Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

56 λεπτά πριν, johnmegarythmos είπε

Ναι έχω κανονικά νυκτερινό.  Να πάω στο πράσινο της δεη ?  . Στην elpedison που είμαι έχει κοινή τιμή στο ρεύμα στο νυκτερινό και απορώ γιατί έχω νυκτερινό αφού πληρώνω την ίδια χρέωση?  Τότε ποιος ο λόγος?  Μας δουλεύουν άραγε οι άλλοι παροχοι ?   Δεν έχω βρει πάροχο ρεύματος εκτός από την ΔΕΗ που δίνει χαμηλότερη τιμή στο νυκτερινό . Ο κλεψαντασ του κλέψαντοσ .ήδη έλαβα δυο λογαριασμουσ ρεύματος μαζεμένους λόγω αλλαγής ρολογιού  

Το νυχτερινό σε βοηθάει να μην ξεπερνάς το όριο των ΥΚΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Οσοι πηγαμε στο Online απο το 4all θα εχουμε ακομα 4 μηνες δωρεαν green pass ετσι? Λεω για να δω ποτε να κανω την αιτηση διακοπης γιατι την αλλη που εκανα πριν 1 μηνα φαινεται ημουν ακομα στους δωρεαν μηνες και ουτε καν απαντησαν τιποτα ουτε διακοπηκε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Arkin είπε

Οσοι πηγαμε στο Online απο το 4all θα εχουμε ακομα 4 μηνες δωρεαν green pass ετσι? Λεω για να δω ποτε να κανω την αιτηση διακοπης γιατι την αλλη που εκανα πριν 1 μηνα φαινεται ημουν ακομα στους δωρεαν μηνες και ουτε καν απαντησαν τιποτα ουτε διακοπηκε. 

Δωρεάν για τρεις μήνες. Μετά το μήνα πας σε κατάστημα, στέλνεις άλλον με εξουσιοδότηση ή κάνεις καταγγελία στη ΡΑΕ. 

  • Like 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταπήδησα & εγώ στο Online απο το 4all , σας εχει εξαφανιστεί & εσάς η ένδειξη για καταχώρηση μέτρησης ρολογιού ;;

Πιθανότατα πειραματίζονται στο Site της ΔΕΗ μιας & έχει εξαφανιστεί και το κομμάτι που αφορά το συμβόλαιο παροχής αεριου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 minutes ago, g_kor06 said:

Μεταπήδησα & εγώ στο Online απο το 4all , σας εχει εξαφανιστεί & εσάς η ένδειξη για καταχώρηση μέτρησης ρολογιού ;;

Πιθανότατα πειραματίζονται στο Site της ΔΕΗ μιας & έχει εξαφανιστεί και το κομμάτι που αφορά το συμβόλαιο παροχής αεριου.

Η ένδειξη καταμέτρησης εξαφανίζεται όταν η παροχή έχει ενταχθεί στην μηνιαία καταμέτρηση από τον δεδδηε. Δεν έχει νόημα ύπαρξης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι στο πράσινο τιμολόγιο της ΔΕΗ (με ΚΟΤ και νυχτερινό) και με πήραν απ' τη ΔΕΗ να μου προτείνουν να πάω στο μπλε.

Συμφέρει ή όχι; 

Η κατανάλωση που κάνω είναι ~400kWh/μήνα.

Ρωτάω γιατί έχω μείνει λίγο εκτός τους τελευταίους μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, phanispal είπε

Είμαι στο πράσινο τιμολόγιο της ΔΕΗ (με ΚΟΤ και νυχτερινό) και με πήραν απ' τη ΔΕΗ να μου προτείνουν να πάω στο μπλε.

Συμφέρει ή όχι; 

Η κατανάλωση που κάνω είναι ~400kWh/μήνα.

Ρωτάω γιατί έχω μείνει λίγο εκτός τους τελευταίους μήνες.

Προς το παρόν όχι εκτός αν αυξηθεί πολύ η τιμή της κιλοβατώρας. Πάντως είναι οριακή η διαφορά με τις τωρινές τιμές του πράσινου αν συνυπολογίσεις πως στο μπλε θα πάρεις 50 ευρώ στον πρώτο λογαριασμό και 1,5 ευρώ χαμηλότερο πάγιο.

Βάλε την κατανάλωση στο εξελάκι και θα δεις και μόνος σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαίνεται ότι για να προωθούν το μπλε θα βγάλουν σύντομα άλλο πιο φθηνό και προσπαθούν να κλείσουν όσο περισσότερους μπορούν τώρα. 🙃

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή με 0,17 που είχε, δεν το προτιμούσε κανένας και απλά το χαμήλωσαν σε κάτι που και πάλι ειναι ακριβότερο από τα κυμαινόμενα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ENTER δεν παίζει καθόλου ως εναλλακτική περίπτωση ? Είμαι στο πράσινο Γ1 με καταλωσεις 417 ημέρα και 88 νύχτα, βάση τελευταίου λογαρισμού (το καλοκαίρι περισσότερο λόγω κλιματιστικών ) . Ο ένδοιασμος μου είναι η πάγια εντολή, για αυτό το και το σκεφτομαι.  Απλά βλέπω τους περισσότερους να επιλέγουν το Online. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, AggelakasK said:

Το ENTER δεν παίζει καθόλου ως εναλλακτική περίπτωση ? Είμαι στο πράσινο Γ1 με καταλωσεις 417 ημέρα και 88 νύχτα, βάση τελευταίου λογαρισμού (το καλοκαίρι περισσότερο λόγω κλιματιστικών ) . Ο ένδοιασμος μου είναι η πάγια εντολή, για αυτό το και το σκεφτομαι.  Απλά βλέπω τους περισσότερους να επιλέγουν το Online. 

Το ονλινε έχει μικρότερο πάγιο (3,5 αντί για 5 ευρώ), ελάχιστη μικρότερη τιμή kwh ημέρας + τιμή για kwh Νύχτας. Το Enter, δεν έχει διαφορετική χρέωση για νυχτερινό.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, doomnx είπε

 

doomx στο σταθερο στο εξελακι σου ,στο online στις τιμες που βγαζεις, εχεις υπολογισει τις τιμες αφαιρωντας και το 50ρικο φανταζομαι ετσι?

Επεξ/σία από megapaixtaras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, megapaixtaras είπε

doomx στο σταθερο στο εξελακι σου ,στο online στις τιμες που βγαζεις, εχεις υπολογισει τις τιμες αφαιρωντας και το 50ρικο φανταζομαι ετσι?

Ναι, στις γραμμές που λέει «με δώρα»

Επεξ/σία από doomnx
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η οικογένεια μεγάλωσε και πλέον έχω φτάσει σχεδόν τις 700 kWh τον μήνα. Είμαι στο πράσινο τώρα, έχει νόημα να κοιτάξω αλλού με τέτοιο μέγεθος κατανάλωσης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...