Προς το περιεχόμενο

Mobilepoint.gr


dkoufo1
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

1. Να εκφράζεστε κόσμια χωρίς απαξιωτικούς/προσβλητικούς χαρακτηρισμούς για κανέναν, είτε το κατάστημα που σας δημιούργησε θέμα είτε άλλα μέλη

2. Δημόσια δεν θα αμφισβητείτε κανένα μέλος, οποτεδήποτε και αν γράφτηκε. Αν υποψιάζεστε πως συμβαίνει κάτι αθέμιτο, στέλνετε αναφορά και απέχετε από κάθε άλλο σχολιασμό.

3. Μείνετε στο θέμα. Μηνύματα "χιουμοριστικά" ή ειρωνικά δεν προσφέρουν τίποτε. Δεν είναι ώρα τώρα να κάνετε χιούμορ με μια κατάσταση που καταφανώς έχει επηρεάσει τόσους ανθρώπους.

4. Σύμφωνα με τους όρους χρήσης που, νέα και παλιά μέλη, έχετε αποδεχτεί κατά την εγγραφή σας, οποιαδήποτε απορία σχετικά με συντονιστικές ενέργειες (λ.χ. διαγραφή μηνυμάτων) επιλύεται με την αποστολή προσωπικού μηνύματος σε κάποιον εκ των αρμοδίων συντονιστών. Εναλλακτικά, στο contact [at] insomnia.gr

Παρακαλώ θερμά για τη συνεργασία όλων.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, SeNNinhA είπε

Εννοειται!!!! Τι αλλο φυσικα θα μπορουσε να ειναι.

Εγω απλα κραταω τα στατιστικα.

Συσχέτιση δεν σημαίνει αιτιότητα.

Βασική στατιστική.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, Pinelopilag είπε

εχω στειλει και τιποτα, ουτε απαντηση πηρα καμια. δεν καταλαβαινω το διαχωρισμο, γιατι εμεις δλδ που πληρωσαμε με καρτα να ειμαστε αυτη τη στιγμη στον αερα

Εάν η επιχείρηση αποδειχθεί απάτη, οι μόνοι που δεν πρόκειται να χάσουν χρήματα είναι όσοι πλήρωσαν με κάρτες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα εκανα και εγω παραγγελια στις 4/5 και απο οτι βλεπω ο αριθμος της παραγγελιας μου διαφερει περιπου 6.000 νουμερα με καποιες αλλες παραγγελιες που αναφερθηκαν. Μου ηρθε και μενα μειλ την Δευτερα που εμοιαζε με κωλοχαρτο για την ακυρωση της παραγγελιας και πληρη επιστρροφη χρηματων. Καμία Τραπεζα δεν χρησιμοποιει Word για τις συναλλαγες της. Ακόμα και οργανομένο εγκλημα να ηταν θα ηξεραν πως να το κανουν πιο αληθοφανες. Θελω να πιστευω οτι το προβλημα ειναι λογο του ογκου των παραγγελιων. Ωστοσο θα τηλεφωνισω αυριο στην τραπεζα. Φοβαμαι τι μπορεί να γινει αν ο λογαριασμός του καταστήματος αδειάσει. Το γεγονος οτι το τηλεφωνικό κεντρο παραμένει κλειστο ενω απο οτι εχω διαβασει παραπάνω εγιναν πολλες καταγγελίες με φοβιζει. Ελπίζω να παρουμε τα χρηματα μας πίσω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 λεπτά πριν, sotirisHD είπε

Επειδή δεν ζούμε σε ένα κόσμο αγγελικά πλασμένο και ζούμε στην πραγματικότητα, υπάρχουν άνθρωποι που αντιμετωπίζουν ένα πολύ συγκεκριμένο πρόβλημα. Αυτό που προέχει είναι να βοηθήσει όποιος μπορεί και όσο μπορεί, αυτόν τον κόσμο να βρει λύση στο άμεσο πρόβλημά του. Η επιμόρφωση μπορεί να περιμένει και η κρητική δεν προσφέρει τίποτα. Μόνο βαραίνει το νήμα όπως λένε οι παλιοί.

αγαπητέ φίλε σωτήρη

θες να το πεις βοήθεια θες να το πεις λύση στο πρόβλημα του καθενός πελάτη του οποιουδήποτε καταστήματος έχει αναφερθεί εδώ μέσα που λέγεται insomnia.gr

είναι τέσσερα - πέντε βασικά βήματα

από το πως να πάρεις τα χρήματα σου πίσω ανάλογα τον τρόπο που έχεις πληρώσει

μέχρι το γεγονός που πρέπει να κάνεις καταγγελία ώστε να τιμωρηθούν οι όποιοι ένοχοι

όποιος τα ακολουθήσει δεν θα βγει χαμένος αλλά κερδισμένος

σε αυτά τα βήματα βασική προυπόθεση είναι να τρέξει ο καθένας μόνος του και να τα κάνει

αν περιμένει από κάποιον "σωτήρα/μεσσία" να πάει στην τράπεζα να κάνει τα προβλεπόμενα , να πάει στις αρχές να κάνει τα προβλεπόμενα

τότε λυπάμαι αλλά οι κακοί τις υπόθεσης θα έχουν πάει διακοπές στις βερμούδες για μαιμούδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιοι θα δουν την μητέρα τους να ποστάρει εδώ μέσα για τους καθησυχάσει και να μην στεναχωριούνται.

καποιοι άλλοι θα δουν ποστ του Θεού που πιστεύουν όποιος και να είναι αυτός, και θα σας ευλογήσει και θα σας πει ποσό καλοί άνθρωποι είναι οι ιδιοκτήτες του καταστήματος 

Εσείς ακούστε τον διάολο που σας τρώει και όταν ξημερώσει με το καλό πάτε στην τράπεζα και κάντε μια αμφισβήτηση, ετσι για να υπάρχει και ας σας στείλουν τα χρήματα σε 2ο χρονο. 
καληνυχτα και σβήστε και το φως.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως αυτήν ηταν η καλύτερη περίοδος για απατεώνες με τους τζίρους e-commerce να εκτροχιαζονται. Οποιαδήποτε προηγούμενη απάτη σε e-commerce θα ωχριά μπροστά σε αυτην Δυστυχώς για εμάς. Εγώ το καθήκον μου το έκανα πάντως, και πριν να ερθει το κινητό στο δεκαήμερο  άφησα αρνητική κριτική στο best price μην την πατήσει κιαλλος. 

Επεξ/σία από Gxatzis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κανείς που να δέχτηκε μήνυμα στο mail από το [email protected] ότι έγινε επιστροφή χρημάτων και συνημμένο το αποδεικτικό της επιστροφής από την τράπεζα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήγα σήμερα και έκανα αμφισβήτηση στην εθνική. Ωστόσο θέλω να κρατάω μια πισινή και όντως να συμβαίνει κάτι από όλα αυτά που λέει το κατάστημα.

2 λεπτά πριν, Agrovas είπε

Υπάρχει κανείς που να δέχτηκε μήνυμα στο mail από το [email protected] ότι έγινε επιστροφή χρημάτων και συνημμένο το αποδεικτικό της επιστροφής από την τράπεζα? 

σχεδόν όλοι

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SMPILOR είπε

Καλησπέρα, καταγγελία γίνεται στον συνήγορο καταναλωτή ή στην αστυνομία?

Και στα 2 

Και αμφισβήτηση συναλλαγής στην τραπεζα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Konstantina1234 είπε

Και στα 2 

Και αμφισβήτηση συναλλαγής στην τραπεζα 

Πήγα στην ΠΕΙΡΑΙΩΣ και μου είπαν επειδή έχω κάνει τραπεζική κατάθεση δεν μπορεί να γίνει αμφισβήτηση συναλλαγής, παίζει κάτι άλλο που δεν ξέρω?

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SMPILOR είπε

Καλησπέρα, καταγγελία γίνεται στον συνήγορο καταναλωτή ή στην αστυνομία?

Κατά πάσα πιθανότητα ο συνήγορος είναι διαμεσολαβητής. Στην αστυνομία δηλώνεις την απάτη. Κατ ουσία μήνυση. Αν οι μηνύσεις είναι πολλές ίσως επέμβει ο εισαγγελέας. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Pinelopilag είπε

αρα δεν υπαρχει τροπος να τους βρουμε

σου εδωσε ονοματεπωνυμο ο κυριος Γιωργος?

συγνωμη αλλα εγω δεν τα πιστευω αυτα. κανενας μας απο εδω παντως λεφτα δεν ειδε

Ναι Μου έδωσε κανονικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, sotirisHD είπε

Με αυτό πάντως δεν διαφωνείς στο σύνολό του, γιατί στους μισούς που κατηγορούν τους άλλους μισούς έκανες like. Τροφή για σκέψη. Καληνύχτα

μπορεί ο φίλος που κρατάει "στατιστικά" να μετρήσει που έχω κάνει "Like" και σε ποία μέλη

πίστεψε με τα κριτήρια για να κερδίσεις το "Like" μου είναι πάρα πολύ αυστηρά αγαπητέ μου φίλε.

επίσης για την ιστορία αν ήμουν ιδιοκτήτης ή διαχειριστής της παρούσας ιστοσελίδας ή της οποιαδήποτε άλλης και υπήρχε τέτοιο θέμα ή κάποιο από τα προηγούμενα να είσαι σίγουρος ότι θα υπήρχε ένα μήνυμα με συμβουλές όπως κάνουν οι υπεύθυνοι της παρούσας ιστοσελίδας πάνω πάνω τι πρέπει να κάνει κάποιος και κατευθείαν θα κλείδωνε και θα έμενε κλειδωμένο αν δεν υπήρχε απάντηση από την μεριά του καταστήματος (εφόσον θα είχε συμβεί κάποιο λάθος ή απρόβλεπτο γεγονός και δεν ήταν εσκεμμένο) δεν θα άφηνα να γράψουν άπειρες σελίδες και να ανεβάζουν φωτογραφίες με προιόντα - παραστατικά - την ιστορία της ζωής τους - να τσακώνονται αναμεταξύ τους κτλ που έχω παρακολουθήσει τόσα χρόνια τώρα σε διάφορες ελληνικές ιστοσελίδες.

10 λεπτά πριν, SMPILOR είπε

Πήγα στην ΠΕΙΡΑΙΩΣ και μου είπαν επειδή έχω κάνει τραπεζική κατάθεση δεν μπορεί να γίνει αμφισβήτηση συναλλαγής, παίζει κάτι άλλο που δεν ξέρω?

έχει ειπωθεί πάρα πολλές φορές

κατάθεση σε τραπεζικό λογαριασμό "τρίτου" για να πάρεις πίσω τα χρήματα σου θα πρέπει ο "τρίτος" να δώσει εντολή ακύρωσης/επιστροφής τους στην τράπεζα του

ή θα πρέπει να απευθυνθείς στις αρμόδιες αστυνομικές/δικαστικές αρχές

με απλά λόγια να κινηθείς δικαστικά (θα πρέπει να πληρώσεις) για να πάρεις τα χρήματα σου πίσω το πότε και αν θα τα πάρεις δεν είμαι ειδικός να σου το πω

μπορείς να απευθυνθείς σε δικηγόρο να σε συμβουλέψει για τις ενέργειες που πρέπει να κάνεις.

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...