Προς το περιεχόμενο

Οδήγηση μηχανάκι μέχρι125 κυβικά με δίπλωμα αυτοκινήτου


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 λεπτά πριν, ikorolis είπε

εγώ πάντως θα σου πρότεινα να το ψάξεις ρώτα σε ΚΕΠ.

μην δίνετε έτσι εύκολα χρήματα

αν π.χ τα πάρει και δεν σου δώσει τίποτα π.χ. προσωρινή άδεια οδήγησης τι κάνεις τότε.?

Τα χρήματα τα έχω δώσει από πρώτη μέρα θα ρωτήσω και στα κεπ τα χαρτιά θα τα στείλει αύριο που θα πάω να βάλω την υπογραφή ότι έχω ολοκληρώσει τα μαθήματα. 

Σήμερα στο τηλέφωνο μου είπε ότι επειδή στην ουσία δεν είναι κανονικό δίπλωμα όπως το άλλο δεν δίνουν κάτι πρέπει απλά να περιμένω να μου έρθει το δίπλωμα στα χέρια αλλά θα το ψάξω να δω τι γίνεται 

15 λεπτά πριν, pigos23 είπε

ε καλα σχολη οδηγων ειναι πελατες θελουν φημη χτιζουν ... δεν νομιζω να ναι λαμογιο να μην του κανει τη δουλεια

Τηλέφωνο που με πήραν σήμερα πάντως για να πάω να υπογράψω μου είπαν ότι δεν δίνουν κάποιο χαρτί και να κάμω υπομονή 2 με 3 μήνες να μου έρθει στα χέρια το θέμα είναι ότι καλοκαίρι είναι βιαζομαι. 

Έστω να φανεί στο taxis μετά από λιγες μέρες να το βγάλω μια φωτοτυπία μέχρι να πάρω το κανονικό στα χέρια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 340
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, pigos23 είπε

Διπλωμα εχεις ακομα το παλιο της τροχαιας;

Σιγουρα σε γραφουν αμα σε πετυχουν με αυτο το διπλωμα....

 

Δεν αφορά εμένα προσωπικά, εγώ έχω μεν το παλιό ροζ χάρτινο αλλά έχω και Α απεριόριστα, Γενικά ρώτησα γιατί έχω δικούς μου που έχουν δίπλωμα 50cc από τροχαία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, jimzak είπε

Κάποιος που έχει το παλιό δίπλωμα αυτοκινήτου ( το ροζ το χάρτινο ) και δίπλωμα για μοτοποδήλατο από την τροχαία 50cc , σε αυτήν την περίπτωση τι γίνεται; Έχει ρωτήσει κάποιος;

Σε  αυτή την περίπτωση πας στο τμήμα μεταφορών και επικοινωνιών και ζητάς να σου εκδώσουν νέο δίπλωμα σαν πιστωτική που θα τα έχει ενσωματωμένα και τα  δύο αφού συμπληρώσεις την αίτηση που θα σου δώσουν και την οποία δίνω.   Κάνουν ενσωμάτωση!!!1621406959682.jpg.1fe2c13bada914ae07931b63023bebea.jpg

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
13 ώρες πριν, AristidisZ είπε

τι εννοείς εξωπραγματικές ;

Το Symphony 125 που είναι γενικώς από τα best sellers της αγοράς έχει 2 χιλιάρικα

https://sym.gr/model/symphony-sr-125i-abs/

Πόσο θα ήθελες να έχει ;

και καιει μονο 4,5 λιτρα/100 χλμ βενζινη.μακρυαααα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
18 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

4,5 λίτρα το 125 αποκλείεται.

Και 5 φτανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, dhmm είπε

Έχω δίπλωμα για έως 125cc κανονικά και για αυτοκίνητο περίπου 14 χρόνια και... Τότε μου είχανε δώσει πεειδή είμουν 18 και κάτω τον 21 μέχρι 125cc.

Θέλω να πάρω 400cc και ρώτησα τον δάσκαλο μου είπε αν έχεις πάνω απο 6 χρόνια για αμάξι συμπληρώνουμε έν χαρτί και είσαι ΟΚ. Απο ότι κατάλαβα πάω μετά και μου αλλάζουν το δίπλωμα και προσθέτουν και για πάνω απο 125cc.

Πρώτη φορά το διαβάζω. Έχει ακούσει κανείς κάτι πάνω σε αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ θα ήθελα να καταθέσω ότι κάποιοι γκρινιάζετε για τα πέντε μαθήματα ότι είναι ανεπαρκή την ώρα που ο δάσκαλος στη σχολή που πήγα χθες μου είπε ότι το μηχανάκι που έχει για τα μαθήματα είναι αυτόματο.

Ότι δηλαδή και 5, και 20, και 320 μαθήματα να έκανα με το αυτόματο, μετά θα ήμουν έτοιμος να πιάσω μηχανάκι με ταχύτητες και δη, με συμπλέκτη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας παίδες. Θέλω και εγώ να βγάλω για Α2 μηχανής δίπλωμα. Πήγα έκανα όλα τα χαρτιά, υπεύθυνες δηλώσεις, φωτογραφιες κτλ. αλλά μου είπε ο δάσκαλος, ότι ακόμα δεν δίνουν θεωρητικές εξετάσεις για σήματα. Γνωρίζει κανείς κάτι παραπάνω? Πότε θα ξεκινήσουν? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα οι έχοντες δίπλωμα μοτοποδήλατου, δεν θα κάνουμε ανανέωση διπλώματος να αλλάξει σε 125. Και ποιος μου λέει εμένα τώρα ότι δεν θα έρθει σε λίγα χρόνια άλλη κυβέρνηση να το αλλάξει αυτό.

Το μόνο που με παρηγορεί , είναι η φράση ' ουδέν μονιμοτερο του προσωρινού'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, Dimitris156 είπε

Πρώτη φορά το διαβάζω. Έχει ακούσει κανείς κάτι πάνω σε αυτό?

@Dimitris156 Θα το κάνω σύντομα και αν θες γράφω το τι ακριβώς κάνανε και είπανε

Στην δικιά μου περίπτωση έχω δίπλωμα και για αυτόκινητο και για εως 125cc εδώ και 15 χρόνια περίπου. Τότε ποτ έδεινα για μοτοσυκλέτα είμουν κάτω των 21 και μου είχανε πει μετά απλά πας στην "γραφείο μεταφορών" και πέρνεις μια σφραγίδα.

Αυτό μετά άλλαξε... Αλλάξ απο ότι έμαθα έχουναλλάξει και ισχύει πάλι. Ρώτησα όμως τον δάσκαλο (σχ οδηγων ) και μου είπε πάνε στο γραφείο μας να σου βγάλουν απλά μια βεβαίωση. Τώρα αν αυτός κατάλαβε λάθος δεν ξέρω. Αν θες ενημερώνω

Επεξ/σία από dhmm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...