Προς το περιεχόμενο

Mobilepoint.gr


dkoufo1
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

1. Να εκφράζεστε κόσμια χωρίς απαξιωτικούς/προσβλητικούς χαρακτηρισμούς για κανέναν, είτε το κατάστημα που σας δημιούργησε θέμα είτε άλλα μέλη

2. Δημόσια δεν θα αμφισβητείτε κανένα μέλος, οποτεδήποτε και αν γράφτηκε. Αν υποψιάζεστε πως συμβαίνει κάτι αθέμιτο, στέλνετε αναφορά και απέχετε από κάθε άλλο σχολιασμό.

3. Μείνετε στο θέμα. Μηνύματα "χιουμοριστικά" ή ειρωνικά δεν προσφέρουν τίποτε. Δεν είναι ώρα τώρα να κάνετε χιούμορ με μια κατάσταση που καταφανώς έχει επηρεάσει τόσους ανθρώπους.

4. Σύμφωνα με τους όρους χρήσης που, νέα και παλιά μέλη, έχετε αποδεχτεί κατά την εγγραφή σας, οποιαδήποτε απορία σχετικά με συντονιστικές ενέργειες (λ.χ. διαγραφή μηνυμάτων) επιλύεται με την αποστολή προσωπικού μηνύματος σε κάποιον εκ των αρμοδίων συντονιστών. Εναλλακτικά, στο contact [at] insomnia.gr

Παρακαλώ θερμά για τη συνεργασία όλων.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, SMPILOR είπε

Πήγα στην ΠΕΙΡΑΙΩΣ και μου είπαν επειδή έχω κάνει τραπεζική κατάθεση δεν μπορεί να γίνει αμφισβήτηση συναλλαγής, παίζει κάτι άλλο που δεν ξέρω?

Στείλε λογαριασμό τραπεζας στο mobilepoint.gr μπας κ στα βάζει!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

35 λεπτά πριν, Agrovas είπε

Υπάρχει κανείς που να δέχτηκε μήνυμα στο mail από το [email protected] ότι έγινε επιστροφή χρημάτων και συνημμένο το αποδεικτικό της επιστροφής από την τράπεζα? 

Υπάρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SeNNinhA είπε

Απαντηση στις αποριες μου δεν υπαρχει προς το παρον οπως βλεπω....

Ειστε πολυ ευγενικοι. Ο κοσμος του Insomnia σας ειναι ευγνωμων σε καθε περιπτωση.

Καλησπερα φιλε μου εχουμε κανει ομαδικ κανε add στο ονομα Λαζαρος Σιωζος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, SeNNinhA είπε

Εντελως, παντελώς τυχαίο γεγονός:

Ολοι όσοι πήραν χρήματα πίσω ή και καταφεραν να μιλήσουν με το μαγαζι και το αναφέρουν εδω μέσα εντελώς καθησυχαστικά, έγιναν μέλη του Insomnia απο χτες έως σήμερα πριν 1 ώρα!!!!

Ολα τα παλαιότερα μελη δεν πήραν τιποτε ούτε και βρηκαν κανενα σε τηλεφωνο.

Δεν θα κρίνω ξανα. Αναφέρω ενα γεγονός αναμφισβήτητο.

Οι υπολοιποι καθιστε να μιλατε ακομη για χρηματα που σας λενε οτι θα παρετε πισω!

Ciao

Το χεις γραψει καμια δεκαρια φορες, αλλες τοσες εγραψες οτι δεν σου απαντα κανεις, δηθεν οτι ειναι ακλονητα τα επιχειρηματα σου, οποτε ας αφιερωσω εγω λιγα δευτερολεπτα να το κανω και θελω την ερμηνεια σου για το παρακατω

Ο nikpol1 εχει γραφτει εδω απο το 2015 κι αναφερει επιστρφη. Το ποστ του ειναι διπλα στα δικα σου που επικαλουνται στατιστικες κλπ, αρα σιγουρα το εχεις δει, δεν σου διεφυγε επειδη και καλα ηταν σε παλιες σελιδες. Συμφωνα λοιπον με τη λογικη σου η απατη αυτη σχεδιαζεται εδω και 5 χρονια με fake accounts γιατι ειχαν προβλεψει απο το 2015 οτι στο 2020 θα ανοιξει αυτο εδω το θρεντ...

Η απλα οι στατιστικες που με περισπουδαστο υφος λες οτι κρατας, ειναι επιλεκτικες, εξαιρουν τα παλια μελη και κατ επεκταση προκειται για μπαρουφες, επιεικως.

Επισης ειναι λογικο να εχεις πολλα νεα account διοτι προφανως γραφτηκαν τωρα που ειδαν το θεμα googlαροντας και ειναι θυματα. Μεταξυ ατομων που αναφερουν επιστροφες υπαρχουν κι αλλοι που πριν λιγες μερες δηλωναν οτι πανε για καταγγελια κλπ. Λες να ηταν βαλτοι κι αυτοι που καλουσαν δημοσια αλλα ατομα να αρχισουν καταγγελιες..; Αν ναι, δεν ξερω πως τα πας με τη στατιστικη, σιγουρα ομως απο φαντασια διαπρεπεις. Απο κοινη νοημοσυνη παλι, χμ.

Για να μην παρεξηγηθω, το οτι πηραν καποιοι τα λεφτα τους πισω, μπορει να μην σημαινει οτι θα τα παρουν ολοι. Αλλο αυτο ομως κι αλλο να αναφερουμε πραγματα που δεν ισχυουν , τυπου οτι οποιος πηρε επιστροφη ειναι μονο σημερινο ακαουντ. Εαν καποιος ψευδεται καταφανως αυτη τη στιγμη, τοτε μαντεψε ποιος ειναι...Το κακο ειναι οτι το κανεις σε στιγμη αγωνιας για αρκετους, που δεν κλεινουν ματι απο τη στενοχωρια και σε χωρο που ο σκοπος του δεν ειναι αυτος...

Ευχομαι κι ελπιζω σε αισιο τελος για ολους και το παθημα αυτο να γινει μαθημα. Μακαρι να συνεχιστουν οι επιστροφες προς ολους και καλα μυαλα ως καταναλωτες...

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aekr21thenew είπε

θελω να δω αν αυριο δεν επιστραφουν τα χρηματα τι θα πουν οι ιδιοκτητες και ο κυρ γιωργης. ευελπιστω απλα η τραπεζα λογο φορτου και των ημερων να αργησε να δειξει τημ κινηση. αλλα εχουν περασει ηδη 4 εργασιμες παμε για 5!

θα συνεχισουν κ αυριο τη κοροιδια μεχρι που καποια στιγμη δεν θα απαντανε. εγω αυτο πιστευω κ μακαρι να βγω λαθος, γιατι χρειαζομαι αμεσα τα λεφτα μου πισω

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, ikorolis είπε

επίσης για την ιστορία αν ήμουν ιδιοκτήτης ή διαχειριστής της παρούσας ιστοσελίδας ή της οποιαδήποτε άλλης και υπήρχε τέτοιο θέμα ή κάποιο από τα προηγούμενα να είσαι σίγουρος ότι θα υπήρχε ένα μήνυμα με συμβουλές όπως κάνουν οι υπεύθυνοι της παρούσας ιστοσελίδας πάνω πάνω τι πρέπει να κάνει κάποιος και κατευθείαν θα κλείδωνε και θα έμενε κλειδωμένο αν δεν υπήρχε απάντηση από την μεριά του καταστήματος (εφόσον θα είχε συμβεί κάποιο λάθος ή απρόβλεπτο γεγονός και δεν ήταν εσκεμμένο) δεν θα άφηνα να γράψουν άπειρες σελίδες και να ανεβάζουν φωτογραφίες με προιόντα - παραστατικά - την ιστορία της ζωής τους - να τσακώνονται αναμεταξύ τους κτλ που έχω παρακολουθήσει τόσα χρόνια τώρα σε διάφορες ελληνικές ιστοσελίδες.

Εγώ πάντως άμα ήμουν στη θέση σου δεν θα άφηνα καν να υπάρξει το θέμα για να μην δυσαρεστήσω τους φίλους μου. Βλέπε pm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παθων και γω οτι εχουν πει στους υπολοιπους εχουν πει και σε μενα. Εμενα η παραγγελια ειναι απο 30/03 (λαπτοπ 620). Υποτιθεται τα λεφτα εχουν σταλει απο Παρασκευη 08/05 αλλα ακομα τιποτα. Το αποδεικτικο επιστροφης χρηματων αποδεικνυει οτι εγω εκανα αγορα 620€ και οχι οτι μου επιστρεφονται αυτα τα χρηματα - μαλιστα σε μορφη word (οτι να ναι). αυριο θα κανω και γω αμφισβητηση της συναλλαγης οπως και καταγγελια στο τμημα. Ελπιζω ολα να πανε καλα και να επιστραφουν καποια στιγμη τα χρηματα. Η αγορα εγινε μεσω χρεωστικης καρτας που απο οσο διαβασα παραπανω ειναι "ενθαρρυντικο".

Επεξ/σία από akridas47
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε μένα γύρισε τα λεφτά ο κυρ Γιώργος μέθοδος τραπεζικής κατάθεσης στις 6 το απόγευμα.μετα απ' 5 e mail και τηλέφωνα της κοπέλας μου που είναι δικηγόρος και πλήρωσε απ' εμπορικό λογαριασμό τον πήρα ήμουν στη δουλειά του λέω τι γίνεται έχω κάνει τραπεζική κατάθεση και Μ λέει δώσε Μ αριθμό παραγγελίας , του δίνω και μου λέει κιόλας μα καλά κύριε μου 9 το βράδυ όλα αυτά πότε κοιταξατε το λογαριασμό σας , του λέω το μεσημέρι τα λεφτά μου πε έχουν μπει.παιρνω την κοπέλα Μ τηλ της λέω κάνε login στην Πειραιώς ν δεις και όντως τα λεφτά είχαν γυρίσει.του είπα ότι με την πάρτυ σας έγινε ντόρος για απάτη και τι είναι όλα αυτά για πολλοστή φορά και το μόνο π είπε είναι ότι θα δείτε όλοι ότι θα επιστραφούν τα λεφτά και ότι δεν είμαστε απατεώνες και ότι δεν τον νοιάζει τον συγκεκριμένο κύριο το τι γράφεται σε σελίδες κτλ.απο μένα αυτή ήταν η εμπειρία μου και το άγχος μου όλες αυτές τις ημέρες εύχομαι να πάρετε όλοι τα λεφτά σας πίσω.επαναλαμβανω μέθοδος πληρωμής τραπεζική κατάθεση σε τρίτο και όχι κάρτα.και Εκλασα μέντες ότι δε θα τα δω ποτέ.

Επεξ/σία από panteraGGR
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, panteraGGR είπε

Σε μένα γύρισε τα λεφτά ο κυρ Γιώργος μέθοδος τραπεζικής κατάθεσης στις 6 το απόγευμα.μετα απ' 5 e mail και τηλέφωνα της κοπέλας μου που είναι δικηγόρος και πλήρωσε απ' εμπορικό λογαριασμό τον πήρα ήμουν στη δουλειά του λέω τι γίνεται έχω κάνει τραπεζική κατάθεση και Μ λέει δώσε Μ αριθμό παραγγελίας , του δίνω και μου λέει κιόλας μα καλά κύριε μου 9 το βράδυ όλα αυτά πότε κοιταξατε το λογαριασμό σας , του λέω το μεσημέρι τα λεφτά μου πε έχουν μπει.παιρνω την κοπέλα Μ τηλ της λέω κάνε login στην Πειραιώς ν δεις και όντως τα λεφτά είχαν γυρίσει.του είπα ότι με την πάρτυ σας έγινε ντόρος για απάτη και τι είναι όλα αυτά για πολλοστή φορά και το μόνο π είπε είναι ότι θα δείτε όλοι ότι θα επιστραφούν τα λεφτά και ότι δεν είμαστε απατεώνες και ότι δεν τον νοιάζει τον συγκεκριμένο κύριο το τι γράφεται σε σελίδες κτλ.απο μένα αυτή ήταν η εμπειρία μου και το άγχος μου όλες αυτές τις ημέρες εύχομαι να πάρετε όλοι τα λεφτά σας πίσω.επαναλαμβανω μέθοδος πληρωμής τραπεζική κατάθεση σε τρίτο και όχι κάρτα.και Εκλασα μέντες ότι δε θα τα δω ποτέ.

παλι καλα που τα πηρες, να δω κ εμεις οι υπολοιποι που πληρωσαμε με καρτα ποτε θα δουμε τα λεφτα μας. αλλα μου κανει εντυπωση που τα εβαλε ετσι απλα ενω ολοι τα περιμενουμε. του ειπε κατι ιδιαιτερο η κοπελα σου που ειναι δικηγορος και φοβηθηκε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η κοπέλα μου χειρίστηκε τα e mail εγώ το έτρεχα περισσότερο και τσαντιζονταν κιόλας με τ δίκιο της π μου χε γίνει έμμονη ιδέα του στυλ κάναμε ότι μπορούμε απλα περίμενε ν περάσουν οι μερες.για να σε κατατόπια κ σένα κ άλλους παραγγείλαμε λάπτοπ μαζί 16/04 πριν δύο βδομάδες αν θυμάμαι κλ έσκασε το μπαμ.προχτες κιολας Τετάρτη στείλαμε 4 απανωτά μέιλ μέσω προώθησης αλλά εμπλουτισμένα με διαφυγή κτ της νομικης οδού κτλ όπου ζητούσαμε τα χρήματα πίσω.χτες με πήρε από τη δουλειά η κοπέλα Μ πε ορίστε Μ στείλαμε το ακυρωτικό π στείλαμε σε όλους.δεν καθησυχάστηκα διότι στο πρώτο μέιλ δεν πήρα ποτέ απάντηση παρά μόνο στο 5ο.ταραξα αυτό το Γιώργο στα τηλ Μ πε για σειρές προταιρεοτητας στις ακυρώσεις και 6 το απόγευμα τις Πέμπτης μπήκαν τα λεφτά πίσω από κατάθεση (να μη μας τα χρωστάω) στον εμπορικό της κοπελιάς μου.

Επεξ/σία από panteraGGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα.την εχω πατησει και εγω.εχω λαβει αυτο το περιφημο μειλ με την επιστροφη χρηματων που ποτε δεν εγινε.ποιος ειναι αυτος ο κ.γιωργος? Εχετε τηλ του?

2 ώρες πριν, panteraGGR είπε

Η κοπέλα μου χειρίστηκε τα e mail εγώ το έτρεχα περισσότερο και τσαντιζονταν κιόλας με τ δίκιο της π μου χε γίνει έμμονη ιδέα του στυλ κάναμε ότι μπορούμε απλα περίμενε ν περάσουν οι μερες.για να σε κατατόπια κ σένα κ άλλους παραγγείλαμε λάπτοπ μαζί 16/04 πριν δύο βδομάδες αν θυμάμαι κλ έσκασε το μπαμ.προχτες κιολας Τετάρτη στείλαμε 4 απανωτά μέιλ μέσω προώθησης αλλά εμπλουτισμένα με διαφυγή κτ της νομικης οδού κτλ όπου ζητούσαμε τα χρήματα πίσω.χτες με πήρε από τη δουλειά η κοπέλα Μ πε ορίστε Μ στείλαμε το ακυρωτικό π στείλαμε σε όλους.δεν καθησυχάστηκα διότι στο πρώτο μέιλ δεν πήρα ποτέ απάντηση παρά μόνο στο 5ο.ταραξα αυτό το Γιώργο στα τηλ Μ πε για σειρές προταιρεοτητας στις ακυρώσεις και 6 το απόγευμα τις Πέμπτης μπήκαν τα λεφτά πίσω από κατάθεση (να μη μας τα χρωστάω) στον εμπορικό της κοπελιάς μου.

Συγνωμη φιλε μου.πως μπορω να παρω και εγω τα λεφτα μου πισω? Τους εχω στειλει αποιρα μειλ.ποιος ειναι αυτος ο γιωργος??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Pinelopilag είπε

αρα δεν υπαρχει τροπος να τους βρουμε

σου εδωσε ονοματεπωνυμο ο κυριος Γιωργος?

συγνωμη αλλα εγω δεν τα πιστευω αυτα. κανενας μας απο εδω παντως λεφτα δεν ειδε

Ονοματεπώνυμο μπορείς να βρεις από το μητρώο εμπόρων υποθέτω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβγαλε κανενας ακρη που πηρε τηλ αυτον τον κυριο? Και εγω θα ηθελα να συμμετεχω στην ομαδικη για οποιαδηποτε κινηση κανουμε εναντιον τους

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εχει γίνει συσταση να μην δημοσιεύετε προσωπικα στοιχεία και τηλεφωνα, επισης να μην κρίνετε τα μελη με βαση την ημερομηνία εγγραφής τους.

Δυστυχώς επιμενετε σε αυτο. Ελπιζω να βγάλετε ακρη, υπενθυμίζω ότι υπάρχει ο Συνήγορος του Καταναλωτή για οσους εχουν προβλημα με τις παραγγελιες τους.

 

  • Like 6
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...