Προς το περιεχόμενο

ZTE H288A (Nova)


theanonymous

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 ώρες πριν, spxania είπε

Τελικά συνδέθηκα στο tenda αλλά μόλις πηγαίνω στις ρυθμίσεις για να βάλω isp username κ isp password δεν τα δέχεται κ δεν κάνει σύνδεση με το h288a.

Το username και το password δεν είναι αυτά που μου έστειλε με μνμ η nova με την ενεργοποίηση της σύνδεσης?

Στις ρυθμίσεις του tenda κάνε σύνδεση με dynamic ip και όχι με pppoe. Και θα συνδεθεί χωρίς να κάνεις κάτι άλλο. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

On 21/02/2022 at 10:16, sifario1 said:

Ευχαριστώ για την απαντηση.Και εγώ αυτό ζήτησα το firmware αλλά επειδή δεν μπόρεσα να συνεννοηθω με τον υπάλληλο περιμένω σήμερα τηλ. από το τεχνικό τμημα τουλάχιστον να το ζητήσω από εκεί 

παιζει απλα να σου στειλουν και αλλο router απλα για να τελειωνουν

On 06/02/2022 at 20:14, Centurion said:

Δοκίμασα ότι κανάλι βρήκα 😄. Όταν λέω για πτώση ταχύτητας εννοώ να μην ανοίγει τίποτα. Η ταχύτητα να πηγαίνει από 100 στο 0 στην κυριολεξία. Πλέον, αφού με το νέο ρούτερ δεν έχω κανένα θέμα (και οι 2 μπάντες λειτουργούν άψογα χωρίς κολλήματα), πιστεύω ότι η ευθύνη είναι καθαρά του ΖΤΕ.

IMG_20220206_201520.jpg

απλα εγω το εχω απο nova με αλλο firmware και εσυ απο wind.οποτε μπορει προβλημα στο ρουτερ μπορει και καποιο θεμα με το firmware.

On 30/01/2022 at 16:07, TheCap27 said:

Σε ευχαριστω πολυ για την επεξηγηση. Δεν τα καταλαβα ολα αλλα κατι επιασα :D Αρα εν ολιγης ειναι οκ να ειναι εκει σεταρισμενο? Εγω ανησυχισα μηπως ειναι κατι κακοβουλο.

οχι οχι τιποτα παραξενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, pkout είπε

Στις ρυθμίσεις του tenda κάνε σύνδεση με dynamic ip και όχι με pppoe. Και θα συνδεθεί χωρίς να κάνεις κάτι άλλο. 

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε. Συνδέθηκε κανονικά. Ούτε κωδικούς ζήτησε ούτε τπτ. Καλή συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, spxania said:

Ευχαριστώ πολύ φίλε. Συνδέθηκε κανονικά. Ούτε κωδικούς ζήτησε ούτε τπτ. Καλή συνέχεια.

απλα να ξερεις οτι εχεις 2 nat τωρα διοτι ενα nat  εχει το zte 288 που παιζει ως router και ενα δευτερο nat εχει το tenda εφοσον το εχεις βαλει ως router και αυτο.

αν θες ενα nat αλλιως πας για διπλα Port forward τοτε

α.θα κανεις bridge to 288 και κληση Pppoe το tenda

β.θα αφησεις το zte 288 οπως ειναι και θα βαλεις ως access point το tenda και οχι ως router.δηλαδη δεν θα χρησιμοποιησεις την wan αλλα μια lan.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, panatha1369 said:

υπαρχει καθαρο fw απο zte για το H288A

γενικοτερα οχι διοτι και η technicolor και η zte δινουν firmware για παροχους.τα καθαρα firmware δινονται στους παροχους στην αρχη για να γινουν δοκιμη και να φτιαχτει το custom.το πρωτο zte 288 που ειχα ηταν με καθαρο firmware αν θυμαμαι σωστα.και εχω πετυχει μερικα cpe με καθαρο firmware. γενικως κανεις παροχος δεν δινει καθαρο διοτι θες να γινεται zero touch. λιγο εξαιρεση ειναι το fritz!box που δεν εχει Custom firmware αλλα παιζει με οτε.απλα προσθεσαν globally μεσα τον οτε σε ολα τα firmware το οποιο ειναι και το σωστο. αναλογως την χωρα που διαλεγεις βγαινουν και οι isp.αν διαλεξεις τον χ isp ειναι σαν να γινεται custom.αν δεν διαλεξεις isp τοτε ειναι σαν generic. εξαιρετικη κινηση της avm αντιθετα με τις λυσεις των αλλων κατασκευαστων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, panatha1369 said:

Θυμασαι πιο fw φορουσε το πρωτο h288 που ειχες;;μπας και βρεθει πουθενα..τωρα εχω asus dsl n14 πανω..απλα πηρα το h288 σαν καβατζα..

Ουτε καν θυμαμαι.μετα το αναβαθμισα. επεσε στα χερια μου λογω δουλειας:p

αλλα και custom firmware να εχει μην σε ανησυχει .με admin account κανεις σχεδον τα παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, panatha1369 said:

με admin το εχω σεταρει ηδη..απλα παρατηρησα οτι ενω και το dsl n14 οσο και το h288 φορανε mediatek το zte συνχρονιζει χαμηλοτερα..

ασχετα τι chipset φορανρ απο cpe σε cpe θα δεις διαφορα.γενικσ συγχρονιζει αρκετα καλα και με το τ16 even better

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, panatha1369 said:

16200 το asus 15500 στην καλύτερη το zte

adsl ε? ενταξει δεν ειναι τρελη διαφορα. σε vdsl παντως το zte αν θυμαμαι καλα συγχρονιζει καλυτερα και απο argus analyzer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαιρετώ την παρέα

Παίδες πως θα συνδέσω ένα σκληρό η ένα εκτυπωτή στη θύρα usb του ρουτερ για να είναι κοινόχρηστα?

Επεξ/σία από Iannis_3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...