (έχει σύμφωνα με το manual και το www.displayspecifications.com)  και να ΜΗΝ ΕΧΕΙ Η.265 (δεν έχει, πάλι σύμφωνα με το manual και το www.displayspecifications.com);

Τεχνικά είναι σωστό αυτό; Μήπως τα πρώτα Τ2 (έτος 2017)   ΔΕΝ υποστήριζαν Η.265;

Αν ΝΑΙ τότε το Τ2 που  θα εφαρμοστεί στην Ελλάδα το 2022 θα είναι με Η.264 ή μήπως Η.265 ή σε κάτι νεότερο εκείνης της χρονιάς ( Η.266;);

Επεξ/σία από deltaf
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...