Προς το περιεχόμενο

Mobilepoint.gr


dkoufo1
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

1. Να εκφράζεστε κόσμια χωρίς απαξιωτικούς/προσβλητικούς χαρακτηρισμούς για κανέναν, είτε το κατάστημα που σας δημιούργησε θέμα είτε άλλα μέλη

2. Δημόσια δεν θα αμφισβητείτε κανένα μέλος, οποτεδήποτε και αν γράφτηκε. Αν υποψιάζεστε πως συμβαίνει κάτι αθέμιτο, στέλνετε αναφορά και απέχετε από κάθε άλλο σχολιασμό.

3. Μείνετε στο θέμα. Μηνύματα "χιουμοριστικά" ή ειρωνικά δεν προσφέρουν τίποτε. Δεν είναι ώρα τώρα να κάνετε χιούμορ με μια κατάσταση που καταφανώς έχει επηρεάσει τόσους ανθρώπους.

4. Σύμφωνα με τους όρους χρήσης που, νέα και παλιά μέλη, έχετε αποδεχτεί κατά την εγγραφή σας, οποιαδήποτε απορία σχετικά με συντονιστικές ενέργειες (λ.χ. διαγραφή μηνυμάτων) επιλύεται με την αποστολή προσωπικού μηνύματος σε κάποιον εκ των αρμοδίων συντονιστών. Εναλλακτικά, στο contact [at] insomnia.gr

Παρακαλώ θερμά για τη συνεργασία όλων.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Βλέπω ότι όποιος έχει πληρώσει με κατάθεση έχει πάρει τα χρήματά πίσω, αν τής στέλνατε όλοι μέσο εμαιλ ένα λογαριασμό τράπεζας μήπως σας βάζει τα λεφτά;;; η δεν γίνεται;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεγονος #2:

Σε ποσοστό 100% (!!!!) όλοι οσοι έχουν πάρει πίσω τα χρήματα τους δεν ήταν μέλη του Insomnia μέχρι τώρα αλλά με κάποιο μυστήριο τρόπο έμαθαν ότι στο Insomnia ανησυχεί κόσμος και γράφτηκαν αμέσως για να καθησυχασουν τον κόσμο του Insomnia!

 

Δεν μπορείς να πεις. Έχει μια βάση!

 

Σημειωση: Ενας τυχερος εγινε μελος του Insomnia και μετα απο 3 ωρες του εγινε η επιστροφη χρηματων!

Επεξ/σία από SeNNinhA
  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, seva123 είπε

Ναι εγω εγινα μέλος πριν 1,5 ωρες μονο και μονο για να σας πω οτι πηρα τα χρηματα μου πισω. Οποιος θελει το πιστευει. Και γω παρακαλουθουσα ολα οσα γαφονταν εδω μεσα για το mobilepoint. Και επειδη ηταν αναπαντεχο η επιστροφη των χρηματων για αυτο εγινα μελος να βοηθησω. Σας παραθετω και την κινηση του λογ/μου μου. Μαλλον πρεπει να κανετε υπομονη εγω γιατι πληρωθηκα στο κατω κατω

Screenshot_20200514-220641.jpg

Screenshot_20200514-220623.jpg

Πότε είχες κάνει ακύρωση;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' ότι καταλαβαίνω έχουμε τα εξής:

1. Όσοι πλήρωσαν με κάρτες μπήκαν σε 2 μαζικές πληρωμές refund στις 8/5 και στις 9/5. Αυτές δεν έχουν εκτελεσθεί.

2. Όσοι πλήρωσαν με κατάθεση σιγά σιγά παίρνουν πίσω τα λεφτά τους αλλά η διαδικασία είναι manual από την Κυρία (ή υπάλληλό της).

Και στις 2 περιπτώσεις κινδυνεύουμε να υπάρξει έλλειμα χρημάτων λόγω κακών χειρισμών ή κακών προθέσεων της Κυρίας.

Η 2η περίπτωση έχει το ρίσκο να μην δεις ποτέ χρήμα.

Η 1η περίπτωση  δεν έχει αυτό το ρίσκο αλλά φαίνεται να καθυστερεί γιατί εμπλέκονται Τράπεζες. Αυτές ενδέχεται να μπλοκάρουν τη διαδικασία νομικά (βλέποντας ότι διαφάινεται απάτη, μπορεί να έχουν και άλλα πάρε δώσε με την Κυρία και να μην θέλουν να ξεμπλοκάρουν το χρήμα της π.χ.). Επίσης μπορεί η alpha όπου έχει μαζευτεί όλο το χρήμα (κοντά στο μύριο το βγάλαμε) να τη συμφέρει να το κρατήσει όσο περισσότερο για να το τοκάρει στη διατραπεζική, αφού υπάρχει το περιθώριο ημερών καθυστέρησης σε τέτοιες κινήσεις καρτών.

Για να δούμε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

Γεγονος #2:

Σε ποσοστό 100% (!!!!) όλοι οσοι έχουν πάρει πίσω τα χρήματα τους δεν ήταν μέλη του Insomnia μέχρι τώρα αλλά με κάποιο μυστήριο τρόπο έμαθαν ότι στο Insomnia ανησυχεί κόσμος και γράφτηκαν αμέσως για να καθησυχασουν τον κόσμο του Insomnia!

Δεν μπορείς να πεις. Έχει μια βάση!

Ναι και ενώ πήραν τα λεφτά τους κάθονται και βοηθούν τον κόσμο. Ενώ οι αυθεντίες οι παλιοί και οι πιο παλιοί αποχωρούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, sotirisHD είπε

Ναι και ενώ πήραν τα λεφτά τους κάθονται και βοηθούν τον κόσμο. Ενώ οι αυθεντίες οι παλιοί και οι πιο παλιοί αποχωρούν.

Εννοειται!!!! Τι αλλο φυσικα θα μπορουσε να ειναι.

Εγω απλα κραταω τα στατιστικα.

 

Επεξ/σία από SeNNinhA
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

Γεγονος #2:

Σε ποσοστό 100% (!!!!) όλοι οσοι έχουν πάρει πίσω τα χρήματα τους δεν ήταν μέλη του Insomnia μέχρι τώρα αλλά με κάποιο μυστήριο τρόπο έμαθαν ότι στο Insomnia ανησυχεί κόσμος και γράφτηκαν αμέσως για να καθησυχασουν τον κόσμο του Insomnia!

Δεν μπορείς να πεις. Έχει μια βάση!

Ρε μαν οι περισσοτεροι απο εδω γιναμε μελη του ινσομνια γιατι υπηρχε το συγκεκριμενο θεμα... Δε λεω οτι δεν παιζει να ναι fake μερικοι αλλα νισαφι πια με την αρχαιοτητα των account... Καλο ειναι να κραταμε μια πισινη σε ολα, αλλα ε...

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Xarakeys είπε

Πότε είχες κάνει ακύρωση;;

Τη δευτερα 11/5. Οπως και ολοι δεν μπορουσα να μιλησω μαζι τους. Και επειδη δεν μου απαντουσαν στα mail αναγκαστηκα να κανω αιτημα στο δυνηγορο του καταναλωτη και με νεο mail τους το ανακοινωσα χωρις ειρωνιες καξ βρισιες. Πηρα απαντηση μετα απο δυο ωρες το κλασικο mail που στελνουν σε ολους και μου ζητησανε iban στο [email protected]. Τελικα σημερα αναπαντεχα πηρα επιστροφη χρηματων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tartaki είπε

Ρε μαν οι περισσοτεροι απο εδω γιναμε μελη του ινσομνια γιατι υπηρχε το συγκεκριμενο θεμα... Δε λεω οτι δεν παιζει να ναι fake μερικοι αλλα νισαφι πια με την αρχαιοτητα των account... Καλο ειναι να κραταμε μια πισινη σε ολα, αλλα ε...

Οπως ειπα, απλα αναφερω τα στατιστικα στο νημα αυτο. 100%

Δεν τεθηκε ποτε θεμα αρχαιοτητας εδω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SeNNinhA είπε

Εννοειται!!!! Τι αλλο φυσικα θα μπορουσε να ειναι.

Εγω απλα κραταω τα στατιστικα.

Να κάνεις και απολογισμό όμως στο τέλος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, sotirisHD είπε

Να κάνεις και απολογισμό όμως στο τέλος.

Εδω ειμαστε ολοι να τα μετρησουμε. Θα δειξει.

Αληθεια ολοι αυτοι οι νεοι απο που πληροφορηθηκαν το θεμα του Insomnia και μολις πληρωθηκαν μπηκαν να ενημερωσουν αμεσα?

Μπηκαν και στα υπολοιπα sites?

Απλες αποριες ενος λιγο αργοστροφου μυαλου....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, sotirisHD είπε

Ναι και ενώ πήραν τα λεφτά τους κάθονται και βοηθούν τον κόσμο. Ενώ οι αυθεντίες οι παλιοί και οι πιο παλιοί αποχωρούν.

βασικά δεν έχει νόημα κάποιος να  συνεχίζει να γράφει σε ένα θέμα που αφορά κάποιο κατάστημα

γράφεις πέντε βασικά πράγματα που πρέπει να γνωρίζουν και πρέπει να κάνουν αυτοί που ψώνισαν από το συγκεκριμένο κατάστημα

και αποχωρείς από την συζήτηση

δεν έχει νόημα κανένα να πω α εμένα μου έδωσαν αυτό που παράγγειλα να οι αποδείξεις...ή εγώ ακύρωσα την παραγγελία και μου επέστρεψαν τα χρήματα να οι αποδείξεις

νόημα επίσης θα είχε αν το περιστατικό έγινε λόγω κάποιου λάθους / κακιάς στιγμής έτσι δίνεις το βήμα στον ιδιοκτήτη/επιχειρηματία να δώσει μια επίσημη απάντηση και να καθησυχάσει τους πελάτες του και μέλη της ιστοσελίδας.

αυτή είναι η δική μου άποψη

δεν έχει νόημα ένα θέμα να φτάνει τις 100+ σελίδες με μηνύματα που δεν έχουν αξία καμία

καθώς προσωπικά όσες φωτογραφίες και να ανεβάσει κάποιος από προιόντα ή από παραστατικά δεν θα τον πιστέψω.

ούτε φυσικά πιστεύω τα όσα έχω διαβάσει στο προηγούμενο θέμα a-mobiles.gr - mxstores.gr και το τωρινό όποτε τσάμπα ανεβάζετε φωτογραφίες από προιόντα ή παραστατικά (δεν έχουν κανένα νόημα και αξία.)

όλα τα παραπάνω μετράνε ως αποδείξεις σε δικαστήριο εκεί έχετε την υποχρέωση να τα παρουσιάσετε για να αποδείξετε στον δικαστή ότι είστε αθώοι ή να δείξει αυτός ότι είστε ένοχοι

το (κάθε) insomnia.gr είναι μια δημόσια ιστοσελίδα/κοινότητα δεν είναι δικαστήριο έτσι κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να ανεβάσει το παραμικρό στοιχείο

εδώ γίνεται μια συζήτηση στην οποία τα μέλη που γνωρίζουν κάτι παραπάνω και έχουν γνώσεις και εμπειρία λένε μερικά βασικά πράγματα που πρέπει να κάνει κάποιος προκειμένου να του επιστραφούν τα χρήματα που έχει δώσει και να προχωρήσει σε διάφορες ενέργειες που πρέπει οπωσδήποτε να κάνει προκειμένου να προφυλάξει τον εαυτό του αλλά και τους υπόλοιπους.

 

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

Εδω ειμαστε ολοι να τα μετρησουμε. Θα δειξει.

Αληθεια ολοι αυτοι οι νεοι απο που πληροφορηθηκαν το θεμα του Insomnia και μολις πληρωθηκαν μπηκαν να ενημερωσουν αμεσα?

Μπηκαν και στα υπολοιπα sites?

Απλες αποριες ενος λιγο αργοστροφου μυαλου....

Άσε τι κάνουν οι άλλοι και κοίτα τι μπορείς να κάνεις εσύ.

Επεξ/σία από sotirisHD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, bona22 είπε

Βλέπω ότι όποιος έχει πληρώσει με κατάθεση έχει πάρει τα χρήματά πίσω, αν τής στέλνατε όλοι μέσο εμαιλ ένα λογαριασμό τράπεζας μήπως σας βάζει τα λεφτά;;; η δεν γίνεται;;

εχω στειλει και τιποτα, ουτε απαντηση πηρα καμια. δεν καταλαβαινω το διαχωρισμο, γιατι εμεις δλδ που πληρωσαμε με καρτα να ειμαστε αυτη τη στιγμη στον αερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...