Προς το περιεχόμενο

[ΚΑΡΕΚΛΑ] δρομέας reflex d 227€ [ΤΕΛΟΣ]


artlu

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Arkin είπε

Πηρα και εγω την Reflex D βγηκε στα 261 με τα μεταφορικα. Με επενδυση χωρις διχτυ σε γκρι με ασπρα ποδια. Αναμονη λογικα θα ερθει μεσα στις γιορτες. Αυτη που εχω τωρα την εχω πανω απο 15 χρονια δεν εχει κανει κιχ αλλα ηρθε η ωρα για αλλαγη.

Καλορίζικη φίλε. Join the club! :D 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 511
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Καλορίζικη φίλε. Join the club! :D 

Να σε καλα φιλε μου. Θα λιωσουμε μεσα στην καραντινα τωρα και με καλη καρεκλα βλεπω να βαραμε 10ωρα sessions σε παιχνιδια χωρις να νιωθει τιποτα το σωμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάποια γνώμη για Πλάτη με επένδυση πιο πιστεύετε είναι το καλύτερο υλικό σε αντοχή (εκτός από δέρμα)? 

Επεξ/σία από giorgos_rom
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

 

Μετα απο συμβίωση με μια Action D

εδω και εξι μηνες μπορω να παραθεσω και εγω τις εμπειριες μου....

Πριν την Action D ειχα μια Sharkoon SG2 (η συγκριση ειναι φυσικα υπερ της Action D σαφως ...)

Πολυ καλυτερη τοποθετηση το σωμα, πολλες περισσοτερες ρυθμισεις που με ανεση θα φερουν την καρεκλα στα μετρα σας...

Γενικα πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης (πηρα μια κινεζια απο το πλαισιο με σχεδον 100€ ...και ειναι εμφανης η φτηνια)

Η εδρα του καθισματος ειναι λιγο σκληρη (ή οχι τοσο μαλακη) και θελει συνηθεια...

Μαλιστα επειδη ειχα την εντυπωση οτι εχει καποιο θεμα το υλικο εστειλα mail ,μιλησα μαζι τους ...και μετα απο μια εβδομαδα μου εστειλαν αλλο ...Χωρις Καμια Υποχρεωση να στειλω πισω το παλιο (Τα καλα της Εγγυησης και οτι μπορεις να μιλησεις απευθείας μαζι τους)

Η Action D ειναι ιδια με την Reflex D με μονη διαφορα την πλατη ...

Η Πλατη στην Action D ρυθμιζει σε υψος σε αντιθεση με την Reflex D

Επισης το προσκέφαλο εχει πολλαπλες ρυθμισεις και το φέρνεται ακριβως στα μετρα σας ωστε πραγματικα να ξεκουραζετε τον Αυχενα σας...

Σημαντικο επισης και η μετακινηση της εδρα του καθισματος ...

Εαν καποιος δεν προλαβει την προσφορα της Reflex μπορει να παει στην Αction  αργοτερα ( θα την ξαναβαλουν λογικα) η οποια ...μπορει να του ταιριαζει και καλυτερα.....

 

 

 

 

20201127_205018_copy_1134x2016.jpg

20201127_215113_copy_1134x2016.jpg

20201127_212011_copy_2016x1134.jpg

20201127_204958_copy_1134x2016.jpg

20201127_205120_copy_1134x2016_1.jpg

20201127_220219_copy_1134x2016.jpg

Επεξ/σία από anergos13
  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Σύγκριση Smart-D με Reflex-D:

Η Smart D ΔΕΝ έχει ρύθμιση ύψους πλάτης και επίσης δεν έχει επιλογή για υλικό πλάτης το δίχτυ παρά μόνο το ύφασμα.

Ενώ ΕΧΕΙ στο πίσω μέρος της πλάτης στροφείο το οποίο ρυθμίζει την καμπυλότητα στο ύψος των οσφυϊκών σπονδύλων για την καλύτερη στήριξη της σπονδυλικής στήλης, πράγμα που ΔΕΝ έχει η Reflex D.

Βέβαια στην Reflex D είναι εντελώς διαφορετική η φιλοσοφία της στήριξης της πλάτης (περισσότερο σοφιστικέ) με διπλή στήριξη και δυνατότητα να ακολουθεί την πλάτη του καθήμενου και φαίνεται να είναι η τελευταία εξέλιξη-άποψη για τον τρόπο στήριξης της πλάτης στις καρέκλες.

=============================

Να ρωτήσω τον χρήστη #anergos13 (κάτοχο Action D), ρυθμίζεται το ύψος του προσκέφαλου πάνω-κάτω στην καρέκλα που ήδη έχει;

 

 

Επεξ/σία από deltaf
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, lak10 είπε

παιδια πηρα την smart-d εγω με δερμα ηταν η τωρα η ποτε η φαση οι  ατοκες που εχουν με βολεψαν παρα πολυ

και εγω σκεφτόμουνα για δερμα, αλλα μετά είδα την επιφάνεια που θα καλύπτει το δέρμα και τα 140 ευρώ μου φάνηκαν υπερβολικά. τλκ στα υφασματα εχουμε καταλήξει καπου? το ύφασμα στη μπλε καρέκλα παραπάνω κατεμε φαίνεται φτηνιαρέ δυστυχώς.

εχει ρωτήσει κανείς τι είναι το πλάτος στα τεχνικά χαρακτηριστικα? π.χ. ο τυπος 5 υφασμα έχει μεγαλύτερο πλάτος

Επεξ/σία από dimkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, deltaf είπε

 Σύγκριση Smart-D με Reflex-D:

Η Smart D ΔΕΝ έχει ρύθμιση ύψους πλάτης και επίσης δεν έχει επιλογή για υλικό πλάτης το δίχτυ παρά μόνο το ύφασμα.

Ενώ ΕΧΕΙ στο πίσω μέρος της πλάτης στροφείο το οποίο ρυθμίζει την καμπυλότητα στο ύψος των οσφυϊκών σπονδύλων για την καλύτερη στήριξη της σπονδυλικής στήλης, πράγμα που ΔΕΝ έχει η Reflex D.

Βέβαια στην Reflex D είναι εντελώς διαφορετική η φιλοσοφία της στήριξης της πλάτης (περισσότερο σοφιστικέ) με διπλή στήριξη και δυνατότητα να ακολουθεί την πλάτη του καθήμενου και φαίνεται να είναι η τελευταία εξέλιξη-άποψη για τον τρόπο στήριξης της πλάτης στις καρέκλες.

=============================

Να ρωτήσω τον χρήστη #anergos13 (κάτοχο Action D), ρυθμίζεται το ύψος του προσκέφαλου πάνω-κάτω στην καρέκλα που ήδη έχει;

Εδω μπορει να δεις ολες τις ρυθμισεις...

20201127_224847.jpg

15 λεπτά πριν, dimkin είπε

και εγω σκεφτόμουνα για δερμα, αλλα μετά είδα την επιφάνεια που θα καλύπτει το δέρμα και τα 140 ευρώ μου φάνηκαν υπερβολικά. τλκ στα υφασματα εχουμε καταλήξει καπου? το ύφασμα στη μπλε καρέκλα παραπάνω κατεμε φαίνεται φτηνιαρέ δυστυχώς.

εχει ρωτήσει κανείς τι είναι το πλάτος στα τεχνικά χαρακτηριστικα? π.χ. ο τυπος 5 υφασμα έχει μεγαλύτερο πλάτος

Το υφασμα ειναι πολυ καλης ποιοτητας και αν δεις στα specs ειναι το ποιο ανθεκτικό με τους περισσότερους κυκλους χρησης...

Το χρωμα ηταν κανονικα για μαυρο αλλα απο λαθος στο configurator μπηκε το μπλε....(το οποιο τα συνηθισα και μου αρεσει τελικα περισσοτερο απο το μαυρο αφου πλεον μου φαινεται πιο νεανικο και λιγοτερο βαρετο)....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιλούσα τώρα με την υποστήριξη δρομέα. για παιδιά που ειναι ψηλά μου προτείνανε και το apollo που ειναι οντως μεγαλύτερο κάθισμα αλλα ξεκινάει και απο τα 323 ευρώ με φουλ πλάτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/11/2020 στις 12:16 ΜΜ, mtriandros είπε

ο δρομεας λες να φτιαχνει τους μηχανισμους ? η απλα μονταρει διαφορα παρτς (μαλλον κινεζικα) ?

Αυτό είναι το τμήμα χύτευσης αλουμινίου του Δρομέα και εκεί χυτεύονται οι μηχανισμοί όπως και όλα τα άλλα μέρη από αλουμίνιο 

 

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως αργοπορημένος αφού το σκεφτόμουν από και το σκεφτόμουν από εκεί, πήγα να κάνω παραγγελία πριν λίγο και βλέπω άλλαξε η τιμή και τέρμα η προσφορά δυστυχώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, devils_reject είπε

Ως αργοπορημένος αφού το σκεφτόμουν από και το σκεφτόμουν από εκεί, πήγα να κάνω παραγγελία πριν λίγο και βλέπω άλλαξε η τιμή και τέρμα η προσφορά δυστυχώς.

Δεν το έψαξα πολύ αλλά μπορείς ακόμα από το παρακάτω λινκ αλλά φαντάζομαι μόνο για τα συγκεκριμένες συνθέσεις

https://dromeasprs.gr/shop/kathismata/kathismata-diefthintika/reflex-d/

Φαίνεται και στο skroutz το κατάστημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/11/2020 στις 11:59 ΠΜ, nightstalker56 είπε

Μια ερώτηση για όσους την έχουν. Σε παλιότερη συζήτηση είδα να λένε ότι και στην πιο όρθια θέση έχει μια κλίση προς τα πίσω.

Άρα δεν έχει καλή στήριξη για να κάθεσαι σε ορθή γωνία; Κάτι τέτοιο φαίνεται και στο βίντεο παρουσίασης.

Βρήκα μια στη δουλειά και δοκίμασα, είναι διετίας άλλα δε νομίζω να έχει αλλάξει κάτι στις εκδόσεις. Όντως έχει την κλίση που φαίνεται στα βίντεο και δεν είναι για κάποιον που προτιμάει αυστηρά όρθια θέση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...