Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, leotzian είπε

Θέλει τουλάχιστον 1 εργάσιμη,  το τσέκαρα με εμένα, την επομένη αν είναι εργάσιμη θα δει την αίτηση ο ΔΕΔΔΗΕ, τώρα πότε θα έρθει άγνωστο, 2 μέρες λέει, εγώ ήμουν τυχερός την ίδια ήρθε .... έτυχε να ήταν ο δρόμος του για άλλη δουλειά

Το πρόβλημα είναι ότι έχει περάσει μία εβδομάδα και ακόμα τίποτα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, george1999 είπε

Το πρόβλημα είναι ότι έχει περάσει μία εβδομάδα και ακόμα τίποτα

 

Εγώ είμαι σε επαρχία είχα πάρει τηλέφωνο τον τοπικό ΔΕΔΔΗΕ δεν ξέρω που είσαι ψάξε και βρες τοπικό τηλέφωνο να ρώτησεις τι παίζει, και υπάρχει τέτοια καθυστέρηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, satyllas είπε

Σχετικά με το ebill, όσοι έχετε και αέριο στη ΔΕΗ, σας γράφει σε ποιο πρόγραμμα είστε και πότε λήγει όπως στο ρεύμα;

oχι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την μέχρι στιγμής εμπειρία,  το ebill είναι για κλάματα, μόνο για να βλέπεις τους λογαριασμούς και αντε να αλλάξεις και καμιά ρύθμιση ως προς τον λογαριασμό. Όσο αφορά ενημέρωση προγράμματος από αλλαγή παροχου , αλλαγή προγράμματος γ1 σε κάτι άλλο , δεν ενημερώνεται άμεσα , μας έχει στο υπό εξέταση πόσες μέρες ενώ είναι όλα Οκ μέρες πριν, έχω πετύχει επίσης να κολλήσει η ένδειξη καταχωρήσεις και να λέει επόμενη μέτρηση το 1900 και να ξεκολλάει μέρες αργότερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, KinigosPsixon είπε

Καλημερα, ειχα κάνει αίτηση για το onlinbe και ήρθε το email στα junk και η γυναίκα δεν το είδε μέχρι σήμερα,

η σύμβαση εχει σαν ημερομηνία 2/12 να το προχωρήσω ?

για τις παλιές τιμές λογικά 99,99% θα χρειαστεί καταγγελία , νόμιμα έχεις ένα μήνα περιθώριο να στείλεις τη σύμβαση με τις παλιές τιμές

6 ώρες πριν, Telumetar είπε

Αρχικά σε ευχαριστώ. Επειδή έχω μπερδευτεί λίγο. Κατέβασα το XL σου. Βλέπω πως για Οικιακα χωρίς ρήτρα το τελικο ποσό που θα πληρώσω ειναι το άθροισμα Τελικής ΤΙμης (με ΦΠΑ) + Ρυθμιζόμενες χρεώσεις. Σωστά;

ναι

6 ώρες πριν, Telumetar είπε

Αντίστοιχα για Οικιακά με ρήτρα (Γ1) το ποσό που θα πληρώνω καταγράφεται στο κελί "Με επιδότηση και ΦΠΑ" σωστά;

ναι

6 ώρες πριν, Telumetar είπε

(Επίσης, εδώ περιλαμβάνεις τη ρήτρα κάπου για το μέλλον;)

δε σε κατάλαβα , έχω βάλει διαβάζοντας τον καφέ 160 μέση ΤΕΑ που με το συντελεστή 15% πάει στα 184, Αν πιστεύεις η χοντρική θα κλείσει ετήσια πιο χαμηλά βάζεις λιγότερη ΤΕΑ

6 ώρες πριν, Telumetar είπε

Έτσι όπως και να το κανω, πάντα τα χωρίς ρήτρα προγράμματα είναι πιο ακριβά. 

ανάλογα την κατανάλωση και πόσο εκτιμάς οτι θα κλείσει η χοντρική και πόσοη νομίζεις οτι θα είναι επιδότηση και για πόσο καιρό . Στα σταθερά δεν έχω την κρατική επιδότηση 0,02€/kw <300/kw ανα μήνα , ίσως μπει απο εβδομάδα

6 ώρες πριν, fragos είπε

Πρεπει και στο "Οικιακά με ρήτρα" να προσθεσεις τις "Ρυθμιζόμενες χρεώσεις"

βάλε τα τετράμηνα στο "Οικιακά χωρίς ρήτρα" αν θες να δεις ρυθμιζόμενες

5 ώρες πριν, tomtsir είπε

Καλημέρα  παιδιά , 

κάποιος που να έχει εμπειρία του MyRAE.gr , πόσες μέρες του πήρε να λάβει κάποια απάντηση;
Έχω κάνει ένα αίτημα από τη 1/12 και δεν έχει προχωρήσει στο επόμενο στάδιο ακόμα( είναι στο 1.Υποβολή Αιτήματος).

εβδομάδα ή και μήνες

5 ώρες πριν, Telumetar είπε

+ δημοτικά τέλη

ποτέ δε θα μπει κάτι τέτοιο στο excel

επίσης όταν συγκρίνεις αφήνεις τις ρυθμιζόμενες στην άκρη , δεν έχει νόημα

5 ώρες πριν, fragos είπε

αναφερεται αρθρο για αλλαγη στο ταμειο ενεργειακης μεταβασης απο το νεο ετος...Ιδωμεν

κατάλαβα , σε σύντομο χρονικό διάστημα οι ρυθμιζόμενες (ΕΤΜΕΑΡ) θα πάνε στα ύψη , εκεί θέλει άλλες ενέργειες

1 ώρα πριν, LuNaTiC είπε

Σίγουρα έχει απαντηθεί... αλλά θα ρωτήσω επειδή μίλησα με το τηλεφωνικό κέντρο της ΔΕΗ και μου είπε οτι ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ συνδιάζονται με το ΚΟΤ...

η ερώτηση είναι το ONLIΝΕ είναι μέσα? Γιατί στο εξελάκι το βγάζει με ερωτηματικό κτλ

όταν πάρω γραπτή απάντηση (τρεις βασικά) θα επαληθεύσω, απο τηλ δεν παίζει , έχουν μαύρα μεσάνυχτα. Στα enter/enter+ γράφει στους όρους γιαυτό και τα έχω με ΚΟΤ, στο online δε γράφει τίποτα

1 ώρα πριν, george1999 είπε

Είχα στις 29/11 sms και mail από ΔΕΗ ότι ολοκληρώθηκε ο έλεγχος και έχει προωθηθεί το αίτημα για αλλαγή παρόχου στη ΔΕΔΔΗΕ.

Επικοινώνησα σήμερα με ΔΕΔΔΗΕ και είπαν δε βλέπουν κάποιο αίτημα και φαίνομαι ακόμα στον παλιό μου πάροχο.

Μιλάω με ΔΕΗ, η απάντησή τους είναι πως το αίτημα έφυγε κανονικά στις 29/11. Είναι συστημικό πρόβλημα και κάποια στιγμή θα φανεί όταν γίνει ανανέωση στο σύστημά τους.

Έχει κάποιος παρόμοια εμπειρία;

Τι θα μπορούσα να κάνω για να το επισπεύσω;

κόλλησε το σύστημα που συνδέει ΔΕΗ ΔΕΔΔΗΕ , θα πετάνε το μπαλάκι ο ένας στον άλλον , μην ασχολείσαι με τηλέφωνα , αν καθυστερούν

myrae αίτημα/παράπονο , ένα αίτημα όχι δύο , σε διαχειριστή και πάροχο (ΔΕΔΔΗΕ, ΔΕΗ) , μαζί

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, vsk είπε

Το banner για τον μεγάλο διαγωνισμό το είδατε; Μάλλον γι' αυτό κατέρρευσε το ebill το πρωί, από τις πολλές νέες εγγραφές... 😂

Ποιο εννοεις αυτο που βγαζει μολις μπαινεις?

Εμενα μου εβγαλε αυτο πριν.

1179026818_ebilldei.PNG.d4a9a9a3455a73f068e4579b704ee0e7.PNG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα πάντως μόλις φάνηκε ότι  έστρωσε το ebill και εμφανίστηκε για 1η φορά ότι ενεργοποιήθηκε το online με τις παλιές τιμές ..... ένα δάκρυ κύλισε.... 

image.png.033a9d1bc60fb7cdac315025286b0fe2.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Ποιο εννοεις αυτο που βγαζει μολις μπαινεις?

Αυτό:

image.png.5d7f75b5b85ecf805cbc531eea7d103f.png

 

 

16 λεπτά πριν, fasmatikos είπε

εμένα πάντως μόλις φάνηκε ότι  έστρωσε το ebill και εμφανίστηκε για 1η φορά ότι ενεργοποιήθηκε το online με τις παλιές τιμές ..... ένα δάκρυ κύλισε.... 

Περίεργο, σου έχουν ενεργοποιήσει το online πριν από τις 3/12, όμως για 12 μήνες. 

Επεξ/σία από vsk
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, vsk είπε

Αυτό:

image.png.5d7f75b5b85ecf805cbc531eea7d103f.png

Περίεργο... σου έχουν ενεργοποιήσει το online πριν από τις 3/12, όμως για 12 μήνες. 

ώχ έχεις δίκιο ,....πωωωωωωωωω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, fasmatikos είπε

έστρωσε το ebill και εμφανίστηκε για 1η φορά ότι ενεργοποιήθηκε το online με τις παλιές τιμές ..... ένα δάκρυ κύλισε.... 

ναι 12 μηνο δάκρυ, εκτός αν έκανες το παλιό enter+ , εκεί αναμένεις λογαριασμό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω γιατι ξαφνικα βλεπω αλλαγμενη ημερομηνια αραγε για το Enter που υπεγραψα? 25/11 ελεγε πριν το σημερινο κοκομπλοκο το ebill.

30/11 εγινε η αλλαγη απο ΔΕΔΔΗΕ παντως. Το μονο που με καθησυχάζει καπως ειναι οτι λεει 11/2023, οποτε 24 μηνες - παλαιες τιμες

Spoiler

image.png.0dc039ac7081423fb0c911ee1015da18.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, korakios είπε

ναι 12 μηνο δάκρυ, εκτός αν έκανες το παλιό enter+ , εκεί αναμένεις λογαριασμό

online έκανα.... π'ώς γίνεται αυτό τώρα..... ενεργοποίηση πριν τις 2-3/12 αλλάμε 12μηνη διάρκεια ???? ΠΩΩΩΩΣΣΣΣΣ

Επεξ/σία από fasmatikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, fasmatikos είπε

online έκανα.... 

  

2 ώρες πριν, fasmatikos είπε

μου ανέφερε η κοπελιά  ότι με βλέπει κανονικά στο online από 1/12 (ημερομηνία που αναφερόταν στο ιστορικό επιλογών πριν την εξαφάνιση τους) και όχι στο Γ1 και ότι μάλλον είανι θέμα του ebill....

έχουν κάνει πατάτα στο σύστημα , μέχρι να σας βάλουν όλους χειροκίνητα στο σωστό πρόγραμμα θα περάσει καιρός

ξεκινάτε τα email για γραπτές απαντήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...