Προς το περιεχόμενο

ZTE H288A (Nova)


theanonymous

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν αυτό που παρατηρώ τις τελευταίες μέρες είναι ένα στιγμιαίο ανεβοκατέβασμα του snr από 6,1 σε 4,8 μετά σε 5,1 σε 5,8 και μετά επανέρχεται στο 6,1 όταν κάνω refresh την σελίδα. Τα έχει παίξει το ρούτερ ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα σε όλους,

Υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος τρόπος να κάνεις restrict IP AKA IP allow list , μια συγκρεκιμένη ip και όλες η άλλες drop,για το port forwarding; Δωκίμασα στο "Internet>Security>Filter Criteria>IP filter"  αλλά δεν δούλεψε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά ξέρει κανένας τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω στο QoS για να δίνει προτεραιότητα στην τηλεφωνία??? Όταν κατεβάζω μεγάλα αρχεία μου κάνει σπασίματα στο τηλέφωνο. Ευχαριστώ.

Επεξ/σία από flogerakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

οταν βαλουμε ενα ξεχωριστο router απο του Provider να παιξει τον ρολο του router,το modem/router του provider συνεχιζει να παιζει και τον ρολο του router?
γιατι εβαλα ενα xiaomi σαν router,αλλα εβλεπα το zte της nova κανονικα και σαν wifi και επιγεια.
ετσι παει ή το κανουμε Off με καποιο τροπο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, jimmy1973 είπε

ναι το εκανα αυτο.αρα το router του provider συνεχιζει να παιζει παραλληλα με το επιπλεον που του εχω κοτσαρει εγω.

Μήπως το μπερδεύεις με κανένα γειτονικό WiFi γιατί δεν γίνεται να το έχεις απενεργοποιήσει και αυτό να παίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/8/2022 στις 12:56 ΠΜ, jimmy1973 είπε

γιατι εβαλα ενα xiaomi σαν router,αλλα εβλεπα το zte της nova κανονικα και σαν wifi και επιγεια.

της Nova το βάζεις σαν μοδεμ, και το xiaomi να κάνει το DHCP,  με gateway την IP του μοδεμ. Το wifi δεν παίζει κάποιο ρόλο στο routing. Οπότε κλείνεις wifi και DHCP, βάζεις σταθερή IP στο ZTE και ενεργοποιείς στο Χιαομι το DHCP/ wifi βάζοντας για gateway IP ZTE. Βάλε μια IP range που να μην έχει το μοδεμ μέσα (π.χ. dhcp range 192.168.1.50-192.168.1.150 με το μόδεμ 192.168.1.2 και το χιαομι 192.168.1.1, dns 1.1.1.1 ή του μοδεμ).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, pkout είπε

Μήπως το μπερδεύεις με κανένα γειτονικό WiFi γιατί δεν γίνεται να το έχεις απενεργοποιήσει και αυτό να παίζει.

οχι-αφου το απενεργοποιησα δεν το βλεπω.εχω ομως κανονικα ιντερνετ απο τις ethernet του zte.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, jimmy1973 είπε

οχι-αφου το απενεργοποιησα δεν το βλεπω.εχω ομως κανονικα ιντερνετ απο τις ethernet του zte.

Ρε φίλε εννοείται ότι με καλώδιο ethernet θα δίνει ίντερνετ άμα δεν έδινε με καλώδιο ethernet δεν είχε ούτε το Xiaomi ίντερνετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, pkout είπε

Ρε φίλε εννοείται ότι με καλώδιο ethernet θα δίνει ίντερνετ άμα δεν έδινε με καλώδιο ethernet δεν είχε ούτε το Xiaomi ίντερνετ.

σωστο κι`αυτο..απλα νομιζα οτι με καποιο τροπο βγαινει off το mama router και κανει τα υπολοιπα το xiaomi..ok..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά, μπορούμε στο ZTE H288a στη Nova να ενεργοποιήσουμε το ενοποιημένο δίκτυο Wifi (band steering); Στη Wind είδα ότι γίνεται αλλά στη Nova δεν το βρίσκω. 

Ευχαριστώ 

Κανείς; 

Επεξ/σία από Alexander_T
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/8/2022 στις 8:19 ΜΜ, pkout είπε

εχει βγει καινουργιο update η ακομα το  Τ16  ειναι το τελευταιο?

εγώ, ακόμα αυτη φοράω  H288A V1.1.0_GR5.1T16

Και για κάποιο λόγο, με αυτη τη ριλίσα, ψιλοκλειδώνω συνέχεια στα:

Actual Rate(Up/Down) 10999/109998 kbps

φτού μη το ματιάσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...