Προς το περιεχόμενο

Επιλογή linux για αρχάριους...


rhtoras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, snowflake99 είπε

Όταν του μείνει στα χέρια μετά από αναβάθμιση

Οταν γίνει αυτο που είναι πιο εύκολο σε arch-base και είναι η πρωτη του εμεπιρια με λινουξ...πολυ απλα θα ξαναγυρισει στα windows...ωραιος τροπος να φερουμε κοσμο ολοι καραβι που λεγεται arch-base ( artix ) 🤣 🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 712
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 ώρες πριν, snowflake99 είπε

ΛΟΛ! Το Mint έχει ίσως τον αγαπημένο μου update manager. Μάλλον δεν έχεις χρησιμοποιήσει Mint τελικά.

  11

Εγω ξέρω τι έχει ΤΟ mint και όχι τα mint που έγραψες παραπάνω (στα mint).

Εσύ ξέρεις πόσο εύκολα γίνεται η στραβή με το mint ? Τόσο εύκολα όσο σε archbased.

7 ώρες πριν, snowflake99 είπε
πριν, rhtoras είπε

Αν χρησιμοποιείς windows και απλά μπαίνεις στο facebook, γράφεις κανα word και κλεινεις το pc δε βέπω γιατί να φύγεις.

Προτίμηση. Επίσης υπάρχουν ένα σωρό υπολογιστές (παλιοί, αλλά όχι άχρηστοι) που σηκώνουν μια χαρά 7 αλλά όχι 10. Τα 7 είναι EOL άρα εκτός συζήτησης (για μένα). Άρα Linux.

  11 ώρες πριν, rhtoras είπ

Ναι υπάρχουν αυτοί οι υπολογιστές αλλά δεν αναφερομουν σε αυτούς όπως κατάλαβες. Αναφερομουν σε πιο παλιούς. Αν δεις τα pc με win συνήθως σηκώνουν και τα 10 και ξέρω κόσμο που έκανε update. Αν μιλάγαμε για vista pc ή xp θα είχε πιο πολύ ενδιαφέρον. Αλλά ας πούμε ότι μιλάμε για εκείνα τα pc. Πιο εύκολα σηκώνουν Ubuntu ή artix με Lxqt ? Πιο εύκολα/άνετα σηκώνουν cinnamon mint ή endeavouros με openbox ?

Η απάντηση είναι γνωστή.

7 ώρες πριν, snowflake99 είπε

εγώ δεν προσπάθησα ποτέ να διώξω κόσμο από non-systemd διανομές

 Απαντάς σε κάτι για το οποίο δε σε κατηγόρησα. Άρα απαντάς και αν το κάνεις αυτό που λες. Γλώσσα λανθάνουσα την αλήθεια λέγει.

 

7 ώρες πριν, snowflake99 είπε

είσαι φανερά άσχετος

Έτσι μιλάνε στις κοινότητες. Και έτσι τραβάνε κόσμο. Καλά τα λες.

 

7 ώρες πριν, snowflake99 είπε

Εννοείς τα άτομα που αποδεδειγμένα

Από αποδείξεις άλλο τίποτα. Τα άτομα που οι ίδιοι δε χρησιμοποιούν Linux ή κατηγορούν το non systemd είναι μεγάλοι γνωστές. Για αυτό άλλωστε δε φεύγουν από το μαντρί. Γιατί από έξω έχει λύκους. Αλλά αυτοί δεν είναι λιοντάρια. Αυτό μου λες εμμέσως πλην σαφώς. Γιατί αν κάποιος ξέρει τι εστί Linux αλλά δε δουλεύει το pc του με Linux τότε ή δεν ξέρει ή νομίζει ότι ξέρει. Εκτός και αν είναι συγκεκριμένα προγράμματα που χρησιμοποιεί οπότε πάσο. Αλλά τότε όλο και κάποιο pc θα είχε με Linux. Τώρα αν λέει προβοκατορικα ψεμματα για ότι δεν έχει systemd, συγγνώμη αλλά μάλλον δεν ξέρει από Linux. Πρόσεξε: άλλο διαφωνώ άλλο ψεύδομαι επίτηδες. Το δεύτερο ας πούμε είναι για το elogind του runit που δήθεν σχετίζεται με το systemd. Δηλαδή ένα καραμπινάτο ψέμμα. Πρόσφατα ένας που δήλωνε it και σίγουρα ξέρει πιο πολλά από εμένα μπέρδευε το blur με το transparency. Just saying!

 

7 ώρες πριν, snowflake99 είπε

έστειλε σε σένα για συμβουλές

Ξαναδιάβασε τι είπα. Όταν κάποιοι του λέγατε: "πέτα το το χρεπι σου", "ο υπολογιστής σου είναι του πεταματου", "μην ασχολείστε με χαζές ερωτήσεις", "μόνο αν είσαι ανήλικος μπορείς να λες τέτοιες βλακείες ή να τρολλαρεις" και κάποιοι άλλοι προσπαθούσαμε να μιλήσουμε ανθρώπινα, ΒΡΕΣ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ. Αν λέω, αν ξέρεις πως πρέπει να φέρεται ένα Linux community.

 

7 ώρες πριν, snowflake99 είπε

Στο ότι τα updates αργά ή γρήγορα θα σπάσουν το σύστημα.

12 ώρες πριν, rhtoras είπε

Το έχω κάνει σε γνωστό. Του έδειξα τα updates στο pamac και απλά σερφάρει στο ιντερνετ. Μια χαρα πάει!!! Γιατί να το

Ποιος σου είπε ότι τα updates θα σπάσουν το σύστημα αργά η γρήγορα. Ένα ένα να μας τα λες γιατί θα πνιγούμε με αυτά που διαβάζουμε. Δηλαδή εγώ που από τη μια είμαι άσχετος και απ'την άλλη έχω artix γιατί δεν το έσπασα το σύστημα μου? Δηλαδή κανένα από τα 2. Μήπως γιατί δεν είναι τόσο εύκολο όσο του παρουσιάζεις? Α.Κ.Ρ.Ι.Β.Ω.Σ

Και στο λέει κάποιος που έσπασε και mint mate και Linux lite. Ω ναι: το κατάφερα κι αυτό. Αν προσέχεις τι κάνεις δε σπάει όσο εύκολα το παρουσιάζεις. Εκτός και αν όλοι αυτοί που έχουν archbased διανομές είναι μαζοχες ή χαζοί. Δεν αναφέρομαι μόνο σε απλούς χρήστες αλλά και σε επαγγελματίες.

Καιρός να δει ο κόσμος ότι υπάρχει και αυτή η όψη. Δηλαδή ότι μπορεί κάποιος να χρησιμοποιήσει archbased διανομές άφοβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, rhtoras είπε

Γιατί αν κάποιος ξέρει τι εστί Linux αλλά δε δουλεύει το pc του με Linux τότε ή δεν ξέρει ή νομίζει ότι ξέρει.

 

Μονος σου αυτοξεφτιλιζεσαι. Γραφεις το παραπανω και ξαφνικα σου ερχεται επιφοιτηση και γραφεις :

34 λεπτά πριν, rhtoras είπε

Εκτός και αν είναι συγκεκριμένα προγράμματα που χρησιμοποιεί οπότε πάσο.

Αρα δηλ υπαρχει και περιπτωση καποιος να ξερει τι εστι λινουξ αλλα να εχει λογο σοβαρο να μην χρησιμοποιει λινουξ ε ? Σωπα ! Τι ειπες ρε φιλοσοφε!
Θες να σου δωσω και αλλον λογο ? Nvidia optimus. Δεν πληρωσα 1000 ευρω φορητο για να εχω την nvidia μου να καθεται απραγη επειδη πρεπει να σηκωσω το λαβαρο του λινουξ.
Λυσεις του στυλ κανε logout , και μετα ξανα login για να αλλαξεις καρτες τις θεωρω ακυρες. Οπως επισης και λυσεις να παιζω με "προθεματα" πριν εκτελεσω καποιο προγραμμα/παιχνιδι.
Αμα δεν εχεις λοιπον ιδεα περι λινουξ λοιπον , μην μιλας , ξεφτιλιζεσαι ακομα περισσοτερο.
 

38 λεπτά πριν, rhtoras είπε

Ξαναδιάβασε τι είπα. Όταν κάποιοι του λέγατε: "πέτα το το χρεπι σου", "ο υπολογιστής σου είναι του πεταματου", "μην ασχολείστε με χαζές ερωτήσεις", "μόνο αν είσαι ανήλικος μπορείς να λες τέτοιες βλακείες ή να τρολλαρεις" και κάποιοι άλλοι προσπαθούσαμε να μιλήσουμε ανθρώπινα, ΒΡΕΣ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ.

Οταν καποιος εχει χρεπι με 1-2 γιγα ραμ του λες , πετα το. Εσυ θες να το παιξεις γκουρου και να του πεις βαλε την ταδε ελαφρια διανομη. Και μετα ? Αν ο χρηστης θελει να σηκωσει 20 tabs στον chromium/chrome/firefox ? Τι θα γινει ? Εχεις ιδεα ? 
Το να τρεχει το μηχανημα το λειτουργικο συστημα γρηγορα ειναι το πρωτο σκελος. Να κανει την δουλεια του ανθρωπινα ειναι το δευτερο σκελος. Αρα οταν ο αλλος ερχεται με το χρεπι πριν του πουμε τι λειτουργικο να τρεξει πρεπει να ξερουμε και τι δουλεια θελει να κανει με το χρεπι. Γκεγκε ?
 

41 λεπτά πριν, rhtoras είπε

Και στο λέει κάποιος που έσπασε και mint mate και Linux lite

41 λεπτά πριν, rhtoras είπε

Δηλαδή εγώ που από τη μια είμαι άσχετος

Απο την μια λες οτι δεν εσπασες ποτε το Artix , αλλα καταφερες και εσπασες το mint mate. Αρα τι ? Φταιει η διανομη ? Απλα εισαι μανταλακιας. Θελει μεγαλη τεχνη να σπασεις διανομη οπως το mint. Υποκλινομαι σε αυτο που εκανες !! 🙇‍♂️
 

43 λεπτά πριν, rhtoras είπε

Αλλά τότε όλο και κάποιο pc θα είχε με Linux.

Γιατι ως γνωστον ολοι οφειλουμε να εχουμε δευτερο και τριτο πισι για να βαζουμε λινουξ ... για να ειμαστε ετοιμοι για την επανασταση. χαχα ρε τι ειναι τουτος!!

Εισαι τοσο τραγικος , που χρησιμοποιεις την ασχετοσυνη σου ως επιχειρημα : "Δειτε ...ειμαι αρχαριος και τα καταφερνω με το Artix..δοκιμαστε και εσεις!! Μπορειτε!".  Λες και ολοι οι αρχαριοι ειναι το ιδιο αρχαριοι , ειναι ιδιες προσωπικοτητες , με τις ιδιες γνωσεις , με την ιδια αντιληπτικοτητα , με την ιδια θεληση να μαθουν πραγματα , με τις ιδιες αναγκες , με τις ιδιες δυνατοτητες.

Ελα ας κλειδωσει καποιος το θεμα , γιατι καπου κατανταει και αηδια η δουλεια.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, rhtoras είπε

Εσύ ξέρεις πόσο εύκολα γίνεται η στραβή με το mint ? Τόσο εύκολα όσο σε archbased.

Όχι, δε γίνεται τόσο εύκολα. Και το γεγονός ότι έχεις χρησιμοποιήσει και τα 2 με κάνει να απορώ που τα λες αυτά. Το έχω απαντήσει ξανά αυτό, πολύ αναλυτικά, και απ' ό,τι φαίνεται από το ένα μπήκαν και από το άλλο βγήκαν, οπότε δε θα τα ξαναπώ.

31 λεπτά πριν, rhtoras είπε

Έτσι μιλάνε στις κοινότητες. Και έτσι τραβάνε κόσμο. Καλά τα λες.

Δεν προσπαθώ να τραβήξω κόσμο. Σε είπα και θα σε ξαναπώ άσχετο αφού πρώτα έχω απαντήσει με αμέτρητα επιχειρήματα στις χαζομάρες που λες κι εσύ επιμένεις να τις παπαγαλίζεις αντί να καταλάβεις ότι σε κάποια (τουλάχιστον) πράγματα έχεις απλά άδικο.

34 λεπτά πριν, rhtoras είπε

Just saying!

Μπορείς να ξεψειρίζεις κάθε ποστ για το παραμικρό λάθος όσο θέλεις, προκειμένου να ακυρώσεις τους υπόλοιπους και να αποδείξεις ότι και καλά έχεις δίκιο, αλλά όσοι έχουν γνώσεις και εμπειρία αναγνωρίζουν ο ένας τον άλλον μεταξύ τους. Το γεγονός ότι δεν το αναγνωρίζεις εσύ δε λέει κάτι. Όχι μόνο έχει φανεί αμέτρητες φορές από τα ποστ σου ότι δεν ξέρεις Χριστό, αλλά το έχεις παραδεχτεί ρητά κιόλας.

37 λεπτά πριν, rhtoras είπε

Ξαναδιάβασε τι είπα.

Θα προτιμούσα να μην.

Επίσης το ότι διαφωνώ μαζί σου δε σημαίνει ότι συμφωνώ με όποιον διαφώνησε μαζί σου. Βρες τη διαφορά.

39 λεπτά πριν, rhtoras είπε

Ποιος σου είπε ότι τα updates θα σπάσουν το σύστημα αργά η γρήγορα.

Όχι μόνο εγώ που χρησιμοποιώ Linux σταθερά ως κύριο σύστημα εδώ και πολλά χρόνια, αλλά και ένα σωρό άλλα άτομα των οποίων τις εμπειρίες έχω ακούσει. Ακόμα και η ίδια η Wiki το λέει (για το Arch βέβαια, αλλά το ίδιο ισχύει και για τα παράγωγά του, και πολύ περισσότερο).

41 λεπτά πριν, rhtoras είπε

Δηλαδή εγώ που από τη μια είμαι άσχετος και απ'την άλλη έχω artix γιατί δεν το έσπασα το σύστημα μου?

Ένας θεός ξέρει. Στο είπα ξανά αυτό. Σού είπα ότι χρειάστηκε manual intervention στην εγκατάσταση Artix που έκανα, για να σού αποδείξω ότι ένας αρχάριος θα τα έβρισκε σκούρα αν δεν ήξερε πώς να διαβάσει τη Wiki και να βρει τη λύση στο πρόβλημά του. Μετά με ρώτησες ποιο ήταν το error για να το γράψεις στο forum τους. Εγώ γέλασα επειδή ήθελες να κάνεις ποστ για να πεις ότι Arch-based σύστημα επηρεάστηκε από σφάλμα του Arch. Δεν ξέρω γιατί δεν το έχεις σπάσει, αλλά μέχρι τώρα έχεις δείξει ότι δεν ξέρεις πώς να το συντηρείς. Συμβουλές θες να δώσεις όμως.

46 λεπτά πριν, rhtoras είπε

Και στο λέει κάποιος που έσπασε και mint mate και Linux lite. Ω ναι: το κατάφερα κι αυτό.

Συγχαρητήρια περιμένεις; Δεν είναι κατόρθωμα. Μπορείς να σπάσεις πολύ εύκολα το οτιδήποτε αν το πειράξεις. Το έχω ξαναπεί αυτό σε παρόμοια συζήτηση.

47 λεπτά πριν, rhtoras είπε

Αν προσέχεις τι κάνεις δε σπάει όσο εύκολα το παρουσιάζεις.

Το ξέρω, επειδή Arch χρησιμοποιώ και το προσέχω. Το θέμα είναι ότι ένας αρχάριος δεν έχει τις γνώσεις να το προσέχει, και επίσης είναι και πολύς άλλος κόσμος δεν έχει το χρόνο να "προσέχει" τη distro του επειδή πρέπει να κάνει δουλειά σ' αυτήν.

50 λεπτά πριν, rhtoras είπε

Καιρός να δει ο κόσμος ότι υπάρχει και αυτή η όψη.

Βασικά είναι καιρός να αφήσουμε αυτό το thread να πεθάνει, και να αγνοήσουμε εσένα μέχρι να βαρεθείς και να σταματήσεις. Μπορεί έτσι κάποια στιγμή να μάθεις και τίποτα, επειδή από συζήτηση με κόσμο που έχει παραπάνω γνώσεις και εμπειρία από εσένα, σίγουρα δεν έμαθες. Όνειρα γλυκά! ^_^

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, snowflake99 είπε
58 λεπτά πριν, rhtoras είπε

Αν προσέχεις τι κάνεις δε σπάει όσο εύκολα το παρουσιάζεις.

Το ξέρω, επειδή Arch χρησιμοποιώ και το προσέχω. Το θέμα είναι ότι ένας αρχάριος δεν έχει τις γνώσεις να το προσέχει, και επίσης είναι και πολύς άλλος κόσμος δεν έχει το χρόνο να "προσέχει" τη distro του

Αφού το ξέρεις ότι δεν είναι χρονοβόρο. Ε αλά σε ένα φίλο manjaro που είναι dev αλλά νέος σε Linux και μια χαρά το προσέχει. Οκ με ρώτησε 1-2 φορές κάποιες απορίες γιατί δεν ήθελε να ψάξει στο arch wiki. Ε δεν έπαθε τίποτα. Είναι πολλοί τέτοιοι χρήστες.

 

8 λεπτά πριν, snowflake99 είπε

Βασικά είναι καιρός να αφήσουμε αυτό το thread

Δεν ανάγκασαν κανένα να έρθει να λέει τα δικά του. Βέβαια ελευθερία έχουμε αλλά δε βλέπω να το ενστερνίζονται όλοι. Παρακάλια για να κλείσει ένα θέμα που δε συμφωνούμε. εγώ δε θα το έκανα ποτέ.

 

9 λεπτά πριν, snowflake99 είπε

σίγουρα δεν έμαθες

Ε οι 3-4 συγκεκριμένοι δεν είναι όλος ο κόσμος. Σε πληροφορώ υπάρχουν άτομα από τα οποία έχω μάθει. Κάθε μέρα μαθαίνω διότι Linux = μάθηση. Αλλά μη με φοβάσαι! Αυτούς που "ξέρουν" να φοβάσαι.

 

11 λεπτά πριν, snowflake99 είπε

Μπορείς να σπάσεις πολύ εύκολα το οτιδήποτε

Αυτό δε λέω? Αυτό λέω!

Συνεπώς μπορείς να πας σε archbased διανομή και να προσέχεις τι κάνεις. Ο χρήστης πάντως που ανοίγει browser και βλέπει γάτες στο youtube δε νομίζω ότι θα κάνει κάτι να το σπάσει. Άρα φόβος ΤΕΛΟΣ. Δοκιμή και όλα καλά θα πάνε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, snowflake99 είπε

Μπορεί έτσι κάποια στιγμή να μάθεις και τίποτα, επειδή από συζήτηση με κόσμο που έχει παραπάνω γνώσεις και εμπειρία από εσένα, σίγουρα δεν έμαθες

Ε πως έμαθε... Να μισεί το systemd, τις "εμπορικές" διανομες και όλα τα παρεμφερει, γιατί έτσι του παπαγαλισαν το μυαλο...ειναι το κλασικό σύνδρομο "γιατί έχει Αθηναϊκές πινακίδες" 🤣🤣🤣

Ελα όχι και μεταξύ μας και καλά "confused" καλέ μου @rhtoras στα ίδια στέκια συχναζουμε, άσε τα παιδιά εδώ που δεν σε ξέρουν 😉🤣🤣🤣 

Επεξ/σία από ConstantineP
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, ConstantineP είπε

Ε πως έμαθε... Να μισεί το systemd, τις "εμπορικές" διανομες και όλα τα παρεμφερει, γιατί έτσι του παπαγαλισαν το μυαλο...ειναι το κλασικό σύνδρομο "γιατί έχει Αθηναϊκές πινακίδες" 🤣🤣🤣

Ελα όχι και μεταξύ μας και καλά "confused" καλέ μου @rhtoras στα ίδια στέκια συχναζουμε, άσε τα παιδιά εδώ που δεν σε ξέρουν 😉🤣🤣🤣 

Δε βλέπω κάποιος να με ξέρει καλύτερα από κάποιον άλλο. Εγώ δε μισώ το systemd απλώς είμαι καχύποπτος μαζί του. Τις προάλλες σε ξένο group non systemd ήρθε άτομο που έλεγε: χρησιμοποιώ void,artix και arch. Το systemd μπορεί να είναι καλό. Ξαφνικά ανακαλύψαμε ότι το mail του είχε κατάληξη redhat.com και υπάρχουν τα μηνύματα. Θέλει να επιβληθεί με κάθε τρόπο. Επίσης να δούμε και τα backports την NSA κ.λ.π κίνητρα.

Τεσπά το θέμα είναι αν μπορεί κάποιος αρχάριος να χρησιμοποιήσει archbased διανομές. Εγώ λέω πως μπορεί. Τα άλλα είναι απλώς ανούσιες κόντρες. Ας δοκιμάσει ο κόσμος endeavour os, artix, arcolinux κ.λ.π

Χαμένος δε θα βγει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ConstantineP είπε

Για πε 😉

Ας μη χαλάσουμε το θέμα. Όποιος θέλει ψάχνει. Και μόνο που άτομο από την dev team της redhat (systemd) έκανε ότι είπα λέει πολλά.

Τεσπα μπορεί ο αρχάριος να βάλει archbased διανομές?

Μια δοκιμή φτάνει για να έχει τα πιο φρέσκα προγράμματα. Τη μεγαλύτερη δεξαμενή εφαρμογών και όλα τα de σε iso's.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, rhtoras είπε

Ας μη χαλάσουμε το θέμα. Όποιος θέλει ψάχνει

Τότε γιατί το ανέφερες; με λένε ριζο και όπως θέλω και με βολεύει το γυρίζω; 

Σε λίγο θα μας κάνεις να μην πιστέψουμε ότι ο "κακός" dev της σατανικής Red Hat έστειλε email για να μολύνει με systemd το non-systemd group... Μήπως είσαι λίγο προβοκάτορας; 🤣🤣

Μήπως τελικά εσύ ήρθες εδώ να μας "πουλήσεις" non-systemd παπατζιλικη; από εδώ το πας από εκεί το πας στο artix και ότι δεν έχει systemd καταληγεις... Και γιατί να μην βάλει ο αρχάριος arch η manjaro; δεν είναι καλά αυτά; 🤣😉

Επεξ/σία από ConstantineP
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, ConstantineP είπε

Και γιατί να μην βάλει ο αρχάριος arch η manjaro; δεν είναι καλά αυτά;

Να βάλει manjaro αν θέλει. Arch θέλει περισσότερο στήσιμο οπότε ίσως τα βρει πιο σκούρα. Δεν είδα να αποκλείω το manjaro απλώς ανέφερα και άλλες archbased διανομές.

 

 

 

Υ.γ. Τα άλλα που λέω τα έχω κρατημένα. Ισχύουν, καθενας μπορεί να ψάξει και αυτό με τα backports.

 

Μη χαλάμε άλλο το θέμα. Ευχαριστώ!

Επεξ/σία από rhtoras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, rhtoras είπε

Υ.γ. Τα άλλα που λέω τα έχω κρατημένα. Ισχύουν, καθενας μπορεί να ψάξει και αυτό με τα backports.

Μη χαλάμε άλλο το θέμα. Ευχαριστώ!

Ποιο θεμα, εσυ μονος σου χαλας το θεμα που αναφερεις για NSA backport και τους φυτευτους devs της Red Hat στα non-systemd groups ετσι για την λασπη στον ανεμηστηρα στην κουβεντα και για το παπατζιλικι που ελεγα πιο πριν 🤣

Α και που σε αυτη η τακτικη "α ξερω τα εχω κρατημενα, αλλα οποιος θελει μπορει να τα βρει" ενταξει σιγουρα σε πιστεψαμε οτι τα εχεις, αλλα δεν τα παρουσιαζεις για να μην χαλάσεις το θεμα...η μηπως μπορει να ειμαστε ΚΑΤΑΣΚΟΠΟΙ  και να σε τρεχουμε, θυμασαι τις μας ελεγε για βιομηχανικη κατασκοπια σε καποια αλλα κοινα στεκια (ναι απο αυτα που σε ξερω καλυτερα απο τα παιδια εδω 😉 ) και εκει στη συνεχεια πεταγες αετο οταν δεν μπορουσες και δεν ειχες στοιχεια να απαντησεις...ε ελεγες το ιδιο πραγμα "οποιος θελει μπορει να ψαξει" 🤣🤣🤣

Λιγο φαντασια ρε αγορι μου...η δωσε μας στοιχεια τι μας κρυβουν μας παρακολουθει το λινουξ? 😉🤣

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@rhtoras

Λυπάμαι που το λέω, αλλά μεγαλύτερο παπάτζα αερολόγο ψεύτη από εσένα δεν έχω ξαναδεί.

Hint: Ο ίδιος ο Developer του Artix, ο οποίος είναι Έλληνας, έχει δηλώσει επίσημα ότι το Artix απευθύνεται σε πιο προχωρημένους χρήστες και από του Arch!

Και έχουμε εδώ το ρήτορα να λέει ότι πρέπει στους αρχάριους να συνιστούμε και να βάζουν Artix!

Σου ξαναλέω, είσαι για πολύ μπαν άνευ ανακλήσεως.

Επεξ/σία από RTW4ever
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/9/2020 στις 4:12 ΜΜ, RTW4ever είπε

Hint: Ο ίδιος ο Developer του Artix, ο οποίος είναι Έλληνας, έχει δηλώσει επίσημα ότι το Artix απευθύνεται σε πιο προχωρημένους χρήστες και από του Arch!

 

 

Στις 16/9/2020 στις 4:12 ΜΜ, RTW4ever είπε

αλλά μεγαλύτερο παπάτζα αερολόγο ψεύτη από εσένα δεν έχω ξαναδεί.

Γιατί ο dev άλλα λέει να ξέρεις. Οπότε πες σε αυτους που σου μετέφεραν τα ψέμματα αν θέλουν να περάσουν μια βόλτα από το unchained-gnu.gr να μάθουν τι ισχύει ή όχι.

Εγώ συνεχίζω και έβαλα ένα non systemd archbased linux σε netbook φίλης με οδηγίες αφου της έδειξα τα βασικά. Εδώ και μέρες όλα good!

Tώρα τι λέει ο ένας και ο άλλος... Ας λεει οτι θέλει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, rhtoras είπε

Γιατί ο dev άλλα λέει να ξέρεις. Οπότε πες σε αυτους που σου μετέφεραν τα ψέμματα αν θέλουν να περάσουν μια βόλτα από το unchained-gnu.gr να μάθουν τι ισχύει ή όχι.

Γιατί να μην έρθει από εδώ ο περιβόητος dev και να ξεκαθαρισει το τοπιο και να μας παρουσιασει την διανομη σωστα...ενα φορουμ με 557.913 μελη ειναι ενας μεγάλος αριθμός για να παρουσιάσεις και να γιατί όχι να τραβήξεις κόσμο για το έργο στο οποιο ρίχνει κόπο και ιδρώτα..ε? ;)  τον περιμένουμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...