Προς το περιεχόμενο

Ρομποτική Σκούπα mi robot vacuum mop pro


Kostasm45

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, manakara13 είπε

Σε ευχαριστω πολυ εννοειται βοηθησες,απο οτι φαινεται οταν ξεμεινε απο μπαταρια και μ εβγαλε ενδειξη οτι πρεπει να φορτισει πατησα εγω στην εφαρμογη να γυρισει και ετσι ξεκινησε μετα απο την αρχη,συν οτι το ειχα στο τουρμπο και οντως τελειωσε πιο γρηγορα.μια ακομη ερωτηση σε παρακαλω.μπορω να κατεβασω την εφαρμογη και στοκινητο της γυναικας μ;γιατι το προσπαθησα αλλα μετα χανει τη συνδεση σε μενα.επισης διαβασα πως ειναι καληυτερα να εχεις χωρα region chinese ..ισχυει;σε ευχαριστω

Χρησιμοποίησε το share device στο app. Θα κατεβάσει το app η γυναίκα σου και στην συνέχεια κάνοντας share θα μπορείς να της δώσεις τον έλεγχο της σκούπας . Αν η σκούπα είναι global έκδοση , region θα δώσεις Ελλάδα . Αν είναι η κινεζική version αναγκαστικά θα δώσεις region Κίνα .

Οι κινέζικοι servers είναι πιο αργοί σε σχέση με τους ευρωπαϊκούς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 828
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, manakara13 είπε

Σε ευχαριστω πολυ εννοειται βοηθησες,απο οτι φαινεται οταν ξεμεινε απο μπαταρια και μ εβγαλε ενδειξη οτι πρεπει να φορτισει πατησα εγω στην εφαρμογη να γυρισει και ετσι ξεκινησε μετα απο την αρχη,συν οτι το ειχα στο τουρμπο και οντως τελειωσε πιο γρηγορα.μια ακομη ερωτηση σε παρακαλω.μπορω να κατεβασω την εφαρμογη και στοκινητο της γυναικας μ;γιατι το προσπαθησα αλλα μετα χανει τη συνδεση σε μενα.επισης διαβασα πως ειναι καληυτερα να εχεις χωρα region chinese ..ισχυει;σε ευχαριστω

Για να μην χάνει την σύνδεση σε εσένα πρέπει στης γυναίκας σου το κινητό να κάνεις καινούριο λογαριασμό στο mi home και μετά να κάνεις share.

Επεξ/σία από greekn1c
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, manosfp είπε

Η roborock νομίζω τα κάνει αυτά. Μόλις πέσει στο τρακοσαρι ίσως κάνω την υπέρβαση. 

Περίμενε γιατί βγαίνουν super duper νέα μοντέλα με κάδο περισυλλογής σκουπιδιών . Έχει κυκλοφορήσει ήδη η xiaomi την dreame 9 η viomi και η ozmo , φαντάζομαι οσονούπω και η roborock .

Επεξ/σία από Kostasm45
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει παραγγείλει κανεις ρε παιδιά ανταλλακτικά(πανακια κ.α.) απο banggood η καποιο αλλο κινέζικο γιατι βλέπω πως υπαρχουν και ελλαδα αλλα σε πιο ακριβα.παιζει να ναι μουφα απο κινα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, manakara13 είπε

Σε ευχαριστω πολυ εννοειται βοηθησες,απο οτι φαινεται οταν ξεμεινε απο μπαταρια και μ εβγαλε ενδειξη οτι πρεπει να φορτισει πατησα εγω στην εφαρμογη να γυρισει και ετσι ξεκινησε μετα απο την αρχη,συν οτι το ειχα στο τουρμπο και οντως τελειωσε πιο γρηγορα.μια ακομη ερωτηση σε παρακαλω.μπορω να κατεβασω την εφαρμογη και στοκινητο της γυναικας μ;γιατι το προσπαθησα αλλα μετα χανει τη συνδεση σε μενα.επισης διαβασα πως ειναι καληυτερα να εχεις χωρα region chinese ..ισχυει;σε ευχαριστω

Όχι. μην το βάλεις chinese γιατί έχει πολλά κολληματάκια. Αν το βάλεις βέβαια σε chinese θα μιλάει στην αρχή κινέζικα...μετά θα στρώσει, και θα πάρεις και update πιθανόν. Αλλά σε φίλου έκανε αρκετα κολλήματα και το ξαναγύρισε. Εγω το έχω βάλει στης γυναίκας μου με τους δικούς μου κωδικούς και δουλεύει άψογα. Μπορείς όμως να κατεβάσεις το app στης γυναίκας σου, να κάνεις εγγραφή με άλλους κωδικούς, και απο το μενου στο δικό σου να την κάνεις τη σκούπα share device.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, mikemarios είπε

Είναι της xiaomi? 

Ανήκει στο "οικοσύστημα" της xiaomi δεν την φτιάχνει η xiaomi όπως πολλά άλλα προϊόντα που έχουν την στάμπα της .

1 ώρα πριν, manakara13 είπε

Εχει παραγγείλει κανεις ρε παιδιά ανταλλακτικά(πανακια κ.α.) απο banggood η καποιο αλλο κινέζικο γιατι βλέπω πως υπαρχουν και ελλαδα αλλα σε πιο ακριβα.παιζει να ναι μουφα απο κινα;

Ανταλλακτικά original στο Bangood όσο κι αν έχω ψάξει δεν έχω βρει , μόνο ιμιτασιόν . Original μόνο από ali και μην φανταστείς ότι έχουν τεράστια διαφορά από Ελλάδα . Πανάκια έχω πάρει από ali, ιμιτασιόν και βγήκαν super , φίλτρα μόνο original είτε από Κίνα είτε από Ελλάδα .

 

Επεξ/σία από Kostasm45
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά,

πρώτο post κι από μένα.

Έχω την σκούπα εδώ και 2μιση μήνες περίπου. Γενικώς είμαι ευχαριστημένος, καθαρίζει "αυτά που βλέπει η πεθερά" που λέμε 😁 Στις απλές επιφάνειες (ξύλινα πατώματα, πλακάκια) καθαρίζει πολύ καλά βέβαια, στο χαλί η απόδοση είναι απλώς ΟΚ (πχ οι τρίχες από τον γάτο μας δεν φεύγουν), αλλά δεν παραπονιέμαι.

Ήθελα να ρωτήσω, έχει καταφέρει κανείς να λύσει το θέμα με τους cliff sensors? Το χαλί μας είναι ιδανικό γι αυτό το πρόβλημα (έχει κάποιες μαύρες επιφάνειες και στην αρχή απορούσα γιατι τις αποφεύγει, μέχρι που διάβασα τι παίζει με αυτό το θέμα).

Έχω βάλει στους σενσορες κομμάτια από σκληρό χαρτί τα οποία έχω κολλήσει με ταινία, αλλά μπαίνουν σκόνες και χνουδάκια κάτω από ταινία και ξεκολλάει, με αποτέλεσμα να φεύγουν συχνά από τη θέση τους.

Έχει κάνει κάποιος κάτι πιο αποτελεσματικό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υστερα απο καποιους μηνες απο τα ποστ μου εδω τελικα αγορασαμε και εμεις την εν λογω σκουπα. Μεχρι στιγμης αρκετα ευχαριστημενοι, η σκουπα σκουπιζει αρκετα καλα ακομα κ πανω στα χαλια αφου δεν ειναι πολυ μαλλιαρα, μαλιστα χτες που μαζεψαμε το χριστουγεννιατικο δεντρο ημουν περιεργος να δω τι θα κανει και αν εξαιρεσουμε καποια πρασινα που μαζεψα εγω με το χερι σε λιγοτερο απο 1 λέπτο τα καταγερε περιφημα.

Ειχα καποια θεματα με το κρεββατι γτ απο την μια που δεν ειχε χαλι χωραγε ναμπει ενω απο την αλλη που ειχε χαλι εβρισκε και κολλαγε και το ελυσα με virtual wall.

Τωρα σε αυτα που με προβληματιζουν, οκ ο καθος τον αδειαζεις μετα απο 1-2 περασματα σε ολο το σπιτι, το βουρτσακι απο κατω που γυρναει το πορτοκαλι εκει που ρουφαει θελει και αυτο καθαρισμα και ουσιαστικα εκει ειναι το παιδεμα καθως μαζευει τριχες τις οποιες δεν ρουφαει και απλα μπλεκονται εκει, θελει ψαλιδι για να καθαριστει με σκετο το χερι δεν γινεται, συμβαινει σε ολους αυτο?

Επισης ποια φιλτρα θελουν αλλαγη? μεσα στον καδο εννοειται? και γενικα τι να προσεξω για την σωστη χρηση της?

Α και κατι ακομα την εχω συνεχεια σε τουρμπο mode και βγαζει περιπου 1 ωρα σκουπισματος. καλα ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, murcielago580 είπε

Τωρα σε αυτα που με προβληματιζουν, οκ ο καθος τον αδειαζεις μετα απο 1-2 περασματα σε ολο το σπιτι, το βουρτσακι απο κατω που γυρναει το πορτοκαλι εκει που ρουφαει θελει και αυτο καθαρισμα και ουσιαστικα εκει ειναι το παιδεμα καθως μαζευει τριχες τις οποιες δεν ρουφαει και απλα μπλεκονται εκει, θελει ψαλιδι για να καθαριστει με σκετο το χερι δεν γινεται, συμβαινει σε ολους αυτο?

Το βουρτσάκι καθαρισμού που δίνουν με τη σκούπα (το βλέπεις μόλις σηκώσεις το καπάκι) έχει στην άκρη ένα γάντζο για αυτή ακριβώς τη δουλειά.

brush.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Theo X είπε

Το βουρτσάκι καθαρισμού που δίνουν με τη σκούπα (το βλέπεις μόλις σηκώσεις το καπάκι) έχει στην άκρη ένα γάντζο για αυτή ακριβώς τη δουλειά.

brush.jpg

Α εγω τις εκοβα με το ψαλιδι....ευχαριστω.και το βουρτσακι απο την αλλη μερια? για να καθαριζεις το φιλτρο μεσα στον καδο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, murcielago580 είπε

Α εγω τις εκοβα με το ψαλιδι....ευχαριστω.και το βουρτσακι απο την αλλη μερια? για να καθαριζεις το φιλτρο μεσα στον καδο?

Ναι για καθαρισμό του κάδου γενικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το ειδα μεσα στον καδο που εχει καποιες φωτογραφιες με επεξηγηση...χαζομαρα μου

Κατι ακομα, μερικες φορες οχι παντα, οταν της λεω να παει σε ενα τυχαιο απο τα δωματια του σπιτιου που εχει και στον χαρτη της να καθαρισει μπερδευεται και ουσιαστικα αρχιζει να σκουπιζει απο την αρχη και φαινεται σαν να φτιαχνει νεο χαρτη. Γιατι το κανει αυτο? ειναι προβλημα η απλα να την βαζω απο την αρχη? μετα απο 1-2 φορες ξεμπερδυεται και βρισκει τον δρομο της... Οταν την βαζω να σκουπισει ολο το σπιτι(ολο τον χαρτη) δεν εχει καποιο θεμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...