Προς το περιεχόμενο

Insomnia v2021 - Αναφορά bugs


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 645
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όταν κάνεις παράθεση ένα σχόλιο μιας είδησης, οι αντιδράσεις (like, laugh, confused κλπ), βγαίνουν σαν μεγάλα εικονίδια σε κάθετη διάταξη κάτω από την παράθεση, αντί για μικρογραφίες σε οριζόντια διάταξη όπως θα έπρεπε...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Abudi είπε

Η γραμματοσειρά των σχολίων σε μια είδηση (πηγαίνοντας από την αρχική σελίδα) είναι πολύ μικρότερη από αυτή του forum

Τσάααακ μου φαίνεται διορθώθηκε κιόλας αν και.......
 

Spoiler

news-comments.jpg

το πάνω σχόλιο μου φαίνεται πως έχει ξεκάθα μικρότερη γραμματοσειρά

(Win10, firefox, dark theme, 1080p)

Επεξ/σία από Abudi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εκτός τον ένα κάρο προβλημάτων και λιγότερων feature που έχει το νέο theme ένα ακόμα είναι ότι ενώ στο παλιότερο theme μπορούσες να πατήσεις πάνω στη τελεία και να σε πάει στο τελευταία αναγνωριζόμενο ποστ του κάθε τοπικ στο νέο δεν υπάρχει κάτι τέτοιο.

Και ένα άλλο που έχει αναφέρει και άλλο μέλος εδώ το ότι στο δεξί μέρος της οθόνης έχει στατιστικά για το κάθε τοπικ και αυτό καταλαμβάνει μεγάλο μέρος της οθόνης.

Άλλο τεράστιο μείον για μένα και ειδικά για τα κινητά που έχουν πολύ μικρότερη οθόνη και το κάθε μέρος της είναι πολύτιμο.

Και αυτά είναι από τα πιο απλά έτσι.

 

Κάντε ένα γκάλοπ για το πιο theme αρέσει περισσότερο στο κόσμο του site.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, πως βγαίνει το χρώμα επισήμανσης πίσω από το κείμενο μιας αγγελίας μου?! Δοκίμασα διάφορες αλλαγές στην επεξεργασία όμως πάλι την εμφανίζει με background. Είναι κάποιο bug? Επισυνάπτω εικόνα..

Καταγραφή.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
13 λεπτά πριν, qrstuv είπε

Καλησπέρα, πως βγαίνει το χρώμα επισήμανσης πίσω από το κείμενο μιας αγγελίας μου?! Δοκίμασα διάφορες αλλαγές στην επεξεργασία όμως πάλι την εμφανίζει με background. Είναι κάποιο bug? Επισυνάπτω εικόνα..

Καταγραφή.JPG

Αυτό ενδεχομένως να φύγει αν χρησιμοποιήσεις το εργαλείο "Εκκαθάριση Μορφοποίησης" από την επεξεργασία. 

Το προκαλεί το απευθείας copy-paste από κείμενο που είχε τέτοιο χρώμα background. 

Για να το αποφύγεις χρειάζεται να κάνεις copy-paste "χωρίς μορφοποίηση". Είτε από το popup menu του insomnia, πατώντας Ctlr+Δεξί mouse click), είτε κάνοντας μια επικόλληση πρώτα σε κειμενογράφο που δεν χρησιμοποιεί μορφοποίηση (πχ απλό Notepad/Σημειωματάριο, Notepad++, gedit κλπ) και μετά πάλι copy-paste από εκεί στο πεδίο μηνύματος στο insomnia.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, PurpleNinja είπε

1. κάνω αναζήτηση για οτιδήποτε και δεν μου εμφανίζει αποτελέσματα 

Στιγμιότυπο οθόνης 2020-12-02 015720.png

Επεξ/σία από Τέρης Α.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

54 minutes ago, Paragontas-x said:

ενώ στο παλιότερο theme μπορούσες να πατήσεις πάνω στη τελεία και να σε πάει στο τελευταία αναγνωριζόμενο ποστ του κάθε τοπικ στο νέο δεν υπάρχει κάτι τέτοιο.

Αν πας στα account settings υπάρχει option γι' αυτό.

 

Capture.PNG.bc9d2a73dfbe928493b4637b3f0e1583.PNG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Thresh είπε

 

Αν πας στα account settings υπάρχει option γι' αυτό.

 

Capture.PNG.bc9d2a73dfbe928493b4637b3f0e1583.PNG

Με μια τεράστια διαφορά όμως στο παλιό μπορούσα να επιλεξω σε κάθε τοπικ αν θα με πάει στο τελευταίο ποστ ή στο πρώτο ενώ με το νέο theme στην ουσία πρέπει να επιλέξουμε τι θα κάνει πάντα δεν μπορούμε να αλλάζουμε σε κάθε τοπικ τι θέλουμε ή θα πρέπει κάθε φορά να αλλάζουμε αυτήν την ρυθμιση από τα settings κάτι που όπως καταλαβαίνεις δεν είναι καθόλου μα καθόλου πρακτικό.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
4 minutes ago, Paragontas-x said:

Με μια τεράστια διαφορά όμως στο παλιό μπορούσα να επιλεξω σε κάθε τοπικ αν θα με πάει στο τελευταίο ποστ ή στο πρώτο ενώ με το νέο theme στην ουσία πρέπει να επιλέξουμε τι θα κάνει πάντα δεν μπορούμε να αλλάζουμε σε κάθε τοπικ τι θέλουμε ή θα πρέπει κάθε φορά να αλλάζουμε αυτήν την ρυθμιση από τα settings κάτι που όπως καταλαβαίνεις δεν είναι καθόλου μα καθόλου πρακτικό.

Δεν είναι επιλογή  δική μας, το άλλαξε το IPB. Το να μέναμε σε παλιότερη version εις βάρος των bugs και security issues, δεν υπήρχε περίπτωση. Αν δεν το κάναμε τώρα, θα γινοταν σίγουρα στο μέλλον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κάτι άλλο στα κινητα δεν μπορούμε αν το θέλουμε να επιλέξουμε να βλέπουμε το site σαν desktop.

 

Στο παλιό μπορούσαμε. 

1 λεπτό πριν, Thresh είπε

Δεν είναι επιλογή  δική μας, το άλλαξε το IPB. Το να μέναμε σε παλιότερη version εις βάρος των bugs και security issues, δεν υπήρχε περίπτωση. Αν δεν το κάναμε τώρα, θα γινοταν σίγουρα στο μέλλον.

Δεν είχε κανένα bug το παλιο theme ή και αν είχε ήταν ανεπαισθητα σε σχέση με το νέο που όλο bugs βλέπουμε συνεχώς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 minutes ago, Paragontas-x said:

Δεν είχε κανένα bug το παλιο theme ή και αν είχε ήταν ανεπαισθητα σε σχέση με το νέο που όλο bugs βλέπουμε συνεχώς. 

Νομίζεις, επίσης είχε περισσότερα όταν είχε γίνει η τότε αναβάθμιση τα οποία με τον καιρό έφτιαξαν. Επιπλέον έχουν ξαναγίνει στο ενδιάμεσο μικρές που δεν φαινόντουσαν.

Τα security issues δεν τα έβλεπες έτσι κι αλλιώς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Paragontas-x είπε

Εκτός τον ένα κάρο προβλημάτων και λιγότερων feature που έχει το νέο theme ένα ακόμα είναι ότι ενώ στο παλιότερο theme μπορούσες να πατήσεις πάνω στη τελεία και να σε πάει στο τελευταία αναγνωριζόμενο ποστ του κάθε τοπικ στο νέο δεν υπάρχει κάτι τέτοιο.

[....................]

 

23 λεπτά πριν, Thresh είπε

Αν πας στα account settings υπάρχει option γι' αυτό.

Συγγνώμη αλλά εγώ το έχω λάθος; Στα account settings που λέει ο @Thresh έχω τη δεύτερη επιλογή ("πήγαινε με στην αρχή") αλλά αν πατήσεις την τελίτσα/αστεράκι (αντί για τον τίτλο) λειτουργεί όπως πρέπει

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εμένα τώρα που το δοκίμασα ότι και να διαλέξω πάντα στο πρώτο ποστ με πάει.

Και εμένα δεν έχει πουθενά κανένα αστεράκι ή τελεία.

Μόνο πάνω στο τίτλο του κάθε τοπικ μπορώ να πατήσω από τα αγαπημένα μου τοπικς.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...