Προς το περιεχόμενο

efood - TIP για διανομέα


MakeGreeceSexyAgain

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 ώρες πριν, ikaruga24 είπε

Σε οποιαδήποτε άμεση προσωπική υπηρεσία (κουρείο, ταξί κτλ) που έχουν σχέση με την διασκέδαση ή αυξημένη προσωπική απαίτηση ή αυξημένο κίνδυνο καλό είναι να δίνεται κάποιο φιλοδώρημα.

Στο γιατρό που θα σου κάνει επέμβαση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 226
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Εννοείται γιατί εκεί δε σε παίρνει για τσιγκουνιές και από τον άγιο πετρο δε μπορείς να στείλεις tip  

2 λεπτά πριν, obby είπε

Στο γιατρό που θα σου κάνει επέμβαση;

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Χμμ εγώ δίνω με το κλασσικό τρόπο στο διανομέα στο χέρι . Σπάσιμο ίσως αλλά είναι χαρούμενος οτι παίρνει το tip σίγουρα 

Εάν παραγγέλνεις 2-3 φορές την ημέρα (καφέδες και τα συναφή) για γραφείο, όσα ψιλά και να έχεις δεν αρκούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ikaruga24 είπε

Για επάγγελμα μιλάμε, όχι για λειτούργημα. 

Στο λειτούργημα να μη φερόμαστε ανθρώπινα, μόνο στο επάγγελμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, obby είπε

Στο γιατρό που θα σου κάνει επέμβαση;

οοοοχι, εκει ειναι λειτουργημα / ειναι ευκολη δουλεια γιατι δεν οδηγας παπι απλα διαβαζεις ολη σου ζωη / δεν κινδυνευεις διοτι υπαρχουν μονο κακα αυτοκινητα και οχι μεταδοτικες ασθενειες 🤣

περα απ τη πλακα, σε τετοια επαγγελματα δε δινω λογο ιδεολογιας (δε μ καθεται καλα) και δε μ ζητανε και ποτε τιποτα ευτυχως (ευτυχως γι αυτους δηλαδη, λυπαμε το πρωτο δημοσιο "γιατρο" που θα κανει τ αστειο να μου ζητησει φακελακι). παρα πολλοι ομως, κυριως μεγαλης ηλικιας, δινουν.

τεσπα, οπως ειπα στην αρχη ο καθενας δινει οτι θελει οπου θελει, το κακο ξεκιναει οταν το εχουμε ως δεδομενο μια καλη χειρονομια και αρχιζουν τα παρατραγουδα με σκεψεις οπως "δε μου εδωσε φιλοδορημα την επομενη φορα θα εχει χειροτερη εξυπηρετηση" λες και δε πληρωνεσαι για την Χ εργασια

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, obby είπε

Στο γιατρό που θα σου κάνει επέμβαση;

 

3 λεπτά πριν, ikaruga24 είπε

Για επάγγελμα μιλάμε, όχι για λειτούργημα. 

Που τώρα δλδ οι γιατροοί δεν παίρνουν "tip" ας πούμε? :D  Να παρακαλάμε όλοι άμα χρειαστεί για κάτι σοβαρό να πέσουμε σε καλούς που τουλάχιστον δεν θα το ζητήσουν επιτακτικά και θα το προσφέρουμε εμείς εθελοντικά!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, rizla7 είπε

Οπότε η λύση για όλα τα στραβά στον κλάδο, είναι το φιλοδώρημα στο διανομέα. Αυτή είναι η λύση.

Οχι να αλλάξει η κατάσταση.. Σα να λέμε...δε πειράζει που κακοπληρώνεσαι, δουλεύεις μαύρα, χρησιμοποιείς δικό σου όχημα με δικά σου έξοδα και παίζεις το κεφάλι σου  στο δρόμο..πάρε 1 ευρώ και συνέχισε έτσι. Όλα καλά πλέον.

Ο εργοδότης σου μπορεί να συνεχίσει όλα τα παραπάνω.

Λύση είναι να εφαρμοστεί ο νόμος. Δεν υπάρχει όμως νόμος στην Ελλάδα ή βασικά υπάρχει όπου τους συμφέρει. Γι'αυτό έχουν ανοίξει βτοσα καφέ και σουβλατζίδικα. Βάση νόμου ο εργοδότης υποχρεούται να δίνει το 10% του μισθού αν δεν παρέχει μηχανάκι για συντήρηση δικύκλου. Επίσης είναι υποχρεωμένος να παρέχει προστασία κράνος μπουφάν  γιλέκο κτλπ. Ξέρεις που είναι αυτός ο νόμος; Στον κάδο στον απορριμμάτων. Εδώ δώρα δεν δίνουν, υπερωρίες,αργιατικα κτλπ το έξτρα θα δώσουν;

Το ντελιβερη το κάνεις γιατί είσαι σε δύσκολη κατάσταση και όχι καριέρα. 1-2 χρόνια και έφυγες αλλιώς θα βρεθείς ξάπλα,δεν θα βγεις ποτέ στη σύνταξη με τα 2-3 ένσημα που δίνουν αλλά ούτε θα γίνεις πλούσιος.

 

Επειδή λοιπόν έχεις εσύ τα @@ να αλλάξεις την κατάσταση πάνε άλλαξε την. Έως τότε θα βλέπεις είτε περαστικούς Έλληνες που βρίσκονται σε ανάγκη είτε Πακιστανούς που την έχουν ως μόνιμη εργασία γιατί δεν μιλάνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, obby είπε

Στο γιατρό που θα σου κάνει επέμβαση;

Σε δημόσιο νοσοκομείο έκανα επέμβαση 2 φορές. Ο γιατρός δε ζήτησε τίποτα. Δεν είδα όμως ούτε έναν χειρουργημένο που να μη του έδωσε ένα φακελάκι! Του δώσαμε ΟΛΟΙ! Εφόσον δεν είναι και ιδιώτης νιώθεις υποχρέωση όταν είναι σωστός απέναντί σου!

 

Υ.Γ. Και ότι συνεχίζετε να πετάτε εξυπνάδες του στυλ "ναι αλλά στο τάδε επάγγελμα δίνετε τιπς;", μετά από τόσες σελίδες, δεν αλλάζει τίποτα. Τσιγκούνηδες παραμένετε.

 

Αχ μου θυμίσατε εκείνο το επικό θέμα που συζητιόταν γιατί δε δίνουν μερικοί λεφτά σε παιδάκια στα κάλαντα! Σατανάδες! 😂

Επεξ/σία από afragorn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, logistoulis είπε

να στο πω διαφορετικά, οποιαδήποτε δουλειά μπορείς να την αφήσεις πίσω σου μόλις σχολάσεις και να την ξεχάσεις μέχρι την επομένη είναι πιο καλή από κάποια άλλη που σε απασχολεί όλη μέρα , από την άποψη της υγείας τουλάχιστον 

Πολύς κόσμος δεν μπορεί να καταλάβει πόσο ΠΟΛΥ ισχύει αυτό που είπες... 

Σίγουρα δεν είναι αξιοπρέπεια να μην έχεις 10€ να πας ένα καφέ με φίλους, αλλά απ'την άλλη το να έχεις συνεχώς σκοτούρες στο κεφάλι πρωϊ βράδυ και ενώ έχεις αυτά τα 10€ για ένα καφέ να πηγαίνεις και να μην ηρεμείς, εξίσου και αυτό δεν είναι αξιοπρεπείς τρόπος ζωής. 

Δική μου γνώμη, όντας ακριβώς σε αυτήν την κατηγορία με εισόδημα πάνω απ'το μέσο όρο μεν, αλλά σκοτούρες και άγχη που δεν με αφήνουν ούτε ένα καφέ στην παραλία να απολαύσω ώρες ώρες. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, stef157 είπε

1) To delivery στην Ελλαδα ειναι απο τα πιο κακοπληρωμενα επαγγελματα. | Μέγα ψέμα. Πληρώνονται πολύ καλύτερα από πολλά επαγγελματα πτυχίου και ειδικά αν βάλεις και τα tips. Αστο δεν πιάνει


2) To delivery δεν εχει δωρα, ενσημα, αδειες,νυχτερινα,bonus, υπερωριες κτλπ. | Πολλά επαγγελματα πλέον δεν έχουν δώρα, νυχτερινά(?), bonus(?), υπερωρίες (τι είναι αυτό;). Όσο για τα ένσημα μια χαρά κολλάνε. Τώρα αν εσύ επέλεξες να πάς σε εργοδότη που το ήξερες από την αρχή ότι είναι έτσι είναι δικό σου φταίξιμο, όχι του πελάτη που πληρώνει την υπηρεσία που του παρέχει το κατάστημα.

3) Πας για 5 ωρες εργασιας και αυτες μπορει να γινουν 3ης μπορει να γινουν και 12. Αναλογα τα κεφια του εργοδότη σου. | Όπως πάω και εγώ για 8 ώρες εργασίας και μπορούν να γίνουν και 10 ώρες χωρίς υπερωρίες. Σταμάτα την κλάψα ή άλλαξε δουλειά.


4) Το να γινεις deliverας συνεπαγεται πως βαζεις παπι/σκουτερ δικο σου (περιουσια σου) για να παιρνεις 3ης και 60 αμα κοπανας 100χλμ-150χλμ την ημερα υπολογισε ποτε θα τα φτυσει το εργαλειο σου και ποτε θα πρεπει να βαλεις αλλα 1800-3000€ για να παρεις το επομενο παπι/σκουτερ ωστε να συνεχισεις να εργαζεσαι. | Δεν βάζουν όλοι οι πακετάδες τα δικά τους μηχανάκια. Αν το κάνεις εσύ, είναι δικό σου θέμα. Το ήξερες πριν πιάσεις την δουλειά. Δεν είναι πρόβλημα του τελικού πελάτη. Βρες τα με τον εργοδότη σου.


5) Λειτουργικα εξοδα. Βενζινες,λαδια,τακακια,κρανος,μπουφαν,τσαντακια μεσης ολα ειναι αναλώσιμα και περα απο τη βενζινη που εισαι καθε ημερα με το χερι στη τσεπη ολα τα αλλα εισαι αναγκασμενος να τα αλλαζεις συχνα γιατι χαλανε απο τη χρηση. |


6) Στην Ελλαδα κανεις δεν θελει να πληρωσει το delivery. Ουτε ο εργοδοτης γιατι θελει το μεγιστο κερδος απο το καφε,σουβλακι του, αλλα ουτε ο πελατης που κοιταει μεσω σκρουτζ ή efood να βρει το πιο φθηνο καφε ή σουβλακι και ας ειναι 6 χιλιομετρα μακρια του. Σε αυτο ομως θα τα αλλαξει ολα η wolt σε κανενα χρονο που θα εχει πιασει για τα καλα. Θα ξεχασετε το τζαμπα delivery μερικοι. | Από το efood δεν ψάχνεις το φθηνότερο φαγητό. Ψάχνεις το καλύτερο στην καλύτερη τιμή ή κάτι καινούριο που δεν ξέρεις αλλιώς να το βρεις ή δεν έχεις δει ποτέ φυλλάδιο του συγκεκριμένου μαγαζιού. Για αυτό υπάρχουν οι αξιολογήσεις. Το efood δεν βγάζει τα καταστήματα ανα αύξουσα σειρά τιμής. Δεν είναι skroutz. Σταμάτα να λες ότι να ναι. Και ναι αν είναι να κάνω 6 χλμ. να πάω να πάρω φαγητό, προτιμώ να μου το φέρεις εσύ, μιας και μου είναι ευκολία να το κάνω από το κινητό χωρίς να χρειάζεται να κινηθώ. Το πιθανότερο έιναι και εσύ ο ίδιο να παραγγέλνεις πολλές φορές από το efood.  Το efood άνοιξε σε πολλούς δουλειές γιατί επεκτάθηκαν σε περισσότερο κόσμο, εύκολα και γρήγορα χωρίς μοίρασμα φυλλαδίων κτλ.


7) Στα 2,5μιση χρονια που δουλεψα δυο συναλελφοι μου φυγανε για παραγγελια και δεν γυρισαν ποτε. Ξερεις τι σημαινει αυτο; Για να φας εσυ ή να πιεις το καφε σου ο διανομεας φλερταρει με τον χαρο, ο διανομεας συνεχισε να σου φαιρνει φαγητο και καφε οταν εσυ ησουν στην καραντινα σου, ο διανομεας ειναι εκει μεσα σε παγετους,καυσωνες,βροχη για να σε εξυπηρετησει οχι ο καταστηματαρχης που του τα σκας, που δεν σου κοβει ποτε αποδειξη, που σου βαζει οτι σαπιλα πιθανον να εχει περισεψει απο χτες για να φας εσυ και να βγαλει το 2000λιαρο της ημερας. Δεν ειδα ποτε κανενα σερβιτορο να πεθαινει πηγαινοντας ενα ποτηρι νερο στα 7 χρονια που εχω ως σερβιτορος, αντιθετως ειδα δυο ψυχες να σβηνουνε στα 2,5χρονια ως διανομεας. Ομως στον σερβιτορο θα αφησεις για να μη φανεις τσιφουτης στη κοπελα ή στους φιλους σου. | Ένα δάκρυ κύλισε. Από εδώ και πέρα θα αφήνουμε tips και στους αστυνομικούς, πυροσβέστες, γιατρούς, νοσοκόμους, ΕΚΑΒ που κινδυνεύουν την ζωή τους για να σώσουν εμάς. Έχω δει πως οδηγάνε οι ντελιβεράδες χωρίς κράνοι. Άσε την κλάψα. Να μάθετε πρώτα ΚΟΚ. Αν σας πιέζει να τρέχετε ο εργοδότης, να αλλάξετε είτε επάγγελμα είτε εργοδότη. Δεν φταίει ο τελικός πελάτης.


8 ) Παμε παλι λιγο στα λειτουργικα εξοδα. Εχεις εσυ 2000€ εξοδα το ετος για τη δουλεια σου; Δεν εχεις. Ο ντελιβερας τα εχει και διχως να υπολογιζουμε ζημιες σε μηχανακι,εξοπλισμο αναβατη,καρτες για τηλ ή και ακομα και το ιδιο το τηλ που ή θα τα παιξει απο τη βροχη ή απο καποια πτωση. Οποτε πες μου λιγο ποσο στα @@ σου πρεπει να εισαι να κανεις παραγγελια και να μη δινεις ουτε το πανε ελα για τη βενζινη  στο παιδι που σου φαιρνει τη παραγγελια σου σε γλιτωνει απο το χασιμο χρονου πανε/ελα στο μαγαζι, σε γλιτωνει απο βενζινες που θα εκαιγες ή ακομα και απο τροχαιο; Ποσο το κοστολογεις ολο αυτο; 0€? Το ευχαριστω πολυ που μπορει και να λες απλα δεν αρκει. | Ναι έχουμε "λειτουργικά" έξοδα. Λέγονται βενζίνη, φθορές αυτοκινητόυ που θα πάμε στην δουλειά μας  και μπορεί να κάνουμε μια ώρα λόγο κίνησης, μπορεί να τρακάρουμε και όλα αυτά που μπορούν να συμβούν και σε εσένα. Εμένα θα μου δώσει κάποιος λεφτά για βενζίνη? Όχι. Θα περάσω μετά από το σπίτι σου να μου δώσεις tips. Γιατί η δουλειά που κάνω εγώ, δίνει έμμεσα λεφτά στον εργοδότη σου και μετά σε σένα.


9) Κανεις δεν σου ειπε να μην αφησεις τιπς στα παραπανω που λες. Εδω σε μηχανικο εχω αφησει,σε κουριερ εχω αφησει, ακομα και σε περιπτερα. Αλλα αμα εισαι παρτακιας και σταρχιδιστης δεν αφηνεις πουθενα ουτε και σε Που%#Α που σου δινει το κορμι της για ενα κομματι ψωμι. | Εσύ που είσαι άπλας και προφανώς βγάζεις αρκετά λεφτά ως ντελιβεράς, να αφήσεις σε όλες τις υπηρεσίες tips. Οι υπόλοιποι δεν ήμαστε υποχρεωμένοι. Το tips το αφήνει εφόσον σου προσφέρει κάτι το παραπάνω ο εργαζόμενος. Αυτό συνέβαινε με τους σερβιτόρους, groom κτλ. Εσύ σαν ντελιβεράς δεν έκανες το κάτι παραπάνω. Έκανες αυτό ακριβώς για το οποίο πληρώνεσαι. Να φέρεις το φαγητό που πλήρωσα και να μου χαμογελάσεις στην πόρτα όπως κάνουν οι σερβιτόροι και παίρνουν tips. Όταν μου έρχεσαι με τα ξινισμένα μούτρα, την σακούλα σαν γαμώ το στανιο μου, μιλάς αγενέστατα, δεν χαιρετάς, τότε φίλε μου σόρυ αλλά θα πάρεις κάτι άλλο πέρα του tips.

Οπότε όπως ανέφερε ένας άλλος, κοίτα να λύσεις το πρόβλημα του ότι κακοπληρώνεσαι, είναι επικίνδυνο, ένσημα κτλ. με τον εργοδότη σου. Δεν θα πληρώσει τα γαμησιάτικα ο τελικός πελάτης. Ο τελικός πελάτης θα πληρώσει αυτό ακριβώς που παίρνει. Δηλαδή το φαγητό που το κοστολόγησε το αφεντικό σου. Οπότε καταλήγουμε στο ότι ΑΝ θέλουμε αφήνουμε tips. Σταματήστε να μας κοιτάτε με ξινισμένα μούτρα λες και ήμαστε υποχρεωμένοι να σας αφήσουμε, και μάλιστα παραπάνω από 50 λεπτά λες και έχετε ταρίφα.

Στο 2 απλά σταμάτησα να διαβάζω. Πάμε άμα θες μια μέρα σε 10 μαγαζιά να περάσουμε συνέντευξη και να δεις.

Πάμε νέα Φιλαδέλφεια και θα σου δείξω εγώ ποια μαγαζιά δίνουν τα νόμιμα βκαι ποια όχι.

Από την ασφάλεια του καναπέ όλοι ξέρουν τα πάντα. Και αφού είναι από τα πιο καλό πληρωμένα γιατί δεν κάνεις ντελιβερη εσύ; Γιατί όλα τα πακιστανια δουλεύουν ντελιβερη και όχι άλλοι άλλης καταγωγής; Άσε μας ρε συ. Βγάλε κανένα ευρώ από τη τσέπη γιατί ο Έλληνας μπορεί να έχει το σεβας να μη σου κάνει λαλακια στο φαγητό σου ο άλλος που ήρθε από την άλλη άκρη του κόσμου μπορεί και να μη κολλάει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, afragorn είπε

Σε δημόσιο νοσοκομείο έκανα επέμβαση 2 φορές. Ο γιατρός δε ζήτησε τίποτα. Δεν είδα όμως ούτε έναν χειρουργημένο που να μη του έδωσε ένα φακελάκι! Του δώσαμε ΟΛΟΙ! Εφόσον δεν είναι και ιδιώτης νιώθεις υποχρέωση όταν είναι σωστός απέναντί σου!

Υ.Γ. Και ότι συνεχίζετε να πετάτε εξυπνάδες του στυλ "ναι αλλά στο τάδε επάγγελμα δίνετε τιπς;", μετά από τόσες σελίδες, δεν αλλάζει τίποτα. Τσιγκούνηδες παραμένετε.

καλες ειναι αποψεις, αλλα πρεπει να μπορεις να τις υποστηριξεις. πως μπορεις να χαρακτηριζεις καποιους επειδη δε κανουν κατι προαιρετικο? αν ηταν αναγκαστικο θα χρεωνοταν (οπως τα δωρα που χε αναφερει καποιος). απ τη στιγμη που το αφηνεις στη καλη διαθεση / οικονομικη κατασταση / ιδεολογια του καθενος αν και τι θα αφησει παραπανω δεν μπορεις να εχεις απαιτησεις και να τον χαρακτηριζεις απλα επειδη δε συμφωνει με τη δικη σου αποψη

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, afragorn είπε

Χαχαχαχαχα δίνεις εσύ μήπως; Το 50λεπτο του ντιλιβερά το δίνεις εκεί; Ή απλά πετάς την εξυπνάδα σου για να πεις κάτι και να το παίξεις διαφορετικός; Το παραπάνω μήνυμα που έγραψες στο παιδί ήταν εντελώς εριστικό. Τα "εσύ" και τα "δουλειά σου είναι", τα επανέλαβες τόσες φορές λες και ο άλλος είναι το δουλάκι σου, επειδή κάνει αυτή τη δουλειά. Άραξε λίγο! Αυτά που έγραψε το παιδί είναι υπαρκτά προβλήματα του κλάδου που παραμένουν άλυτα δεκαετίες. Δε θα τα αλλάξει μόνος του. Μέχρι να λυθούν ή βοήθα τον ή μη μιλάς με τέτοιο τρόπο. Για τη μπάκα σου δουλεύει.

Για να σου λύσω πάντως την απορία, ναι δίνω ότι μπορώ και όταν μπορώ (κανένα ψιλό, ρούχα κ.λπ.) Γιατί αν και δε μου τρέχουν από τις τσέπες, συνειδητοποιώ πως κάποιοι είναι σε χειρότερη μοίρα και εγώ είμαι απλά τυχερός που δεν είναι αντίστροφοι οι ρόλοι. Και το να γίνω ντιλιβεράς, ναι δυστυχώς, είναι χειρότερο από το γραφειάκι ή το μαγαζί μου που κάθομαι με τη θέρμανση και το κλιματιστικό μου. Το κάνει κάποιος από ανάγκη ξεκάθαρα. Δεν έκανε κανείς καριέρα εκεί. Και κάθε φορά που βλέπω έναν 50αρη ντιλιβερά με πιάνει κόμπος στο στομάχι.

Αν κρίνω από το username σου (άφραγκο-ρν) μάλλον τίποτα από όλα αυτά δεν κάνεις! Τώρα είμαι εριστικός. Πριν δεν ήμουν :D

7 λεπτά πριν, greed είπε

Στο 2 απλά σταμάτησα να διαβάζω. Πάμε άμα θες μια μέρα σε 10 μαγαζιά να περάσουμε συνέντευξη και να δεις.

Πάμε νέα Φιλαδέλφεια και θα σου δείξω εγώ ποια μαγαζιά δίνουν τα νόμιμα βκαι ποια όχι.

Από την ασφάλεια του καναπέ όλοι ξέρουν τα πάντα. Και αφού είναι από τα πιο καλό πληρωμένα γιατί δεν κάνεις ντελιβερη εσύ; Γιατί όλα τα πακιστανια δουλεύουν ντελιβερη και όχι άλλοι άλλης καταγωγής; Άσε μας ρε συ. Βγάλε κανένα ευρώ από τη τσέπη γιατί ο Έλληνας μπορεί να έχει το σεβας να μη σου κάνει λαλακια στο φαγητό σου ο άλλος που ήρθε από την άλλη άκρη του κόσμου μπορεί και να μη κολλάει.

Όλη η Ελλάδα δεν είναι μόνο η Αθήνα φίλτατε. Και ναι έχω αρκετούς φίλους που έχουν μαγαζιά και μιλάω μαζί τους. Ξέρεις αν έκανα ντελιβερι ποτέ ή όχι; Μάλλον άλλος είναι από την ασφάλεια του καναπέ του. Εγώ προσωπικά δεν είμαι σε καναπέ αυτή την στιγμή. Και δεν ανέφερα πουθενά ΑΠΟ τα πιο καλό πληρωμένα!

Πληρώνονται πολύ καλύτερα από πολλά επαγγελματα πτυχίου και ειδικά αν βάλεις και τα tips

Ή θα αναφέρεις ακριβώς αυτό που έγραψα ή καλύτερα μη το αναφέρεις καν για να αποδείξεις το δικό σου. Φυσικάνα αφήσεις tips αλλά δεν είναι καμία υποχρέωση κανενός. Αφήνεις γιατί πολύ συγκεκριμένους λόγους που αναφέρουν άλλοι χρήστες.....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, stef157 είπε

Αν κρίνω από το username σου (άφραγκο-ρν) μάλλον τίποτα από όλα αυτά δεν κάνεις! Τώρα είμαι εριστικός. Πριν δεν ήμουν :D

Όλη η Ελλάδα δεν είναι μόνο η Αθήνα φίλτατε. Και ναι έχω αρκετούς φίλους που έχουν μαγαζιά και μιλάω μαζί τους. Ξέρεις αν έκανα ντελιβερι ποτέ ή όχι; Μάλλον άλλος είναι από την ασφάλεια του καναπέ του. Εγώ προσωπικά δεν είμαι σε καναπέ αυτή την στιγμή. Και δεν ανέφερα πουθενά ΑΠΟ τα πιο καλό πληρωμένα!

Πληρώνονται πολύ καλύτερα από πολλά επαγγελματα πτυχίου και ειδικά αν βάλεις και τα tips

Ή θα αναφέρεις ακριβώς αυτό που έγραψα ή καλύτερα μη το αναφέρεις καν για να αποδείξεις το δικό σου. Φυσικάνα αφήσεις tips αλλά δεν είναι καμία υποχρέωση κανενός. Αφήνεις γιατί πολύ συγκεκριμένους λόγους που αναφέρουν άλλοι χρήστες.....

Μέγα ψέμα. Πληρώνονται πολύ καλύτερα από πολλά επαγγελματα πτυχίου και ειδικά αν βάλεις και τα tips. Αστο δεν πιάνει

 

Οτι πεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...