Προς το περιεχόμενο

ZTE H288A (Nova)


theanonymous

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα

Εκανε ο πεθερος την αναβαθμιση σε 100 αλλα οταν παω να μπω σε οποιαδηποτε σελιδα μου ζηταει username password που ελαβα λεει στο κιν. Εγω δεν εχω λαβει κατι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, serdakis είπε

Καλημερα

Εκανε ο πεθερος την αναβαθμιση σε 100 αλλα οταν παω να μπω σε οποιαδηποτε σελιδα μου ζηταει username password που ελαβα λεει στο κιν. Εγω δεν εχω λαβει κατι...

Πήρες και καινούργιο μόντεμ. Λογικά θα θέλει να βάλεις τα δικά σου user & pass. Τώρα πρέπει να έχει της Νόβα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/4/2022 στις 11:07 ΠΜ, serdakis είπε

Καλημερα

Εκανε ο πεθερος την αναβαθμιση σε 100 αλλα οταν παω να μπω σε οποιαδηποτε σελιδα μου ζηταει username password που ελαβα λεει στο κιν. Εγω δεν εχω λαβει κατι...

Σε ποιανού τα στοιχεία είναι η σύνδεση? Αν είναι στου πεθερού, θα πρέπει να υπάρχει κάποιο sms στο κινητό του (αυτό που δήλωσε στην εταιρεία).

Αν έχεις συνδεθεί κανονικά στο router και έχεις πρόσβαση στο internet γενικά (πχ viber, whatsapp λειτουργούν), κάτι άλλο συμβαίνει.

Αν δεν έχει κανείς πρόσβαση στο internet, δες στο router αν τα λαμπάκια broadband και internet είναι πράσινα, για αρχή.

Ίσως θέλει απλά μια επανεκκίνηση το router ή ενδεχομένως και reset.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πως γινεται το wifi του zte σε xiaomi poco f3 με wifi 6,

να μου δινει ιδιο downoload,ιδιο upload αλλα καλυτερο latency απ`οτι το επιγειο στο Pc?

συγκεκριμενα στο pc το latency ειναι 14-15,ενω στο wifi 7.!!

Επεξ/σία από jimmy1973
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
On 14/04/2022 at 14:03, jimmy1973 said:

πως γινεται το wifi του zte σε xiaomi poco f3 με wifi 6,

να μου δινει ιδιο downoload,ιδιο upload αλλα καλυτερο latency απ`οτι το επιγειο στο Pc?

συγκεκριμενα στο pc το latency ειναι 14-15,ενω στο wifi 7.!!

δοκιμασε αλλους drivers στην καρτα δικτυου και σιγουρεψου οτι δεν κανει τιποτα αλλες διεργασιες το pc ή οτι δεν κατεβαζει τιποτα αλλο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 07/04/2022 at 11:07, serdakis said:

Καλημερα

Εκανε ο πεθερος την αναβαθμιση σε 100 αλλα οταν παω να μπω σε οποιαδηποτε σελιδα μου ζηταει username password που ελαβα λεει στο κιν. Εγω δεν εχω λαβει κατι...

οταν ειχε γινει η ενεργοποιηση τα ελαβες.αλλιως μιλα με support ¨η να σου αλλαξουν το password και να στο ξαναστειλουν  ή να περαστει ο σειριακος του router σου στην βαση για να κανει zero touch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, poulinos είπε

οταν ειχε γινει η ενεργοποιηση τα ελαβες.αλλιως μιλα με support ¨η να σου αλλαξουν το password και να στο ξαναστειλουν  ή να περαστει ο σειριακος του router σου στην βαση για να κανει zero touch.

εν τελη με ενα ρεσετ εφτιαξε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, serdakis said:

εν τελη με ενα ρεσετ εφτιαξε

εκανε zero touch. εφοσον το Username σου εχει γινει bond ας το πουμε με την πορτα που ανηκεις μετα βαζεις το cpe και κανει zero touch εφοσον αναγνωριζει οτι το cpe ειναι στην χ γραμμη με το ταδε username.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και χρόνια πολλά ερώτηση έχω 50αρα nova ο διπλανός μου στον όροφο έχει 100αρα vodafone και τώρα η ερώτηση όταν έχουμε και οι 2 ανοιχτά ρούτερ εγώ πιάνω 22 ο γείτονας 76 όταν κλείνει αυτός εγώ πιάνω 48 όταν κλείνω εγώ αυτός πιάνει 98 ξέρετε τι μπορεί να συμβενει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα! Βλεπω οτι γνωριζετε αρκετα πραγματα και θα ηθελα να κανω μια ερωτηση επειδη δεν παιρνω καποια σαφη απαντηση απο καταστηματα ηλεκτρονικων. Ο ενας λεει αγορασε αυτο, ο αλλος οχι. Εχω 100αρα Nova Η288Α με το t16 update. 

Παιζω αρκετα παιχνιδια Online με το PS4 μου. Εκανα αναβαθμιση απο 50αρα νοβα μηπως εχω καλυτερο ping αλλα δεν βελτιωθηκε οσο πιστευα. Το σπιτι μου ειναι διωροφο. Επανω εχω το PS4 και κατω ειναι το router. Αγορασα 2 Powerlines TP Link AV600 με ενσωματωμενη πριζα, καλωδια cat 6 για να εχω ethernet αλλα δε βλεπω καμια διαφορα και καθολου σταθεροτητα σε σχεση με το wifi που ειναι και καλυτερο θα ελεγα (WiFi). Οποτε το εχω στο WiFi. Μηπως να παρω πιο ακριβα powerlines?

Το Ping μου παιζει στο 80-90. Ξερω ατομα με αρκετα χαμηλοτερο ping.

Υπαρχει κατι που μπορειτε να μου προτεινεται ωστε να εχω καλυτερη σταθεροτητα η καποια λυση για καλυτερο ethernet? Το ping μου ειπαν οτι και να κανω σε θα δω καμια βελτιωση. Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, akispap1987 είπε

Καλησπερα! Βλεπω οτι γνωριζετε αρκετα πραγματα και θα ηθελα να κανω μια ερωτηση επειδη δεν παιρνω καποια σαφη απαντηση απο καταστηματα ηλεκτρονικων. Ο ενας λεει αγορασε αυτο, ο αλλος οχι. Εχω 100αρα Nova Η288Α με το t16 update. 

Παιζω αρκετα παιχνιδια Online με το PS4 μου. Εκανα αναβαθμιση απο 50αρα νοβα μηπως εχω καλυτερο ping αλλα δεν βελτιωθηκε οσο πιστευα. Το σπιτι μου ειναι διωροφο. Επανω εχω το PS4 και κατω ειναι το router. Αγορασα 2 Powerlines TP Link AV600 με ενσωματωμενη πριζα, καλωδια cat 6 για να εχω ethernet αλλα δε βλεπω καμια διαφορα και καθολου σταθεροτητα σε σχεση με το wifi που ειναι και καλυτερο θα ελεγα (WiFi). Οποτε το εχω στο WiFi. Μηπως να παρω πιο ακριβα powerlines?

Το Ping μου παιζει στο 80-90. Ξερω ατομα με αρκετα χαμηλοτερο ping.

Υπαρχει κατι που μπορειτε να μου προτεινεται ωστε να εχω καλυτερη σταθεροτητα η καποια λυση για καλυτερο ethernet? Το ping μου ειπαν οτι και να κανω σε θα δω καμια βελτιωση. Ευχαριστω.

Ίσως να έχεις καλό αποτέλεσμα αν το WiFi αναλάβει ζεύγος (ή τρία) καλών mesh repeater σε σωστή απόσταση μεταξύ τους κι όχι το ΖΤΕ, κι εγώ έχω αντίστοιχα προβλήματα οριζόντια σε όροφο, αλλά δεν θέλω να δώσω χρήματα. 

Κι αν είναι δικό σου κτίριο, να δεις αν υπάρχει η δυνατότητα χωρίς μεγάλο μερεμέτι, να περαστεί ένα ethernet καλώδιο μεταξύ των δύο σημείων. Σε πιο καινούριες κατασκευές ίσως υπάρχει ήδη τέτοιο καλώδιο στις τηλεφωνικές πρίζες, ακόμη κι αν δεν έχεις δομημένη καλωδίωση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...