Προς το περιεχόμενο

Επικύνδυνες περιοχές Αθήνα


Despan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 127
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγω λεω να πας  βολτα στην φυλης και στην λιοσιων στους οικους ανοχης που ειναι η κλασσικη μπουρδελοτσαρκα που καναμε μικροι.Και μην πει οτι καποιος δεν εχει παει ποτε επειδη θα λεει ψεματα. Παρε ενα φιλαρακι και πηγαινε ,και επειδη μαλλον εισαι νεος ,θα ειναι κατι που θα θυμασαι για παντα.Χωρις απαραιτητα να κανεις κατι (αν δεν θες), απλα να δεις. Και επισης πιο φτηνα (αν μονο δεις) δεν παιζει :)

Και εννοειται θα πας πρωι ,την πιο ηλιολουστη μερα της βδομαδας και εξω δεν θα βρεις δρακους (μονο αυτο δεν διαβασα 6 σελιδες) ,πιο πιθανον να βρεις κοσμο ακριβως οπως εξω απο το σπιτι σου.Και οι 'κυριες' στα 'μαγαζια' ευγενεστατες.

Καλα να περασεις οτι και να κανεις και μην σκεφτεσαι οτι θα γινει κατι επειδη δεν θα γινει και αυτοι που σε τρομαζουν (οχι βεβαια απο το forum) απο ζηλια το κανουν.

Επεξ/σία από Aias
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/8/2020 στις 1:00 ΜΜ, Despan είπε

Γνωρίζω ότι πλατεία Αμερικής,Θεάτρου,Βάθης,Μεταξουργείου,Ομόνοιας και οδοί Σωκρατους,Ζήνωνος,Γερανίου,Μενανδρου,Ευριπίδου,Τοσίτσα,Γ’ Σεπτεμβρίου,Αγίου Κωνσταντίνου,Χαλκοκονδύλη,Ξούθου,Κολωνός κλπ είναι αρκετά επικυνδυνα.

Πλ.αμερικης αφαιρεσε την.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κι εδώ μια χτεσινη φωτο απο επικινδυνη πλατεια του επικινδυνου Ιλιου:

IMG_20200827_185839_20200828083845410.jpg.d1d08908e17dc0931ad88aed61c614f7.jpg

Haters gonna hate ;) Cheers!

(Για τις επικινδυνες περιοχες των δυτικων προαστίων πηγαινε αλλα τελικα το εβαλα εδω :P )

Επεξ/σία από *nenya*
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, *nenya* είπε

Κι εδώ μια χτεσινη φωτο απο επικινδυνη πλατεια του επικινδυνου Ιλιου:

IMG_20200827_185839_20200828083845410.jpg.d1d08908e17dc0931ad88aed61c614f7.jpg

Haters gonna hate ;) Cheers!

Πω πω τι γκέτο είναι αυτό.. Δίψασα..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, lightsout said:

Πω πω τι γκέτο είναι αυτό.. Δίψασα..

Γκετο απο τα λιγα. Μας πλησιασαν με μια φιλη μου κατι χουλιγκανοι, μας ρωτησαν τι ομαδα είμαστε, 'Μποχουμ δερνουμε;'. Απ'του χάρου τα δοντια γλιτωνουμε καθε φορα που παμε βολτα. Σε καθε γωνια καραδοκει ο Τζακ (ο Αντεροβγαλτης ντε), 6 φορες τη βδομαδα πεφτουν μολοτοφ, απαγαγουν παιδακια, και στη συνεχεια γίνονται σκηνικα Castlevania. Φημες λενε ότι τα βραδια βγαινει τσαρκα και ο Azathoth με τον γιοκα του τον Nyarlathotep. ΜΗΝ ΕΡΘΕΤΕ ΣΑΣ ΛΕΩ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επικίνδυνες περιοχές και..

Να μην ξεστομίσω...

Για δύο χρόνια από το καλοκαίρι του 2015 μέχρι το καλοκαίρι του 2017 έμενα για βδομάδες Αθήνα ψάχνοντας για δουλειά...

Έριξα περπάτημα που δεν φαντάζεστε... Αγαπημένη διαδρομή Πατησίων - Δεκελείας - Εθνικής Αντιστάσεως - Κύμης και επιστροφή στην Κυψέλη μέσω Γαλατσίου, νύχτα πολλές φορές. Κάποτε στην Πατησίων εκεί που είναι οι Καφετέριες υπήρχε αλητεία... Μια φορά συνέχισα μέχρι Χαλάνδρι και γύρισα από Αμπελόκηπους. Νύχτα...

Άλλη αγαπημένη διαδρομή, κατέβαινα από Κυψέλη στην Ομόνοια ή στο Σύνταγμα και συνεχίζα από Συγγρού μέχρι το ύψος της Αμφιθέας και έπαιρνα την Αχιλλέως μέχρι Πλατεία Νέας Σμύρνης και έβγαινα Ζωγράφου. Μια φορά πήρα όλη την Ποσειδώνος μέχρι την Αχιλλέως.

Εξάρχεια μια χαρά είναι... Στο Κολωνάκι δίπλα είναι τα πρεζάκια με τις κόκες.

Δεν ένιωσα ούτε μία στιγμή να απειλείται η ζωή μου...

Κάθε μέρα έβγαινα νυχτερινό περίπατο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν καταλαβαίνω από τι μπορεί να νιώθει ότι κινδυνεύει κάποιος που περπατάει στους δρόμους του κέντρου, ειλικρινά. Ακόμα και στις τρεις την νύχτα μιλάμε για μια πόλη με 5m πληθυσμό, το κέντρο είναι πάντα πήχτρα στον κόσμο, τουλάχιστον στα κεντρικά σημεία που θα κυκλοφορήσει ο περαστικός. Τα πιο «εγκληματικά» στοιχεία που θα δει είναι άστεγοι και ουσιοεξαρτημένοι, νιώθει κίνδυνο μήπως του την πέσει κάποιος υποσιτισμένος που πεθαίνει από το κρύο; Σοβαρά τώρα;

Πιο πολύ φοβάμαι στο σπίτι μου το βράδυ οπότε και διπλοκλειδώνω.

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, *nenya* είπε

Γκετο απο τα λιγα. Μας πλησιασαν με μια φιλη μου κατι χουλιγκανοι, μας ρωτησαν τι ομαδα είμαστε, 'Μποχουμ δερνουμε;'. Απ'του χάρου τα δοντια γλιτωνουμε καθε φορα που παμε βολτα. Σε καθε γωνια καραδοκει ο Τζακ (ο Αντεροβγαλτης ντε), 6 φορες τη βδομαδα πεφτουν μολοτοφ, απαγαγουν παιδακια, και στη συνεχεια γίνονται σκηνικα Castlevania. Φημες λενε ότι τα βραδια βγαινει τσαρκα και ο Azathoth με τον γιοκα του τον Nyarlathotep. ΜΗΝ ΕΡΘΕΤΕ ΣΑΣ ΛΕΩ!

Tίγκα στο κορονοιό είναι !!!!

8 λεπτά πριν, Malthador είπε

Δεν καταλαβαίνω από τι μπορεί να νιώθει ότι κινδυνεύει κάποιος που περπατάει στους δρόμους του κέντρου, ειλικρινά. Ακόμα και στις τρεις την νύχτα μιλάμε για μια πόλη με 5m πληθυσμό, το κέντρο είναι πάντα πήχτρα στον κόσμο, τουλάχιστον στα κεντρικά σημεία που θα κυκλοφορήσει ο περαστικός. Τα πιο «εγκληματικά» στοιχεία που θα δει είναι άστεγοι και ουσιοεξαρτημένοι, νιώθει κίνδυνο μήπως του την πέσει κάποιος υποσιτισμένος που πεθαίνει από το κρύο; Σοβαρά τώρα;

Πιο πολύ φοβάμαι στο σπίτι μου το βράδυ οπότε και διπλοκλειδώνω.

Είναι  φανερό πως ο  TS δεν έχει βγει ποτέ έξω απο το comfort zone του .Αυτό του δημιουργεί ανασφάλεια που όμως δεν είναι φυσιολογική.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω αφησει το αυτοκινητο με ανοιχτα παραθυρα βραδυ (9-11?) Στην πλατεια βικτωριας επι της αριστοτελους.

Ειχα και πραγματα και ενα 20ευρω στο ντουλαπακι. Οταν γυρισα δεν ειχε γινει το παραμικρο, ολα στη θεση τους.  Οπως τα λενε μερικοι θα επρεπε να ειχα βρει μονο το σασι

 

Στην Βαρκελωνη και την Ρωμη εχω χεστει πανω μου. Στην Αθηνα δεν εχω φοβηθει ποτε ακομα και σε "κακοφημες" περιοχες

 

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...