Προς το περιεχόμενο

Mobilepoint.gr


dkoufo1
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

1. Να εκφράζεστε κόσμια χωρίς απαξιωτικούς/προσβλητικούς χαρακτηρισμούς για κανέναν, είτε το κατάστημα που σας δημιούργησε θέμα είτε άλλα μέλη

2. Δημόσια δεν θα αμφισβητείτε κανένα μέλος, οποτεδήποτε και αν γράφτηκε. Αν υποψιάζεστε πως συμβαίνει κάτι αθέμιτο, στέλνετε αναφορά και απέχετε από κάθε άλλο σχολιασμό.

3. Μείνετε στο θέμα. Μηνύματα "χιουμοριστικά" ή ειρωνικά δεν προσφέρουν τίποτε. Δεν είναι ώρα τώρα να κάνετε χιούμορ με μια κατάσταση που καταφανώς έχει επηρεάσει τόσους ανθρώπους.

4. Σύμφωνα με τους όρους χρήσης που, νέα και παλιά μέλη, έχετε αποδεχτεί κατά την εγγραφή σας, οποιαδήποτε απορία σχετικά με συντονιστικές ενέργειες (λ.χ. διαγραφή μηνυμάτων) επιλύεται με την αποστολή προσωπικού μηνύματος σε κάποιον εκ των αρμοδίων συντονιστών. Εναλλακτικά, στο contact [at] insomnia.gr

Παρακαλώ θερμά για τη συνεργασία όλων.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, sexymwro7 είπε

Περισσοτερο απο το να μην κανεις.Αυτο αρκει νομιζω.

 

5 λεπτά πριν, Big Sak είπε

Άμα την κάνεις άμεσα λογικά θα τα πάρεις.. όσο περιμένεις να στα βάλει το μαγαζί πίσω χάνεις χρόνο και ίσως θα χάσεις και τα λεφτά σου. Αύριο το πρωί στη τράπεζα 

Έχω κανει απο προχθές ευτυχώς απλα απο οσο μου ειπε ο υπάλληλος η τράπεζα δεν ειναι υποχρεωμένη να μας τα επιστρέψει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, Kwnnaa είπε

Εγώ μίλησα τρ μαζί του 20 λεπτά κλήση ο κ.γιώργος λοιπόν προσπαθούσε να με καθησυχάσει και περιμένει πως θα πάρουμε τα χρήματα πίσω...του είπα μα μιλήσω μ2 την Σοφία αλλά αρνήθηκε να μου δώσει το κιν της γτ  λέει δεν γίνετε να μιλάει στο τηλ προσπαθεί να βρει μια λύση σε όλο αυτό...του είπα για καταγγελία και μου είπε Καλό θα ήταν να περιμένω γτ θα μπουν τα χρήματα αλλά αν θέλω να κάνω καταγγελία κανένα πρόβλημα...του είπα ότι η καταγγελία δεν θα αφορά μόνο την μαρσελοθ αλλά και το όνομα του...μου είπε κανένα πρόβλημα όλο αυτό θα λήξει με αίσιο τέλος και δεν έχει να φοβηθεί κτ...αν ήταν απατεώνας δεν θα ασχολιόταν με το να σηκώνει τα τηλέφωνα θα το είχε κ αυτός κλειστο(το οποίο έχει και μια λογική) του είπα ότι ακόμα και να λένε αλήθεια είναι τόσο λάθος και αντιεπαγγελματικο όλο αυτό που δεν φταίμε που είμαστε καχύποπτοι...είπε ότι είχε λάθος ενημέρωση και για αυτό ενημέρωνε λάθος τον κόσμο....Η επιστροφες χρημάτων ξεκίνησαν την Δευτέρα αλλά στο δεν σημαίνει ότι εκτελεστικάν όλες την Δευτέρα συνεχίστηκαν και τρίτη και Τετάρτη πράγμα που αν το ξανασκεφτούμε έχει βάση και μόνο από τα τόσα που διαβάζουμε εδώ (είπε ότι πάνε με σειρά προτεραιότητας οπως ήταν κ οι παραγγελίες) άρα 1.000 και οπως Έχουμε πει κ εδώ που απλά να το σκεφτείς κανένας υπάλληλος τράπεζας δεν πρόκειται να έκανε τόση δουλειά σε μια μέρα...καποιπε τον είχε ενημερώσει για το φόρουμ και μ είπε αν είναι δυνατόν να μην στέλνετε μνμτα στο viber  1την νύχτα....Δίκιο έχει κλαίμε τα λεφτά μας όλη μέρα δεν θα βγάλουμε κτ αργά το βράδυ μια στις χίλιες να έχει δίκιο σε αυτά που λέει και αυτός υπάλληλος είναι  σκέφτητε λίγο...μην είμαστε κακοπροαίρετοι μόνο....του είπα ότι εφόσον είναι αλήθεια ας έβγαζαν κάποια πιο σίγουρη έστω μαζική ανακοίνωση ότι το όλο θέμα θα πάρει χρόνο αλλά θα πάρουμε τα λεφτά έστω μια ανακοίνωση από την τράπεζα και μου είπε ότι θα το μεταφέρει στην μαρσελου.....τόσα βλέπουμε μπορεί να είναι και απάτη μπορεί και όχι....ειναι μια επιχείρηση που δεν ηταν προετοιμασμένη για τέτοιο όγκο παραγγελιών...εδώ ούτε ο κοτσοβολος δεν ηταν προετοιμασμένος και ακύρωσε κάποιες παραγγελίες... ας γίνει μια αμφισβήτηση συναλλαγής και ας έχουμε λίγο υπομονή..Όλοι τα χρήματα μας θέλουμε πίσω αλλά μην ήμαστε και τόσο κακοπροαίρετοι 

Αυτο που η μαρσελου δε μπορει να μιλαει στο τηλ γιατι σκεφτεται ... Σιγα μη μη γράφει και θεώρημα στην κβαντομηχανικη!

Κανονικά θα επρεπε να πει κατι. Αν και μεταξυ μας, και να ελεγε ποιος θα την πιστευε;

Εγω αυριο μεσημερι θα παρω τηλ για την αμφισβητηση, ειπα να ειμαι τυπική κ να αναμενω εως τις 15, καταγγελείες και ο,τι συνεπάγεται το πακέτο. Απο κει κ υστερα αν πραγματι ειναι αθωοι, εχει δικιο ο κυρ γιωργος, θα φανει και δν εχουν να φοβηθουν τπτ απο αυτες

Και αλλες εταιριες μου εκαναν επιστροφξ χρηματων μεσα στο διαστημα αυτο με το lockdown αλλα αφενός συνεννοηθηκαν τηλεφωνικα μαζι μου και αφετερου μεσα σε 3 εργασιμες τα είχα τα λεφτα μου πισω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Pinelopilag είπε

και γιατι δεν παιρνεις τηλεφωνο στο κινητο να τους πιεσεις? τους εχω παρει κ θα ξαναπαρω παλι και θα τους βρισω σοβαρα. ειναι απατεωνες

Τι να πω δεν ξέρω τι να πιστέψω. Τελικά είναι διάβολοι και απατεώνες, είναι απλά θύματα της συγκυρίας και της απλιστίας τους, θα tα επιστρέψουν, θα τα στείλουν, θα τα φάνε, θα πετάξουν, θα μείνουν, έχω τρελαθεί διαβάζοντας όλα αυτά τα Post. 

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ionasfot είπε

Τι να πω δεν ξέρω τι να πιστέψω. Τελικά είναι διάβολοι και απατεώνες, είναι απλά θύματα της συγκυρίας και της απλιστίας τους, θα tα επιστρέψουν, θα τα στείλουν, θα τα φάνε, θα πετάξουν, θα μείνουν, έχω τρελαθεί διαβάζοντας όλα αυτά τα Post. 

Σε τραπεζικούς λογαριασμούς έχουν επιστρέψει. Στο λέω εγγυημένα γιατί έχουν επιστρέψει σε μένα. Πάρε και τηλέφωνο πίεσέ τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, akatsim είπε

Κανεις ουτε πηρε χρηματα, ουτε θα παρει. Η απατη φωναζει απο 100 χιλιομετρα.

Καλο θα ειναι να γινει μηνυση αμεσα, εκτος των ενεργειων με τραπεζες κλπ., και να ζητησετε απο το ινσομνια να κρατησει τις ΙΡ και τα στοιχεια απο διαφορους που λενε οτι παρελλαβαν η πληρωθηκαν, καθως ειναι φανερο οτι ειναι η τρολ η συνεργατες του απατεωνα. Σε καθε απο τις 2 περιπτωσεις εχουν ποινικες ευθυνες και οι ιδιοι για παραπλανηση με τις φωτοσοπιες αποδειξεων και συνεργεια σε απατη.

Ας ανακοινωσει καποιος οτι θα στραφει νομικα εναντιων και αυτων των αλητων που παιζουν με την αγωνια των αλλων, θα δουμε ποσοι θα λενε μετα δημοσια οτι πληρωθηκαν.

Η να πει το φορουμ οτι εχει τα στοιχεια και αν ζητηθουν απο την εισαγγελικη ερευνα, θα δοθουν.

Απλά και μόνο για να ξέρουμε τι λέμε εδώ μέσα δεν μπορώ να πω ότι το πράγμα δεν βρωμάει αλλά εμένα μου τα επέστρεψαν σήμερα. Πραγματικά δεν ξέρω γιατί, δεν έχει καμία λογική αλλά συνεβη αφού χθες μου είχαν στείλει το τυπικό email που έχουν στείλει και σε άλλους.  Μην γενικεύεις γιατι εκτιθεσαι με αυτα που λες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Konstantina1234 είπε

Κατα ποσο σίγουροι είστε οτι αν κανουμε αμφισβήτηση συναλλαγής θα πάρουμε πισω τα χρηματα μας; 

100% εφόσον ειναι η συναλλαγή με κάρτα.... Δεν θα τα χάσεις.... ακόμα και ο εμπορος να μην εχει τα βάζει η τράπεζα και τα κυνηγάει εκείνη από τον έμπορο.

 

5 λεπτά πριν, Konstantina1234 είπε

Έχω κανει απο προχθές ευτυχώς απλα απο οσο μου ειπε ο υπάλληλος η τράπεζα δεν ειναι υποχρεωμένη να μας τα επιστρέψει 

δεν ισχύει αυτό... η τράπεζα απο την στιγμή που δεν εχει ο εμπορος κάποιο αποδεικτικό οτι παρέλαβες της παραγγελία σου ειναιυποχρεωμένη να στα επιστρέψει...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, AnastasiouD1982 είπε

Μας δουλευεις ρε κοπελια τι μας δειχνεις εδω?

Την δικη σου καταθεση που εκανες τον απριλιο μας την ποσταρεις οτι να σου εβαλαν μολις τωρα τα χρηματα στον λογαριασμο σου..?

Για γελια αυτο που ανεβασες πραγματικα

Συγνώμη παιδιά! Αυτό είναι το συνημένο το σωστό. Το άλλο που ανέβασα ήταν της δικής μου καταθεσης. Δεν κοροιδευω κανενα και ουτε εχω καμια σχεση με το καταστημα

 

20996.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους και από μένα. Στις 21/4 έκανα μια παραγγελιά κινητού στα 600 ευρώ περίπου. Όταν είδα και καθυστερούσαν πήρα τηλέφωνο το απάντησαν χωρίς καμία καθυστέρηση και ήταν καθησυχαστικοί. Αφού συνέχισε να καθυστερεί η παραγγελία άρχισαν να μην απαντάνε στα τηλέφωνα και στη συνέχεια μου απέστειλαν ένα mail που επικαλέστηκαν λόγους υπερφόρτωσης και προσβολής των μελών τους από κορονοιό και ακύρωσαν την παραγγελία με συνοδευτικό μια απόδειξη που έλεγε σύμφωνα με αυτούς ότι έχουν επιστραφεί τα χρήματα από τις 8/5. Ποτε μέχρι σήμερα δεν μπήκαν αυτά τα χρήματα στον λογαριασμό μου, πράγμα που συνηγορεί και η τράπεζα η οποία δεν είδε καμία κίνηση. Τα τηλέφωνα συνεχίζουν να μην τα απαντούν. Το ίδιο συμβαίνει και με τα mail. Έχετε παρόμοια εμπειρία, πως έχετε δράσει για να πάρετε τα χρήματα πίσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, seva123 είπε

Συγνώμη παιδιά! Αυτό είναι το συνημένο το σωστό. Το άλλο που ανέβασα ήταν της δικής μου καταθεσης. Δεν κοροιδευω κανενα και ουτε εχω καμια σχεση με το καταστημα

20996.pdf 28 kB · 6 downloads

Να ρωτήσω πώς είχατε πληρώσει εσείς με κάρτα η κατάθεση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντελως, παντελώς τυχαίο γεγονός:

Ολοι όσοι πήραν χρήματα πίσω ή και καταφεραν να μιλήσουν με το μαγαζι και το αναφέρουν εδω μέσα εντελώς καθησυχαστικά, έγιναν μέλη του Insomnia απο χτες έως σήμερα πριν 1 ώρα!!!!

Ολα τα παλαιότερα μελη δεν πήραν τιποτε ούτε και βρηκαν κανενα σε τηλεφωνο.

 

Δεν θα κρίνω ξανα. Αναφέρω ενα γεγονός αναμφισβήτητο.

Οι υπολοιποι καθιστε να μιλατε ακομη για χρηματα που σας λενε οτι θα παρετε πισω!

 

Ciao

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, nikpol1 είπε

Απλά και μόνο για να ξέρουμε τι λέμε εδώ μέσα δεν μπορώ να πω ότι το πράγμα δεν βρωμάει αλλά εμένα μου τα επέστρεψαν σήμερα. Πραγματικά δεν ξέρω γιατί, δεν έχει καμία λογική αλλά συνεβη αφού χθες μου είχαν στείλει το τυπικό email που έχουν στείλει και σε άλλους.  Μην γενικεύεις γιατι εκτιθεσαι με αυτα που λες...

Βρε μακαρι να βγω εγω 1000 φορες λαθος και να γινω ρομπα αν ειναι να παρουν ολοι τα χρηματα τους. Απλα οποιος καει στο χυλο, φυσαει και το γιαουρτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

Εντελως, παντελώς τυχαίο γεγονός:

Ολοι όσοι πήραν χρήματα πίσω ή και καταφεραν να μιλήσουν με το μαγαζι και το αναφέρουν εδω μέσα εντελώς καθησυχαστικά, έγιναν μέλη του Insomnia απο χτες έως σήμερα πριν 1 ώρα!!!!

Ολα τα παλαιότερα μελη δεν πήραν τιποτε ούτε και βρηκαν κανενα σε τηλεφωνο.

Δεν θα κρίνω ξανα. Αναφέρω ενα γεγονός αναμφισβήτητο.

Οι υπολοιποι καθιστε να μιλατε ακομη για χρηματα που σας λενε οτι θα παρετε πισω!

Ciao

Δεν ξέρω αν σας δίνω κουράγιο αλλά εγώ είμαι από την αρχή εδώ κ τα πήρα! (Με κατάθεση στην τράπεζα είχα πληρώσει) τώρα σας καταλαβαίνω κ εσάς γιατί ήμουν στην θέση σας γι'αυτό κ σας παρακολουθώ κ όλας! Όσο αφορά τα τηλέφωνά ούτε εγώ κατάφερα να μιλήσω κ ποτέ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

Εντελως, παντελώς τυχαίο γεγονός:

Ολοι όσοι πήραν χρήματα πίσω ή και καταφεραν να μιλήσουν με το μαγαζι και το αναφέρουν εδω μέσα εντελώς καθησυχαστικά, έγιναν μέλη του Insomnia απο χτες έως σήμερα πριν 1 ώρα!!!!

Ολα τα παλαιότερα μελη δεν πήραν τιποτε ούτε και βρηκαν κανενα σε τηλεφωνο.

Δεν θα κρίνω ξανα. Αναφέρω ενα γεγονός αναμφισβήτητο.

Οι υπολοιποι καθιστε να μιλατε ακομη για χρηματα που σας λενε οτι θα παρετε πισω!

Ciao

Ναι εγω εγινα μέλος πριν 1,5 ωρες μονο και μονο για να σας πω οτι πηρα τα χρηματα μου πισω. Οποιος θελει το πιστευει. Και γω παρακαλουθουσα ολα οσα γαφονταν εδω μεσα για το mobilepoint. Και επειδη ηταν αναπαντεχο η επιστροφη των χρηματων για αυτο εγινα μελος να βοηθησω. Σας παραθετω και την κινηση του λογ/μου μου. Μαλλον πρεπει να κανετε υπομονη εγω γιατι πληρωθηκα στο κατω κατω

Screenshot_20200514-220641.jpg

Screenshot_20200514-220623.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, DimVass είπε

Καλησπέρα σε όλους και από μένα. Στις 21/4 έκανα μια παραγγελιά κινητού στα 600 ευρώ περίπου. Όταν είδα και καθυστερούσαν πήρα τηλέφωνο το απάντησαν χωρίς καμία καθυστέρηση και ήταν καθησυχαστικοί. Αφού συνέχισε να καθυστερεί η παραγγελία άρχισαν να μην απαντάνε στα τηλέφωνα και στη συνέχεια μου απέστειλαν ένα mail που επικαλέστηκαν λόγους υπερφόρτωσης και προσβολής των μελών τους από κορονοιό και ακύρωσαν την παραγγελία με συνοδευτικό μια απόδειξη που έλεγε σύμφωνα με αυτούς ότι έχουν επιστραφεί τα χρήματα από τις 8/5. Ποτε μέχρι σήμερα δεν μπήκαν αυτά τα χρήματα στον λογαριασμό μου, πράγμα που συνηγορεί και η τράπεζα η οποία δεν είδε καμία κίνηση. Τα τηλέφωνα συνεχίζουν να μην τα απαντούν. Το ίδιο συμβαίνει και με τα mail. Έχετε παρόμοια εμπειρία, πως έχετε δράσει για να πάρετε τα χρήματα πίσω;

Να πας στην τράπεζά σου και να κάνεις αμφισβήτηση της συναλλαγής. Απ ότι φαίνεται οι επιστροφές στις κάρτες κάπου έχουν κολλήσει. Πιθανόν να σε καλύψει η τράπεζα αν τελικά δεν γίνουν οι επιστροφές.

Επεξ/σία από sotirisHD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...