Προς το περιεχόμενο

AMD RX6000 Series (RDNA2/Big Navi)


narta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

45 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ποσο θα δινατε μια 6700xt σημερα καλης υλοποιησης 1 χρονου ενω εχει κανει mining? 

 

12 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

νομίζω καλύτερα θα ήταν η ερώτηση ποσο θα πέρνατε ... με τις τρέχουσες τιμές 400 νομίζω είναι μια ok τιμή

 

8 λεπτά πριν, Arkin είπε

Και εγω στα 400 πιστευω ειναι τιμια τιμη.

Εξαρτάτε από το μοντέλο, θα έλεγα ένα 30% κάτω από την τιμή στο ράφι σήμερα.

ΠΧ η RX6700XT PULSE της Sapphire την βρίσκεις ετοιμοπαράδοτη στα 550 ευρώ, αρά με ένα 30%  κάτω πάμε στα 385 ευρώ.  Άρα οκ 400 ευρώ καλά είναι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 λεπτά πριν, Aten-Ra είπε

 

 

 

Εξαρτάτε από το μοντέλο, θα έλεγα ένα 30% κάτω από την τιμή στο ράφι σήμερα.

ΠΧ η RX6700XT PULSE της Sapphire την βρίσκεις ετοιμοπαράδοτη στα 550 ευρώ, αρά με ένα 30%  κάτω πάμε στα 385 ευρώ.  Άρα οκ 400 ευρώ καλά είναι.

 

Αυτη εχω

https://www.skroutz.gr/s/28283625/XFX-Radeon-RX-6700-XT-12GB-GDDR6-Speedster-Merc-319-Κάρτα-Γραφικών-PCI-E-x16-4-0-με-HDMI-και-3-DisplayPort-RX-67XTYTBDP.html και σκεφτομαι ποσο να τη βαλω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Arkin είπε

450 καλά είναι για αυτήν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Arkin είπε

Γενικα ναι μεν ολες σχεδον οι 6700XT σε επιπεδο ρολογιων ειναι το ιδιο πραγμα, αλλα ειδικα στις 6αρες η XFX εβγαλε αυτη τη φορα και γαμω τις καρτες, και σε επιπεδο ψυξης και εμφανισης.

Οι MERC ειναι το καλο μοντελο τους και ακομα και στις πιο μεγαλες ( 6800,6900) κανουν παπαδες. Οποτε απο 400+ νομιζω ειναι τιμια.

Θα χτυπησεις κατι τωρα ή θα κανεις join στο waiting?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, scorpion8283 είπε

Γενικα ναι μεν ολες σχεδον οι 6700XT σε επιπεδο ρολογιων ειναι το ιδιο πραγμα, αλλα ειδικα στις 6αρες η XFX εβγαλε αυτη τη φορα και γαμω τις καρτες, και σε επιπεδο ψυξης και εμφανισης.

Οι MERC ειναι το καλο μοντελο τους και ακομα και στις πιο μεγαλες ( 6800,6900) κανουν παπαδες. Οποτε απο 400+ νομιζω ειναι τιμια.

Θα χτυπησεις κατι τωρα ή θα κανεις join στο waiting?

Αν μπορεσω να την δωσω 450 θα παω αμεσα σε 6800xt μου βγαινει 575 χωρις ΦΠΑ οποτε να δωσω 125 για καινουργια 6800xt red devil μου φαινεται απολυτα λογικο αυτη τη στιγμη. Με αυτο που λενε οτι αργουν οι νεες καρτες νομιζω ειναι τιμια ανταλλαγη για την ωρα να παρω κοντα 50% πανω επιδοσεις με +125 ευρω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Arkin είπε

Αν μπορεσω να την δωσω 450 θα παω αμεσα σε 6800xt μου βγαινει 575 χωρις ΦΠΑ οποτε να δωσω 125 για καινουργια 6800xt red devil μου φαινεται απολυτα λογικο αυτη τη στιγμη. Με αυτο που λενε οτι αργουν οι νεες καρτες νομιζω ειναι τιμια ανταλλαγη για την ωρα να παρω κοντα 50% πανω επιδοσεις με +125 ευρω. 

Μας γ@@@σες τωρα...εχουμε και ιδιο budget και ειμαι και χωρις καρτα 1,5 μηνα. 

Σκεφτομουνα ομως οτι πλησιαζει και Αυγουστος, θα ξεκινησουν και οι αδειες.. μηπως να περιμενω τον Σεπτεμβρη ( την 1η 🤣😝), αλλα ειμαι οριακα. 

Anyway, πες οταν αποφασισεις ετσι απο περιεργεια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, scorpion8283 είπε

Μας γ@@@σες τωρα...εχουμε και ιδιο budget και ειμαι και χωρις καρτα 1,5 μηνα. 

Σκεφτομουνα ομως οτι πλησιαζει και Αυγουστος, θα ξεκινησουν και οι αδειες.. μηπως να περιμενω τον Σεπτεμβρη ( την 1η 🤣😝), αλλα ειμαι οριακα. 

Anyway, πες οταν αποφασισεις ετσι απο περιεργεια..

Ισως πεσουν και αλλο οι τιμες δεν το γνωριζω καθολου αυτο αν αργησουν οι νεες καρτες ισως κρατησουν περισσοτερο τιμη μεχρι Νοεμβριο/Δεκεμβριο οταν βγουν οι νεες. Χωρις καρτα δυσκολα να μεινω το πολυ 10 μερες γιατι μολις δωσω την 6700xt αμεσα θα γινει παραγγελια της αλλης. Ισως την βαλω σημερα η αυριο για πουλημα και αγορα της 6800xt θα γινει απο το ιδιο καταστημα που πηρα την 6700xt το quickshop βλεπω την εχει στα 712 με ΦΠΑ μαζι με multikopter με παραδοση 4-10 μερες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ισως πεσουν και αλλο οι τιμες δεν το γνωριζω καθολου αυτο αν αργησουν οι νεες καρτες ισως κρατησουν περισσοτερο τιμη μεχρι Νοεμβριο/Δεκεμβριο οταν βγουν οι νεες. Χωρις καρτα δυσκολα να μεινω το πολυ 10 μερες γιατι μολις δωσω την 6700xt αμεσα θα γινει παραγγελια της αλλης. Ισως την βαλω σημερα η αυριο για πουλημα και αγορα της 6800xt θα γινει απο το ιδιο καταστημα που πηρα την 6700xt το quickshop βλεπω την εχει στα 712 με ΦΠΑ μαζι με multikopter με παραδοση 4-10 μερες. 

Multicopter εχω ψωνισει πολλες φορες και 1-2 φορες απο kavatza και εχουν καλους χρονους παραδοσης ( λιγοτερο απο βδομαδα). Γενικα το multicopter το εμπιστευομαι, πηρα και την προηγουμενη. Το quickshop δεν το ξερω...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, scorpion8283 είπε

Multicopter εχω ψωνισει πολλες φορες και 1-2 φορες απο kavatza και εχουν καλους χρονους παραδοσης ( λιγοτερο απο βδομαδα). Γενικα το multicopter το εμπιστευομαι, πηρα και την προηγουμενη. Το quickshop δεν το ξερω...

Και το quickshop αξιόπιστο είναι, απλά είναι γκανίοτα στους χρόνους παράδοσης. Μου έχει τύχει να περιμένω 10 μέρες και την επόμενη παραγγελία 1 μήνα στο ίδιο προϊόν...

Κατά τα άλλα το multicopter ίσως είναι το καλύτερο eshop στην Ελλάδα από πλευράς εξυπηρέτησης και παλιότερα δεχότανε και αντικαταβολή, αλλά φαίνεται μερικοί @@ρες το εκμεταλεύτηκαν και πλέοιν δεν δέχεται... Η kavatza είναι στην πόλη μου και με βολεύει πολύ για μικροπαραγγελίες για να μη πληρώνω μεταφορικά σε courier.😁

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Οκ, ναι, το έχουμε δει καιρό τώρα (και έρχεται και ο opencl παντού, με κάτι σε +40-50%), αλλά είναι κάπως ντροπή (τους).

Φάγαμε το dx11 στη μάπα κοντά 10ετία με την ΑΜΔ να παλεύει να το αφήσει πίσω (έως και να αδιαφορεί για υπαρκτά θέματα) και τώρα αξιώθηκαν να το στρώσουν?

Σε άλλα νέα, κάτι έχει πάθει η ΧFX και κάνει συνέχεια προσφορές κομματιών/μοντέλων, έριξε πάλι την 6700ΧΤ κάτω από 500, με 3 ανεμιστήρες (όχι τη merc, αλλά σε αυτά τα watt πραγματικά δεν έχει σημασία).

Επεξ/σία από Πέτρος
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Στο odyssey η διαφορά είναι τρομερή το δοκίμασα πριν κάνα μήνα με τους preview drivers στην Ατλαντίδα που ήταν unplayable με dx11 τώρα είμαι με 99% gpu usage με μηδέν stuttering. Ενώ πριν ήθελες dxvk για σωστό smooth game play σε odyssey origins γενικα παιχνιδια με πολλά npc και draw calls.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Τώρα δεν έχει ιδιαίτερο νόημα αφού σχεδόν όλα είναι DX12.

Eκτός αν παίζεις Planetside 2, καθώς σούτερ της προκοπής έχει να βγει από BF4.

Συγγνώμη, BF1 :)

Επεξ/σία από Grisos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 14/07/2022 at 08:15, Πέτρος said:

Εμφανίστηκε και η 6700, Pulse, στα 480 (έξω, πάντα).

Ούτε καν για γέλια.

στο σκρουτζ οι 6600XT αρχίζουν από 398,40 €, πχ MSI Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 Mech 2X OC, Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 Nitro+ 422.67 €

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...